Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

H Çevrimdışı

halkaliozan

Yeni Üye
1 Haz 2018
7
47
hocam bu 55 vLx 7810 i getirdiler, kurdular

gorduklerim sunlar; servisci biraz hizli da olsa bi olu piksel testi yapti, goremedik bisey ama ins yoktur

bulutlanma vs ile ilgili 1-2 vidyo baktim ama anlamiyorum, varsa da goremem muhtemelen

SD kanallar gercekten kotu gorunuyor, yani dusuk cozunurluklu youtube vidyolari gibi, ama TV seyretmiycem icin problem yapmiyorum

TRT 4Kyi actik, guzel gorunuyor

servis menusu kodlarini filan aldim servisten, MENU 8500 la giriyor, arkadaslardan merak eden olur belki

youtube-smart lar filan hizli, telefondan video resim attim, web video cast i kurdum telefona, en guzeli o

1 TB hardiski bagladim, su an filmleri oynatiyor, benim xbox a hic ihtiyacim kalmadi, o biraz garip oldu

yalniz cok ama cok taktigim bi problem var, xbox da HDR modu acamadim bi turlu, hatta servis elemani da acamadi. HDR Mode bi turlu on oluyor, 4K youtube vidyolar aciliyor youtube tan, ama su HDRyi goremedim bi turlu. HDMI portunu 4K olsun diye ozellestirdik filan ama beceremedik

Yardimci olursan mutlu olurum hocam, saygilar

A Çevrimdışı

alvaro01

Aktif Üye
25 Nis 2018
92
43
Adem Helvacı Ado Adem bey 3 5 mesaj once yazdigim konu. 49 jvc yi arkadaslar geldi kurdu ama hdmi ile goruntu alamadilar ariza ekibi yonlendirdiler. Ariza ekibi arkadaslar da bugun geldi hdmi ile goruntu aldilar sikinti yok fakat daha once forumda bahsedilmisti ekranin ortasinda birbirine esit mesafede 4 adet siyah kararti var ayrica panel icinde 4 5 tane de siyah nokta var ben olu piksel olarak degerlendirdim 50jvc yi hem panel hemde bu yuzden iade etmistim servisce duzenlenen rapor dogrultusunda. bu durumlari kendilerine gosterdim hatta olu pikselden dolayi rapor aldigim arkadasta gelmis yanindaki farkli kisi idi. 4 adet siyah karartinin ekranin kirilmamasi icin yapilan bir onlem oldugunu cihazi bi yere yasladiginizda belirecegini ama baski olmaz ise gorunmeyecegini normal oldugunu ifade etti, siyah noktalar icin benim olu piksel olarak gordugum, bunlarada ekran icindeki tozlar dedi istersen açıp sileyim dedi. Bende o siyah noktalardan yaninizdaki arkadasiniz iade raporu duzenledi siz toz diyorsunuz, karartilar normal ekran icin onlem, normal izlemede belli olmaz diyorsunuz kafam karisti dedim. Degisim istedim bunlar normal biz acariz ama ne cevap gelir bilemeyiz dedi. Bu karartilar ve siyah noktalar konusunda sizce kim hakli.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Adem bey 3 5 mesaj once yazdigim konu. 49 jvc yi arkadaslar geldi kurdu ama hdmi ile goruntu alamadilar ariza ekibi yonlendirdiler. Ariza ekibi arkadaslar da bugun geldi hdmi ile goruntu aldilar sikinti yok fakat daha once forumda bahsedilmisti ekranin ortasinda birbirine esit mesafede 4 adet siyah kararti var ayrica panel icinde 4 5 tane de siyah nokta var ben olu piksel olarak degerlendirdim 50jvc yi hem panel hemde bu yuzden iade etmistim servisce duzenlenen rapor dogrultusunda. bu durumlari kendilerine gosterdim hatta olu pikselden dolayi rapor aldigim arkadasta gelmis yanindaki farkli kisi idi. 4 adet siyah karartinin ekranin kirilmamasi icin yapilan bir onlem oldugunu cihazi bi yere yasladiginizda belirecegini ama baski olmaz ise gorunmeyecegini normal oldugunu ifade etti, siyah noktalar icin benim olu piksel olarak gordugum, bunlarada ekran icindeki tozlar dedi istersen açıp sileyim dedi. Bende o siyah noktalardan yaninizdaki arkadasiniz iade raporu duzenledi siz toz diyorsunuz, karartilar normal ekran icin onlem, normal izlemede belli olmaz diyorsunuz kafam karisti dedim. Degisim istedim bunlar normal biz acariz ama ne cevap gelir bilemeyiz dedi. Bu karartilar ve siyah noktalar konusunda sizce kim hakli.

Toz dahi olsa bu bizim kabul etmek zorunda olduğumuz bir durum değil, Sizi rahatsız ediyor ise gereği yapılmalıdır.

Karartıları daha önce de belirtmiştim şahi olarak benimkriterim dahiindedir o karartıları ben istersem her marka tv de görürüm.

Lakin simetrik ve sistemsel haricinde olanların dışındaki gölgelenme bulutlanma kararmalar elbette itiraz hakkı doğurur :ok

A Çevrimdışı

alvaro01

Aktif Üye
25 Nis 2018
92
43
Adem Helvacı Ado tesekkur ederim adem bey sizi yoruyoruz kusura bakmayin lutfen ama bisey daha soracagim. Baska bir forumda 3.62.70 çekirdek yazılım yayınlanmıştır diye link verilmis ve bu yazilimdan sonra 49 jvc de pixellence ozelligi acilmis gorunuyor. Bu konuyu aydinlatirmisiniz dogrumudur yeni urun gelirse bana yuklememizde fayda olurmu bu yazilimi.? Resim ektedir.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

alvaro01

Aktif Üye
25 Nis 2018
92
43
JQ1l1.png

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Denemesi bedava Azizim bence siz de yükleyip deneyebilirsiniz kaybedeceğiniz bir şey olmaz.

Sorun şu ki ürünün teknik speclerinde YOK diyorsa TV de de olmaması lazım, Yani orijinal yazılım ile de gelmez olmayan özellikler. Ancak editörden geçirilmiş yazılım ise ona bir şey diyemem, deneme imkanım olmadı maalesef :ok

Y Çevrimdışı

yavuzsselim

Yeni Üye
25 May 2018
19
39
Adem Helvacı Ado hocam bende 49ud8400 var. Bluetooth kulaklığımı eşleştiremedim. Menü-Sistem-SES kısmından Ses bağlantısını etkin yapıyorum. Yeşil tuşa basıp arama yapıyorum. Ancak hiçbirşey bulmuyor. Bir yerde yanlış mı yapıyorum.?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam bende 49ud8400 var. Bluetooth kulaklığımı eşleştiremedim. Menü-Sistem-SES kısmından Ses bağlantısını etkin yapıyorum. Yeşil tuşa basıp arama yapıyorum. Ancak hiçbirşey bulmuyor. Bir yerde yanlış mı yapıyorum.?

Çok nadsir bazı aygıtları görmediği oluyor azizim.

Her ürünün bir uyumlu aygıtlar listesi var, Halbuki BT evrensel bir uygulama, genel kapsam bekiyor insan doğal olarak da olmuyor maalesef.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
959
41
Adem Helvacı Ado merhaba Adem Bey,
düne kadar televizyonla alakalı (JVC 50" 4K) bir sorun yaşamamıştım, fakat dün eve gittiğimde youtube, internet sayfaları ve uygulamalar açılmıyordu. LAN kablosu TV'nin arkasında devamlı takılı olmasına rağmen bağlantı bulunamadı dedi. kabloyu söktüm taktım olmadı, kablosuzdan bağlanayım dedim bağlanamadı (internette sıkıntı yok kontrol ettim o anda), tv'yi açtım kapattım olmadı, en sonunda koca tv ünitesinin arkasına girip fişten çektim öyle düzeldi.. inşallah tekrarlamaz çünkü gerçekten çok sıkıntı oluyor üniteyi çekip fişi tak çıkar yapmak.. çekirdek güncelleme de yapılmıştı. sizce neden olabilir ve tekrarlar mı?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Muhtemelen yazılım randoma düşmüştür, Tekrar edeceğini sanmıyorum ancak ola ki aynı sorunu yaşarsanız önce ürüne kök yazılım atıp deneriz, düzelmezse uzman kontrolü gerekebilir :ok

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
959
41
Muhtemelen yazılım randoma düşmüştür, Tekrar edeceğini sanmıyorum ancak ola ki aynı sorunu yaşarsanız önce ürüne kök yazılım atıp deneriz, düzelmezse uzman kontrolü gerekebilir :ok
teşekkürler:ok birkaç gün takip edeyim ona göre hareket ederim artık...

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
959
41
Arkadaşlar bugün Bimden aldığım 49vu73t jvc tvnin servis tarafından anakartı değiştirildi.Yeni anakart 3.62.7.3 yazılım ile geldi. Sonuç mükemmel.Yeni yazılımla daha önceden yaşadığım forumda da bazı arkadaşların yaşadığı youtube videolarının açılmama gibi sorunlar tamamen çözülmüş, görüntü kalitesi 3.62.7.0 yazılımından daha kaliteli bir hale gelmiş. Ayrıca menü daha kullanışlı ve akıcı görünüme kavuşmuş durumda. Tv adeta yağ gibi akıyor takılma kasma ve donma gibi sorunlar ortadan kalkmış. Benzer sorunları yaşayan arkadaşların yeni yazılımı denemelerini şiddetle tavsiye ediyorum. Yeni yazılım konusunda Ado ustadan acilen destek beklenmetedir

Adem Bey yeni yazılım gelmiş, bu konuda bir haber var mı sizin tarafta?

A Çevrimdışı

asahi 

Yeni Üye
5 Haz 2018
36
60
Gunaydin Adem Helvacı Ado ado hocam calismalariniz icin tesekkur ederim benim sorum 49ud8400 vestel tv aldim 3 hafta once sizin life time ozelliginize baktim 7400 civari o zaman anlasiliyorki benim cihazim 0 degil benim ne yapmam gerekiyor rica etsem yardimci olurmusunuz

Moderatör tarafında düzenlendi:
D Çevrimdışı

Demet77

Yeni Üye
8 Haz 2018
1
46
Merhaba, 1500 tl civarında led tv alacağım. 108 ekran civarı. Bu konuda hiç bilgim yok:( tavsiye alabilir miyim?

Geri
Üst Alt