MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
C2'de 5 yıl yanmama garantisi var sanırım. İlk serilerde 2 seneydi ve milletin canı çok yandı. Oled almadan önce burn-in videolarını izleyip öyle karar vermenizi tavsiye ederim. Bunun yerine mini led kullanan Samsung Neo Qled ya da Lg QNED modellerine bakabilirsiniz.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Lg C2 düşünmüştüm ama tam kararımı vermiş değilim. Samsung'un QN90B modelini fark etmemiştim. Burada gördüm. ilgimi çekti. Bayiden alırım diye düşündüm. Ya da büyük beyaz eşya+ev aletleri satan bir mağazadan. İnternetten almayı çok düşünmedim. Abuk subuk bir sürü satıcı var ve satış sonrası ne yapacakları belli değil. Gerçi problem çıkacağı varsa her şekilde çıkıyor.
Oled yada LCD hangisine karar verirsen daha iyi olur. Oled LCD den donanım olarak yapısi teknoloji üstündür.

G Çevrimdışı

gt426

Yeni Üye
2 Eki 2022
3
Yanıtlar için teşekkürler. Burn-in hakkında bilgim var. Oled'in siyah tonlarında LCD'ye göre avantajlı olduğu kesin. LCD'nin de Oled'e göre parlaklık üstünlüğü olduğu kesin. Ben teknik detaylardan çok İzmir'de nereden tv alabilirim diye sormuştum.

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Arkadaşlar selam, 43", 4K, Netflix, YouTube vs. için birkaç TV seçtim bir arkadaşıma önermek için. Siz içlerinden hangisini önerirsiniz?
Hepsi Vestel grubu, acaba aynı mıdır hepsi? Veya bu civarda daha iyi öneriniz var mıdır?
W Winston F fikoloji Sota Sota

Arkadaşlar selam, 43", 4K, Netflix, YouTube vs. için birkaç TV seçtim bir arkadaşıma önermek için. Siz içlerinden hangisini önerirsiniz?
Hepsi Vestel grubu, acaba aynı mıdır hepsi? Veya bu civarda daha iyi öneriniz var mıdır?
W Winston F fikoloji Sota Sota
Regal farklı imiş şimdi gördüm de diğer ikisi hatırladığım kadarıyla BOE idi.

9600 ile 9800 çok fark eder mi bir de.

Sanırım 9700 daha iyiymiş? TEKNOwest TEKNOwest Umut Barış Umut Barış

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
LG AUO BOE HKC gibi üreticilerle çalışılmış ve 7 ayrı kod panel kullanılmış MB230 anakartlı üretim.
FRR değeri 2000hz, Panel destek unsuru olarak HDR+DV haricinde MEMC olması güzel. Kullanılan panel üreticilerind ekodları kontrol ettim kalite anlamında bizi üzecek paneller değil sadece karma mantığı ''bana hangisi gelecek acaba?'' dedirtiyor insana ister istemez.
Toshiba ürünleri her zaman için vestel ana markası ve hele ki çakma vestel olan regal'e tercih etmişimdir.

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
LG AUO BOE HKC gibi üreticilerle çalışılmış ve 7 ayrı kod panel kullanılmış MB230 anakartlı üretim.
FRR değeri 2000hz, Panel destek unsuru olarak HDR+DV haricinde MEMC olması güzel. Kullanılan panel üreticilerind ekodları kontrol ettim kalite anlamında bizi üzecek paneller değil sadece karma mantığı ''bana hangisi gelecek acaba?'' dedirtiyor insana ister istemez.
Toshiba ürünleri her zaman için vestel ana markası ve hele ki çakma vestel olan regal'e tercih etmişimdir.
Hocam peki 43ua3a63dt mi bu mu?

F Çevrimdışı

furkan mert

Yeni Üye
4 Eki 2022
10
27
Hepinize iyi günler, maksimum 15 bin lira bütçe ile bir tv almayı düşünüyorum ama bu konuda pek bilgili değilim ve tavsiyelerinizi bekliyorum
1-) Televizyon neredeyse sadece youtube, netflix, amazon gibi platformlardan film izlenecek. Hiç futbol izlenmeyecek, çok nadir bilgisayara bağlanıp oyun oynanabilir, yine çok çok nadir normal televizyon olarak kullanılacak.
2-) Televizyon genel olarak karşıdan olsa da farklı açılardan da izlenecek.
3-) Televizyonun 65 inç olmasını tercih etsem de 55 inç üzeri bütün önerilere açığım.
4-) Benim için en önemli konular bildiğin kadarıyla canlılık, çözünürlük, kontrast, boyut gibi doğrudan film izleme kalitesini etkileyecek şeyler, önemsiz konular kanal geçiş hızı, ses kalitesi (yetersiz görürsem daha sonra sound bar ile takviye yapabileceğim için) gibi unsurlar.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar eğer öneride bulunurken bilmek istediğiniz başka şeyler ekleme yaparım, önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

İndirimde olduğundan dolayı bu model dikkatimi çekti

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Hepinize iyi günler, maksimum 15 bin lira bütçe ile bir tv almayı düşünüyorum ama bu konuda pek bilgili değilim ve tavsiyelerinizi bekliyorum
1-) Televizyon neredeyse sadece youtube, netflix, amazon gibi platformlardan film izlenecek. Hiç futbol izlenmeyecek, çok nadir bilgisayara bağlanıp oyun oynanabilir, yine çok çok nadir normal televizyon olarak kullanılacak.
2-) Televizyon genel olarak karşıdan olsa da farklı açılardan da izlenecek.
3-) Televizyonun 65 inç olmasını tercih etsem de 55 inç üzeri bütün önerilere açığım.
4-) Benim için en önemli konular bildiğin kadarıyla canlılık, çözünürlük, kontrast, boyut gibi doğrudan film izleme kalitesini etkileyecek şeyler, önemsiz konular kanal geçiş hızı, ses kalitesi (yetersiz görürsem daha sonra sound bar ile takviye yapabileceğim için) gibi unsurlar.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar eğer öneride bulunurken bilmek istediğiniz başka şeyler ekleme yaparım, önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

İndirimde olduğundan dolayı bu model dikkatimi çekti
Film izleyeceksen
55c835 alırsan. Diğer Samsung Sony nin 100hz lik modellerinden tcl yakın fiyattaki modellerinden yani.
835 daha iyi donanıma sahip. Daha iyi görüntü sunar. Diğer modeller benzer olur. Va panelli de olsa.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
TCL 55C835 modeli henüz satışa çıkmadı diye biliyorum.
Evet
İki hafta önce 35 serileriyle onu da üst model olarak mağazalara dağıtilacak diye hatırlıyorum.
835 modeli tcl
Samsung
Q70
Q80
Sony
X85-89
X90
LG
Qned
Modellerinden daha iyi bir yerde.fiyat olarak bunlara yakın fiyatta olursa. Olması da gerek bu seri. Global de öyle satılır. Bu model olur.
Ama qn90 ve üstü
Sony x95 modellerinin altında bir model. Fiyat olarak bunlarla bir yaparsa tcl Türkiye bu olmaz.
O kadar fiyatta bir oled almak daha mantıklı bir tercih olur.
LG ve Philips in oledleri daha mantıklı filmciler için 60 hz lik A2 serisi bile filmde LCD lerden çok çok üstün performans verir.

M Çevrimdışı

Mehmet Mandaş

Aktif Üye
4 Nis 2022
58
42
Evet
İki hafta önce 35 serileriyle onu da üst model olarak mağazalara dağıtilacak diye hatırlıyorum.
835 modeli tcl
Samsung
Q70
Q80
Sony
X85-89
X90
LG
Qned
Modellerinden daha iyi bir yerde.fiyat olarak bunlara yakın fiyatta olursa. Olması da gerek bu seri. Global de öyle satılır. Bu model olur.
Ama qn90 ve üstü
Sony x95 modellerinin altında bir model. Fiyat olarak bunlarla bir yaparsa tcl Türkiye bu olmaz.
O kadar fiyatta bir oled almak daha mantıklı bir tercih olur.
LG ve Philips in oledleri daha mantıklı filmciler için 60 hz lik A2 serisi bile filmde LCD lerden çok çok üstün performans verir.
Üstad peki Samsung'un yeni çıkan S95B oled tv si hakkındaki fikriniz nedir? Muadilleri Philips oled 807, LG G2 oled le kıyaslanacak olursa nasıl bir yerde olur? Sony'e hiç girmiyorum çünkü yeni çıkan 2022 oled serisi anormal pahalı.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt