Toshiba 50ul3a63dt Dolby+hdr10

E Çevrimdışı

ertugrulcelebii 

Yeni Üye
18 Haz 2020
25
28
2 gün önce almış olduğum toshiba tvde 2 adet ölü piksel çıktı, veatel servisini arasam iade alırlar mı? Veya ürünün yenisini mi verirler?

U Çevrimdışı

Uğur.U

Yeni Üye
13 Haz 2020
24
43
Onu da paylaştılar :)

Panda Panel, MB130T Anakart var cihazda.

Ben de Hi Level ve Toshiba arasında seçim yapamamıştım. İki cihazı da araştırmaya başladım ve en sonunda bu forumda buldum kendimi :) Ve istediğim bilgileri görevli arkadaşlar verdiler sağ olsunlar. Hi Level i paneli(Samsung) ve Anakartı(MB130E) nedeniyle tavsiye ettiler. Fakat alan arkadaşlardan yeterli görüntü gelmediği için hala televizyon almış değilim. Toshiba için de nerede yorum yapılmışsa; görüntünün kalitesiz ve bozuk olduğuna dair olumsuz yorumlar. Demo görüntüleri durdurup birkaç resim kaydettim fakat gerçeği ne kadar yansıtıyor işin içindeki arkadaşlarımız kadar bilemiyorum. Buraya ekleyeyim birlikte bakalım.

2353FH.jpg
55UHL960.jpg
65ud9000.jpg
58UL3A63DT.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Üst sırada soldaki resim benim monitörümden AOC 23" (LG IPS), üst sırada sağdaki resim HiLevel 55UHL960, alt sırada soldaki resim Vestel 65UD9000, alt sırada sağdaki resim Toshiba 58UL3A63DT. Sadece inceleme videolarını açtım ve çatıdan atlayan beyefendiyi ayağı kiremite değdiği an durdurdum. Bilirkişiler son sözü söylerler tabi ki :)

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Shazbotnando

Yeni Üye
20 Haz 2020
14
37
Ürünü ben de 2 gün önce aldım.
Smart yavaş. mb130t anakart mevcut. 4hdmi ve 2usb çıkışı sevindirici.
Görüntü ve renkler ziyadesiyle iyi, 4k ips monitör kullanıyorum ve ondan bile iyi geldi fakat biraz açı duyarlılığı mevcut. Odam diktörtgen şeklinde olduğundan pek sorun teşkil etmiyor.
Ses kalitesi bütçeye göre idare eder.
Cihazın upscale için farklı bir özelliği mi var bilmiyorum keza monitörde çamur gibi görülen nintendo switch oyunları bu tv'de gayet iyi geldi, bir xbox one x iyiliği değil tabi switch'in gücü malum ama kesinlikle çamur değildi.
Oyun modunda input gecikme değeri gayet iyi fakaat oyun modunda keşke keskinliği ve rengi kısabilseydik. (toolbox ile modifiye edilir mi bilmiyorum forumda araştırdım pek bir şey bulamadım veya yanlış aradım)
Hareketli görüntülerde titremeden ziyade kasılma sorunu var, bunu ayarlardan true motion'ı açarak çözebiliyoruz.
hdr performansından da ziyadesiyle memnun kaldım.
Fiyatına göre bakıldığında 10 üzerinden 8 not verebilirim. Panda panelden korkuyordum keza pek bilgi yok ama kesinlikle kötü bir panel değil fakat bir ips de değil, genel görüntü tatmin edici.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Onu da paylaştılar :)

Panda Panel, MB130T Anakart var cihazda.

Ben de Hi Level ve Toshiba arasında seçim yapamamıştım. İki cihazı da araştırmaya başladım ve en sonunda bu forumda buldum kendimi :) Ve istediğim bilgileri görevli arkadaşlar verdiler sağ olsunlar. Hi Level i paneli(Samsung) ve Anakartı(MB130E) nedeniyle tavsiye ettiler. Fakat alan arkadaşlardan yeterli görüntü gelmediği için hala televizyon almış değilim. Toshiba için de nerede yorum yapılmışsa; görüntünün kalitesiz ve bozuk olduğuna dair olumsuz yorumlar. Demo görüntüleri durdurup birkaç resim kaydettim fakat gerçeği ne kadar yansıtıyor işin içindeki arkadaşlarımız kadar bilemiyorum. Buraya ekleyeyim birlikte bakalım.

2353FH.jpg
55UHL960.jpg
65ud9000.jpg
58UL3A63DT.jpg

Üst sırada soldaki resim benim monitörümden AOC 23" (LG IPS), üst sırada sağdaki resim HiLevel 55UHL960, alt sırada soldaki resim Vestel 65UD9000, alt sırada sağdaki resim Toshiba 58UL3A63DT. Sadece inceleme videolarını açtım ve çatıdan atlayan beyefendiyi ayağı kiremite değdiği an durdurdum. Bilirkişiler son sözü söylerler tabi ki :)
Bence hepsi de aynı ,renk ayarları değişik sadece ,en azından ben öyle gördüm birde tüm fotolar 0:34 demi çekildi acaba :)

U Çevrimdışı

Uğur.U

Yeni Üye
13 Haz 2020
24
43
Televizyonların inceleme videolarından alıntı. Sol ayak kiremite değdiği anda ki görüntüleri bu şekilde. Renkten ziyade; şortun, kolların, kafanın izlerini karşılaştırmak adına böyle bir şey yaptım. Ama çıplak gözle izleyince durum aynı mı olur bilemiyorum. Çünkü televizyonlar yok ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Televizyonların inceleme videolarından alıntı. Sol ayak kiremite değdiği anda ki görüntüleri bu şekilde. Renkten ziyade; şortun, kolların, kafanın izlerini karşılaştırmak adına böyle bir şey yaptım. Ama çıplak gözle izleyince durum aynı mı olur bilemiyorum. Çünkü televizyonlar yok ?
Sevgili Uğur.U ,ellerine sağlık ,ben şunun için yazdım ,tüm videolar aynı zaman süresinde donma (pause) yapılsaydı çok süper olurdu ,ki yine de süper bence :ok
Aynı zamanda donmuş görüntü olması iyi olurdu demek istemiştim yukarıdaki yazımda :ok

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
hepsi benim videom :) bu şekilde alman hoşuma gitti :)
ben sana söyleyeyim bütün tvleri dinamik modda çekerim, 55uhl960 farklı bir yerde çekildiği için ortam aydınlıktı bu nedenle biraz daha parlak gelebilir. :)
ben toshibacıyım dostum bunu söyleyim :)
zaten hi levele yok kurulum parası, yok şu özellikler eksik, yok hi levelde garanti 2 yıl toshiba ise 3 yıl deyince al sana toshiba parası :)

U Çevrimdışı

Uğur.U

Yeni Üye
13 Haz 2020
24
43
Evet videolar size ait. Vesteloji den alıntı :)

Benim merak ettiğim şey; bu cihazlarda demo oynatırken, resimlerdeki gibi bir durum gözlemlediniz mi? Siz eğitimli, deneyimli bir gözle bakıyorsunuz sonuçta fark ettiklerimiz aynı olmaz elbette ama... Ben standart bir izleyici sayılırım. Bu resimler olmasaydı gözüm böyle bir durumu fark eder miydi acaba? Bütün vücudun ve giysilerin ikinci bir izi var ve çok çirkin duruyor. Ha verdiğimiz para 2500-3000 TL civarında bir meblağ. Bu paraya daha ne olacaktı? O da doğru :) En son; al birini geç, bu fiyata satılan cihazların arasında atla deve bir fark olmaz durumuna geldim. Panel, hz, açı maçı derken gına geldi ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64

Benim merak ettiğim şey; bu cihazlarda demo oynatırken, resimlerdeki gibi bir durum gözlemlediniz mi? Siz eğitimli, deneyimli bir gözle bakıyorsunuz sonuçta fark ettiklerimiz aynı olmaz elbette ama... Ben standart bir izleyici sayılırım. Bu resimler olmasaydı gözüm böyle bir durumu fark eder miydi acaba? Bütün vücudun ve giysilerin ikinci bir izi var ve çok çirkin duruyor. Ha verdiğimiz para 2500-3000 TL civarında bir meblağ. Bu paraya daha ne olacaktı? O da doğru :) En son; al birini geç, bu fiyata satılan cihazların arasında atla deve bir fark olmaz durumuna geldim. Panel, hz, açı maçı derken gına geldi ?
Bende ondan yazdım zaten ,tüm videoları 0:34 saniyede pause yapmalısın diye (gölgelenme adına) ama videolar bizim fikonunmuş ,çünkü başka türlü anlaşılmaz durum .

U Çevrimdışı

umtcnkrt

Yeni Üye
20 Haz 2020
15
29
ben sana söyleyeyim bütün tvleri dinamik modda çekerim, 55uhl960 farklı bir yerde çekildiği için ortam aydınlıktı bu nedenle biraz daha parlak gelebilir. :)
zaten hi levele yok kurulum parası, yok şu özellikler eksik, yok hi levelde garanti 2 yıl toshiba ise 3 yıl deyince al sana toshiba parası :)
Mesela hi-level'da olmayan hangi özellikler(ekran boyutu hariç) var? Ne açıdan toshiba demeliyiz? Konu ince detaylara geldi sanırım :) Çünkü herkes hi-level ile toshiba arasındaki detaylara bakıp A101 önüne gidecek gibi(ben de dahil) :gul
---

Sizden bir sonraki mesajda teraspy teraspy 'ın da dediği gibi her videonun aynı saniyesinde baksak çok iyi olurdu aslında. Böyle bir iz bırakma farkı var mı gerçekten merak ettim doğrusu.
Saygılar.

U Uğur.U F fikoloji

X Çevrimdışı

XeonMan

Aktif Üye
14 Haz 2020
124
38

101 de satisa sunulan 55 inclik toshibalar 2 cekirdekli diye biliyorum. yanlisim varsa duzeltin.

bu arada bahsettigim urun toshiba 55v6863

2 cekirdekli diye biliyorum.

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

ozcan0816

Yeni Üye
19 Haz 2020
8
36
Toshiba 50UL3A63DT 50" 126 Cm
4K Wi-Fi
Bluetooth
Smart Uydulu TV
3 Yıl Garantili

Teknik Özellikler
  • Çıkış Yılı 2020
  • Ekran Teknolojisi LED
  • USB Var
  • Enerji Sınıfı A+
  • HDMI Girişi 4
  • Çözünürlük Standardı 4K Ultra HD
  • Dijital Ses Çıkışı Var
  • Dahili Uydu Alıcı Var
  • Ekran Boyutu 50"
  • Görüntü Tarama Hızı (ürünü bulduğum bir iki sitede 100 Hz yazıyor ama ben olduğuna inanmıyorum)
  • Dahili Wifi Var
  • Smart TV Var
  • HDR Var
  • Yenileme Hızı (Yazılım) 1000 Hz
  • Model 50UL3A63DT
  • Ethernet LAN Bağlantısı Var
  • DLNA Var
  • Çözünürlük 3840 x 2160
  • Ekran Tipi Düz (Flat)
  • 3D Desteği Yok
Ulaşabildiğim bilgiler bunlar.
bunların haricinde işlemci çekirdek sayısı ram bilgisi vs. bilgilere ulaşabilen varsa paylaşabilirse sevinirim.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt