M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
kumanda'dan tv tuşuna basın aşağı yukarı oynatarak; tv, genel uydu veya favoriler seçimlerinden birinde iken aşağıda kanal listesi yatık olarak görünüyor.
sağ veya sol yaparak ok tuşu ile kanal açabilirsiniz.

tekrar tv tuşuna bastığınızda en son hangi listede kaldıysanız oradaki kanallar görünüyor tekrar aynı şekilde kanal değiştiriliyor.
kumanda'dan tv tuşuna basın aşağı yukarı oynatarak; tv, genel uydu veya favoriler seçimlerinden birinde iken aşağıda kanal listesi yatık olarak görünüyor.
sağ veya sol yaparak ok tuşu ile kanal açabilirsiniz.

tekrar tv tuşuna bastığınızda en son hangi listede kaldıysanız oradaki kanallar görünüyor tekrar aynı şekilde kanal değiştiriliyor.
Aaa teşekkürler ama diğerleri gibi özel bir tuş koymamışlar değişik olmuş ama olmuş. birde alışık olduğumuzdan farklı kanallar düşey değil yatay sıralanmış ilginç bi arayüz teşekküler A Adem Helvacı teşekkürler M mai22

alianb Çevrimdışı

alianb

Yeni Üye
3 Ara 2019
2
34
TV elimize ulaşırsa yarın bir SU4100 ümüz olacak nasipse :kiskis
Ben gecedalgınlığı ile yanlış yere yazmışım mesajı kusura bakmayın ya :sirit ama şu kanal sorununu çözsem çok güzel olucak kanallar bir var bir yok frekanslar değişik hazır bir kanal listesi olsa herşey düzelicek sanırım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben gecedalgınlığı ile yanlış yere yazmışım mesajı kusura bakmayın ya :sirit ama şu kanal sorununu çözsem çok güzel olucak kanallar bir var bir yok frekanslar değişik hazır bir kanal listesi olsa herşey düzelicek sanırım

Yoğun uğraşlarım sonucu tv 8 int in frekansı farklı görünüyordu internette yazandan frekans 99 fazlasıydı sembol oranı 1 fazlaydı aynı şeyi tv 8 frekansına uygulayınca kanalı ekledi bunun niye böyle olduğunun sebebini bilen var mı acaba mantıklı açıklama

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
IMG-5849.jpg

IMG-5850.jpg

IMG-5852.jpg

IMG-5854.jpg

IMG-5860.jpg

A Adem Helvacı üstad ne dersiniz ? sağ altta hafif bir ışık sızması var. Kasayı çerçevesini hafif yukarı bastırınca düzeliyor fakat bırakınca eski halini alıyor . ne yapmalıyım sizce ? genelde hep böyle sorun oluyor mu bu tv lerde (marka sony 55xg8096 ) Daha 3 günlük tv biliyosunuz? saygılar

IMG-5849.jpg

IMG-5850.jpg

IMG-5852.jpg

IMG-5854.jpg

IMG-5860.jpg

A Adem Helvacı üstad ne dersiniz ? sağ altta hafif bir ışık sızması var. Kasayı çerçevesini hafif yukarı bastırınca düzeliyor fakat bırakınca eski halini alıyor . ne yapmalıyım sizce ? genelde hep böyle sorun oluyor mu bu tv lerde (marka sony 55xg8096 ) Daha 3 günlük tv biliyosunuz? saygılar
resimleri düz attım ama ters döndü anlamadım :(

IMG-5849.jpg

IMG-5850.jpg

IMG-5852.jpg

IMG-5854.jpg

IMG-5860.jpg

bu arada fotolar daki gibi bazen fotolar yanıltıcı olabiliyor ama durum aynı fotolardaki gibi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
IMG-5849.jpg

IMG-5850.jpg

IMG-5852.jpg

IMG-5854.jpg

IMG-5860.jpg

bu arada fotolar daki gibi bazen fotolar yanıltıcı olabiliyor ama durum aynı fotolardaki gibi
Selamlar Sevgili Mert;

Eğer bu tv bir Vestel olsa, çok da kurcalama normaldir derdim.
Eğer bu tv bir Samsung olsa, görmek istemediğimiz şeyler bunlar derdim.
Bu tv bir SONY olunca bunu kabul edilemez olarak tanımlamak istiyorum.

Marka bağımsız ve panel teknolojleri konusunda (Ukalalık olmasın) ileri düzey çalışmaları olan birisi olarak yorum yaparsam eğer maalesef ki TFT LCD teknolojisinin olağan yan etkileri demek istiyorum.

Değişim talep edebilirsiniz, Daha homojen bir ürün gelecektir diye düşünüyorum. Sorun şu ki ışık sızması var diye değişime gidin tv yerine gelende bulutlanma, Bulutlanma nedeniyle iade edilenin yerine gelende ölü pixel aynı üyemize denk gelmişti (Kim olduğunu hatırlayamadım şu an) En son AUO üretimi panel ile bir ürün denk gelmişti ve hem sorunsuzdu hem de daha önce gelenlere nazaran (Samsung paneldi onlar) çok daha memnun kalmıştı arkadaşımız görüntüden.

Bunu bilerek paylaştım size, Ben kullanıcı olarak ve hele ki SONY kullanıcısı olarak kabul edermiydim bu tv yi diye düşünsem? :alala

Yok etmezdim..

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
Selamlar Sevgili Mert;

Eğer bu tv bir Vestel olsa, çok da kurcalama normaldir derdim.
Eğer bu tv bir Samsung olsa, görmek istemediğimiz şeyler bunlar derdim.
Bu tv bir SONY olunca bunu kabul edilemez olarak tanımlamak istiyorum.

Marka bağımsız ve panel teknolojleri konusunda (Ukalalık olmasın) ileri düzey çalışmaları olan birisi olarak yorum yaparsam eğer maalesef ki TFT LCD teknolojisinin olağan yan etkileri demek istiyorum.

Değişim talep edebilirsiniz, Daha homojen bir ürün gelecektir diye düşünüyorum. Sorun şu ki ışık sızması var diye değişime gidin tv yerine gelende bulutlanma, Bulutlanma nedeniyle iade edilenin yerine gelende ölü pixel aynı üyemize denk gelmişti (Kim olduğunu hatırlayamadım şu an) En son AUO üretimi panel ile bir ürün denk gelmişti ve hem sorunsuzdu hem de daha önce gelenlere nazaran (Samsung paneldi onlar) çok daha memnun kalmıştı arkadaşımız görüntüden.

Bunu bilerek paylaştım size, Ben kullanıcı olarak ve hele ki SONY kullanıcısı olarak kabul edermiydim bu tv yi diye düşünsem? :alala

Yok etmezdim..
üstad bende çok şansızmıyım yoksa bunlar çöp tv leri türkiyede mi satıyor anlamıyorum. 2 tane 55nu8000 aldım tknosadan birinde 7 ölü pixel çıktı + teşhir satmışlar . değişim istedim yeni gelende altta boydan boya ışık yansıması vardı. Ondan da para iadesi istedim. Parayı aldım. sonra grundg aldım. vlx9750 ondada ışık sızması ve 5 ölü pixel vardı. Birde sony deneyelim dedim bu şekilde çıktı. Açıkçası gelen gideni aratıyor.Yani değişim istesem dediğin gibi ya ölü pixelli gelecek yada başka başka sorunları olan. şu an başka problem yok ve yayın izlerken de çok rahatsız etmiyor . Acaba bu ışık sızması zamanla ilerler mi ?ne dersiniz.Bu şekilde izlesem çok sorun olur mu ilerde.

üstad bende çok şansızmıyım yoksa bunlar çöp tv leri türkiyede mi satıyor anlamıyorum. 2 tane 55nu8000 aldım tknosadan birinde 7 ölü pixel çıktı + teşhir satmışlar . değişim istedim yeni gelende altta boydan boya ışık yansıması vardı. Ondan da para iadesi istedim. Parayı aldım. sonra grundg aldım. vlx9750 ondada ışık sızması ve 5 ölü pixel vardı. Birde sony deneyelim dedim bu şekilde çıktı. Açıkçası gelen gideni aratıyor.Yani değişim istesem dediğin gibi ya ölü pixelli gelecek yada başka başka sorunları olan. şu an başka problem yok ve yayın izlerken de çok rahatsız etmiyor . Acaba bu ışık sızması zamanla ilerler mi ?ne dersiniz.Bu şekilde izlesem çok sorun olur mu ilerde. A Adem Helvacı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
üstad bende çok şansızmıyım yoksa bunlar çöp tv leri türkiyede mi satıyor anlamıyorum. 2 tane 55nu8000 aldım tknosadan birinde 7 ölü pixel çıktı + teşhir satmışlar . değişim istedim yeni gelende altta boydan boya ışık yansıması vardı. Ondan da para iadesi istedim. Parayı aldım. sonra grundg aldım. vlx9750 ondada ışık sızması ve 5 ölü pixel vardı. Birde sony deneyelim dedim bu şekilde çıktı. Açıkçası gelen gideni aratıyor.Yani değişim istesem dediğin gibi ya ölü pixelli gelecek yada başka başka sorunları olan. şu an başka problem yok ve yayın izlerken de çok rahatsız etmiyor . Acaba bu ışık sızması zamanla ilerler mi ?ne dersiniz.Bu şekilde izlesem çok sorun olur mu ilerde.

üstad bende çok şansızmıyım yoksa bunlar çöp tv leri türkiyede mi satıyor anlamıyorum. 2 tane 55nu8000 aldım tknosadan birinde 7 ölü pixel çıktı + teşhir satmışlar . değişim istedim yeni gelende altta boydan boya ışık yansıması vardı. Ondan da para iadesi istedim. Parayı aldım. sonra grundg aldım. vlx9750 ondada ışık sızması ve 5 ölü pixel vardı. Birde sony deneyelim dedim bu şekilde çıktı. Açıkçası gelen gideni aratıyor.Yani değişim istesem dediğin gibi ya ölü pixelli gelecek yada başka başka sorunları olan. şu an başka problem yok ve yayın izlerken de çok rahatsız etmiyor . Acaba bu ışık sızması zamanla ilerler mi ?ne dersiniz.Bu şekilde izlesem çok sorun olur mu ilerde. A Adem Helvacı

Yok abi, Bana Türkiyede kayıtları çıkmayan ürünler de geliyor. Avrupaya üretilmiş ürünler, Türkiye temsilcilikler,nde böyle bir ürün de görülmüyor ama vatandaş getirtmiş almış kullanmış, X nedenle bana ulaşmış.

Aynı panel
Aynı modül
Aynı COF
Aynı CofBoard

Eskiden gerçekten vardı bu bak bunu biliyorum.

Mesela SONY üretimlerinin Suudi Arabistana özel yapılanları vardı ve donanımları ile kasa yapıları farklıydı.
Eskiden bu mantık BEKO TV lerde de vardı (CRT zamanları) Yurt dışına giden BEKO tv lerde kullanılan DST ile (Yüksek Voltaj Trafosu) ülke içine satılanlar farklı kullanılırdı.

Türkiye içine satılanlar SUN fabrikalarında üretilen yerli DST (FBT diyen veya EHT diyen ustalar da var) kullanılırdı.
Yurt dışına satılanlar ise avrupa trafoydu ama inan arkasını unuttum kim bilir neydi.

Abim bilir şimdi ama arasam sorsam azıma tükürecek hep işin düşünce arıyorsun diye :kiskis

Fakat günümüz üretim koşulları o kadar saçma bir hal aldı ki inan artık üretilen yedek parçaları ''Bunlar dandik Türkiyeye, Bunlar kaliteli İngiltereye'' diyebilecek durumları yok fabrikaların. Zaten yetişmiyor abi neyi ayıracaklar.

Kaldı ki kaliteli dediklerinin kalitesi ne ki :kop

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Acaba bu ışık sızması zamanla ilerler mi ?ne dersiniz.Bu şekilde izlesem çok sorun olur mu ilerde.

Paneller katmanlar halinde ve oynak/esnek unsurlardır.
Sen cesaret edermisin bilmem ama ben olsam (Ben çekinmediğim için, size ''Yapın'' demiyorum) o sızma olan yere avuç içim ile şöyle hafif pat pat yapardım :kiskis

Ama siz yapmayın lütfen. Kenar tarafı çünkü. SONY tv olduğuna göre SAMSUNG ğanel vardır, bu da demektir ki karbon cam kesiti 0.4mm dir.

Kritik yani :ok

İlerler mi? HAYIR
Geriler mi? HAYIR
İleride sorun olur mu? HAYIR

:ok

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
Paneller katmanlar halinde ve oynak/esnek unsurlardır.
Sen cesaret edermisin bilmem ama ben olsam (Ben çekinmediğim için, size ''Yapın'' demiyorum) o sızma olan yere avuç içim ile şöyle hafif pat pat yapardım :kiskis

Ama siz yapmayın lütfen. Kenar tarafı çünkü. SONY tv olduğuna göre SAMSUNG ğanel vardır, bu da demektir ki karbon cam kesiti 0.4mm dir.

Kritik yani :ok

İlerler mi? HAYIR
Geriler mi? HAYIR
İleride sorun olur mu? HAYIR

:ok
kusura bakma çok soru soruyorum ama. bir sorum daha olacak sorun sağ ayak tarafında ve sağ altta panel tam oturmamış fotoğraflarda da göreceksin 1 mm kadar boşluk var ve bu ışık sızması olmaya bilir mi? ekrana parmağımızla dokunduğumuzda da bu şekilde bir durum oluyor biliyosun. sanki panel oraya baskı yapıyor gibi bir durum olabilir mi. çünkü tv nin altından çerçeveye baskı uygularsam sorun düzeliyor. sonra baskıyı kaldırınca tekrar ışık sızması gibi oluyor ? Ne dersin? sanki dokunuyor panel tam oturmamış gibi geldi bana ? Kafam karıştı bir akıl verirsen sevinirim :) A Adem Helvacı

IMG-5863.jpg

IMG-5864.jpg

IMG-5866.jpg

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
kusura bakma çok soru soruyorum ama. bir sorum daha olacak sorun sağ ayak tarafında ve sağ altta panel tam oturmamış fotoğraflarda da göreceksin 1 mm kadar boşluk var ve bu ışık sızması olmaya bilir mi? ekrana parmağımızla dokunduğumuzda da bu şekilde bir durum oluyor biliyosun. sanki panel oraya baskı yapıyor gibi bir durum olabilir mi. çünkü tv nin altından çerçeveye baskı uygularsam sorun düzeliyor. sonra baskıyı kaldırınca tekrar ışık sızması gibi oluyor ? Ne dersin? sanki dokunuyor panel tam oturmamış gibi geldi bana ? Kafam karıştı bir akıl verirsen sevinirim :) A Adem Helvacı

IMG-5863.jpg

IMG-5864.jpg

IMG-5866.jpg
Her zaman istediğin kadar sorabilirsin sorun yok.

Paneller esnek demiştik ya hani, Hatta son yayınladığım videolardan birisinde PANELLER OYNAR MI sorusunun cevabını vermiştim ki bu derece bir boşluk, örnek verdiğim LG tv de yine mevcuttu.

O boşluk anormal değil ama yaşadığın temel sorunun da kaynağı aynı zamanda.
Kasayı biraz genleştirip bırakmayı deneyebilirsin.Yerine oturabilir, İki kişi iki kenardan tutarak tv yi yüz üstü konuma getirip (Yatırmadan, havada) sonra tekrar masaya koyabilirsiniz.

Evet bu yazdıklarım tamamen kocakarı ilaç reçetesi ben de farkındayım ancak bu noktada bilimin yapacağı bir şey yok. Koli bantı yapıştırıp nazikçe geri çekme yöntemi ile dahi sorun çözülmüştür bu ülkede :)

M Çevrimdışı

mai22

Aktif Üye
27 Tem 2019
55
34
hocam normal yayınları izlerken çok belli oluyor mu?

benimkinde de var sağ alt köşede ama normal kanallarda yayında belli olmuyor karanlıkta belirginleşiyor..

M Çevrimdışı

mert _turkiye

Aktif Üye
3 Tem 2019
135
20
A Adem Helvacı ne kadar usta olduğunu bir kez daha anladım :) bant çekme ve ters çevirip sallama işe yaradı abi çok teşekkür ederim gerçekten işe yaradı düzeldi :) o zaman hata değil bu değil mi :) yani ışık sızması değil dimi ?

hocam normal yayınları izlerken çok belli oluyor mu?

benimkinde de var sağ alt köşede ama normal kanallarda yayında belli olmuyor karanlıkta belirginleşiyor..
Valla adem abinin dediğini yap adamın kralı anlıyo işten yukarıdaki benim sorunu da oku şu an sorun falan kalmadı :)

A Adem Helvacı ne kadar usta olduğunu bir kez daha anladım :) bant çekme ve ters çevirip sallama işe yaradı abi çok teşekkür ederim gerçekten işe yaradı düzeldi :) o zaman hata değil bu değil mi :) yani ışık sızması değil dimi ?

Valla adem abinin dediğini yap adamın kralı anlıyo işten yukarıdaki benim sorunu da oku şu an sorun falan kalmadı :)
yani şu altı üstü siyah olan ekrana tam sığmayan filmlerde oradan bir ışık sızması oluyodu çok can sıkıcı bir duru mdeğil ama yinede yeni alınmış bi tv de olmaması gerekir ama adem abinin de dediği gibi paneller esnek oluyomuş tam oturmuyor yada çerçeve panele baskı yapınca böyle sorun çıkıyormuş sağolsun açıkladı bana sorunu nasıl çözeceğmide kocakarı reçetesiyle anlattı :) durum iyi hiç sorun yok saygılar

M Çevrimdışı

mai22

Aktif Üye
27 Tem 2019
55
34

yani şu altı üstü siyah olan ekrana tam sığmayan filmlerde oradan bir ışık sızması oluyodu çok can sıkıcı bir duru mdeğil ama yinede yeni alınmış bi tv de olmaması gerekir ama adem abinin de dediği gibi paneller esnek oluyomuş tam oturmuyor yada çerçeve panele baskı yapınca böyle sorun çıkıyormuş sağolsun açıkladı bana sorunu nasıl çözeceğmide kocakarı reçetesiyle anlattı :) durum iyi hiç sorun yok saygılar

geçmiş olsun o zaman..
bende eve gidince bi deneyim :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Sevindirici haber bu :)

Elbette temel düsturumuz her konuya teknik ve bilimsel yaklaşmak ancak, bu örnekte olduğu gibi konuya bilimsel ve teknik kanaldan yaklaşmaya kalksak, o basıyı dışarı alabilmek için arkadan ittirmek, arkadan ittirmek için polarizer katmana kadar her şeyi sökmek veya sıfır tv ile değişim talep etmek gerekirdi.

Ben de iki arada bir derede kalıyorum bazen ama, yine de önceliğimiz vatandaş olduğu için eleştirilecek de olsa bilgiyi paylaşmayı tercih ediyorum. :ok

Tekrar geçmiş olsun :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt