A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

hocam sana zahmet şurdaki sorunuma bakar mısın?
Yazdım:ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ado bey bu arada bende forumdaki son son 20-25 sayfayı okudum. Bana vereceğiniz cevabı netleştirmek için tekrar yazıyorum. anladığım ladarı ile siz LG ve Samsung markalarını farklı nedenlerden dolayı pek önermiyorsunuz.

Bu iki TV yi seçeneklerimden çıkarttım. zaten sorduğunuz o üç soruya da yanıt vermiştim, bu doğrultuda seçenek ikiye indi. Biri OLED, diğer 4K UHD HDR.

SONY 75XG8596 75'' 189 Ekran Uydu Alıcılı Android Smart 4K Ultra HD LED TV
SONY 65AF8 65" 164 Ekran Uydu Alıcılı Android Smart 4K Ultra HD OLED TV

Aslında belli bir markaya karşı düşmanca veya aldırmama yönünde savaş verir gibi bir yaklaşımım yok. Sadece herkesin profiline uygun bir üretici var elimden geldiğince ona dikkat çekmeye çalışıyorum.

Mesela LG ye servis
SONY ye fiyat politikası
PHILIPS e hem servis hem fiyat politikası
VESTEL e üretim kalitesinde isteseler daha iyilerini yapabilecekleri
ARÇELİK markasına ''Yahu kim çıkardı bu tv teknolojisini'' der gibi konuya bakmaları
AWOX SUNNY AXEN TELEFOX vs gibi markalara ayrı ayrı nedenlerden hep farklı yaklaşımlarım vardır.

Kişilerin talepleri ve doğru üreticiyi bulmak en doğrusu.

Ayrıca en önemli etken ise alıcının psikolojik bakış açısıdır.

Kişi mesela belli konulara takıntılı ise ona dünyanın en kaliteli markasını verseniz yine memnun olmaz zira tv dünyasında kusursuz bir üretim ne yazık ki yok :)

A Çevrimdışı

AlperenBey

Yeni Üye
20 Haz 2019
10
32
Merhabalar. Evimde yaklaşık 3 mt mesafede (Sanıyorum 40-43 inç boyutları öneriliyor) yalnızca uydu kanallarını izlemek için bir TV tavsiyesine ihtiyacım var. İkinci televizyon olacağı için ekstra özelliklere gerek yok. Bütçe olarak bir sınır yok. Görüntü kalitesinin tatmin etmesi ve tv`nin tasarımının şık olması yeterli.

M Çevrimdışı

mieszkan

Yeni Üye
11 Haz 2019
25
32
A Ado hocam selamlar, Sony KD-49XF7596 hakkında düşünceleriniz nedir ? Bu fiyata değer mi ? Görüntü kalitesini ve android olmasını beğendik. Fakat bütçemizi biraz aşıyor. Eğer değecek bir ürünse teknik açıdan almayı düşünüyoruz.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado hocam selamlar, Sony KD-49XF7596 hakkında düşünceleriniz nedir ? Bu fiyata değer mi ? Görüntü kalitesini ve android olmasını beğendik. Fakat bütçemizi biraz aşıyor. Eğer değecek bir ürünse teknik açıdan almayı düşünüyoruz.
Kalitesi ve mühendisliğine lafımız yok elbette lakin biliyorsunuz her zaman için bu markanın fiyat politikasını MARKA DEĞERİ adı altında yüksek buluyorum :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Merhabalar. Evimde yaklaşık 3 mt mesafede (Sanıyorum 40-43 inç boyutları öneriliyor) yalnızca uydu kanallarını izlemek için bir TV tavsiyesine ihtiyacım var. İkinci televizyon olacağı için ekstra özelliklere gerek yok. Bütçe olarak bir sınır yok. Görüntü kalitesinin tatmin etmesi ve tv`nin tasarımının şık olması yeterli.
SUNNY AXEN gibi takozlar hariç neredeyse şık olmayan tv kasası yok gibi :alala

Görüntü kalitesi biraz tartışmalı konu o nedenle öncelikle izleme açınızı öğrensek daha iyi olacak gibi :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado Üstadım bu tv hakkında da görüşlerinizi alabilir miyim?

Regal 55R6520F
VESTEL ailesinin şımarık çocuğu REGAL :)

6020 den daha iyi en azından diyeyim :)

48R6520 modelinde cidden memnun kalmıştım ben. Yine de VA panel denk geldiğince üzdüğünü söylemek isterim.

55R6520 de ise neyse ki IPS panel teknolojisi mevcut :ok

M Çevrimdışı

mehmet1907

Yeni Üye
7 Şub 2019
45
merhabalar, ado, akım korumalı priz gerçekten gerekli mi?
Önerebileceğim marka/model akım korumalı priz var mı?

M Çevrimdışı

mirliva

Yeni Üye
24 Haz 2019
4
30
A Ado hocam,

4000 TL altında 55 inches 4k tv araştırıyorum.
İki TV arasında kaldım.

LG 55UK6300plb ve VESTEL 55UD9360

LG'nin bu modeline bu kadar düşük fiyat verilmesi düşündürüyor.
Diğeri de Vestel'in görece iyi bir modeli gibi.

Senin tavsiye ve yorumlarını da duymak isterim.

R Çevrimdışı

Ronades

Yeni Üye
31 May 2019
29
30
A Ado hocam,

4000 TL altında 55 inches 4k tv araştırıyorum.
İki TV arasında kaldım.

LG 55UK6300plb ve VESTEL 55UD9360

LG'nin bu modeline bu kadar düşük fiyat verilmesi düşündürüyor.
Diğeri de Vestel'in görece iyi bir modeli gibi.

Senin tavsiye ve yorumlarını da duymak isterim.
Lg 6300 yerine 6470 bakmanı tavsiye ederim hocam

M Çevrimdışı

mieszkan

Yeni Üye
11 Haz 2019
25
32
Kalitesi ve mühendisliğine lafımız yok elbette lakin biliyorsunuz her zaman için bu markanın fiyat politikasını MARKA DEĞERİ adı altında yüksek buluyorum :)
Hocam şu anda indirim kodlarımla birlikte Sony 49XF7596 televizyonunu 3.980 tl'ye alabiliyorum. Gayet makul gibi geldi bana Sony kalitesinde bir ürün için.

M Çevrimdışı

mieszkan

Yeni Üye
11 Haz 2019
25
32
Hocam dün gece baya bir uyguna denk geldiği için Sony 49xf7596 siparişi verdim. Kurulumu yapıldıktan sonra tecrübelerimi sizlere aktaracağım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt