Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado üstad benim sorum biraz daha farklı olacak balkondaki tv binadaki eskti tip analog anteni kullanıyor . Mevcut kabloyu tekzenden aldım ve görüntü pek iyi değil. Kablo olarak önerebileceğin marka model vs var modır ?
Mümkünü nsr Link verebilirsen cok sevinirim
Teşekkürler
Selamlar;

Eski tip analog antenden kastınız radyofrekans çalışan antenler ise normalde RG59 kablo dahi yeterlidir (Yani şu çatıya taktığımız kılçık antenler vs ise)

Yine de sinyal kaybı yaşadığınıza inanıyorsanız RG6-U6 kullanmanızı tavsiye ederim.

Buradaki en büyük kıstas, sinyal alım gücünüzdür. marka model önemli değil azizim kablo standartları 3 aşağı 5 yukarı aynıdır ancak RG6U6 yazıp da RG59 verenleri de bildiğim için ben yine de size bir iki fikir vereyim.

Prysmian bu konuların lideridir, Ancak ben yıllardır 2M kullanırım gayet sağlam ve kayıp oranı çok düşüktür. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Geçmiş olsun Adem bey
Teşekkür ederim azizim, benim klasik sorunum maalesef, soğuk sıcak farkı nedeniyle gribal durumlar, Sorun şu ki bende ağır geçiyor :))

Yine de hastalıktan ziyade gelememe nedenim bölgesel ve sezonsal yoğunluk oldu arkadaşlar.
Gece 03:05 de eve girdiğim günler oluyor bu nedenle bazı sorularınıza gecikmeleirm olursa kusuruma bakmayın lütfen.

Evet belki bazı sorularınıza geç cevap veriyorum ancak yine de bu yoğun çalışma temposunda dahi sizleri düşünüp elimden geldiğince donö topluyorum :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Ademüstadım senden haber alamayınca araştırmalara devam ettim. Önce durumumu ozetleyeyim, yoğunluktan aklında kalmaz diye tahmin ediyorum.
Carrefour da UHd ve Full HD cihazlara baktım, hareketli görüntülerdeki gölgeleme beni müthiş rahatsız etti. VA paneldeki soluk renk durumu ve İPS panel tepkime suresi ilgili yazdıkların kafamı karıştırdı, son çare yine sana danışmak durumunda kaldım. FHD veya UHD derdim yok. Üç isteğim var.
1-Cihaz internetten bir film izlerken takilmasin,
2- Hareketli sahnelerde gölgeleme, atlama vs olmasin.
3- Evim çok güneş alıyor, parlak ışıkta izleyebileyim.
Not: Açı sorunum pek yok denebilir, TV den bakildiginda 180 - 235 derece acılar arasından izliyorum.
Almayı düşündüğüm cihazlar
Toshiba 49L2863 / JVC 49VU73T / Toshiba 50U5863DAT / Telefunken 49TU7020 / Vestel UD8400 / 8800
Bugün de haberlesemezsek akşam gözümü karartip bir tercih yapacağım, umarım haber alabilirim.
Önceki mesajlar yerine buna cevap yazarsan sevinirim, TV tercihlerimde değişiklik oldu çünkü.
Selamlar

Selamlar;

Son durum nedir? Ona göre boşa cevap yazmış olmayayım :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
ADO BEY VESTEL 48UA9300 MODEL TV SAHİBİYİM.DAHA SMART BROWSERDAN PUHU TV GİRDİGİMDE VİDEOLARI AÇIYORDU.ŞİMDİ SAYFAYA GİRİYORUM ANCAK VİDEOLARI AÇMIYOR.ACABA YAZILIMSAL BİR SIKINTIDAN DOLAYIMI YOKSA FARKLI BİR NEDENDN DOLAYIMI AÇMIYOR.AYRICA SMART PORTAL MENÜDE SADECE TİVUBU VE BEİNSPORT VAR.NETFİLİX VEYA DİGER YENİ UYULAMALAR YOK.ACABA GÜNCELLENEBİLİRMİ.TEŞEKKÜR EDERİM

48UA9300 genel bir cevap olmuş zira ilgili modelde MB97 MB100 ve MB120 anakartlı üretimler var.

Daha detaylı bilgi verebilirseniz üzerinde düşünelim :ok (Seri de verseniz yeterli)

M Çevrimdışı

murican 

Aktif Üye
7 Tem 2018
130
49
ÖNCELİKLE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.ACİL ŞİFALAR DİLERİM.
TELEVİZYONUN SERİ NO:7478340500128.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51

Sorun şu ki VESTEL üretimleri %99 glare paneldir bu da 3 üncü maddeyi negatif etkiler.

Aynı zamanda smart ve internet ile ilgili belli başlı olumsuz geri dönüşler alabilyoruz bu konuda size %100 garanti vermek doğru olmaz o da 1 inci maddeyi negatif etkiler.

En önemlisi ise ghosting efekti olmdan seyir keyfini alabilmek için biraz daha ince eleyip sık dokumak gerekebilir. 2 inci önceliğiniz bu olduğundan dolayı gönül istiyor ki 100hz donanımsal hızı olan ve yazılımı daha da stabil ürünler bakabilelim. Fakat siz de biliyorsunuz ki bahsi geçen modellerde bu 3 madde için de size %100 garanti vermek mümkn değil.

Yine de tercihiniz olan modeller arasından seçim yapacak olursak eğer 50U5863DAT modeli CMO panel ile MB130S anakart kombinasyonunda 10 bitlik panel + HDR ve DV desteği görsel olarak daha ayrıcalıklı bir sonuç doğuracak diye düşünüyorum. smr değerinin 1700hz olmasına da güveniyorum ancak sizin kullanıcı kriterlerinizi göz önünde bulundurarak bizzat bir inceleme/test olanağım henüz olmadığını hatırlatmak isterim :ok

8800 ü Can abinin daha önce önerdiğini de şuraya dip not olarak yazayım ;)

S Çevrimdışı

Serhat

Aktif Üye
23 Haz 2018
63
46
Sorun şu ki VESTEL üretimleri %99 glare paneldir bu da 3 üncü maddeyi negatif etkiler.

Aynı zamanda smart ve internet ile ilgili belli başlı olumsuz geri dönüşler alabilyoruz bu konuda size %100 garanti vermek doğru olmaz o da 1 inci maddeyi negatif etkiler.

En önemlisi ise ghosting efekti olmdan seyir keyfini alabilmek için biraz daha ince eleyip sık dokumak gerekebilir. 2 inci önceliğiniz bu olduğundan dolayı gönül istiyor ki 100hz donanımsal hızı olan ve yazılımı daha da stabil ürünler bakabilelim. Fakat siz de biliyorsunuz ki bahsi geçen modellerde bu 3 madde için de size %100 garanti vermek mümkn değil.

Yine de tercihiniz olan modeller arasından seçim yapacak olursak eğer 50U5863DAT modeli CMO panel ile MB130S anakart kombinasyonunda 10 bitlik panel + HDR ve DV desteği görsel olarak daha ayrıcalıklı bir sonuç doğuracak diye düşünüyorum. smr değerinin 1700hz olmasına da güveniyorum ancak sizin kullanıcı kriterlerinizi göz önünde bulundurarak bizzat bir inceleme/test olanağım henüz olmadığını hatırlatmak isterim :ok

8800 ü Can abinin daha önce önerdiğini de şuraya dip not olarak yazayım ;)
Cevap için tekrar teşekkür ederim üstadım.
Açıkçası JVC dersiniz diye düşünmüştüm :-)
Siz yokken çok araştırdım, haftasonu tam mesai :-) bir tık yukarı çıkarak listeye Vestel 49UD9300 ve Philips 50PUS6262 cihazlarını alırsak 50U5863DAT ile kıyasladığımızda bir tane galip çıkar mı bu kriterlerde.
Not: Can Bey e saygım sonsuz ama 8800 1000 smr değerine sahipmiş. Vestel ve 1000 SMR macera gibi geldi bana nacizane.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Cevap için tekrar teşekkür ederim üstadım.
Açıkçası JVC dersiniz diye düşünmüştüm :-)
Siz yokken çok araştırdım, haftasonu tam mesai :-) bir tık yukarı çıkarak listeye Vestel 49UD9300 ve Philips 50PUS6262 cihazlarını alırsak 50U5863DAT ile kıyasladığımızda bir tane galip çıkar mı bu kriterlerde.
Not: Can Bey e saygım sonsuz ama 8800 1000 smr değerine sahipmiş. Vestel ve 1000 SMR macera gibi geldi bana nacizane.

V10117610 veya V10116478 kodları bulursanız bu listeden 9300 galip çıkar. Zira HDR + WCG + DV + 1800hz ile SAMSUNG VA panel size tatmin edici sonuç verecektir

Bu kodları bulamazsanız eğer, V10111109 kodlu olanı bulmalısınız. yine 1800hz ve WCG var ancak HDR DV bu modelde yok bilginiz olsun :ok

S Çevrimdışı

Serhat

Aktif Üye
23 Haz 2018
63
46
V10117610 veya V10116478 kodları bulursanız bu listeden 9300 galip çıkar. Zira HDR + WCG + DV + 1800hz ile SAMSUNG VA panel size tatmin edici sonuç verecektir

Bu kodları bulamazsanız eğer, V10111109 kodlu olanı bulmalısınız. yine 1800hz ve WCG var ancak HDR DV bu modelde yok bilginiz olsun :ok
Seri no alabilir miyim bilmiyorum, ama denerim.
Bir bakalım, olmadı Toshiba cepte :-)

Geri
Üst Alt