Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

S Çevrimdışı

Selam

Yeni Üye
14 Kas 2018
1
37
imagedd0f8f05a4669710.jpg
Adem Helvacı Ado hocam merhaba. 2550 tl ye telefunken 49tu8560 modelini aldım. Sizin 55 inç için olan inceleme videonuzu izledim ve bunun üzerine sipariş verdim. Sizden başka ürünle alakalı bilgi veren yok. Vestelin, telefunken için internet sitesi dahi yok. siz olmasaydınız cesaret edip alamazdım. Çok teşekkür ederim.

Benim sorularım;

bu modelde d led mi edge led mi var ?

Ayrıca ürünü daha teslim almadım bu fiyata alınabilecek farklı tavsiyeniz keşke bunu alsaydın dediğiniz model var mı ? Benim için hdr olmazsa olmaz 9300 ve 9650 de hdr konusu muallakta kaldığı için Telefunkeni seçtim.

Garanti bu modelde de 3 yıl mı ?

Not: Ürün geldikten sonra incelemesini forumda yapacağım.

Teşekkürler.

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

Oguzkzldag

Yeni Üye
7 Kas 2018
31
30
Fiyat kıstası sizi rahatsız etmeyecekse 4K almanız mantıklı olur lakin kullanım amacınız da oldukça önemli aslında, HD yayınlar sizi rahatsız eder mi mesela ?
Adem Helvacı Ado Adem hocam fiyatları aynı, Regal 49R7020u da Toshiba 49L2863 de aynı fiyatta, 48 inç ve üstü baktığım için ikiside uygun benim için evde kullanacağım Uhd olması tercihim olduğu için önceki tavsiyelerinizide görerek Regal 49R7020u aldım memnun kalacağımı düşünüyorum ama derseniz ki o fiayatlara şunu öneriririm iade de edebilirim

M Çevrimdışı

muratcevikel

Yeni Üye
14 Kas 2018
1
46
selamlar Adem Bey youtube kanalından izlediğim video üzerinde size bir sorum olacak.Bende vestel 3d smart 43fa8500 43 inç led tv var.Tivibu abonesiyim.3 hafta öncesine kadar bir sorun yoktu.Şimdi ise yazılım versiyonu eski olduğundan tivibu uygulamasını açamıyorum.Kullandığım tv ile ilgili yeni bir yazılım varmıdır size sormak istedim.Şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerimç

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Adem Helvacı Ado abi,
A- FULL yazılım yükleme yöntemi

Bu Yöntemdeki sıralama şu şekildedir

1- FAT 32 olarak formatlanmış boş bellek içerisine uygun yazılım KLASÖRSÜZ olarak yerleştirilir
2- TV fişi çekilir
3- Bellek TV ye takılır
4- Uzaktan kumandanın OK butonuna basılı tutularak TV fişi takılır
5- STBY ışığı hızlı hızlı yanıp sönmeye başladığında OK butonu bırakılır.

iki dakika içerisinde TV açılacaktır.
A= bölümünde dediğiniz yöntemi JVC 50” 50VU73T UHD 4K Televizyonumda denedim malesef olmuyor ( yada ben yapamadım ) bu yöntem sadece VESTEL markalı olanlar içinmi geçerli.

sadece

B= bölümündeki ile yapabildim

JVC-TV-e-Yazilim-yukleme--tavsiyeforumu.com-2018.11.10-14-14-59.png

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Adem Helvacı Ado abi,
A- FULL yazılım yükleme yöntemi

Bu Yöntemdeki sıralama şu şekildedir

1- FAT 32 olarak formatlanmış boş bellek içerisine uygun yazılım KLASÖRSÜZ olarak yerleştirilir
2- TV fişi çekilir
3- Bellek TV ye takılır
4- Uzaktan kumandanın OK butonuna basılı tutularak TV fişi takılır
5- STBY ışığı hızlı hızlı yanıp sönmeye başladığında OK butonu bırakılır.

iki dakika içerisinde TV açılacaktır.
A= bölümünde dediğiniz yöntemi JVC 50” 50VU73T UHD 4K Televizyonumda denedim malesef olmuyor ( yada ben yapamadım ) bu yöntem sadece VESTEL markalı olanlar içinmi geçerli.

sadece

B= bölümündeki ile yapabildim

JVC-TV-e-Yazilim-yukleme--tavsiyeforumu.com-2018.11.10-14-14-59.png
yüklediğiniz yazılımın linkini paylaşırmısın

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
yüklediğiniz yazılımın linkini paylaşırmısın
https://tavsiyeforumu.com/konu/mb13...-toshiba-jvc-hitachi-bagimsiz.2617/post-54080

...........
not: önce titanyum'umu yükledim, denemek için az öncede carbon'u yükledim . kanal geçişlerinde bi fark görmedim.
Carbon 30, 24 ile aynı.
titanyumun menüsü renkli geldi,belki daha sonra titanyuma geçerim,nede olsa menü renkleri dışında fark bulamadım. bari renkli olsun diye titanyum.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
https://tavsiyeforumu.com/konu/mb13...-toshiba-jvc-hitachi-bagimsiz.2617/post-54080

...........
not: önce titanyum'umu yükledim, denemek için az öncede carbon'u yükledim . kanal geçişlerinde bi fark görmedim.
Carbon 30, 24 ile aynı.
titanyumun menüsü renkli geldi,belki daha sonra titanyuma geçerim,nede olsa menü renkleri dışında fark bulamadım. bari renkli olsun diye titanyum.
yüklemeye çalıştığınız yazılım core yani çekirdek yazılımdır. menü 1505 yaparak yükeleybilirsiniz
yani B yöntemini deneyiniz.

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
yüklemeye çalıştığınız yazılım core yani çekirdek yazılımdır. menü 1505 yaparak yükeleybilirsiniz
yani B yöntemini deneyiniz.
cevap için teşekkürler.
burda yazdım https://tavsiyeforumu.com/konu/ado-cevapliyor.1664/post-56856 dikkatinden kaçmış B ile yaptım.
ancak Adem Helvacı Ado burda ne yazdı https://tavsiyeforumu.com/konu/vest...0-mb140-cekirdek-yazilim-konusu.445/post-7751
FULL yazılımlar sadece FULL yöntemi ile yüklenir lakin ÇEKİRDEK yazılımlar her iki yöntemle de yüklenebilir bir zararı yoktur. ( bundan dolayı A yöntemi ile deneyim dedim olmadı ) sadece B ile yaptım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

F fikoloji @Ado abi, FULL yazılımlar sadece FULL yöntemi ile yüklenir lakin ÇEKİRDEK yazılımlar her iki yöntemle de yüklenebilir bir zararı yoktur. dediği halde neden A yöntemi ile yükleyemedim acaba. sende hiç A yöntemi ile yükledinmi?
https://tavsiyeforumu.com/konu/ado-cevapliyor.1664/post-56866
https://tavsiyeforumu.com/konu/ado-cevapliyor.1664/post-56855

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

yeerken

Yeni Üye
13 May 2018
39
55
Ado hocam yeni 49 ud 9300 tv aldım,harici uydu ile kullanıyorum günde bir iki kere görüntü kendiliğinden gidiyor ekran kararıyor,hemen geri geliyor acaba neden yapar

mehmet toprak Çevrimdışı

mehmet toprak 

Aktif Üye
22 Eki 2018
192
46
Son düzenleme:
Z Çevrimdışı

z_kartal

Yeni Üye
25 Eki 2017
34
Ado bey,
bu konu buraya ait değil ama,
sizden iptv hakkında size birkaç sorum olacak.
48ua 9300 tv me ss ıptv ve ottplayer 2 programlarını yükledim. Pc den de m3u dosyasını tv me yükledim. Kanallar programlarda gözüküyor fakat kanallardan ses gelirken görüntü gelmiyor. Ekran hep siyah. Yardımcı olursanız sevinirim.

C Çevrimdışı

champion61

Yeni Üye
8 Kas 2018
13
33
Biz sana cevap verene kadar sen yarın evleniyorsun sanırım :kiskis

TV almadıysan yaz kardeşim hemen ilgilenelim :ok

Merhaba adem abi
Bütçeme göre baktım araştırdım
Lg 49lk5900pla ile vestel 4k modelleri arasında kalmıştım. Lg modeli full hd , vestel 49ud8400 4k uhd arasında kaldığım modellerdi.Vesteli seçtim abi 4k uhd yazınca daha çekici geldi
49ud8400 ı aldım yani
Umarım doğru seçim yapmışımdır abi karşılaştırırsan iki modeli

Geri
Üst Alt