TV'nin EDID bilgileri nasıl değiştirilir?

turkomans Çevrimdışı

turkomans 

Aktif Üye
8 Ara 2019
148
31
Yunus274 Angel189 şimdi ben yeni bir şey fark ettim. ilk görseldeki gibi tv'me edid.edid yüklüyorum:

Ekran-Resmi-2023-05-15-20.54.43.png

arkasından HDMI yoluyla edid bilgilerini bilgisayarıma indiriyorum. aa bi bakmışım 1920@60 dışında diğerleri deaktif görünüyor:

Ekran-Resmi-2023-05-15-21.12.48.png

şimdi burada tv, bilgisayara HDMI yoluyla neden 1080@60 dışındaki bilgileri vermiyor? burada engel olan aşama neresi? tv hdmi portuna 60hz dışındaki sinyali yollamıyor dolayısıyla bilgisayar okuyamıyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Merhabalar, vestel 50UD6300 smartsız 4k tv im var anakartı mb130 aşağıda görüntüde paylaştım. Sorum şu tv'de normalde hdr yok yazılımla modlamayla vs. Hdr açılabilir mi acaba. Ps4 Pro da hdr aktifleştirmek için soruyorum teşekkürler

IMG_20230515_1410230f2a451fd9dcf055.jpg
Ben profillerde HDR ibaresi görmedim,bu da hdr modlama ile açılmaz anlamında benim için.Belki farklı yöntem ile bunu açan vardır :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Profillerde dediğiniz nedir. Zaten tv'de hdr yok. İnternette araştırdığım kadarıyla satılırken hdr olmayan tv'ler eğer destekliyorsa yazılım vs ile hdr açılabilir diyor. Bende böyle birşey benim tv içinde mümkünse açmak istiyorum. Yanılmıyorsam sizde zamanında bu model için bir konuda soru sormuştunuz forumda gezerken görmüştüm. Bu model tv kullandınız mı
Kullanmadım maalesef ,ancak açmak mümkün görünmüyor sevgili abhaz07,tv modlama olayını başlatan kişiyim naçizane kendim yıllar önce :ok Vestel ve ürettiği tvlerin içinden profil dediğimiz tv nin çalışmasını sağlayan veya yazılımının içinde bulunup da bazı nedenlerden dolayı gizlenen ama yazılımda var olan uygulamaların (kabaca yazdım böyle) deaktif olanları aktif ederek tvnin daha iyi (diyeyim) kullanılabilir hale gelmesini sağlayan ayar dosyalarıdır profil.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Profillerde dediğiniz nedir. Zaten tv'de hdr yok. İnternette araştırdığım kadarıyla satılırken hdr olmayan tv'ler eğer destekliyorsa yazılım vs ile hdr açılabilir diyor. Bende böyle birşey benim tv içinde mümkünse açmak istiyorum. Yanılmıyorsam sizde zamanında bu model için bir konuda soru sormuştunuz forumda gezerken görmüştüm. Bu model tv kullandınız mı
Panel desteklemiyorsa açmanın bir anlamı olmaz.
Panel de muhtemelen desteklemiyordur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt