A Çevrimiçi

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
156
49
55pus7805 kulanıyorum mükemel yeni yazılımla dahada güzel oldu destek de güzel heyönüyle akıcı bir rol almış

A Çevrimdışı

Ali Desideroo

Yeni Üye
20 Ara 2020
14
30
Arkadaşlar merhaba, öncelikle tv alma sürecimde çok yardımcı oldunuz emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu sorunun yeri burası mı bilmiyor. Eğer burası değilse hangi başlık altında sormam gerekir yardımcı olursanız sevinirin. Tv Toshiba 65ul2063dt modelidir. Tvmi bu hafta kurduracağım. İlk kurulumda dikkat etmem gereken neler vardır. Kurulum yapmaya gelen servisin hangi testleri yapmasını talep etmeliyim. Ayrıca benim de yapmam gereken testler nelerdir? Bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. Herkese iyi günler dilerim.
Arkadaşlar, bu konuda yardımcı olur musunuz?

S Çevrimdışı

sefa1

Yeni Üye
5 May 2021
2
25
Selamınaleyküm yeni düğün yapıcam için max bütçem 3-3.500tl 43 veya 49 inc tv düşünüyorum günlük kullanım smart veya internetiyle fazla işim yok aksamları 2-3 saat haberleri izlersem izlerim sıkıntı çıkarmayacak bir tv öneriniz varmıdır

M Çevrimdışı

Mrtcpgl

Yeni Üye
16 Nis 2021
4
28
Merhabalar,
Daha önce bu forumdan tavsiye istemiştim ancak geridönüt alamamıştım.
Grundig 50 GEU 7830 B modeli TV yi satın aldım. Belki düşünen vardır diye yorumlarımı yazmak istedim.

+Va Panele sahip, Siyahlar güzel gözüküyor. SS IP TV uygulaması mevcut ve sıkıntısız çalışıyor. Durağan görüntülerde, görüntü gayet net gözüküyor.
- Akıcılık sorunu gözlemledim. Özellikle Youtube'dan ya da başka bir uygulamadan bir maç özeti izlediğinizde top ve oyuncular iz bırakarak hareket ediyor. Uydu yayınlarında da bu sorun çok az var ama Uygulamalardaki kadar göze batmıyor.
-Tıpkı futbol maçı izlerken olduğu gibi, bir manzara videosu ya da bir geniş açılı bir sahne izlerken de takılmaları farkedebiliyorsunuz.
- Dün XBOX One ile Fifa 20 oynamayı denedim, oyuncular hareket halindeyken arkalarından iz bırakıyor. Aynı şekilde top ilerlerken de akıclık sorunu olduğunu farkettim.

1 aylık iade sürem var, Kısıtlama bitene kadar gözüm alışmazsa iade etmeyi düşünüyorum. Yerine Philips 50 PUS 7805 düşünüyorum. Olumu olumsuz yorumlarınız olursa da keyifle okurum.
Sağlıklı Günler.

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Yorumsuz bir hayat..
Aktif Üye
13 Şub 2021
80
36
Merhabalar,
Daha önce bu forumdan tavsiye istemiştim ancak geridönüt alamamıştım.
Grundig 50 GEU 7830 B modeli TV yi satın aldım. Belki düşünen vardır diye yorumlarımı yazmak istedim.

+Va Panele sahip, Siyahlar güzel gözüküyor. SS IP TV uygulaması mevcut ve sıkıntısız çalışıyor. Durağan görüntülerde, görüntü gayet net gözüküyor.
- Akıcılık sorunu gözlemledim. Özellikle Youtube'dan ya da başka bir uygulamadan bir maç özeti izlediğinizde top ve oyuncular iz bırakarak hareket ediyor. Uydu yayınlarında da bu sorun çok az var ama Uygulamalardaki kadar göze batmıyor.
-Tıpkı futbol maçı izlerken olduğu gibi, bir manzara videosu ya da bir geniş açılı bir sahne izlerken de takılmaları farkedebiliyorsunuz.
- Dün XBOX One ile Fifa 20 oynamayı denedim, oyuncular hareket halindeyken arkalarından iz bırakıyor. Aynı şekilde top ilerlerken de akıclık sorunu olduğunu farkettim.

1 aylık iade sürem var, Kısıtlama bitene kadar gözüm alışmazsa iade etmeyi düşünüyorum. Yerine Philips 50 PUS 7805 düşünüyorum. Olumu olumsuz yorumlarınız olursa da keyifle okurum.
Sağlıklı Günler.

valla bende philips'in servis garanti sorunları nedeniyle, amazondan dün aldığım Philips 50 PUS 7805 'i iade ettim. Kargo az evvel getirdi teslim almadım. Bunun yerine A Adem Helvacı hocama soru sordum youtube kanalından da ancak henüz cevap alamadım, buradan tekrar sorayım Toshiba 50UL3B63DT 50" alınır mı ? aşşa yukarı aynı özelliklerde ve oda smart tv.

Ekran-goruntusu-2021-05-07-153744.png

3 Çevrimdışı

38headhunter

Yeni Üye
7 May 2021
2
28
Merhaba herkese

SAMSUNG QE 50Q60T ile SONY 49XH8077 arasında kaldım, şuan fiyatları aynı.
Kullananlar ya da tavsiye edenler varsa fikir verebilir mi Teşekkürler.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Merhaba herkese

SAMSUNG QE 50Q60T ile SONY 49XH8077 arasında kaldım, şuan fiyatları aynı.

Kullananlar ya da tavsiye edenler varsa fikir verebilir mi Teşekkürler.

samsung
va panel
edge led
10bit(8bit+frc)
led parlaklığı:500cd/mt,kare
hdr10
hlg
hdr10+
kuantumhdr
tizen5.5
wifi direkt
dlna
hdcp:2,3
appe airplay 2,0
alexa
tm2050 akıllı kumada

sony
ıps panel
edge led
10bit(8bit+frc)
dolby vision
hdr
hlg
led parlaklığı :400cd/mt.kare
wifi direkt
dlna
alexa
apple air play
sesli kumanda
android 9,0

E Çevrimdışı

elturco8

Yeni Üye
1 May 2021
41
36
Dostlar, tv alırken yanında almamız gerekenler nedir acaba. Philips pus8505 modelini düşünüyorum. Priz, kablo, hdmi vs. vs. İlk defa kurulum yaptırcağım için en ufak bilgim yok tv teknolojileriyle ilgili.

Kısaca basit bir tabirle önden sipariş olarak ne geçmeliyim. Bilgilendirmenizi bekliyorum.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Dostlar, tv alırken yanında almamız gerekenler nedir acaba. Philips pus8505 modelini düşünüyorum. Priz, kablo, hdmi vs. vs. İlk defa kurulum yaptırcağım için en ufak bilgim yok tv teknolojileriyle ilgili.

Kısaca basit bir tabirle önden sipariş olarak ne geçmeliyim. Bilgilendirmenizi bekliyorum.
akım koruma size kalmış .cihaz dahili uydulu digitürk dsmart kablo net kullanmıyorsanız hdmı kabloya gerek yok.zaten onlar getiriyorlar

E Çevrimdışı

EmreOKTAY

Yeni Üye
8 May 2021
11
31
Merhaba,
5000-6000 TL arasında TV araştırması yapmaktayım.
Bu konulara çok hakim değilim fakat araştırmalarıma göre terchimi DirectLed+IPS panelden yana kullanacağım.
Şuan aile evinde LG49uf8507 model cihaz kullanıyoruz. WebOS ve akıllı kumanda ile kullanım kolaylığı sundu şimdiye kadar ve bir sorun yaşamadık alındığından beri.
Yine LG olabilir diye düşünüyorum diğerlerinin arayüzleri bu kadar kullanışlı değil gibime geliyor ama Ambilight özelliğide aklımı karıştırmıyor değil.
Bu fiyat aralığında önerebileceğiniz modeller nelerdir.
Keyifli haftasonları.

B Çevrimdışı

brlmayk

Aktif Üye
4 Ara 2018
100
41
Bugün LED bar değişimi yaptım 43ru7100 modele . Hayal kırıklığı oldu ben de açıkçası. Zor açılması ve ekrana ulaşabilmek sorun olsa da ki bu tamirciyi ilgilendiren bir konudur. Asıl olan ledlerin polizere temaslı olması çip in ısısı ile polizerin sararması yanması ve bu ısı nedeniyle çtalk oluşturması bence büyük bir problem. Bu olayı Samsung dışında malum ucuz tvlerde görseydim eyvallah derdim ancak tavsiye ettiğim Samsung nu serisi için hayal kırıklığı oldu benim adıma resimlerde görüldüğü gibidir durum. Alacak ya da tavsiye edecek olana yardımcı olmak istiyorum...

IMG_20210508_193114.jpg
IMG_20210508_185722.jpg

D Çevrimdışı

dgkn44

Yeni Üye
9 May 2021
1
32
Merhaba, Philips 50PUS7805 ve Vestel 50u9500 arasında kaldım sizce hangisini almalıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri