Televizyon Yedek Parça. Arayanlar ve Satanlar Platformu

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Samsung 55mu7000 model TV darbe sonucu panel kirildi. Antalya'da bulamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Panel bulmanız zaten imkansız. Kimse elindeki sağlam paneli satmaz, Sağlam panelin var ise televizyonun var demektir, nedenpanel olarak satsın ki insanlar :)

Elbette istisnalar vardır sizi de anlıyorum ancak olasılık hesabı imkansıza yakın seviyededir.

TV arka kapak etiketi paylaşabilirseniz opencell fiyatı araştırabiliriz.

(Beyaz) Çevrimdışı

(Beyaz)

Aktif Üye
23 Haz 2018
143
44
Panel bulmanız zaten imkansız. Kimse elindeki sağlam paneli satmaz, Sağlam panelin var ise televizyonun var demektir, nedenpanel olarak satsın ki insanlar :)

Elbette istisnalar vardır sizi de anlıyorum ancak olasılık hesabı imkansıza yakın seviyededir.

hocam bende vestel 32pf7840 lct tv var 100hz panel sağlam besleme kartı arızalı daha bahsetmiştim hala yapılamadı en son tamirci olur ama ses cikmaz ses sistemi ile çıkar demişti bende yaptırmadım nasıl bir yol inerirsiniz

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100
IMG_20200406_135550.jpg
opencell nedir hocam? TV nin iç paneli kırıldı.

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100

IMG_20200406_1355506d7fc68dc5fd555e.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
IMG_20200406_135550.jpg
opencell nedir hocam? TV nin iç paneli kırıldı.
Tamam işte o kırılan yer panel oluyor

Opencell ile Blok panel arasındaki fark, Birisi sadece hücre olarak gelir, Diğeri ise BLU+Panel olarak gelir.
Opencell daha ekonomik olur ama yine de asıl parayı tutan kısım o dur.

Genelde telefonlar ile karıştırıştırılarak içi kırıldı diye düşünülse de TV dünyasında panel iç orta dış farketmeksizin kırıldımı kırlmıştır, tamamı değişir :ok

Yarın ilgileneceğim sizin konu ile :ok

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100
Tamam işte o kırılan yer panel oluyor

Opencell ile Blok panel arasındaki fark, Birisi sadece hücre olarak gelir, Diğeri ise BLU+Panel olarak gelir.
Opencell daha ekonomik olur ama yine de asıl parayı tutan kısım o dur.

Genelde telefonlar ile karıştırıştırılarak içi kırıldı diye düşünülse de TV dünyasında panel iç orta dış farketmeksizin kırıldımı kırlmıştır, tamamı değişir :ok

Yarın ilgileneceğim sizin konu ile :ok
Çok teşekkür ederim hocam. Bu resimdeki den daha fazla yayıldı şu anda görüntü bozukluğu.

IMG_20200403_083232.jpg
IMG_20200401_073627.jpg
IMG_20200401_072557.jpg

E Çevrimdışı

Emre78

Aktif Üye
3 Ara 2018
389
45
[SUP]hayırlı geceler vestel tvmde sorun var tvyi açtığımda vestel yazısı tam çıkmadan siyah ekran geliyor ses var görüntü yok bu şekilde tv saatlerce açık kalsa yine görüntü vermiyor 15,,, 20 kez aç kapat veya fişten çekip taktıktan sonra görüntü geliyor sorun nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim 14.12.2020 de garantisi bitirdimi bitiyor [/SUP]

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
[SUP]hayırlı geceler vestel tvmde sorun var tvyi açtığımda vestel yazısı tam çıkmadan siyah ekran geliyor ses var görüntü yok bu şekilde tv saatlerce açık kalsa yine görüntü vermiyor 15,,, 20 kez aç kapat veya fişten çekip taktıktan sonra görüntü geliyor sorun nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim 14.12.2020 de garantisi bitirdimi bitiyor [/SUP]
Garanti devam ediyorsa servis iste sevgili Emre78 :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok teşekkür ederim hocam. Bu resimdeki den daha fazla yayıldı şu anda görüntü bozukluğu.

IMG_20200403_083232.jpg
IMG_20200401_073627.jpg
IMG_20200401_072557.jpg
Yürür o normaldir.

Şöyle düşün, Phılıps yetkili servisinden getirdiler bana bir tv iki hafta kadar önce.

Mikroskop altına aldım ve bir mikroçatlak gördüm COF altında.

Kendilerine dedim ki ''bu panel makinede kalır'' (Detaya girmiyorum zaten persoenlin bir hatası söz konusu idi) kendi onayları doğrultusunda şansımzı denemek(!) adı altında işleme aldım, 50'' tv ye gerekli prosedürü yerine getirdikten sonra bas komutu verdim, kafa aşağı indi, daha basıncı uygular uygulamaz çtok diye sanki hani böyle yıldırım düşer gibi hız ile o 50'' panelin en altından yukarıya doğru bir hızla gitti ki panel resmen ortadan ikiye bölündü :)

Tamam plexi yüzünden bütünlüğü bozulup ikiye ayrılmadı tabi ancak orta katman olan cam tam anlamı ile aşağıdan yukarı doğru yay çizerek yıldırım hızı ile gitti.

Diyeceğim o ki, yerinde durmaz bu meret maalesef :(

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
merhabalar istanbul anadolu yakası vestel ana kart arıyorum yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler

fergulelektronik_1535642423c08f83d197f8238f.jpg
05333978983 Mehmet Meran, Selamımı iletip fotoyu kendisi ile paylaşın lütfen, yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Acil olabilir diye yazdım, yoksa forumdaşlar da ellerinde var ise yardımcı olurlar zaten :ok

N Çevrimdışı

nabu07

Yeni Üye
22 Şub 2018
100
Yürür o normaldir.

Şöyle düşün, Phılıps yetkili servisinden getirdiler bana bir tv iki hafta kadar önce.

Mikroskop altına aldım ve bir mikroçatlak gördüm COF altında.

Kendilerine dedim ki ''bu panel makinede kalır'' (Detaya girmiyorum zaten persoenlin bir hatası söz konusu idi) kendi onayları doğrultusunda şansımzı denemek(!) adı altında işleme aldım, 50'' tv ye gerekli prosedürü yerine getirdikten sonra bas komutu verdim, kafa aşağı indi, daha basıncı uygular uygulamaz çtok diye sanki hani böyle yıldırım düşer gibi hız ile o 50'' panelin en altından yukarıya doğru bir hızla gitti ki panel resmen ortadan ikiye bölündü :)

Tamam plexi yüzünden bütünlüğü bozulup ikiye ayrılmadı tabi ancak orta katman olan cam tam anlamı ile aşağıdan yukarı doğru yay çizerek yıldırım hızı ile gitti.

Diyeceğim o ki, yerinde durmaz bu meret maalesef :(
[/QUOTE]

TV işleri ince işler hocam :) peki benim TV yi kurtarabilecekmiyiz?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt