Toshiba 43L2863DAT 43'' Full HD Smart Led TV 24 Mayıs A101 DE

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Kusura bakmayın A Ado Hocam kafam karıştı. Anlamak adına tekrar soruyorum yanlış anlamayın. Bimdeki JVC nin paneli CMO mudur?
CMO VA dan iyi midir?

Şöyle izah edeyim o halde.

AUO CMO LG gibi tanımlar panelleri üreten markaları belirler.

IPS VA TN gibi tanımlar ise panelin yapı taşını belirler.

Bazı üreticiler vardır ki hem VA hem IPS yapısına ait panel üretirler, dolayısı ile panelin üreticisi ile birlikte panelin yapısını da belirtiyoruz ki açı duyarlılığı yüksek kullanıcılar ne satın alacaklarını bilebilsinler.

Bu doğrultuda CMO yani bu televizyonun panelini üreten Chi Mei Optronics markası bu paneli VA yapısında üretmiş demektir CMO VA demek :ok

Aşağıya bir tablo ekliyorum bakın bu tabloda hiç bir üretici marka yoktur, sadece panel yapı tipleri vardır :ok

panel-karsilastirma-tablosu-jpg7fc567f523678531.jpg

I Çevrimdışı

ilaydakilic

Yeni Üye
24 May 2018
6
Bu konu başlığı altında bazı bilgiler paylaşmak isterim arkadaşlar;

TOSHİBA nın, bazı özel istekler üzerine üretilmiş bir modelidir bu televizyon.

Her ne kadar IPS LG panel ve MB211S anakart ile üretilmiş olsa da, Menü ve fonksiyonlar diğer VESTEL üretimlerinden farklıdır o nedenle bazı ufak tefek görsel değişikliklerini de ilk defa bu konuda ve ilk defa tavsiyeforumu.com adresinde görebilirsiniz :ok

Önce Teknik Özelliklerinden birkaç bilgi paylaşayım, Sonraki mesajlarımda ufak tefek görsel detaylar da paylaşacağım sizlere.

DVB HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
SCART Via RCA
HDMI IN 3
CEC_ARC VAR
SPDIF OPTIC OUT
USB 2
USB CONTROLLER VAR
MEDIA PLAYER ADVANCED
USB CLONNING VAR
ETHERNET VAR
PC IN(VGA) VAR
PIXELLENCE YOK
SOUND DTS TruSurround+DTS HD
FULL HD
100Hz YOK
PANEL TYPE D-LED NB
CONNECTIVITY VAR
DLNA/AVS VAR(AVS)
OPEN BROWSER VAR
NETFLIX VAR
HBBTV VAR
WI FI VAR(INTERNAL)
BLUETOOTH VAR
WIRELESS_DISPLAY VAR

Moderatör tarafında düzenlendi:
I Çevrimdışı

ilaydakilic

Yeni Üye
24 May 2018
6

Her ne kadar IPS LG panel ve MB211S anakart ile üretilmiş olsa da, Menü ve fonksiyonlar diğer VESTEL üretimlerinden farklıdır o nedenle bazı ufak tefek görsel değişikliklerini de ilk defa bu konuda ve ilk defa tavsiyeforumu.com adresinde görebilirsiniz :ok

Önce Teknik Özelliklerinden birkaç bilgi paylaşayım, Sonraki mesajlarımda ufak tefek görsel detaylar da paylaşacağım sizlere.

DVB HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
SCART Via RCA
HDMI IN 3
CEC_ARC VAR
SPDIF OPTIC OUT
USB 2
USB CONTROLLER VAR
MEDIA PLAYER ADVANCED
USB CLONNING VAR
ETHERNET VAR

PC IN(VGA) VAR
PIXELLENCE YOK
FULL HD
100Hz YOK
PANEL TYPE D-LED NB
CONNECTIVITY VAR
DLNA/AVS VAR(AVS)

DVB HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
SCART Via RCA
HDMI IN 3
CEC_ARC VAR
SPDIF OPTIC OUT
USB 2
USB CONTROLLER VAR
MEDIA PLAYER ADVANCED
USB CLONNING VAR
ETHERNET VAR
PC IN(VGA) VAR
PIXELLENCE YOK
FULL HD
100Hz YOK
PANEL TYPE D-LED NB
CONNECTIVITY VAR
DLNA/AVS VAR(AVS)
OPEN BROWSER VAR
NETFLIX VAR
HBBTV VAR
WI FI VAR(INTERNAL)
BLUETOOTH VAR
WIRELESS_DISPLAY VAR

OPEN BROWSER VAR
NETFLIX VAR
HBBTV VAR
WI FI VAR(INTERNAL)
BLUETOOTH VAR
WIRELESS_DISPLAY VAR

D Çevrimdışı

dhspark

Yeni Üye
25 May 2018
3
33
A Ado hocam ilk kurulumda dediğiniz tüm adımları uyguladım ancak bir kaç hd kanal dışında diğer kanallar gelmedi, sinyal yok uyarısı geliyor. Merkezi sistem var Problemin ne olduğunu anlayamadım lütfen yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca digitürk uydum var, hdım kablosuyla bağladım ama onu da maalesef açamadım rica etsem yardımcı olur musunuz

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado hocam ilk kurulumda dediğiniz tüm adımları uyguladım ancak bir kaç hd kanal dışında diğer kanallar gelmedi, sinyal yok uyarısı geliyor. Merkezi sistem var Problemin ne olduğunu anlayamadım lütfen yardımcı olabilir misiniz? Ayrıca digitürk uydum var, hdım kablosuyla bağladım ama onu da maalesef açamadım rica etsem yardımcı olur musunuz

Selamlar kardeşim, Merkezi yayını anlarım da, DT yi neden açamadığınızı anlayamadım?

Kaldı ki DT den yayın vermenizi tercih ederim.

LNB polarite ayarınız oturmamış ise (Merkezi sitem olsa dahi) paket alamama sorunu yaşayabilirisniz bunun için uzman kontrolü gerekir.

DT ile uydudan yayın mı alamıyorsunuz yoksa ekranda dt menüsünü de mi görünmüyor ?

D Çevrimdışı

dhspark

Yeni Üye
25 May 2018
3
33
Selamlar kardeşim, Merkezi yayını anlarım da, DT yi neden açamadığınızı anlayamadım?

Kaldı ki DT den yayın vermenizi tercih ederim.

LNB polarite ayarınız oturmamış ise (Merkezi sitem olsa dahi) paket alamama sorunu yaşayabilirisniz bunun için uzman kontrolü gerekir.

DT ile uydudan yayın mı alamıyorsunuz yoksa ekranda dt menüsünü de mi görünmüyor ?
uydudan yayın alamıyorum menü geliyor kanal araması yapıyorum hiç bir şey bulamıyor. Aynı anten kablosunu dt ile birlikte diğer televizyonuma taktığımda sorun yaşamıyordum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
100 tl farkla toshiba 43u6763 4
olanı buldum.bu 4 çekirdek ve 2018, 4 k olanı 2 çekirdek ve 2017 .hangisini almak mantıklı

Çekirdek sayısına çok takılı kalmayın azizim, çekirdek yazıyorlar da işlemcinin ne olduğunu yazmıyorlar sağolsunlar :kiskis

Mümkünü olsa görerek almanızı öneririz aslında :ok

S Çevrimdışı

Sylvester

Yeni Üye
12 Haz 2018
4
44

DVB HD DVB-T2/C/S2(HEVC)
SCART Via RCA
HDMI IN 3
CEC_ARC VAR
SPDIF OPTIC OUT
USB 2
USB CONTROLLER VAR
MEDIA PLAYER ADVANCED
USB CLONNING VAR
ETHERNET VAR
PC IN(VGA) VAR
PIXELLENCE YOK
FULL HD
100Hz YOK
PANEL TYPE D-LED NB
CONNECTIVITY VAR
DLNA/AVS VAR(AVS)
OPEN BROWSER VAR
NETFLIX VAR
HBBTV VAR
WI FI VAR(INTERNAL)
BLUETOOTH VAR
WIRELESS_DISPLAY VAR
Toshiba 43l 3763 dat ile arasında ki fark nedir? Model yılı farkı mı var sadece? Anakart ı daha mı gelişmiş (211s)?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri