TV'nin EDID bilgileri nasıl değiştirilir?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben halen panelin 100/120hz olduğu konusunda şüpheliyim baksanıza panel dosyasında bile her şey 50/60 ile sınırlı
Bu konu üzerinden TV arka etiket Seri no: paylaşımı yaparak panel bilgisini öğrenebilirsiniz

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Konu fazla uzadı farkındayım ama şu panel dosyasındaki 50-60 olan yerleri değiştirirsek bir sonuç alır mıyız yoksa paneli mi elimize alırız bilmek istedim :)

Ekran-Alintisic57b0c37330d5ef7.png
Bunlar harici video girişleridir,bunları değiştirmekle olmaz :ok

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ekran-Resmi-2023-04-16-14.49.54.png
Ekran-Resmi-2023-04-16-14.49.10.png
Ekran-Resmi-2023-04-16-14.48.36.png

şöyle sadece "game" resim modunda olanları değiştirsem panele zarar verir miyim? diğer modları ellemeyeceğim.
Beğenmiyorsan TV'yi THH vs sansını dene iade et.
Yada satışa koy böyle giderse TV'nin sonunu iyi görmüyorum elinde kalacak :kiskis

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Elindeki dosya bin dosyası,60 sayısını 120 yaparsan olmaz ,dosyanın boyutu değişir ve tv çöker diye düşünüyorum,bin dosyasının hexeditörle oynanması taraftarı değilim :ok
Bir sıkıntı çıkacak, eskiden linux kurulumunda sürücü uyumsuzluğu yaşadığımız zamanlardaki gibi görüntü tamamen gidecek. O zamanlar ofisteki bütün monitörleri topluyorduk, teker teker deniyorduk.

turkomans Çevrimdışı

turkomans 

Aktif Üye
8 Ara 2019
149
31
Yok ben sormadan iş yapmam :) Fiyatı 38.000 TL olmuş bozacak iş yapmam :) Benimki öyle meraktan yoksa 120hz oyun falan da oynadığım yok yani. Panel 120hz ya tam kapasiteli yararlanabilir miyiz diye hobi amaçlı uğraşıyorum diyelim :) Sağlık çalışanıyım ben kafayı gergin ortamdan uzak tutmak iyi geliyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Yok ben sormadan iş yapmam :) Fiyatı 38.000 TL olmuş bozacak iş yapmam :) Benimki öyle meraktan yoksa 120hz oyun falan da oynadığım yok yani. Panel 120hz ya tam kapasiteli yararlanabilir miyiz diye hobi amaçlı uğraşıyorum diyelim :) Sağlık çalışanıyım ben kafayı gergin ortamdan uzak tutmak iyi geliyor.
Karışmak gibi olmasın ama benim tahminim o panel zaten rutin kullanımda 60 Hz ancak tam performansta sintal gönderiminde 120 Hz yakın tarama değeri verecektir. Ayrıca eğer panel teknolojisi 120 Hz uyumlu değilse zaten paneli yakmamak için o değerler kısıtlanmıştır. Zamanında yüksek tarama değeri nedeniyle tekrar kullanamadığımız crt monitörlerimiz olmuştu.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,322
65
Evet yaa,bu gün yeğenim aradı da fiyatını öğrendim tvnin,kendine tv alacakmış ama fiyatlar uçukmuş a101 deki toshiba alınırmı dedi,bende kaçırma dedim ,7800 mü neymiş fiyatı.

turkomans Çevrimdışı

turkomans 

Aktif Üye
8 Ara 2019
149
31
turkomans turkomans ,programı bulamadım ama bu gün hort olan konuda en azından hangi program olduğunu gördüm :)
@Angel189 za da teşekkürler ,programın adı beynimi yedi neredeyse :ok

Yok ben halen sizden program bekliyordum :) benim kullandığım program da bu. Ben de 4K@120’yi edid içerisindeki boş slotlara ekledim hatta 1080@120 de ekledim ama maalesef tv’ye 120hz sinyal gönderince sinyal yok uyarısı almaya devam ediyorum. Hatta şöyle söyleyim 60hz’in üzerinde hangi sinyali verirsem sinyal yok uyarısı alıyorum. @TC Yıldırım ustamız mb180 anakart 60 hz üzeri desteklemiyor olabilir dedi. Bakalım @Angel189 ‘un yapabileceği bir şey var mı beklemedeyiz :)

J Çevrimdışı

Jacket

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Yok ben halen sizden program bekliyordum :) benim kullandığım program da bu. Ben de 4K@120’yi edid içerisindeki boş slotlara ekledim hatta 1080@120 de ekledim ama maalesef tv’ye 120hz sinyal gönderince sinyal yok uyarısı almaya devam ediyorum. Hatta şöyle söyleyim 60hz’in üzerinde hangi sinyali verirsem sinyal yok uyarısı alıyorum. @TC Yıldırım ustamız mb180 anakart 60 hz üzeri desteklemiyor olabilir dedi. Bakalım @Angel189 ‘un yapabileceği bir şey var mı beklemedeyiz :)
Sizin attığınız dosyaları kurcalayacağım en azından MB180 nin bir kaç dosyasını almışsınız ben onları MB130S-E anakart için modifiye edeceğim sonuç da sizin TV'nin HDMİ bilgileri daha güncel HDMİ 2.1 aktifleştirmek otomatik olarak 4K120 HZ vermesi lazım bende PS5 olduğundan eğer çalıştırabilirsem foruma atarım dosyaları.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt