Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

B Çevrimdışı

backstroke

Yeni Üye
23 May 2018
10
35
LG nin piksel tets konfirmini bilmiyorum kardeşim ancak geen servis personeli mutlaka biliyordur. Eğer onlar da bilmiyor ise biz buna önceden hazırlıklı olalım ve sizden rica youtube dan hemen yüksek kaliteli bir ölü pixel test videosu indirip flash bellekte hazır bekletiniz.

Servis arkadaşlar geldiğinde ''Aaaabi bu modellerde gerek yok bunlar çelik kasa damdan düşse bir şey olmaz'' tazrı yaklaşmak isteyebilirler lütfen kulak asmayınız ve testleriniz bitip tv nin sağlam olduğunu teyit etmeden montaj formuna imza atmayınız :ok
Teşekkür ederim Adem Bey. Kurulumu yaptırdım, kontrol ettirdim sorun yok. Ben sizlerin yönlendirmesiyle mağazaya gidip nokta atışı yaptım. Çalışan LG yetkilisi arkadaşlara bu tv MB130 anakart mı nedir ne değildir teknik bilgi almak istedim. Ama donup kaldılar bilmiyorum dediler Şans eseri sizlerle tanışmam benim için büyük bir şans oldu tekrar teşekkür ederim gerçekten.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Merhaba Adem hocam,

Yaşadığım bir problemi aktarmak istiyorum. Piksel testi yaparken TV'nin beyaz ekranında küçük bir ışık sızması ve bulutlanma var sanki. Hani maç izlerken dikkat edince belli oluyor. Çok küçük, misket boyutunun yarı çapı kadar büyüklükte bir buğulanma, bulutlanma gözüme çarpıyor.

Fiber bez ile silmeye çalıştım, ondan evvel elimle toz mu acaba diye dokundum. Ne yaptıysam gitmedi. Başka biri için sorun olmayan, hatta göremediği bir sorunu görüyorum maalesef. Ayrıntıcı olduğumdan dolayı mikroskobik izleri bile görebiliyorum. İzlerken rahatsız etmiyor, sadece beyaz ekranda ve maç izlerken yeşil fonda çok küçük bir buğulanma var. Ne yapsam sizce?

Bunun için uğraşsam yetkili servis ne olacak ondan yahu der ama ben TV'lerden çok çektim. Sırf eski TV'imi de bulutlanma, buğulanma olduğu için yani siyah noktalar, çizgiler olduğu için izlemiyordum. Bunda da az bir şey görünce hevesim ve şevkim kaçtı. Sizde de var mıdır bu sorun, ne yapmak gerek?

Muhtemelen Tv'nin panel montajı sırasında o bölgeye toz kaçmış ya da herhangi bir şey. Hani şöyle düşünün, TV'nin kenarlarındaki kararmanın Tv'nin orta bölgesinde kabak gibi görünmesi, tabii beyaz ve yeşil fonda çok dikkat edildiğinde. Ne diyorsunuz?

Görüntüler şu şekilde:

4zkXLJ.jpg
JD4mpj.jpg
ODZmRP.jpg
zMV9m9.jpg

Kusura bakmayın, 1 saattir sitenin resim resim eklentisinden resim ekleyemedim çünkü ne yaptıysam dosya boyutu büyük dedi. 1,9 mb'ye indirdim gene kabul etmedi. Neyse, yardımcı olursanız sevinirim.

Selamlar. İşin gerçeği muhtemelen foto olması nedeniyll ben bir şey göremedim ancak çıplak gö ile görünüyordur diye düşünüyorum.

Rahatsız olduğunuz bir konu ise servis talep edebilirsiniz lakin çok yüksek beklentileriniz olmasın :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Teşekkür ederim Adem Bey. Kurulumu yaptırdım, kontrol ettirdim sorun yok. Ben sizlerin yönlendirmesiyle mağazaya gidip nokta atışı yaptım. Çalışan LG yetkilisi arkadaşlara bu tv MB130 anakart mı nedir ne değildir teknik bilgi almak istedim. Ama donup kaldılar bilmiyorum dediler Şans eseri sizlerle tanışmam benim için büyük bir şans oldu tekrar teşekkür ederim gerçekten.
Güzel günlerde kullanmanızı dilerim kardeşim :ok

O Çevrimdışı

olygosen

Yeni Üye
25 May 2018
40
41
Selamlar. İşin gerçeği muhtemelen foto olması nedeniyll ben bir şey göremedim ancak çıplak gö ile görünüyordur diye düşünüyorum.

Rahatsız olduğunuz bir konu ise servis talep edebilirsiniz lakin çok yüksek beklentileriniz olmasın :ok

Adem Helvacı Ado Bey selamlar, işin gerçeği o bölgeye odaklandığımda gölgemsi gri ve kara renklerde bir karartı mevcut. Kardeşim de görüyor bunu, o çok dert etmiyor ama içime sinmedi benim. Servis bile gelse ilk bakışta göremez, ben gösterirsem ancak görür; arka planı tek renge çevirdiğimde açık renklerde belli oluyor. Seyir keyfini kaçırmıyor, yani normal yayında fark etmek çok zor, sadece ani geçişlerde o bölgeye odaklanmışsak görebiliriz.

Siz bu tür emsallerle karşılaştınız, ne gibi sonuç çıkar? Örneğin servis yetkilisi bundan bir şey olmaz der ama kusura da kabul ederse değişim veya iade durumu olur mu? Deneyimizi paylaşır mısınız rica etsem.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam 7917212701353 Vestel 49ud8800 yorumun nedir hocam?

SAMSUNG VA panel ve HDR WCG vs gibi destekler olmayan MB130P anakartlı soft bir panele sahip tv dir.

Benim karakterimi yansıtmaz ancak Can abi bu 8800 modelini inceleyip bir kaç arkadaşımıza önermişti. Tabi Can abi bildiğiniz gibi kolay kolay hiç bir ürüne tam anlamı ile ok vermez bu tv de de falsolar bulmuştu. Kaldı ki falsosu olmayan tv yoktur diye sürekli yazıyoruz :kiskis

Geri
Üst Alt