TürkNET, Netspeed Alternatif Servis Sağlayıcıları

• Konbuyu başlatan m.menguc
  • Başlangıç tarihi
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
Ben MikroTik RB951Ui-2HnD kullanıyorum tonla ozellıgı var arastırırsan gorursun

senın ıstedıgın ozellık, gelen,gıden,mısafır vss hepsı eklıdım aga baglanınca somurmesınler dıye :haha

MIK.png

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben MikroTik RB951Ui-2HnD kullanıyorum tonla ozellıgı var arastırırsan gorursun

senın ıstedıgın ozellık, gelen,gıden,mısafır vss hepsı eklıdım aga baglanınca somurmesınler dıye :haha

MIK.png

Gayet güzel ve yeterli gibi gözüküyor lakin fiyatı da kendi kadar güzelmiş. En uygun 450 liraya gördüm :deli1

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
11. ay once 190 yada 200tl almıstım anaomurgayı tasıması ıcın
masallah canavar gıbı cok detaylı ıstatıstıkler sunuyor

ftpserver ozellıgıde cıddı anlamda benı rahatlatıyor cloud olarak kullanıyorum

ekleme: gecenlerde Deimos Deimos almıstık yanılmıyorum 250tl idi.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
11. ay once 190 yada 200tl almıstım anaomurgayı tasıması ıcın
masallah canavar gıbı cok detaylı ıstatıstıkler sunuyor

ftpserver ozellıgıde cıddı anlamda benı rahatlatıyor cloud olarak kullanıyorum

ekleme: gecenlerde Deimos Deimos almıstık yanılmıyorum 250tl idi.

Nereden aldınız? Doğru düzgün satıcısı da yok. Aslında bana modem kesin lazım. Bu sadece router. Modeme 200-300 TL'yi gözden çıkardım da sadece router için 450 TL çok ya.

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış

dıger mıkrotık urunlerıde bak bu modelı 1 wattlık wıfısı olması nedenıyle aldım

Baktım bizim "uçuk" kurlar nedeniyle oldukça pahalılar. Ama internette biraz araştırma yaptım.

Şunu almaya karar verdim. TP-LINK TD-W9970. ADSL, VDSL, Fiber, Kablo her türlü bağlantıyı destekliyormuş.

TP-LINK-TD-W9970-300Mbps-Kablosuz-N-USB-VDSL2-Modem-Router.png

Şuan en uygun 280 TL'ye bulabildim.

Bu modemde internet hızını kontrol edebileceğim 2 seçenek bulunuyor.

İlk seçenek IP bazlı olarak bandwith sınırlama. Bu seçenekte interneti paylaşacağınız cihazın IP'sini girip internetini sizin belirlediğiniz aralıkta sınırlıyorsunuz. Her cihaz için farklı hızlar belirleyebilirsiniz.

1_1527045987377e.png

İkinci seçenekte ise SSID bazlı bandwith sınırlama. Bu seçenek çoğu modemde Guest Network olarak geçiyor. Misafir ağı yani. Bu ağı evinize gelen konu komşu vs. kişilere vererek ve bu ağın indirme ve yükleme sınırlarını belirleyerek verebilirsiniz.

20150112042357.png

Benim için ikinci seçenek daha makul çünkü kimsenin IP adresiyle uğraşmam al bu ağı kullan derim 3-5 Mbps internet veririm benden çıkar olay.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Evet arkadaşlar bugün Superonline'dan aldığım adsl hizmeti için kendilerini aradım. Hat kardeşimin üzerine 4.ayda yenileme yapmışlar da bilmem neymiş de 200 TL cayma bedeli istediler. Cayıyoruz dedim. 16Mbps 50GB AKN internet veriyor sözde. Ayın başında test yapıyorum 4Mbps internet geliyor. Bu kıytırık hizmetin bedeli 24Ay Taahhüt karşılığında 65 TL.

Netspeed'i aradım iptal etmeyin işlemleri biz sizin yerinize yapalım dediler. Sinyal değişikliğiyle internetimi vereceklermiş. Altyapı sorgulaması yapıldı VDSL2 var dediler. 75Mbps Download, 4Mbps Upload, 200GB AKN (aşım sonrası 24Mbps Download 4Mbps Upload) olan paket taahhüt şartı aranmaksızın 65 TL. 1 yıl boyunca sabit fiyat garantisi mevcutmuş.

Bugün sözleşmeyi imzalayıp kargoladım. Abonelik gerçekleşince detayları paylaşırım.
Abi ne büyük mutluluk, Kıskanıyorum yahu şunları okudukça :(((

Güzel günlerde kullanın kardeşim :ok

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Güncelleme: Sinyal değişikliği olayı olmadı. Şöyle oldu Netspeed'e gönderdiğim sözleşmede yazdığım ADSL hizmet numarası TTNET'in tahsis ettiği numaradan farklıymış. Superonline, TTNET altyapısını kullanarak bana ADSL veriyor ama bunu yaparken YAPA ve VAE gibi yapıları kullanıyor ve uzun lafın kısası standartta 18 veya 88 ile başlaması gereken hizmet numarası bende 10 ile başlıyor. Böyle olunca da sinyal değişikliği ile interneti verme olayı mümkün olmadı. Teşekkürler Turkcell.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
Mevcut hizmetinizi sonlandirip
Sonra Netspeed hizmet alimini yapilacak benim anladigim Dogrumudur.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt