Türk kahve makinesi tavsiye

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Bence hepsi aynı,sadece marka değişik tabii ücreti de :) ,Yazılım olsa içlerinde o zaman "şu" derdim ama tabandaki ısıtıcı ile çalışıyorlar tümü,mantık aynı,hatta sinbonun en ucuz olanı da aynı mantıkla çalışıyor,tabanda ısıtıcı ile.Yani çok para verip almaya değmez bana kalsa ,ama hanımlar kullanırken hava atacaklar ya :haha1 <--- Der ve hanım görmesin diye kaçar :kiskis
Hocam mantıken aynılar ama belki sensörlerinden belki ısıtıcı güçlerinden kaynaklı köpük yapma kapasiteleri videodaki gibi farklı. Biz Korkmaz markanınkini denemiştik ama videodan sonra Karaca ve Arçelik’i de merak ettim açıkçası. Fiyat farklarına değer mi bilemiyorum bu yüzden :)
Son zamanlarda kahveyi çekirdek alıp kendim öğütmeye başladım, daha güzel oluyor. Gerek kahveciden gerek marketten aldıklarım bazen iyi çıkmıyor.
Kesinlikle bu çok fark ediyor. Bizde filtre kahveyi çekirdek alıp sinbo öğütücüde öğütüyoruz. Normalde her kahve tipinde belirli bir öğütme derecesi var ama göz kararı filtre kahveye uygun yapmaya çalışıyorum ve hazır öğütülmüş aynı markanın kahvesinden daha lezzetli oluyor. Türk kahvesi sanıyorum en incesi un olana kadar çekmek gerekiyor sanırım. Bunu Türk kahvesinde denemedim. Hangi çekirdekleri kullanıyorsunuz?

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Bence hepsi aynı,sadece marka değişik tabii ücreti de :) ,Yazılım olsa içlerinde o zaman "şu" derdim ama tabandaki ısıtıcı ile çalışıyorlar tümü,mantık aynı,hatta sinbonun en ucuz olanı da aynı mantıkla çalışıyor,tabanda ısıtıcı ile.Yani çok para verip almaya değmez bana kalsa ,ama hanımlar kullanırken hava atacaklar ya :haha1 <--- Der ve hanım görmesin diye kaçar :kiskis
Hepsi aynı nasıl olsun hocam. pantenti var bu işin. hepsi aynı olsa yıllarca neden Arçelik dışında kimse üretmedi. birinde olan diğerinde yok

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Hocam mantıken aynılar ama belki sensörlerinden belki ısıtıcı güçlerinden kaynaklı köpük yapma kapasiteleri videodaki gibi farklı. Biz Korkmaz markanınkini denemiştik ama videodan sonra Karaca ve Arçelik’i de merak ettim açıkçası. Fiyat farklarına değer mi bilemiyorum bu yüzden :)

Kesinlikle bu çok fark ediyor. Bizde filtre kahveyi çekirdek alıp sinbo öğütücüde öğütüyoruz. Normalde her kahve tipinde belirli bir öğütme derecesi var ama göz kararı filtre kahveye uygun yapmaya çalışıyorum ve hazır öğütülmüş aynı markanın kahvesinden daha lezzetli oluyor. Türk kahvesi sanıyorum en incesi un olana kadar çekmek gerekiyor sanırım. Bunu Türk kahvesinde denemedim. Hangi çekirdekleri kullanıyorsunuz?
Arabica türü çekirdek alıyorum. Kahvecinin öğüttüğü de aynı çekirdek ama tadı farklı oluyor. Dışarıdan aldığım un gibi olduğundan bazen suda karışmayabiliyor. Bosch marka değirmen kullanıyorum Türk kahvesi için 30-40 sn kadar çekmek yeterli, bu cihaza göre değişebilir. Hep Türk kahvesi içtiğimiz için diğer türleri denemedim.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Screenshot_2021-10-09-21-21-43-862_com.android.chrome.jpg

Türk kahvesi yapmasada her türlü kahve, cappuccino, latte machiato, espresso yapıyor. Çok memnunum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Screenshot_2021-10-09-21-21-43-862_com.android.chrome.jpg

Türk kahvesi yapmasada her türlü kahve, cappuccino, latte machiato, espresso yapıyor. Çok memnunum
Avrupada yaşayanlar için fiyatı uygun onlara göre 752 TL çok ucuz maaşın 3te1 kadar avrupada yaşamanın artısı

Hesaplarken çarparak değil birim olarak hesaplamak lazım maaş standardı ortalama birim olarak aynı

Gelişmiş ülke parası değerli alım gücü yaşam standardı yüksek insana değer veriyorlar insana yatırım yapıyorlar

kendi cebini eş dost yandaşın cebini doldurrmuyor'lar belli bir standarttın dışına çıkmadan akıllıca yönetiyorlar
TR deki fiyati 10 bin liraydı
Biz hergün makarna pilav yemeyi seviyoruz makarna pilavı bırakamadık 10 sene önce yeme içme alışkanlıklarımızı

değiştirebilseydik eğer bugün TR fiyatı 10.000 değil 2500-3000 TL arası birşeydi :kiskis

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt