Televizyon Yedek Parça. Arayanlar ve Satanlar Platformu

N Çevrimdışı

nurol788

Yeni Üye
1 Haz 2020
30
60
Adem bey merhaba bu televizyonun anakartı var mı acaba?@Adem Helvacı,

IMG-20210701-WA0000.jpg

T Çevrimdışı

tonat 

Aktif Üye
30 Eyl 2018
104
62
Merhaba arkadaşlar. Elimde Pioneer RXE 43'' televizyon var. Bilen bilir pioneer kalitesini. Bir şekilde çalışmıyor. Standby ışığı mavi renkte 12 defa yanıp sönüyor. Neyse tamir çözümünü bulamadık. Hurdaya da vermeye kıyamıyorum :)
Parça isteyen, ihtiyacı olan lütfen bana dönsün.

N Çevrimdışı

nurol788

Yeni Üye
1 Haz 2020
30
60
Hmmm B49 bende yok C Canberi ustaya bir soralım

Ustacım ses ver :ok
Saolun adem bey televizyon şu an arçelik serviste arıza ne çıkacak ona göre bir yol izleyeceğim.
Yıldırım çaktığı sırada görüntü gitmiş ama ses var.Ben anakart veya besleme kartı olarak düşündüm.Çünkü fener tutunca ekranda görüntü yok.Servis daha bakmadan ledlerden olabilir ve bizde takım olarak 550 tl demişti.

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Saolun adem bey televizyon şu an arçelik serviste arıza ne çıkacak ona göre bir yol izleyeceğim.
Yıldırım çaktığı sırada görüntü gitmiş ama ses var.Ben anakart veya besleme kartı olarak düşündüm.Çünkü fener tutunca ekranda görüntü yok.Servis daha bakmadan ledlerden olabilir ve bizde takım olarak 550 tl demişti.
Peki ya sadece şişen bir kondansatör patlamışsa değeri 15 kuruş "Size Led barları değiştik Hayırlı olsun buyrun televizyonunuzu Nurol bey 550 kayme alıyım" derseler?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Dostumuz her şeyden evvel bilinçli bir hareket ile görüntü kontrolü yapmış, durum ses var görüntü yok arızası ise o iş anakartın post switch chipine dayanır, servis onu değiştirmez anakartı değiştirir, o zaman led bar diyerek 550 alırlarsa hiç sesinizi çıkartmayın zira anakart işi daha pahalı çıkar, hele ki yetkili serviste :)

N Çevrimdışı

nurol788

Yeni Üye
1 Haz 2020
30
60
Dostumuz her şeyden evvel bilinçli bir hareket ile görüntü kontrolü yapmış, durum ses var görüntü yok arızası ise o iş anakartın post switch chipine dayanır, servis onu değiştirmez anakartı değiştirir, o zaman led bar diyerek 550 alırlarsa hiç sesinizi çıkartmayın zira anakart işi daha pahalı çıkar, hele ki yetkili serviste :)
Adem bey servisteki teknisyenler daha bakmadı televizyona orada çalışan sekreter bayanlar led bar arızasıdır dediler ve kafadan tv yi görmeden bu fiyatí verdiler.
Sadece anakart post switchi değiştirtebilir miyim başka yerde?
Malum tv 7 senelik olmuş.

N Çevrimdışı

nurol788

Yeni Üye
1 Haz 2020
30
60

Servisi telefonla arayamadığımız için bir uğrayım dedim.Arkadaşlar bakıyor daha sorunu tespit edemedik dediler.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt