Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

C Çevrimdışı

Cihan06

Aktif Üye
11 Eki 2018
97
Öncelikle herkesin yeni yılını kutlarım televizyonumuz bugün geldi kasa kontrolünü kutu kontrolünü yaptım temizdi panele karton koyup bantlamışlar ilk açılış diye üstü de koruma kılıfı vardı yanında fırın da aldığımız için bekonun beyaz eşya kısmı ürünü getirdi televizyonu kurarken türksat uydusunu bulamadılar ben gösterdim beko da türksat 3A/4A beraber be ayrı olarak türksat 4B mevcut.
Açıkçası vestelden sonra beko menüleri karışık geldi TV yi kurarken DVB-S çanak kurulumunda otomatik aramayla başlıyor frekans bilgisi girmedim fakat fabrika çıkışı var mı merak ettim vestelde de otomatik arama var ayrıca Tkgs arama da var Tkgs kullanıyordum toplam radyo TV sayısı 1300 dü beko için kanal sayısı 520 TV 160 radyo şeklinde fakat Tkgs araması yok sadece ok tuşuna basınca 13 tane data menüsü geliyor çoğu Tkgs data veya Tkgs test diyor ama basınca bir şey olmuyor webden araştırmalarım da servis menüsü içinden yapılır diyor ama şifresini bilmiyorum. Vestelde menü 4725 ile servis menüsünde her şeyi yapıyordum bu yüzden hem Tkgs ye giremedim hem kullanım saatine bakamadım servisten gelen arkadaşlar da yardımcı olamadı bir yeri aradı sordu menü 9301 dedi açılmadı sonra source tuşuna bas şu rakamı gir dedi 12 tane alt servis menüsü çıktı fakat her birinin şifresi ayrı bir şey yapamadım keşke vestel gibi 4725 gibi tek şifreyle yapabilseydim olmadı 2018 üretimi bir TV de Tkgs olmaması imkansız sanırım konuyu fazla uzatmamak adına modeli yazıyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa memnun olurum. Beko 43L 8860 5S netflix crystal TV diye geçiyor model

N Çevrimdışı

nedimm

Aktif Üye
10 Ara 2017
493
Slm arkadaşlar merak ettiğim bir soru var simdi vestel 55ud9300 va panel ekran yenileme hızı 1800hz regal 55r8560u 1800 hz panel i nedir bilmiyorum yenileme hızı her iki modelde ayni buradan va panel olduğunu çıkarabilir miyiz yenileme hızı üretim yapan firmadan mi geliyor kalitesi yoksa vestel yazılımla mi destekliyor

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Slm arkadaşlar merak ettiğim bir soru var simdi vestel 55ud9300 va panel ekran yenileme hızı 1800hz regal 55r8560u 1800 hz panel i nedir bilmiyorum yenileme hızı her iki modelde ayni buradan va panel olduğunu çıkarabilir miyiz yenileme hızı üretim yapan firmadan mi geliyor kalitesi yoksa vestel yazılımla mi destekliyor
Yenileme hızı yazılımsal.

A Çevrimdışı

alvaro01

Aktif Üye
25 Nis 2018
92
43
Herkese merhaba, jvc 49vu73t modelinde tvden bluetooth ile hic bir cihaza bağlanamiyorum? Ne telefonu görüyor ne kulaklığı nede soundbarı? Tlf ile baglandıgımda tv den eslesme oluyor ama tv ile arama yaptığımda soundbarı görmüyor, konunun çözümünü bilen varmıdır teşekkürler...

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Herkese merhaba, jvc 49vu73t modelinde tvden bluetooth ile hic bir cihaza bağlanamiyorum? Ne telefonu görüyor ne kulaklığı nede soundbarı? Tlf ile baglandıgımda tv den eslesme oluyor ama tv ile arama yaptığımda soundbarı görmüyor, konunun çözümünü bilen varmıdır teşekkürler...

Yazılım versiyonuz nedir

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
559
Merhaba, merak ettiğim bir konu var MB120 şase ürünü prize takınca ekrana hemen VESTEL yazısı geliyor sonra standby konumuna geçiyor.
MB211 şase ürünü prize takınca hemen standby konumuna geçiyor Vesteldeki gibi Yazı gelmiyor. Vestel ürünündeki yaşanan durum normal mi?
Bence olması gereken prize takınca stanby moduna geçmesi gerekmiyor mu?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba, merak ettiğim bir konu var MB120 şase ürünü prize takınca ekrana hemen VESTEL yazısı geliyor sonra standby konumuna geçiyor.
MB211 şase ürünü prize takınca hemen standby konumuna geçiyor Vesteldeki gibi Yazı gelmiyor. Vestel ürünündeki yaşanan durum normal mi?
Bence olması gereken prize takınca stanby moduna geçmesi gerekmiyor mu?
ayarlar diğer ayarlarda açma modu var ikisinide aynı konuma alırsanız sorun gidecektir

geceninbirvakti Çevrimdışı

geceninbirvakti

Aktif Üye
21 Ara 2017
559
ayarlar diğer ayarlarda açma modu var ikisinide aynı konuma alırsanız sorun gidecektir

Sayın F fikoloji açma modu / bekleme ve son durum diye ayrılıyor, bekleme modu stanby modu, son durum ise elektiriği alır almaz en son kalan kanaldan devam eder yani onda tv dirtek açılıyor buarada iki üründe stanby modunda.

Ama benim sormak istediğim farklı, MB120 olanda fişi prize taktığımda gelen elektirikle Vestel logo yazısı ekrana çıkıyor sonra cihaz kapalı konumda stndby'da bekliyor. Sormak istediğimde direk stanby'a geçmesi gerekmiyor mu? Niye açılıyormuş gibi Vestel yazısı gelipte tekrar standby modunda geçiyor..
Çünkü diğer odada MB211 olan Regal de böyle bir durum yok fişi pirize takınca ekrana yazı falan gelmeden standby modunda bekliyor cihaz..

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Sayın F fikoloji açma modu / bekleme ve son durum diye ayrılıyor, bekleme modu stanby modu, son durum ise elektiriği alır almaz en son kalan kanaldan devam eder yani onda tv dirtek açılıyor buarada iki üründe stanby modunda.

Ama benim sormak istediğim farklı, MB120 olanda fişi prize taktığımda gelen elektirikle Vestel logo yazısı ekrana çıkıyor sonra cihaz kapalı konumda stndby'da bekliyor. Sormak istediğimde direk stanby'a geçmesi gerekmiyor mu? Niye açılıyormuş gibi Vestel yazısı gelipte tekrar standby modunda geçiyor..
Çünkü diğer odada MB211 olan Regal de böyle bir durum yok fişi pirize takınca ekrana yazı falan gelmeden standby modunda bekliyor cihaz..
Anladım siz ayarlara bakmışsınız demekki. Mb97 tv de aynı evimdeki tv ne olursa olsun açılıp stndby geçiyor. Mb 130 da açılıyor devam ediyor

Geri
Üst Alt