3 Çevrimdışı

38headhunter

Yeni Üye
7 May 2021
2
28
Samsung 50Q60T almayı düşünerek araştırmaya başlamıştım fakat özellikle ses sorunu yaşayanların olduğunu okudum şikayet sitelerinde.
Kullanıp memnun kalmayanlar da var. Eğer aktif olarak kullanıp memnun olan ya da olmayan varsa yorumunu okumak isterim.

Forumda diğer arkadaşlara Adem hocanın vermiş olduğu cevaplardan yola çıkarak bu üç tv arasında kaldım fikirlerinizi tavsiyelerinizi okumak isterim.

1)SONY 49XH8196
2)SAMSUNG UE 50TU8500
3)SONY 49XH8077
4)Samsung 50Q60T

1 ve 2 arasında çok kararsız kaldım
Birinci seçenekte direkt led olması tercih sebebi olabilir mi?

%75 Film, %15 Maç ,%10 Oyun konsolu
Evin şekli itibariyle farklı açılardan izlenmesi muhtemel..

C Çevrimdışı

clern

Yeni Üye
10 May 2021
1
31
merhabalar, iki model arasında kaldım. Bilgisi olanlar artılarını eksilerini tavsiyesini söylerse çok sevinirim. Dizi film izlemek için kullanacağım. Modeller de şunlar:

LG 65UN71006
SONY 55XH8096

Q Çevrimdışı

qurizsma

Yeni Üye
26 Mar 2021
25
33
Şuan vatanda 65xh9096 10350 lira !!!!!!!!!
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hatta q80 q95 xh9096 serilerinin hepsinde var. Ben xh9505 beklerken sadece onda olmaması!

Son düzenleme:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
merhabalar, iki model arasında kaldım. Bilgisi olanlar artılarını eksilerini tavsiyesini söylerse çok sevinirim. Dizi film izlemek için kullanacağım. Modeller de şunlar:

LG 65UN71006
SONY 55XH8096
65UN71006
ıps direk led panel
8bit+frc
hdr10pro
hlg
webos5,0

55XH8096
ıps direk led panel
8bit+frc
dolby vision
hlg
hdr10
android 9,0

panel boyutları dışında birbirlerine yakın özellikteler işletim sistemi farklı

E Çevrimdışı

EmreOKTAY

Yeni Üye
8 May 2021
11
31
Merhabalar,
55NANO796 modelini takip etmekteyim.
Bu cihazın panel bilgilerini IPS+DirectLed olarak biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.
6.000 liraya kadar cihaz aramaktayım. 50 -55" arası. VA panel siyahta etkiliyken, IPS'in günlük kullanım performansı daha çok etkiliyor beni. Ondan dolayı IPS+DirectLed bir cihaz arıyorum.
Şuan aile evinde kullandığım cihaz 49uf8507
4-5 yıldır sıkıntısız bir şekilde kullandık. Webos arayüzünüde beğeniyorum ama sadece arayüz için LG tekrar tercih edilir mi bilemiyorum. (çünkü farklı TV deneyimim olmadı)
Eylül gibi düğün düşünüyorum hayırlısıyla. Yukarıda dediğim gibi 6.000 TLye kadar TV fikirlerinize açığım.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Merhabalar,
55NANO796 modelini takip etmekteyim.
Bu cihazın panel bilgilerini IPS+DirectLed olarak biliyorum. Yanlışım varsa düzeltin lütfen.
6.000 liraya kadar cihaz aramaktayım. 50 -55" arası. VA panel siyahta etkiliyken, IPS'in günlük kullanım performansı daha çok etkiliyor beni. Ondan dolayı IPS+DirectLed bir cihaz arıyorum.
Şuan aile evinde kullandığım cihaz 49uf8507
4-5 yıldır sıkıntısız bir şekilde kullandık. Webos arayüzünüde beğeniyorum ama sadece arayüz için LG tekrar tercih edilir mi bilemiyorum. (çünkü farklı TV deneyimim olmadı)
Eylül gibi düğün düşünüyorum hayırlısıyla. Yukarıda dediğim gibi 6.000 TLye kadar TV fikirlerinize açığım.
ıps panel direk led
dolbvision
hdr10 pro
hlg pro

C Çevrimdışı

Conqueror1453

Yeni Üye
29 Ocak 2021
4
40
Merhabalar uzun araştırmalarım sonucunda LG 50NANO796 almayı düşünüyorum tv hakkında özellikle panel hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim kullanım olarak sadece tv plus var ekstra belki netflix olur onun haricinde başka birşey kullanılmayacak şu an teknosada 4900 civarı bu tvye değermi tavsiye edermisiniz birde teknosaya güven olurmu sıfır ürün gönderirmi teşhir olurmu vesaire şimdiden teşekkürler

S Çevrimdışı

Sharp61

Yeni Üye
24 Tem 2019
14
41
merhaba.

LG 70UN71006LA 70" 177 Ekran UHD TV​

tavsiye eder msiniz. teknosa da indirime girmiş. 7000 TL fiyat ile değerlendirilebilir mi?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Merhabalar uzun araştırmalarım sonucunda LG 50NANO796 almayı düşünüyorum tv hakkında özellikle panel hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim kullanım olarak sadece tv plus var ekstra belki netflix olur onun haricinde başka birşey kullanılmayacak şu an teknosada 4900 civarı bu tvye değermi tavsiye edermisiniz birde teknosaya güven olurmu sıfır ürün gönderirmi teşhir olurmu vesaire şimdiden teşekkürler
S-MVA panel (cmo üretimi ) direkt led

B Çevrimdışı

Berke98

Yeni Üye
17 Ağu 2019
2
26
Merhaba, forumda epey bir araştırma yaptım ancak yine de bir danışmak istedim güncel bilgi olması açısından.
Toshiba 55UL3B63DT modelini almayı düşünüyorum, bu panel anakart mevzularına çok yabancıyım ama okuduklarıma göre Samsung ya da LG'nin paneli ile geliyormuş doğru mudur? Hepsiburada üzerinde şuan güzel bir fiyatı var, olumsuz yorumuna da rastlamadım bu modelin. Adem bey 50 inç versiyonu incelemiş Youtube'da ve 55 inç olanına bunda farklı panel var demiş yorumlar bölümünde herhalde olumlu anlamda demiştir diye düşünüyorum. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. :)

Cihaz standart televizyon programlarını izlemek için kullanılacaktır. Üst düzey beklentim yok, panel elimizde patlamasın bir süre sonra benim için yeterli. :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Merhaba, forumda epey bir araştırma yaptım ancak yine de bir danışmak istedim güncel bilgi olması açısından.
Toshiba 55UL3B63DT modelini almayı düşünüyorum, bu panel anakart mevzularına çok yabancıyım ama okuduklarıma göre Samsung ya da LG'nin paneli ile geliyormuş doğru mudur? Hepsiburada üzerinde şuan güzel bir fiyatı var, olumsuz yorumuna da rastlamadım bu modelin. Adem bey 50 inç versiyonu incelemiş Youtube'da ve 55 inç olanına bunda farklı panel var demiş yorumlar bölümünde herhalde olumlu anlamda demiştir diye düşünüyorum. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler. :)

Cihaz standart televizyon programlarını izlemek için kullanılacaktır. Üst düzey beklentim yok, panel elimizde patlamasın bir süre sonra benim için yeterli. :)
Uzun ömürlü TV artık yok ne yazikki, 3 yıl garantili kurulum ücretsiz. Duvar aparatı ücretli.
Üzerindeki ana kart vestelin en güncel ve hızlı ana kartı, fakat bundaki şikayet şu oluyor; hareketli sahnelerde takılmalar olabilir. Bunun dışında güzel ürün

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri