Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
evet hatta orjinali de yolla

EK:
orjinal dediğim tvnin ilk edid dosyasıdır

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Buyrun hocam. Orjinal hali sanırım boş gibi ayarsız, acaba tv nin içinde farklı bir yere daha kaydediyor mu diye araştırdım tüm dosyaları bulamadım

Önce sorayım:
Senin tv hangi model acaba,önceki sayafada yayınladığın resimlerden "Raphael"olan orjinal yazılımmı?
Bunları ftp ilemi aldın?
"sanırım orjinal" dediğin klasördeki dosya, tvden aldığın ilk dosyamı
şu an kullandığın tv nin menü+4725 resmini ekran parlamadan çekip buraya atarmısın.

A Çevrimdışı

alemci75

Yeni Üye
23 Kas 2017
18
Önce sorayım:
Senin tv hangi model acaba,önceki sayafada yayınladığın resimlerden "Raphael"olan orjinal yazılımmı?
Bunları ftp ilemi aldın?
"sanırım orjinal" dediğin klasördeki dosya, tvden aldığın ilk dosyamı
şu an kullandığın tv nin menü+4725 resmini ekran parlamadan çekip buraya atarmısın.
Hi level 43uhl910 marka model
evet ftp ile alındı dosyalar
evet sanırım orjinal dediğim ilk seferinde tv den almış olduğum dosya ama büyük ihtimalle eksik almışım veya yarım kalmış içi boş editlenmemiş bir şekilde diye düşünüyorum
buyrun bu da şuan ki net resim

image1-1.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
Hımm,3 farklı resimde 2 farklı panele ait yazılım görünüyor,önce bunu belirteyim sevgili alemci75,orjinali 43'',diğeri 49'' ,fakat orjinal diye gönderdiğin edid dosyası UHD değil ,FHD için,üstelik 40'' görünüyor vede dediğin gibi eksik,256b görünüyor.Bu dosya tvde farklı yere kaydedilmez,tek dosyadır çünkü,ama eksik gelme sebebi senden kaynaklanmıyor,birde DownloadSpi.mb120 ile almayı dene bakalım,boyutuna da bak ,eğer 256 bayt gelmişse ,aynı tvden alınan dosya da pek işe yaramıyacak gibi görünüyor,çünkü tv eksik veriyor dosyayı tıpkı sw ve hw profilleri gibi.Sevgili teknovest'ten seri noya göre full yazılımı iste ve yükle.

A Çevrimdışı

alemci75

Yeni Üye
23 Kas 2017
18
Hımm,3 farklı resimde 2 farklı panele ait yazılım görünüyor,önce bunu belirteyim sevgili alemci75,orjinali 43'',diğeri 49'' ,fakat orjinal diye gönderdiğin edid dosyası UHD değil ,FHD için,üstelik 40'' görünüyor vede dediğin gibi eksik,256b görünüyor.Bu dosya tvde farklı yere kaydedilmez,tek dosyadır çünkü,ama eksik gelme sebebi senden kaynaklanmıyor,birde DownloadSpi.mb120 ile almayı dene bakalım,boyutuna da bak ,eğer 256 bayt gelmişse ,aynı tvden alınan dosya da pek işe yaramıyacak gibi görünüyor,çünkü tv eksik veriyor dosyayı tıpkı sw ve hw profilleri gibi.Sevgili teknovest'ten seri noya göre full yazılımı iste ve yükle.
Hocam teknovestten full yazılım aldım 2 ayrı farklı yazılım yolladı ikisini de yükletiyorum güzelce ama bu edid dosyası halen aynı onda hiçbir değişiklik olmuyor normalde tv nin komple bütün dosyaları yeniden o yazılıma göre yüklemesi gerekmiyor mu neden benim bu edid bölümü hep aynı kalıyor 4725 de sürekli aynı görünüyor full yazılım yüklesem bile doğal halleri ile hep bu 50'' nin edidini gösteriyor
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Buyrun hocam download ile aldığım tv nin şuan içinde olan edid dosyası 560byte olarak geldi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
normalde tv nin komple bütün dosyaları yeniden o yazılıma göre yüklemesi gerekmiyor mu
Evet,kesinlikle yüklenirken eski yazılım silinip,yenisi yüklenir ,ama "neden böyle oluyor" sorusuna cevap veremeyeceğim,akla şu geliyor,acaba fabrikadan gönderilen full yazılımda sorun mu var ki 50'' panel görünüyor anlamadım.Gerçi sormam abes olacak ama,yüklendikten sonra tvye reset atıyormusun -abes dedim çünkü zaten ilk kurulum gelir karşına yükleme bitince,yani bir nevi reset -

EK:
Hımm,demek ftp işe yaramıyormuş :) sen şimdi tvde nasıl sorun yaratıyor bu edit yazarsan sevinirim.

A Çevrimdışı

alemci75

Yeni Üye
23 Kas 2017
18
Evet,kesinlikle yüklenirken eski yazılım silinip,yenisi yüklenir ,ama "neden böyle oluyor" sorusuna cevap veremeyeceğim,akla şu geliyor,acaba fabrikadan gönderilen full yazılımda sorun mu var ki 50'' panel görünüyor anlamadım.Gerçi sormam abes olacak ama,yüklendikten sonra tvye reset atıyormusun -abes dedim çünkü zaten ilk kurulum gelir karşına yükleme bitince,yani bir nevi reset -
Bende anlayamadım orasını 2 adet full yazılım denedik ikisinde de aynı şekilde görüyor. evet her yükleme yaptıktan sonra da ilk kurulum gelmiş oluyor kurulumu yapıyoruz yaptıktan sonra da tv yi kapatıyorum fişini çekip takıyorum ama yine aynı görünüyor.

A Çevrimdışı

alemci75

Yeni Üye
23 Kas 2017
18
tv nin görüntüsü çizgi çizgi çıkıyor hdmi ile birşey bağlı iken titriyor görüntü kesiyor tekrar geliyor böyle saniyelik yeşillenmeler oluyor ve 720 pikselin üstüne çıkamıyoruz görüntü ayarlarında

Komontor nickli üye var forumda aynı paneli aynı anakartı kullanıyoruz sanırım kendisi ile kendisine yazdım ö.m ile foruma girdiğinde zamanı olursa gönderecektir diye umuyorum onun dosyasını attıktan sonra sorunumun çözüleceğini düşünüyorum bakalım hocam

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,460
32
ado hocam yazdım ama yoğunluktan görmediniz heralde?

Direk muhabbete gireyim?ABC çamaşır detarjanı aldık eşim uzun süreleri sevmediğinden günlük programı kullanıyor ancak bu abc detarjan eşime göre kalıntı bırakıyormuş malum vesteller günlük program da tek durulama yapıyor.Sizden ricam bu konuyu mühendis lere iletme şansınız var mı?Kcm 9914 ve diğerlerinde servis menü var mı?Varsa buradan bu kısıtı kaldırabilir miyiz?Bilginiz var mı yada mühendislere iletme şansınız var mı hocam.

teşekkürler...

meebbe meebbe, Adem Helvacı Ado

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
tv nin görüntüsü çizgi çizgi çıkıyor hdmi ile birşey bağlı iken titriyor görüntü kesiyor tekrar geliyor böyle saniyelik yeşillenmeler oluyor ve 720 pikselin üstüne çıkamıyoruz görüntü ayarlarında

Komontor nickli üye var forumda aynı paneli aynı anakartı kullanıyoruz sanırım kendisi ile kendisine yazdım ö.m ile foruma girdiğinde zamanı olursa gönderecektir diye umuyorum onun dosyasını attıktan sonra sorunumun çözüleceğini düşünüyorum bakalım hocam
Oh hadi inşallah,düzelir mutlaka ozaman ama DownloadSpi.mb120 sistemle alsın dosyayı,sende klasör içinde "usb operations" ile göndermelisin tvye,sakın ftp ile yollama.

EK:
Bir klasör yarat ,adını Spi olarak değiştir,aldığın dosyayı klasöre at,usb operations ile yolla.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

Cihan06

Aktif Üye
11 Eki 2018
97
sayın üstadlar merhaba Ado hocamın tavsiyesiyle televizyonuma yazılımı yükledim sonra TKGS den kanalları kurdum buraya kadar normal çanaktan sıkıntısız izliyorum daha önce televizyona kablo tv kutusu hdmi bağlantıdan bağlıydı yine sorun yoktu bugün uydu kutusunu iptal edip kablo tv den conax modül getirip taktılar şöyle bir durum oldu daha önce çanak ve uydu kutusu ayrıyken hem çanakta hem uydu cihazında ayrı ayrı bütün kanallar vardı şimdi modül takılınca tek kanala düştü örneğin TKGS de kanal d atv cnn gibi kablo tv de olan kanallar varsa bu kanallar modülde görünmüyor ister menüde tümü görüntülensin ister çanak menüsü veya sayısal kablo menüsü ayrı olsun durum böyle ilk defa modül kullandığım için nasıl olur bilmiyorum bu durum normal midir. Modülü takan arkadaş TKGS tarafındaki kanalları silersem o zaman hepsi kablo tv tarafında olur dedi ama çanak tarafında olup kablo tv de olmayan kanallar var. Kar yağmur olduğunda çoğunlukla çanaktan gelen yayın gidiyor biz de kablo tv den izliyoruz ama şimdi ikisinde tek kanal olduğu için nasıl izleyeceğiz bilemedim yardımlarınızı bekliyorum

Geri
Üst Alt