Tüketici Hakem Heyetine başvurmak.

Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Merhaba, 4-5 ay önce satın aldığım Samsung tv 'nin iadesi için e-devlet üzerinden THH başvuracağım. Televizyonu VATAN Bilgisayar'dan satın aldım.

Sorum şu: E-devlet üzerinden başvuruda firma vergi dairesi / vergi numarası vs. şeyler soruyor. İade de muhatabım kim oluyor? VATAN BİLGİSAYAR mı yoksa Samsung ELEKTRONİK mi?

Son düzenleme:
Kisuke Urahara Çevrimdışı

Kisuke Urahara 

Aktif Üye
21 Mar 2019
424
Merhaba, geçen yıl Vatan bilgisayardan satın aldığım 55NU8000 serisi tv'yi iade talebiye geçen ay THH başvurdum.

Tv'yi her ne kadar çok beğensem de ölü pikseller +Türkiye de montajlanmış olması+ en önemlisi ışık sızmalarından dolayı THH başvurdum.
Şimdi sonuç olarak firma yenisini verelim derse kabul edeyim mi? ( Tabi Macaristan Montajı ve sıfır olmak kaydıyla)
Yoksa paramı alıp yeni tv arayışına mı girmeliyim?
Ya da hakem heyeti iade kabul etmez .Kalır öylece. ?
A Adem Helvacı

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Merhaba, geçen yıl Vatan bilgisayardan satın aldığım 55NU8000 serisi tv'yi iade talebiye geçen ay THH başvurdum.

Tv'yi her ne kadar çok beğensem de ölü pikseller +Türkiye de montajlanmış olması+ en önemlisi ışık sızmalarından dolayı THH başvurdum.
Şimdi sonuç olarak yenisini verelim derse kabul edeyim mi? ( Tabi Macaristan Montajı ve sıfır olmak kaydıyla)
Yoksa paramı alıp yeni tv arayışına mı girmeliyim?
A Adem Helvacı

Şartlarınız aynen yerine getirilecekse olabilir, NU8000'i kaça almıştınız o dönem?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Yaklaşık 5.400 TL'ye almıştım.

Adem abinin yorumunu bekleyin derim.
Q70 parasına denk bir fiyata almış olsaydınız, nakit iadesi alıp Q70 alırsınız diyecektim.
Tabi bu kendi görüşüm. :hihi

Peki bu ücret iadesi o dönem aldığınız fiyat üzerinden mi yapılıyor yoksa güncel bir tutar mı belirleniyor acaba? :hmm

albanez albanez hocam da bilir muhtemelen bu işleri, etiketledim bakalım. :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt