Türknet 2023 Zammı

L Çevrimdışı

lovecraft

Aktif Üye
5 May 2021
75
6 sene kadar türknet kullandım. Geçen sene başındaki zamlardan sonra önce netspeed (sorun yaşamadım) sonra da "poyraz" denen "sağlayamayıcıyı" denedim. En son geçen ay kampanyası bitmeden Türksat'a 2 sene taahhüt verdim. İyi ki de vermişim diyorum. Fiyatlar çok fena uçtu ve daha da uçacak. Benden size tavsiye, bu rakamlar eğer "çok fazla" geliyor ise, rakamları dolar ya da euroya çevirip avrupa ve amerikadaki internet fiyatları ile karşılaştırın. Aslında hiç de öyle uçuk rakamlar olmadığını, tam tersine hala ucuz olduğunu fark ediyorsunuz. Malesef daha da artacak bu fiyatlar.

T Çevrimdışı

t31detanonator

Yeni Üye
25 Ocak 2023
4
43
şimdi buraya ne amaçla geldiğin belli değil. ilk mesajında böyle saçma sapan bir yazı ile başlamanda çok enteresan olmuş. ülkede alınan hizmet ve verilen ücretler belli iken, senin tuzun kuru belli. ama cogu kişi için 3 kuruş iyi para bu zamanda.
en düşük gigabit fiyatı onda sen sadece iftira atar çamur atarsın...

L Çevrimdışı

lovecraft

Aktif Üye
5 May 2021
75
Bu arada benim söylediğim yanlış anlaşılmasın. Ben her şey harika, her şey ucuz siz fakirsiniz tarzı bir söylemde değilim. Zaten ben de zamlardan sonra iss değiştirdiğimi söyledim. Fakir olan benim yani :) Benim demek istediğim Türk Lirası'nın hükümet tarafından pula çevirilmesi (bunu bilerek ve isteyerek yaptıklarını geçen gün itiraf ettiler) sonucunda ortaya çıkan sonucun bu olduğu. Ve fiyatların döviz bazında hala "ucuz" olduğunu söylemeye çalışıyorum. "Kardeş biz döviz mi kazanıyoruz, bize ne dövizden" diyecek olanlar için de şöyle söyleyeyim, "elbette döviz kazanmıyoruz dostlar, ama satın aldığımız her şeyi döviz ile alıyoruz". Çünkü Türkiye ithalata bağımlı bir ülke. Ülkede üretim var mı, elbette var. Ama o üretim "ihracat" üretimi. İhraç amacı ile üretilen ürünlerin Türkiye pazarında satılması halinde de (sadece yurt dışına satılamayan ürünler yerli pazara giriyor) yerli üretici "ithal ürünle" aynı fiyatı etiketine basıp geçiyor. Kısaca istediğimiz kadar yerli üretelim, bunun bize yani "halka" herhangi bir yansıması olmuyor. İşte bizi yönetenler ihracatçıların ekmeğine biraz daha yağ sürelim dediler ve ülkenin parasını pula çevirdiler. Bunu yaparken de "bunlar nasıl olsa bize oy vermeye devam edecekler" diye düşündüler. İlginç bir şekilde de haklı çıkıyorlar sanki. Mayısta göreceğiz. Bugün ithal ürünleri satın alırken bir tane (hatta bazen iki tane) de devlete alıyoruz. Öyle bir vergi ödüyoruz ki akıllara zarar. Satın aldığınız televizyonların yarı fiyatını devlete ödüyorsunuz.

Neyse çok uzattım. Bu ülkede internet bile dövize dayalı bir hizmet. Bunu uzun uzadıya tartışmaya gerek yok. Alt yapısıdır, kablosudur, santralidir, donanımıdır şusu busu her şey yine dövizle satın alınıyor ve yapılıyor. Dolayısı ile internet de "döviz ile satılan" bir başka hizmet. Millete bu söylediğimi yıllardır anlatmaya çalışıyorum. Arkadaşım her şeyi dövizle satın alıyoruz. Türk lirasının değersizleştirilmesi politikalarını desteklemeyin diyorum. Ama Reis aşağı reis yukarı. Başka lafım yok. Hepsine lanet olsun.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
tipik troll kafası tanındıuğını sanıp panikler...
Bu şahsı forumdaki bir konuda ''Kullanmadığın ürünü kötülemekten dava edebilirler'' gibi saçma sapan bir mesajında gördüm ilk ve kendisine NEYE DAYANARAK diye sorup cevap bekledim.

Baktım cevap yok, dikkatimi çekti yeni üyeymiş 4 mesajı varmış dedim mesajlarına bir gidip bakayım...

Yahu dostlar niye muhatap olıuyorsunuz, neden canınızı sıkıyorsunuz ki, haber verin çizelim gitsin.

Biz ailemiz olarak gördüğümüz forumumuzda belli bir gelişmişlik ve medeniyet seviyesini yakalamamış kimin yazmasına izn verdik ki bu güne kadar?

Bu konu başlığı altındaki yzışmaları bilmiyorum kontrol etmedim ancak ilgili şahıs foruma uygun görülmeyip süresiz uzaklaştırılmıştır.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
139 dan sonra zam yapıyoruz dediklerinde sözünüz ne oldu dedim.
Hemen iptal ettirdim TT ile taahhüt imzaladım. 10 ay doldu kaldı 14 ay 2024 Mart ayına kadar 139 TL.

Sırf biraz yüksek hız veriyorlardı başka espirisi yoktu. Arıza sorun olduğunda doğru düzgün muhatap yoktu.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
hadi canım hadiii.... :deli işine bak fazla toz yapma buralarda
buda son mesajdır sana genç. öpüldün :kas:danger

Bu şahsı forumdaki bir konuda ''Kullanmadığın ürünü kötülemekten dava edebilirler'' gibi saçma sapan bir mesajında gördüm ilk ve kendisine NEYE DAYANARAK diye sorup cevap bekledim.

Baktım cevap yok, dikkatimi çekti yeni üyeymiş 4 mesajı varmış dedim mesajlarına bir gidip bakayım...

Yahu dostlar niye muhatap olıuyorsunuz, neden canınızı sıkıyorsunuz ki, haber verin çizelim gitsin.

Biz ailemiz olarak gördüğümüz forumumuzda belli bir gelişmişlik ve medeniyet seviyesini yakalamamış kimin yazmasına izn verdik ki bu güne kadar?

Bu konu başlığı altındaki yzışmaları bilmiyorum kontrol etmedim ancak ilgili şahıs foruma uygun görülmeyip süresiz uzaklaştırılmıştır.
catres catres Keşke öpmeseydin. :)
A Adem Helvacı usta gerekeni yapmış.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
35mbps destekleyen altyapım için desteklemiyor deyip 16mbps hat tanımlayıp bunun da ancak 10mbps sini verebilen TTNET'i asla unutamam. Türknet'e geçtikten sonra 35mbps'in son megabitine kadar sağladığını gördüğümde, TTNET'te geçen ömrüme çok üzülmüştüm. O nedenle istediği kadar taahhütle sabit fiyat versin, o taahhüte hayatta girmem. Şu anda taahhütlü pakete geçmeye kalksam en düşük 100mbps hızlarda çok daha yüksek fiyatlar çıkıyor, o nedenle Türknet'e devam. Klasik mühendislik bakış açısına sahibim bu konuda. Kopmalar, hız düşüklüğü sorunları yoksa kurcalama, değiştirme. :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt