TürkNET, Netspeed Alternatif Servis Sağlayıcıları

• Konbuyu başlatan m.menguc
  • Başlangıç tarihi
W Çevrimdışı

warrock

Yeni Üye
31 Ağu 2018
2
37
bina içersinde kabloda kırılma zedelenme varsa bağlantı sorunu yaşarsınız. ek kabloda UY Connector kulanmanız gerekiyor. modem sağlammı değilmi başka marka modemde denemek gerekiyor. sesli görüşme varsa mutlaka modem splitter kullanmanız gerekiyor.

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Zorda olsa hattımı vdsl'e aldırdım kötünün iyisi diyelim. 15mbps hız alıyorum şuan. Turknete geçmeyi düşünen varsa davet kodu paylaşabilirim.

Sm8em0.png

Z3aj6V.png

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlarına vereceğin davet kodun:ONH31NA41BYW

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
717
34
Baktım bizim "uçuk" kurlar nedeniyle oldukça pahalılar. Ama internette biraz araştırma yaptım.

Şunu almaya karar verdim. TP-LINK TD-W9970. ADSL, VDSL, Fiber, Kablo her türlü bağlantıyı destekliyormuş.

TP-LINK-TD-W9970-300Mbps-Kablosuz-N-USB-VDSL2-Modem-Router.png

Şuan en uygun 280 TL'ye bulabildim.

Bu modemde internet hızını kontrol edebileceğim 2 seçenek bulunuyor.

İlk seçenek IP bazlı olarak bandwith sınırlama. Bu seçenekte interneti paylaşacağınız cihazın IP'sini girip internetini sizin belirlediğiniz aralıkta sınırlıyorsunuz. Her cihaz için farklı hızlar belirleyebilirsiniz.

1_1527045987377e.png

İkinci seçenekte ise SSID bazlı bandwith sınırlama. Bu seçenek çoğu modemde Guest Network olarak geçiyor. Misafir ağı yani. Bu ağı evinize gelen konu komşu vs. kişilere vererek ve bu ağın indirme ve yükleme sınırlarını belirleyerek verebilirsiniz.

20150112042357.png

Benim için ikinci seçenek daha makul çünkü kimsenin IP adresiyle uğraşmam al bu ağı kullan derim 3-5 Mbps internet veririm benden çıkar olay.
O modemi tavsiye etmem. Çok çektim ondan zamanında. Sürekli kopma oluyor wifi da.

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623
Tenda v300 vdsl2 modem router 160tl civarı bir fiyatı olması lazım, onada bakabilirsiniz. aynı ürün everest adı altındada satılıyor.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Günceleme:

Merhaba arkadaşlar,

İnternetim dün bağlandı fakat fırsat bulup bağlantı yapamadım, testi bugün yapabildim. Sonuçlar aşağıda;

Turkcell Superonline -Paket: 16 Mbps Download 50 GB AKN Limitsiz İnternet 24 Ay Taahhütlü 65 TL

27.08.2018.jpg

Netspeed -Paket: 75 Mbps Download 4 Mbps Upload 200 GB AKN (AKN sonrası 24 Mbps Download 4 Mbps Upload) Limitsiz İnternet Taahhütsüz 65 TL

05.09.2018.jpg

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
yalın fiberde telekomda şu anda çok güzel fiyatlar var . benim önceki paket 24mbps hız 35gb akn 65 TL idi taahhütüm mart 2019 da bitecekti , yeni evde altyapı olmadığı için iptal ettirmiştim 1 ay kadar önce . şimdi yine fiber altyapı kuruldu o yüzden fiber paketlere bakarken güzel fiyatlar olduğunu farkettim . özellikle 1 ocak itibariyle akn kalktığında güzel fiyata 50 mbit yada 100 mbit hızla düşüm olmadan devam ediyorsunuz . üstelik ilk ay ücretsizmiş internetten başvurularda .

Yalın İnternet tercih edenler için kampanyaya dahil tüm paketlerde dikkat çekenler ;

FİBERNET/HİPERNET LİMİTSİZ + 100 Mbps 50GB Akn - 82.90TL X 24 AY (3 Ay 25 GB AKN Hediye)

FİBERNET/HİPERNET LİMİTSİZ + 50 Mbps 50GB Akn - 72.90TL X 24 AY (3 Ay 25 GB AKN Hediye)

FİBERNET/HİPERNET LİMİTSİZ + 35 Mbps 50GB Akn - 66.90TL X 24 AY (3 Ay 25 GB AKN Hediye)

bu paketlere 3 ay boyunca ek 25gb akn hediye , ayrıca yalın erişim ücreti , bağlantı ücreti , kurulum ücreti ve abonelik süresince Tilgin fiber modem kullanımı dahil . yani sürpriz fatura vs... söz konusu değil , ilave herhangi bir ücret çıkmıyor , daha öncede yalın olarak bahsettiğim paketi kullandım 1 lira bile ectra fatura gelmedi . abone olur olmaz müşteri hizmetlerini arayıp aboneliğinizi bütün paketlere servislere vs... kapatıyorsunuz olay bitiyor .

not ; altyapı sadece fiber başka firmadan issden internet alamıyoruz , mecburen telekom . aynı durumda olanlar değerlendirsin mutlaka 30 eylül son tarih diyor açıklamalarda .

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,436
Tivibu 1TL kampanyasi + Netspeed 75mbit 200GB AKN
Kombinasyonu Bana Mantikli Geldi.

E Çevrimdışı

em1r. 

Aktif Üye
25 May 2018
183
49
Arkadaşlar merhaba.
Mevcut türknet kullanıcısıyım.hız 5mbit geçmiyor.istanbulun merkezinde yıl olmuş 2020 bizde altyapı bu kadarmış. Neyse 64 tl fatura. netspeed le görüştüm onlarda 4 mbit destekler diyor.şimdi ben 8 mbit olan paketi alsam (44 tl)yine aynı hızı alabilirim dimi.bunlarda en fazla 4 deyip 2 hız vermesinler.birde benim alt yapının yapa olduğunu nasıl anlarım.yapa değilse iotalle uğraşmadan geçiş yapıyorlarmış.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt