bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
Evet NU lar VA

VESTEL türevlerinde en büyük handikap, çoklu üretimler yapıyorlar. Yani model aynı olmasına rağmen içerisindeki donanım farklı olabiliyor çoğunlukla, Bu demek oluyor ki 6520 de hem ıps hem de va panel olabiliyor. O nedenle beğendiğiniz modellerde çoklu üretim olup olmadığını mutlaka buraya yazarak sorgulayınız. :ok

Modeli birbirinden farklı olup da, aralarında fark olmayan ürün yoktur zira yasal olarak da bu zaten sakıncalıdır. Bu anlamda mutlaka fark var lakin ne derece fark var ve bu bahsedilen fark işlevsel mi yoksa etkileşimsel mi o önemli.

Aynen mu70 ve nu71 arasındaki gibi sırf adı fark olsun diye yapılmış değişikliklere biz zaten fark olarak dahi bakmıyoruz. Ama mu7 deki ayak yapısının mesela nu71 den daha estetik olduğu da gün gibi ortada. Fark mı? Fark ;)

hah işte bahsettiğim olay o Ado hocam. 45 derece yoktur bizim koltuklardaki açı ama yinede oyle sıkıntılar

şimdi MU7400 ile NU7100 serisi aynı mı orasını anlayamadım. Ayağı dışında ?

NU7400 almıyorum o zaman yada mağazaya gidip bir bakınayım ? 30 derecelik açıda kurtarırsa diye ?

ama MU7400 ile NU7100 IPS panel ise alınabilir diyorsunuz yani.

LG yada Samsung alayım diyorum. ondan MU 7400 yada NU7100 e mi bakayım NU7400 va ise .

LG'nin de o yorumu buldum ama bizim amcamlara 55LA660S almıştım. SÜper harikulade .

Şayet sakıncası yoksa siz bana deseniz samsung alcaksan mesela 50 yada 55 mu7400 al yada lg de su modeli al derseniz ben 2 sinin fiyatlarına fln bakıp mağazada görüp alayım üstat

S Çevrimdışı

samedismayilov

Yeni Üye
2 Ara 2018
13
30
Selamlar; Aslında elimden geldiğince geriye dönerek atladığım mesaj var mı diye bakıyorum ama, hep bu Sota Sota yüzünden herşey :kiskis

Sota Sota
Şaka bir yana, cevaplanmış ve cevaplanmamış mesajlara bir ikon, sembol, uyarı, değişik renk vs bir şeyler düşünebilirmiyiz acaba? :alala

Sevgili kardeşim Muhteşem akıcı dersen sana hemen NU8000 derim hem de dik açıdan izleyecekmişsin, bir adet 55NU8000 alıp 100hz donanımsal panel keyfini doya doya yaşamak vardı lakin bütçe ona yetersiz elbette. O nedenle biraz düşüneyim, sana uygun bir model bulacağım mutlaka :ok
Çok teşekkür ederim sayın abim. Yorumlarına baktim, nu8000 çokça tavsiye ettiğin bir ürün. 1 ay daha beklesem fiyatları düşer mi? Secimlerden sonra fiyatlarda artış olur mu? Çok kararsızım. 50mu7000 ile 50nu7400 nasıl?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Selamlar; Aslında elimden geldiğince geriye dönerek atladığım mesaj var mı diye bakıyorum ama, hep bu Sota Sota yüzünden herşey :kiskis

Sota Sota
Şaka bir yana, cevaplanmış ve cevaplanmamış mesajlara bir ikon, sembol, uyarı, değişik renk vs bir şeyler düşünebilirmiyiz acaba? :alala

Sevgili kardeşim Muhteşem akıcı dersen sana hemen NU8000 derim hem de dik açıdan izleyecekmişsin, bir adet 55NU8000 alıp 100hz donanımsal panel keyfini doya doya yaşamak vardı lakin bütçe ona yetersiz elbette. O nedenle biraz düşüneyim, sana uygun bir model bulacağım mutlaka :ok
A Ado Çok teşekkür ederim sayın abim. Yorumlarına baktim, nu8000 çokça tavsiye ettiğin bir ürün. 1 ay daha beklesem fiyatları düşer mi? Secimlerden sonra fiyatlarda artış olur mu? Çok kararsızım.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado üstadım Vestel 55UD9360 siparişi verdim hayırlısıyla :mutlu Son saniye neden samsungtan caydın dersen ne bileyim birincisi 700-800 lira fazla vermeyi göz önüne alamadım ikinciside yerli olsun para memlekette kalsın dedim :mutlu Herşey için çok teşekkürler şimdiden , ürün gelince seri numarasını paylaşıp fikrini almak isterim .. Ya da gerek yok mu dersin seni yormayalım :hmm Son olarak o panel testlerini falan inceleyip servisemi yaptırayım yoksa kendim sonradan yapsam da olur mu ? Saygılar:ok
Hayırlısı olsun, Allah güzel günlerde kullanmanızı nasip etsin diyorum :ok
Testleri servisin yanında yapmanız veya yaptırmanız, sorun var ise ANINDA heen montaj formuna kayıt olarak aldırmanız en makul olanıdır.
Geldiğince seriyi verin sorgulama işini halledelim, biz yorulmayız böyle şeylerden, içiniz rahat olsun :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Çok teşekkür ederim sayın abim. Yorumlarına baktim, nu8000 çokça tavsiye ettiğin bir ürün. 1 ay daha beklesem fiyatları düşer mi? Secimlerden sonra fiyatlarda artış olur mu? Çok kararsızım. 50mu7000 ile 50nu7400 nasıl?

A Ado Çok teşekkür ederim sayın abim. Yorumlarına baktim, nu8000 çokça tavsiye ettiğin bir ürün. 1 ay daha beklesem fiyatları düşer mi? Secimlerden sonra fiyatlarda artış olur mu? Çok kararsızım.

Abim eğer ekonomistlere bakarsak seçimlerden sonra ülkece çöplüklerden ekmek arayacağız. Rabbim kimseyi o duruma düşürmesin ve evet ben de farkındayım Cumhuriyet tarihinde hiç yaşanmamış bir dönem yaşıyoruz lakin o derece karamsar da olmak istemiyorum.

Bu anlamda inanın size seçim öncesi mi alınmalı yoksa sonrası mı konusunda uzman görüşü sunabilmem mümkün değil.

Hepimiz her şeyi hep birlikte yaşayarak göreceğiz.

Bu konuda daha somut verileri, ispatı ile sunabilecek birileri olursa seve seve okumaya hazırım :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
hah işte bahsettiğim olay o Ado hocam. 45 derece yoktur bizim koltuklardaki açı ama yinede oyle sıkıntılar

şimdi MU7400 ile NU7100 serisi aynı mı orasını anlayamadım. Ayağı dışında ?

NU7400 almıyorum o zaman yada mağazaya gidip bir bakınayım ? 30 derecelik açıda kurtarırsa diye ?

ama MU7400 ile NU7100 IPS panel ise alınabilir diyorsunuz yani.

LG yada Samsung alayım diyorum. ondan MU 7400 yada NU7100 e mi bakayım NU7400 va ise .

LG'nin de o yorumu buldum ama bizim amcamlara 55LA660S almıştım. SÜper harikulade .

Şayet sakıncası yoksa siz bana deseniz samsung alcaksan mesela 50 yada 55 mu7400 al yada lg de su modeli al derseniz ben 2 sinin fiyatlarına fln bakıp mağazada görüp alayım üstat

Bir defa her ne olursa olsun, Ben dahil kim ne yazarsa yazsın en ideali mutlaka sizin bizzat ürünü görerek gözlemleyerek almanızdır.

Bu anlamda elbette ki modelleri öncelikle demolarda izleyiniz ama uzaktan bakıp ayrılmayın, alın kumandaları, ayarları kontrol edin, her iki modelde de aynı ayarlar söz konusu iken hangisinde nasıl bir performans var ona bakın lütfen.

NU7100 kesin VA
NU7400 de VA
MU7400 IPS

Yalnız hazır mağazaya gitmişken bir de NU8000 inceleyin ama almanız için değil. o TV de VA olmasına rağmen MU ile NU arasında aynı derecede yan açıdan izlediğinizdeki kayıp oranlarına bakın, sonra gelin görüşlerinizi yazın yine sohbete devam edelim :ok

B Çevrimdışı

bolobolo 

Yeni Üye
24 Şub 2019
10
43

Sota Sota

Hocam bu nu8000 de Netflix altyazı problemi olduğunu okudum forumlarda. Sizin bilginiz var mı?

B Çevrimdışı

BMN_Z

Yeni Üye
25 Şub 2019
5
42
A Ado hocam 55” ya da 65” vestel, arçelik ya da grundig tv tavsiyenize ihtiyacım var. Hd yayın+maç ve çok sık film izliyoruz. Fiyat da önemli tabi. Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado hocam 55” ya da 65” vestel, arçelik ya da grundig tv tavsiyenize ihtiyacım var. Hd yayın+maç ve çok sık film izliyoruz. Fiyat da önemli tabi. Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

Selamlar. 65UD9800 inceleyebilirminiz rca etsem. Buna paralel hemen ardından 55UD9360 da incelemenizi rica ederim :)

Sonra sohbete devam edelim :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hocam bu nu8000 de Netflix altyazı problemi olduğunu okudum forumlarda. Sizin bilginiz var mı?
Bilgim var hatta forumda bir kardşimz de bunu duyduğunu beyan etmiş ancak ben bilerek kontrol ettim bir sorun göremedim.

Yine de bu iddiayı ortaya atan değerli kullanıcı kardeşlerimizden daha somut bilgiler alabilirsek o yönde de kontrol sağlamaya çalışırım :ok

M Çevrimdışı

mehmett

Yeni Üye
26 Şub 2019
1
45
kolay gelsin üstat benim tv sorunum mor ekran ilk açılımda mor ekran kanal değiştirince düzeliyor servis panel arzası dedi birde size sormak istedim bir yardımcı olurmusunu z:bye

kolay gelsin üstat benim tv sorunum mor ekran ilk açılımda mor ekran kanal değiştirince düzeliyor servis panel arzası dedi birde size sormak istedim bir yardımcı olurmusunuz

B Çevrimdışı

bolobolo 

Yeni Üye
24 Şub 2019
10
43
Hocam sanırım 3000 üstüne çıkamayacağım ben fiyatta.(hem fiyat hem de 9 taksit olayından kaynaklı)

43NU7100 için ne diyorsunuz siz, görüntüyü test etme imkânınız olmuş muydu?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
kolay gelsin üstat benim tv sorunum mor ekran ilk açılımda mor ekran kanal değiştirince düzeliyor servis panel arzası dedi birde size sormak istedim bir yardımcı olurmusunu z:bye

kolay gelsin üstat benim tv sorunum mor ekran ilk açılımda mor ekran kanal değiştirince düzeliyor servis panel arzası dedi birde size sormak istedim bir yardımcı olurmusunuz
görsel , video mevcut mu ?

C Çevrimdışı

Cem K.

Yeni Üye
19 Şub 2019
7
48
Üstad,
mi box s kullanarak tv seyredicez ( film,maç) nadiren de olsa ps3 kullanıcaz .Bütçem max.3000 tl idi lakin siz bana 55UD9360 önermiştiniz .İnternet üstünden biraz araştırdım ; ( smart tv olmasının benim için bir önemi yok lakin olmayanları da benim ihtiyacımı ne derece karşılayacak emin olamadım ) bu 3 tv den sizce hangisini seçmek daha mantıklı olacaktır.( 49-55 inç ) ya da sizin uygun fiyatla önerebileceğiniz başka marka model/ler de olabilir,inceleyebilirim .

C Çevrimdışı

chaos knight

Aktif Üye
26 Şub 2019
141
Merhabalar. Foruma yeni üye oldum. Toshiba 65V6763DB modeli ile ilgileniyorum. Tv Vestel tarafından üretiliyor bildiğim kadarı ile ve özellikle İngiltere'ye ihraç ediliyor. Bu tv'nin panel özelliklerini (VA, IPS) ve parlaklık ile kontrast özelliklerini merak ediyorum, kullanan arkadaşlar var ise görüntü kalitesi konusunda yardımcı olurlarsa sevinirim. Özellikle Ado üstattan yardımlarını esirgememesini rica ediyorum. Teşekkür ederim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt