Teraspy & By_Trol Cevaplıyor

O Çevrimdışı

Omerteam

Yeni Üye
9 May 2018
39
42
Selamlar ve geçmiş olsun kardeşim.

Bir gün herkesin bir paneli kırılacak açık ve net yazıyorum, bu anlamda canınızı sıkmayın lütfen.

Onarım ise ben önermem lakin yine de değerendirmek isterseniz eğer, sadece panel fiyatının dahi 1516TL olduğunu belirtmek isterim. İşçilik vs muhtemlen 1750TL civarı onarım maliyeti çıkar ve bu bedeli peşin ödersiniz.

Onun yerine taksitle yeni tv almak daha makuldür diye düşünüyorum ancak yine de nihai karar sizindir elbette :ok
Bilgiler için teşekkürler Adem Helvacı Ado hocam....

T Çevrimdışı

TellMe

Yeni Üye
13 Haz 2018
13
47
Adem Helvacı Ado Bey, öncelikle hayırlı bayramlar, 55ud8400 ile ilgili başlık altında sormuştum cevap alamayınca şansımı bir de buradan deneyeyim dedim. 55ud8400 ile Regal 55r7020u arasında kaldık. 49" ekranda hdr artısından dolayı 49r7020u yu tavsiye etmiştiniz, 55" için tavsiyeniz ne olur? Veya IPS ekranlı başka bir tavsiyeniz olur mu?

E Çevrimdışı

erence

Yeni Üye
6 Haz 2018
24
47
Adem Helvacı Ado hocam, 3500 bütçeyle Philips 7502 modeli düşünüyor arkadaşım. Lakin Va panel olması düşündürüyor biraz. Bu fiyat bandında başka tavsiyeniz var mıdır?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Bey, öncelikle hayırlı bayramlar, 55ud8400 ile ilgili başlık altında sormuştum cevap alamayınca şansımı bir de buradan deneyeyim dedim. 55ud8400 ile Regal 55r7020u arasında kaldık. 49" ekranda hdr artısından dolayı 49r7020u yu tavsiye etmiştiniz, 55" için tavsiyeniz ne olur? Veya IPS ekranlı başka bir tavsiyeniz olur mu?
Maddi olarak zorlamaz ise UD9650
Smart olmasa da olur derseniz UD6300

Çok pahalı ve smart da lazım derseniz başka model bakalım.

Mesajı atlamışım dır kusura bakmayın lütfen. :ok

Edit : 9650 yi unutun azizim ben IPS isteğinizi gözden kaçırmışım.

T Çevrimdışı

TellMe

Yeni Üye
13 Haz 2018
13
47
Maddi olarak zorlamaz ise UD9650
Smart olmasa da olur derseniz UD6300

Çok pahalı ve smart da lazım derseniz başka model bakalım.

Mesajı atlamışım dır kusura bakmayın lütfen. :ok

Edit : 9650 yi unutun azizim ben IPS isteğinizi gözden kaçırmışım.

Adem Helvacı Ado Bey, estağfurullah, her ne kadar forumda yeni olsam da sizi DH'den bu tarafa takip edip, tavsiyelerinizden istifade edenlerdenim. Herkese cevap vermek konusundaki çabalarınızı sizi takip eden herkesin takdir edeceği muhakkak.

Bu televizyonu bir arkadaşım için bakıyorum. Her ne kadar IPS diye yazmış olsam da fiyat/performans olarak tavsiye etmeniz durumunda VA panele de açığız aslında. Oturma odasındaki en kötü izleme açısı 60-70 derece olacaktır ve bu açı ile renk kaybı ne derece etkiler bilemiyorum. UD9650 malesef bütçemizi aşıyor. 2500 TL'yi mümkün olduğu kadar aşmadan büyük ekran bakıyoruz. 55R7020 N11'de 2445 TL ve kampanya ile 2350 TL civarına geldiğinden bütçemize uygun geldi. Ona en yakın fiyatta 55UD8400 olmasından arada kaldık (Yanlış hatırlamıyor isem bu model IPS ve VA karışık üretimdi). Bu fiyatta 55" iyi bir alternatif önermezseniz smart özelliği olan 4K 49" veya 50" bile düşünebiliriz.
Değerli bilgilerinizi ve tecrübelerinizi bizlerle paylaştığınız için de size çok teşekkür ederim :clap2

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem Helvacı Ado Bey, estağfurullah, her ne kadar forumda yeni olsam da sizi DH'den bu tarafa takip edip, tavsiyelerinizden istifade edenlerdenim. Herkese cevap vermek konusundaki çabalarınızı sizi takip eden herkesin takdir edeceği muhakkak.

Bu televizyonu bir arkadaşım için bakıyorum. Her ne kadar IPS diye yazmış olsam da fiyat/performans olarak tavsiye etmeniz durumunda VA panele de açığız aslında. Oturma odasındaki en kötü izleme açısı 60-70 derece olacaktır ve bu açı ile renk kaybı ne derece etkiler bilemiyorum. UD9650 malesef bütçemizi aşıyor. 2500 TL'yi mümkün olduğu kadar aşmadan büyük ekran bakıyoruz. 55R7020 N11'de 2445 TL ve kampanya ile 2350 TL civarına geldiğinden bütçemize uygun geldi. Ona en yakın fiyatta 55UD8400 olmasından arada kaldık (Yanlış hatırlamıyor isem bu model IPS ve VA karışık üretimdi). Bu fiyatta 55" iyi bir alternatif önermezseniz 49" veya 50" bile düşünebiliriz.
Değerli bilgilerinizi ve tecrübelerinizi bizlerle paylaştığınız için de size çok teşekkür ederim :clap2

Güzel düşünceleriniz için teşekkür ediyorum azizim. :ok

Aslında rakamsal anlamda bizim taleplerimiz de göz önünde bulundurunca 55R7020 oldukça tatminkar duruyor, ileri derece futbol tutkusu var mı?

T Çevrimdışı

TellMe

Yeni Üye
13 Haz 2018
13
47
Güzel düşünceleriniz için teşekkür ediyorum azizim. :ok

Aslında rakamsal anlamda bizim taleplerimiz de göz önünde bulundurunca 55R7020 oldukça tatminkar duruyor, ileri derece futbol tutkusu var mı?

Futbol sever bir arkadaş ama ileri derecede sayılmaz. Televizyonun birincil amacı ailenin standart TV ihtiyacını karşılamak ve vakit buldukça harddisk'ten film seyretmek. Sanırım bu şartlarda tavsiyeniz 55R7020 olacak.

Muhammet Sarıçam Çevrimdışı

Muhammet Sarıçam 

Süper Üye
20 May 2018
735
34
Adem Helvacı Ado hocam, benim 49ud9650 tvden kapalıyken tüplü tvler gibi çatır çutur ses geliyor. Diğer philips tv den hiç böyle sesler duymadım. Sebebi nedir acaba?

Geri
Üst Alt