TV'nin EDID bilgileri nasıl değiştirilir?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,504
Ekran-Resmi-2023-03-19-01.14.15.png

ahahhahahaha abiler kardeşlerrr :) :) :)
Önceki yazılarınızın birinde hdmi üzerinden aldığınız datalarda oynama yaptığınızı hdmi portunun devre dışı kaldığını çalışmadığını yazmıştınız. Eğer hdmi halen çalışmıyorsa çalışmayan dosyayı tv den almış oldunuz.

turkomans Çevrimdışı

turkomans 

Aktif Üye
8 Ara 2019
148
31
Sana edit editleme programını bulursam yükleyeyim bir yere ,indirip bak bakalım diyeceğim ama mac kullanıyorsun ,win gerekli :) Demekki hata yapıyormuşsun :ok o dosyaları mutlaka yedekle.
bende windows emektar da var böyle basit programları çalıştırabiliyor. bilgi verirseniz halledeyim hemen.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
bende windows emektar da var böyle basit programları çalıştırabiliyor. bilgi verirseniz halledeyim hemen.

yukarda anlatmistim tekrar yazayim,
bellekte spi dosyasi hazirla
düzenledigin edid dosyasini icine kaydet daha sonra usb op ile tv ye geri yükle
Geri yüklemek için aşağıdaki gibi bir klasör yaratıp içine editlediğin "edit" dosyasını koyup menü+4725 ile usb operation yapıp yükleyeceksin.

byalo-323.png

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Ekran-Resmi-2023-03-19-01.33.55.png

şimdi de downloadPQ downloadProfile falan da yaptım bunlar geldi. Bi iş görür mü ki?
Yaramaz :)
Orada görünen "mb180_langprofile" ile birlikte bize lazım olan "mb180_swprofile ve mb180_hwprofile" :) ,tvde işlem yapan bunlar ,hw "hardware" sw "software" içindir,bunlarla tvde kapalı olan bazı yerleri açıp keyfine bakıyorlar kullanıcılar :kiskis Ama firma bunu engellemek için telefonlardaki gibi "secure "klasör içine atmış olabilir diyorum ben ki istediğimiz doayalar gelmiyor (sw ve hw) :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri