TV'nin EDID bilgileri nasıl değiştirilir?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Siz 120hz almıştınız hangi tv idi o? Bildiğim kadarıyla Regal Hi Level gibi bi şeydi. Siz o TV’den 120hz alabildiyseniz benim en güncel Qui menülü mb180’den hayli hayli alabilmem gerekmez mi? Yanlış mı düşünüyorum?
Ben ekran kartı ile aldım sadece nvidia ekran kartlarında oluyor PC'den aldım ekran kartı ayarı ile oynayarak nvidia ekran kartlı pc varsa alabilirsiz diğer şekilde alamazsınız.
Bu 120hz için Tv Anakart işlemci yazılım desteği olmalı Vestel yok demiş 60hz. Nvidia ekran kartlı pc üzerinden alırsınız

turkomans Çevrimdışı

turkomans 

Aktif Üye
8 Ara 2019
148
31
öyle iade ettim deyince yapmıyorlar işte hakem heyetine gitmek lazım. aslında ps5 falan oynadığım yok yani benim ama ileriye yönelik baktığımda bi gün çocuk falan ps5 isterse elimde 120hz panelle 60hz oyunla kalmak da istemem açıkçası. çünkü oyunlarda epey fark ediyor. bunun ücret iadesini alsam en yakın 120 hz vrr destekli tv lg'nin 65cs serisi arada 10 bin tl fark var. ama sırf yanlarına kar kalmasın diye yapcam bu işi.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
öyle iade ettim deyince yapmıyorlar işte hakem heyetine gitmek lazım. aslında ps5 falan oynadığım yok yani benim ama ileriye yönelik baktığımda bi gün çocuk falan ps5 isterse elimde 120hz panelle 60hz oyunla kalmak da istemem açıkçası. çünkü oyunlarda epey fark ediyor. bunun ücret iadesini alsam en yakın 120 hz vrr destekli tv lg'nin 65cs serisi arada 10 bin tl fark var. ama sırf yanlarına kar kalmasın diye yapcam bu işi.
Pazarlama böyle birşey biz k.klavuzu da açıklama yaptık diyecekler. İsterseniz iade edersizniz yanıltıcı bilgi ile satıyorlar.
Diğer Markalar fiyat olarak yüksek Tv alırken iyi araştırmak lazım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64

Pazarlama böyle birşey biz k.klavuzu da açıklama yaptık diyecekler. İsterseniz iade edersizniz yanıltıcı bilgi ile satıyorlar.
Diğer Markalar fiyat olarak yüksek Tv alırken iyi araştırmak lazım.
Ben göremedim tanıtımında 120 hz olarak,bakıp durdum ama bulamadım ,KK da sadece hdmi ve dvi 60hz diyor,tv standart olarak da 100 hz miş.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
50/60 ile 100/120 aynı şeyler değil mi hadi 100 olsun 100hz'e de ayarladığımda çalışmıyor.
Yok ben ona bir şey demiyorum :) ,THH ye gideceksin ya, karşına bu donelerle çıkacaklar anlamında yazdım,büyük ihtimalle de "100 ile 120 teknik olarak aynı değil" diyeceklerdir, hatta iç olarak 100,harici olarak 60 hz derlerse de şaşırmam.Bendeki tv çok eski mesela ,ama panel 100hz ,smr olarak da 600hz,(4k değil) gerçi hiç denemedim hdmi ne veriyor diye veya alıyor diye.

turkomans Çevrimdışı

turkomans 

Aktif Üye
8 Ara 2019
148
31
Yok ben ona bir şey demiyorum :) ,THH ye gideceksin ya, karşına bu donelerle çıkacaklar anlamında yazdım,büyük ihtimalle de "100 ile 120 teknik olarak aynı değil" diyeceklerdir, hatta iç olarak 100,harici olarak 60 hz derlerse de şaşırmam.Bendeki tv çok eski mesela ,ama panel 100hz ,smr olarak da 600hz,(4k değil) gerçi hiç denemedim hdmi ne veriyor diye veya alıyor diye.
Kesin öyle diyecekler ama pazarlarken ps5’e uyumlu 4K@120hz diyorlar bakın bu benim tv’nin JVC versiyonu birebir aynısını Avrupa’da 120hz diye reklamını yaptılar pek çok sitede

turkomans Çevrimdışı

turkomans 

Aktif Üye
8 Ara 2019
148
31
Konu fazla uzadı farkındayım ama şu panel dosyasındaki 50-60 olan yerleri değiştirirsek bir sonuç alır mıyız yoksa paneli mi elimize alırız bilmek istedim :)

Ekran-Alintisic57b0c37330d5ef7.png

Geri
Üst Alt