Türknet 2023 Zammı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
35mbps destekleyen altyapım için desteklemiyor deyip 16mbps hat tanımlayıp bunun da ancak 10mbps sini verebilen TTNET'i asla unutamam. Türknet'e geçtikten sonra 35mbps'in son megabitine kadar sağladığını gördüğümde, TTNET'te geçen ömrüme çok üzülmüştüm. O nedenle istediği kadar taahhütle sabit fiyat versin, o taahhüte hayatta girmem. Şu anda taahhütlü pakete geçmeye kalksam en düşük 100mbps hızlarda çok daha yüksek fiyatlar çıkıyor, o nedenle Türknet'e devam. Klasik mühendislik bakış açısına sahibim bu konuda. Kopmalar, hız düşüklüğü sorunları yoksa kurcalama, değiştirme. :)
''Çalışıyorsa elleme'' temel mantığıydı o sanırım doğru mu hatırladım acaba? :alala

E Çevrimdışı

erpinikii 

Aktif Üye
19 Ara 2019
76
38

Connet e geçmek isteyen arkadaşlar bir yıl zam. Telaşı olmayacak banada sizede 30 gün hediye olacak teşekkür ederim şimdiden 360 gün aldığınız için zam derdi bir yıl yok isterseniz. 360 gün düştüğünde yine gün alabilirsiniz

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
35mbps destekleyen altyapım için desteklemiyor deyip 16mbps hat tanımlayıp bunun da ancak 10mbps sini verebilen TTNET'i asla unutamam. Türknet'e geçtikten sonra 35mbps'in son megabitine kadar sağladığını gördüğümde, TTNET'te geçen ömrüme çok üzülmüştüm. O nedenle istediği kadar taahhütle sabit fiyat versin, o taahhüte hayatta girmem. Şu anda taahhütlü pakete geçmeye kalksam en düşük 100mbps hızlarda çok daha yüksek fiyatlar çıkıyor, o nedenle Türknet'e devam. Klasik mühendislik bakış açısına sahibim bu konuda. Kopmalar, hız düşüklüğü sorunları yoksa kurcalama, değiştirme. :)
Açıkçası ben fixnet kullanıyorum. Onlarda fiyat artışı yaptı ama reklamlarında muhatapsınız v.s. Diyen firmanın M.H.' ını arayıp "Modeminizin ışığı yanıyor mu? Işıl ışılsa sorun yok." Cevapları almaktan gına geldiği için geçmiştim. Hatta arada "Kesinhız!" firmasını da 1,5 seneye yakın kullandım. Onlarda en son hatta (Evet telefon hattına hız tanımlıydı. Mevcut iki telefon hattım vardı, birinden diğerine geçince 4 mBps hız tam olan 35 mBps' e çıkıyordu.) hız tanımlamasını çözemeyip "Bak işte bizde sorun yok." deyince fixnete geçtim. Bireysel olarak çözümsüz sorun yaşamadığım için aynı mantıkla "Sorun yoksa kurcalama. Kullanmaya devam et." kullanmaya devam ediyorum. Sadece aklıma bu internet kutusu mevzusu takıldı. Fiyatları bir tık uygun gibi. Kullanan, mevcut abonesi olan ve problem yaşayıp çözüm sürecini bilenler varsa bilgi paylaşabilirlerse çok sevinirim.

DOSS BLACK Çevrimdışı

DOSS BLACK 

Aktif Üye
20 Eki 2022
66
Çok zam olmuş gerçekten ya. Geçen 169₺ yaptıklarında uzun süren birlikteliğimizin somuna geldiğimiz anlayıp Türk telekom 200₺ 100mb sınırsız pakete geçmiştim. 2 sene sabit fiyat garantisi ile. İyi ki geçmişim valla.

S Çevrimdışı

serdarkaralar 

Aktif Üye
10 Ocak 2023
66
38
İnanın bu daha vahim bir durum.

''Vah gidi Türknet'e ki böylelerini çalıştırıyor'', diyeceğimiz bir durum çıkar ortaya :(

hocam olur mu olur. biz Türk insanıyız, eğer çalıştığımız yere bağlı isek bizden daha iyi bu işi yapan yok der sanki kendi şirketimiz gibi koruruz :)

bir de maalesef sosyal mecra da çok fazla kendini bilmez insan var. düzgün konuşma vs yok, dalga geçmek, rencide etmek, aşağılamak ne desen gırla dönüyor, oysa en önemlisi saygılı olmak.

L Çevrimdışı

lovecraft

Aktif Üye
5 May 2021
75
Takım tutar gibi siyasi parti tutmak, takım tutar gibi şirket tutmak, hepsi bizde var. Şaşırmıyorum.

O Çevrimdışı

Ocico 

Aktif Üye
24 Ağu 2021
158
2008 yılından bu yana Kablonet, eski adıyla Uydunet ve Kablo TV kullanıyoruz, şu anda 100Mb Akıllı Sınırsız tarife (Saat 19-24 arası 25Mb) Kablo TV Temel Paket + Yan Oda (Temel Pk) + Kabloses (Sabit hat: Her Yöne 50dk.) + HD kutu kirası (Bir Tv' de modül var) Toplam da ilk 12 ay ; 155 TL, ikinci 12 ay; 179 TL ödeyeceğim.Sonuç olarak, internet fiyatları ucuzlayacağına zamlanıp duruyor, artık bu temel bir ihtiyaç haline geldi ve dünyanın en pahalı ve yavaş internetini kullanan ülkelerden biriyiz, 2002 yılında binamıza öndeki binadan hat çekildi ve Analog yayın almaya başladık.Binada başka alternatif yok, TT Net desen çok pahalı, halen 8 MB hız verilen yerler var, yıl 2023 hız 8 Mb, güler misin, ağlar mısın...
Yeni uydular gönderildikçe hızlar katlanarak artacaktı güya, hep masal...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,443
2008 yılından bu yana Kablonet, eski adıyla Uydunet ve Kablo TV kullanıyoruz, şu anda 100Mb Akıllı Sınırsız tarife (Saat 19-24 arası 25Mb) Kablo TV Temel Paket + Yan Oda (Temel Pk) + Kabloses (Sabit hat: Her Yöne 50dk.) + HD kutu kirası (Bir Tv' de modül var) Toplam da ilk 12 ay ; 155 TL, ikinci 12 ay; 179 TL ödeyeceğim.Sonuç olarak, internet fiyatları ucuzlayacağına zamlanıp duruyor, artık bu temel bir ihtiyaç haline geldi ve dünyanın en pahalı ve yavaş internetini kullanan ülkelerden biriyiz, 2002 yılında binamıza öndeki binadan hat çekildi ve Analog yayın almaya başladık.Binada başka alternatif yok, TT Net desen çok pahalı, halen 8 MB hız verilen yerler var, yıl 2023 hız 8 Mb, güler misin, ağlar mısın...
Yeni uydular gönderildikçe hızlar katlanarak artacaktı güya, hep masal...
Kablonet şuan için en iyi f/p tarifelerine sahip. Daha ucuza paket satan firma yok mu.! tabiki de var ama kesintiler ve yetersiz hizmet kullanıcıyı çok fazla yoruyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt