Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Manisa dan aradılar bantlama yapılarak ses azaltılacakmış ne alaka dedim öyle dediler servis geldi dedim ki bantlama yapılacakmış hayır onu toz alma problemi için yapıyoruz kapak değişimi talep edeceğiz dedi gitti 15dk sonra tekrar geldiler Manisa dan bantlama videosu geldi cihazı götürüp işlemi yapıp getireceğiz dedi gönderdim ama hiç aklıma yatmadı bu arada arkası orta kısım sac kenarları plastik
yeni bir uygulama olsa gerek, belkide pilot uygulamadır.
servisin belirttiği gibi tozlanma işini biliyoruz ama genleşme için bant duymadım

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Tozlanma için bant nasıl oluyor ki ,sakın panelin etrafı bantla çavriliyor olmasın :)
abi arkadaşın bantlanma olayı gövde genleşmesi içindir.
panel tozlanmasındaki bant ara kapaktaki hava siliklasyonu yapan bazı bölgelerebant çekiyoruz hava dolaşmayıp bir yerden hava giiriyor bu sayede tozlanma azaltılıyor

S Çevrimdışı

Sedat

Yeni Üye
12 Eki 2018
15
51
abi arkadaşın bantlanma olayı gövde genleşmesi içindir.
panel tozlanmasındaki bant ara kapaktaki hava siliklasyonu yapan bazı bölgelerebant çekiyoruz hava dolaşmayıp bir yerden hava giiriyor bu sayede tozlanma azaltılıyor
Servis geldi televizyonu çatırtı çıtırtı seslerini bantlama işlemi yaparak sorunu çözmek üzere Manisa fabrikadan bantlama işlemi videosu geldiğini ve bu şekilde yapıp geri getireceklerini söyledi (bu arada servis ilk geldiğinde bantlama yapılacakmış dedim hayır onu toz alma problemi için yaparız dedi ben kapak değişimi isteyeceğim dedi gitti 15 dakika sonra geldi bantlama yapacakmışız video gelmiş dedi yani deneme tahtası olarak benim cihaz kullanıldı) Sonuç: 4 gün sonra televizyon geldi çatırtı çıtırtı sesleri daha da arttı bununla birlikte arka kapak kenarları çizilmiş yan çıta birleşim yerlerinde tornavida zorlama izleri ön Vestel logosu altında çizikler boya atmaları olmuş ekrana yapışık olan çerçeve çıtası 2-3 milimetre açılmış çok rahat toz vs... birikebilir ekran siyah iken sol üst köşedeki 30 santimetrekarede gri bulutlanma oluşmuş önce yoktu Şimdi çok pişmanım sorun daha da fazlalaştı inanın televizyondan soğudum sadece çatırtı çıtırtı sesinden kurtulayım derken tiksinti oluştu:((

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Servis geldi televizyonu çatırtı çıtırtı seslerini bantlama işlemi yaparak sorunu çözmek üzere Manisa fabrikadan bantlama işlemi videosu geldiğini ve bu şekilde yapıp geri getireceklerini söyledi (bu arada servis ilk geldiğinde bantlama yapılacakmış dedim hayır onu toz alma problemi için yaparız dedi ben kapak değişimi isteyeceğim dedi gitti 15 dakika sonra geldi bantlama yapacakmışız video gelmiş dedi yani deneme tahtası olarak benim cihaz kullanıldı) Sonuç: 4 gün sonra televizyon geldi çatırtı çıtırtı sesleri daha da arttı bununla birlikte arka kapak kenarları çizilmiş yan çıta birleşim yerlerinde tornavida zorlama izleri ön Vestel logosu altında çizikler boya atmaları olmuş ekrana yapışık olan çerçeve çıtası 2-3 milimetre açılmış çok rahat toz vs... birikebilir ekran siyah iken sol üst köşedeki 30 santimetrekarede gri bulutlanma oluşmuş önce yoktu Şimdi çok pişmanım sorun daha da fazlalaştı inanın televizyondan soğudum sadece çatırtı çıtırtı sesinden kurtulayım derken tiksinti oluştu:((
Bayram sonrası tekrar kayıt oluşturun aynilarini izah edin gerekirse Vestel WhatsApp hattı var görselleri iletin durumu izah edin bakalım ne yapacaklar

S Çevrimdışı

serhatok

Yeni Üye
28 Şub 2018
13
merhaba tvde kendi kendine kapanma sorunu vardı yazılım yükledim olmadı başka bir yazılım denedim MB100 10099408 27432518 V34.9 yazılım bu ekran ters döndü 3d gibi görünüyor resimleri ekliyorum yardım bekliyorum teşekkürler

IMG_6408.jpg

IMG_6407.jpg

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
merhaba tvde kendi kendine kapanma sorunu vardı yazılım yükledim olmadı başka bir yazılım denedim MB100 10099408 27432518 V34.9 yazılım bu ekran ters döndü 3d gibi görünüyor resimleri ekliyorum yardım bekliyorum teşekkürler

IMG_6408.jpg

IMG_6407.jpg
selam öncelikle şu yazılımı deneyiniz:

full yükleme anlatımı için Tıklayınız

S Çevrimdışı

serhatok

Yeni Üye
28 Şub 2018
13
selam öncelikle şu yazılımı deneyiniz:

full yükleme anlatımı için Tıklayınız
teşekkür ederim sizden gelen dosyadan önce sitede full yazılımMB100 10096743 27382322 1.33.11 bunu buldum çalıştırdım ve 17MB100_V2.7.0.0_ bunu yükledim tamamen denemek için ekran sarı renge döndü carbon kaplama oldu. sizden gelen yazılım ile eski görünümüne kavuştu ama birşey sormak istiyorum panel 48 olmasına rağmen panel : 40_VESQNSSUO1_3D_UHD_D_SOFO_V_100_169795 - V2.03 YAZIYOR birşey etkilermi teşekürler

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
teşekkür ederim sizden gelen dosyadan önce sitede full yazılımMB100 10096743 27382322 1.33.11 bunu buldum çalıştırdım ve 17MB100_V2.7.0.0_ bunu yükledim tamamen denemek için ekran sarı renge döndü carbon kaplama oldu. sizden gelen yazılım ile eski görünümüne kavuştu ama birşey sormak istiyorum panel 48 olmasına rağmen panel : 40_VESQNSSUO1_3D_UHD_D_SOFO_V_100_169795 - V2.03 YAZIYOR birşey etkilermi teşekürler
TV hakkında sorun olmaz panel dosyasını 40 inç olarak okumuş

rfve Çevrimdışı

rfve

Aktif Üye
26 Şub 2018
330
yeni konu açmadan buradan sorayım
benim tv kumandasını söküp temizlemem lazım. yılların biriktirdiği toz vs. tuşların arasında kalmmış
nasıl sökeriz bu kumandayı kırmadan acaba ?
vida yeri vs baktım ama göremedim.

imagesqtbnANd9GcSBrGvbAa7XvWOvHbEUW6Vv_6Y4HeBH6d0wN6IUquZGdbKDbOamPA.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
benim tv kumandasını söküp temizlemem lazım. yılların biriktirdiği toz vs. tuşların arasında kalmmış

Bende eski banka kartları vardı,onları ikiye kesip sakladım,bu gibi durumlarda pil yatağının oradan başlayarak banka kartı ile hafif kanırtarak söküyorum,daha dün ahmet abinin kumandayı temizledim :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

tırnaklıdır ama serttir, dikkatli ve zorlayarak ortadan açılabilir.
değer mi kırılır mı bilemem :)

Geri
Üst Alt