Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado hocam, benim 49ud9650 tvden kapalıyken tüplü tvler gibi çatır çutur ses geliyor. Diğer philips tv den hiç böyle sesler duymadım. Sebebi nedir acaba?
Kasa genleşme sesidir o, aslında tv yi ilk açtığınızda da gelir ama tv sesi açık olduğundan duymazsınız. Yıllardır ilk defa duydum bu geri dönüşü, önceden çok şikayet vardı bu konuda. Muhtemelen arka kapak ile ön kasa birleşme yerlerindeki yaklaşık 16 vidadan 1 tanesini hafif gevşeterek sorun giderilir :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Futbol sever bir arkadaş ama ileri derecede sayılmaz. Televizyonun birincil amacı ailenin standart TV ihtiyacını karşılamak ve vakit buldukça harddisk'ten film seyretmek. Sanırım bu şartlarda tavsiyeniz 55R7020 olacak.
Yani istesek model türetebiliriz lakin fiyat odaklı olarak sizin belirlediğiniz model oldukça tutarlı olmuş :ok

G Çevrimdışı

Gürkan K

Yeni Üye
11 Haz 2018
45
51
Adem hocam jvc mb130 50 inç bimden aldığım jvc daha önce 7.3 son sürümü yüklemiştim memnum kalmadım 7.0 sürümüne geçtim ancak ilk fabrika sürümü olan MB130 3.62.4.0 sürümüne geçmeyi planlıyorum bunu fullemeden olur demiştiniz netleştirmek istiyorum tv yi bayram ağzı brick olmadan ve fullemeden yükleyebilirmiyim hayırlı bayramlar hocam...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem hocam jvc mb130 50 inç bimden aldığım jvc daha önce 7.3 son sürümü yüklemiştim memnum kalmadım 7.0 sürümüne geçtim ancak ilk fabrika sürümü olan MB130 3.62.4.0 sürümüne geçmeyi planlıyorum bunu fullemeden olur demiştiniz netleştirmek istiyorum tv yi bayram ağzı brick olmadan ve fullemeden yükleyebilirmiyim hayırlı bayramlar hocam...
Azizim sizden defalarca televizyonunun seri numarasını istedim, ne zaman seri istesem bana başka şey yazdınız, sorununuz için çözüm istiyorsanız televizyonunun seri numarasını yazmalısınız.

G Çevrimdışı

Gürkan K

Yeni Üye
11 Haz 2018
45
51
Hocam bu konuları yeni öğreniyoruz diğer başlıkta sizin tavsiyeniz üzerine başlık açtığıniz jvc 50 inçlik lt-50vu73t diye belirmiştim 130 mb de diyorsunuz ne bilelim ilk defa uğraşıyoruz. zaten bu konuda açtığıniz bi başlık da var onu da belirtmiştim daha ne yapaim seri olarak ne kastetdiğinizi anlamadım gittim aldığıma pişman da oldum bu tv yi iade de almadılar şimdi de 4k gitti.Yine de teşekkürler hayırlı işler bilmemezlik bizde kalsın hocam....

T Çevrimdışı

TellMe

Yeni Üye
13 Haz 2018
13
47
Yani istesek model türetebiliriz lakin fiyat odaklı olarak sizin belirlediğiniz model oldukça tutarlı olmuş :ok
Adem Bey, tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Kusura bakmazsanız son bir soru daha sormak isterim. Açı problemini çok dikkate almak isek 50UD8800 veya 50UD8400 ile 55R7020 arasındaki tavsiyeniz ne olur?

B Çevrimdışı

backstroke

Yeni Üye
23 May 2018
10
35
Selamlar Hocam iyi bayramlar. Birkaç sorum olacak sizlere. Öncelikle aldığım JVC 50VU73T'nin yan açı performansı ile Samsung 50mu7000'in yan açı performansı arasında çok fark var mı? Çünkü sizleri tanımasam bilmeden samsung 50mu7000'i alacaktım. Bir de ilk 1 ay içerisinde ürünü iade edip ilk sayfada bir arkadaşa tavsiye ettiğiniz LGUJ630V gibi bir TV ile değiştirmeyi önerir misiniz?

C Çevrimdışı

cancan

Yeni Üye
16 Haz 2018
6
45
42 pf 8175 Vestel tvm var uygun en stabil yazılım hangisi Vestel driverdan en son yazılımı yükledim pek beğenmedim sanki TV yavaşladı.seri numaram 7235767400584 birde menüsünü LG tvlerdeki gibi altta çıkacak şekilde yapabilirmiyim formda ona benzer biseyler okudum acemi olduğum için anlamadım.simdiden teşekkür ederim

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam bu konuları yeni öğreniyoruz diğer başlıkta sizin tavsiyeniz üzerine başlık açtığıniz jvc 50 inçlik lt-50vu73t diye belirmiştim 130 mb de diyorsunuz ne bilelim ilk defa uğraşıyoruz. zaten bu konuda açtığıniz bi başlık da var onu da belirtmiştim daha ne yapaim seri olarak ne kastetdiğinizi anlamadım gittim aldığıma pişman da oldum bu tv yi iade de almadılar şimdi de 4k gitti.Yine de teşekkürler hayırlı işler bilmemezlik bizde kalsın hocam....
Değerli kardeşim televizyonunuzun seri numarası, yani arka kapakta tam ortada bulunan barkotun altında yazan ve SN ile baplayan, devamında 13 karakterlik bir rakam topluluğu ile devam eden şeyi istiyorum sizden.

Örnek veriyorum; SN: 6667788 900100

Hatta bir de örnek resim yükleyeyim

Adsiz.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
42 pf 8175 Vestel tvm var uygun en stabil yazılım hangisi Vestel driverdan en son yazılımı yükledim pek beğenmedim sanki TV yavaşladı.seri numaram 7235767400584 birde menüsünü LG tvlerdeki gibi altta çıkacak şekilde yapabilirmiyim formda ona benzer biseyler okudum acemi olduğum için anlamadım.simdiden teşekkür ederim

MB95M anakartınız ve ve bu anakart için en stabil sürüm 3.6.6.n dir

Çekirdek yazılım olarak 3.6.6.y yükleyebilirsiniz ancak defalarca yazdım MB9X serisi anakartlarda yazılım yükselterek maceraya girmeyiniz :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Selamlar Hocam iyi bayramlar. Birkaç sorum olacak sizlere. Öncelikle aldığım JVC 50VU73T'nin yan açı performansı ile Samsung 50mu7000'in yan açı performansı arasında çok fark var mı? Çünkü sizleri tanımasam bilmeden samsung 50mu7000'i alacaktım. Bir de ilk 1 ay içerisinde ürünü iade edip ilk sayfada bir arkadaşa tavsiye ettiğiniz LGUJ630V gibi bir TV ile değiştirmeyi önerir misiniz?
Bizzat defalarca test ettim ki açı duyarlılıkları belli oranda farlk etse de birbirlerine karşı ''WAUUUVV'' dedirtecek bir fark yok sonuçta VA panel.

Tamam kabul bir VA var 5 derecede sapmaya başlar, Diğer VA panel var 10 derecede sapmaya başlar ama hepsi sapar ve aralarında birisi 5 derecedeyken diğeri 40 derecede sapar gibi bir fark yoktur. Aynı zamanda iki farklı üretim VA ya aynı açıdan baktığınızda birisinde ilk olarak renk solması görürken, Diğerinde aynı derecede kontrast kaybı görebiliyorsunuz, Daha önce de belirttiğim(iz) üzere katmanların materyali, dizilimi sıralaması, kalınlığı vs herşey etkendir :ok

EDİT: İyi bayramlar güzel kardeşim :ok

B Çevrimdışı

backstroke

Yeni Üye
23 May 2018
10
35
Bizzat defalarca test ettim ki açı duyarlılıkları belli oranda farlk etse de birbirlerine karşı ''WAUUUVV'' dedirtecek bir fark yok sonuçta VA panel.

Tamam kabul bir VA var 5 derecede sapmaya başlar, Diğer VA panel var 10 derecede sapmaya başlar ama hepsi sapar ve aralarında birisi 5 derecedeyken diğeri 40 derecede sapar gibi bir fark yoktur. Aynı zamanda iki farklı üretim VA ya aynı açıdan baktığınızda birisinde ilk olarak renk solması görürken, Diğerinde aynı derecede kontrast kaybı görebiliyorsunuz, Daha önce de belirttiğim(iz) üzere katmanların materyali, dizilimi sıralaması, kalınlığı vs herşey etkendir :ok

EDİT: İyi bayramlar güzel kardeşim :ok
Anladım Adem Bey. Peki LG49uj630v ile ilgili görüşleriniz neler? Şimdi LG'ye gidip bakıcam da

C Çevrimdışı

cancan

Yeni Üye
16 Haz 2018
6
45
MB95M anakartınız ve ve bu anakart için en stabil sürüm 3.6.6.n dir

Çekirdek yazılım olarak 3.6.6.y yükleyebilirsiniz ancak defalarca yazdım MB9X serisi anakartlarda yazılım yükselterek maceraya girmeyiniz :ok
Teşekkürler . menü LG ninkigibi olabilirmi onun hkda bilgi verirmisiniz

Geri
Üst Alt