S Çevrimdışı

semihcelik

Yeni Üye
29 Eki 2020
30
33
merhaba. öncelikle belirtmek istiyorum ki amazon dışında bir yerden almak istemiyorum. genelde karasal yayında, nadiren de youtube ve smart özellikleri kullanmak amacıyla aileme tv almak istiyorum. öncelikli tercihim 43". 2 cihaz arasında kaldım fakat philipsin kanal geçişleri oldukça yavaş gibi.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
merhaba. öncelikle belirtmek istiyorum ki amazon dışında bir yerden almak istemiyorum. genelde karasal yayında, nadiren de youtube ve smart özellikleri kullanmak amacıyla aileme tv almak istiyorum. öncelikli tercihim 43". 2 cihaz arasında kaldım fakat philipsin kanal geçişleri oldukça yavaş gibi.

LG
ıps panel direkt led
10bit(8bit+frc)
hdr10 pro
hlg pro
webos 5,0 işletim sistemi
wifi direkt
dlna
hdcp 2,3

PHILIPS
va panel
10bit
hdr10
hdr10+
hlg
dolby vision
wifi direkt
dlna
hdcp 2,3
saphi işletim sistemi

iki cihazın özellikleri bunlar

S Çevrimdışı

semihcelik

Yeni Üye
29 Eki 2020
30
33
LG
ıps panel direkt led
10bit(8bit+frc)
hdr10 pro
hlg pro
webos 5,0 işletim sistemi
wifi direkt
dlna
hdcp 2,3

PHILIPS
va panel
10bit
hdr10
hdr10+
hlg
dolby vision
wifi direkt
dlna
hdcp 2,3
saphi işletim sistemi

iki cihazın özellikleri bunlar

teşekkür ederim. yazdıklarınıza göre philips 1 adım daha önde gibi duruyor. peki 50" olanında da teknik özellikleri aynı mı ? veya 50" fiyat bandında (amazonda 4300) şunu alabilirsin diyebileceğiniz bir model var mı ?

R Çevrimdışı

RenaC

Yeni Üye
10 May 2021
3
34
Merhaba arkadaşlar TV almayı planlıyorum 1-2 aya kadar. Araştırmalarım devam ediyor.Bu forumda bir çok konuyu okudum. Herkes gibi kafam allak bullak olmuş durumda.

Sony KD-55XH8196 Ultra HD (4K) TV (IPS PANEL)

Sony KD-55XH9096 Ultra HD (4K) TV (VA PANEL)

TCL 55C715 Ultra HD (4K) TV Fiyatları

Tv de film izlerim,belgesel dizi vs. Öyle oyun falan olayım yok.Yalnız küçük bir oğlum var muhtemelen bir kaç yıl içinde oyun vb şeyler isteyecek.

Kuracağım oda biraz büyük .

Odanın boyu 10 m eni 4.5 m civarı . Tv yi 4.5 m olan duvar kısmına kuracağım yerden yüksekliği yaklaşık 120 cm tv ünitesinin üstüne konacak.

VA ve IPS panel konusuna herkes gibi takıldım bende.

oda.jpg

yardımcı olabilirseniz sevinirim.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
Merhaba arkadaşlar TV almayı planlıyorum 1-2 aya kadar. Araştırmalarım devam ediyor.Bu forumda bir çok konuyu okudum. Herkes gibi kafam allak bullak olmuş durumda.

Sony KD-55XH8196 Ultra HD (4K) TV (IPS PANEL)

Sony KD-55XH9096 Ultra HD (4K) TV (VA PANEL)

TCL 55C715 Ultra HD (4K) TV Fiyatları

Tv de film izlerim,belgesel dizi vs. Öyle oyun falan olayım yok.Yalnız küçük bir oğlum var muhtemelen bir kaç yıl içinde oyun vb şeyler isteyecek.

Kuracağım oda biraz büyük .

Odanın boyu 10 m eni 4.5 m civarı . Tv yi 4.5 m olan duvar kısmına kuracağım yerden yüksekliği yaklaşık 120 cm tv ünitesinin üstüne konacak.

VA ve IPS panel konusuna herkes gibi takıldım bende.

oda.jpg

yardımcı olabilirseniz sevinirim.
55XH8196 IPS direkt led panel
55XH9096 VA direkt led panel
55C715 HVA direkt led panel

şemaya göre açı sorununuz yok va ve hva panel uygun görünüyor . tcl 55c715 kullanıcı yorumu altta

K Çevrimdışı

kerimkaya

Yeni Üye
28 Eki 2020
4
34
bu 3 ürün arasında kaldım panelleri hakkında bilgi almak istiyorum?
onvo ov42250yi adem bey incelemiş youtube da SDP(sakai) panel demiş önermiş bir de galiba.
epey.comda awox a204300in ips panel olduğu belirtilmiş ama bilemedim öğrenme şansım var mı?
techwood 43f01 için panel bilgisi öğrenebilir miyim?
sizce hangi ürünü almalıyım 2000 tl bandında başka ürün var mı önerebileceğiniz ya da? izlerken açı önemli benim için ve renk canlılığı

C Çevrimdışı

c.kamer

Yeni Üye
27 Mar 2021
19
34
Sayın üyeler merhaba

vestel mb230 ile yaşadığım büyük sorunlardan dolayı televizyonumu değiştirecek teklif ettikleri iki model seçmem konusunda yardımcı olabilir misiniz rica etsem
vestel 55ua9600 ve regal 55R754UA9SE

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

Ali Desideroo

Yeni Üye
20 Ara 2020
14
30
Merhabalar, bugün lurulumu yapılan toshiba tvde herhangi bir video izlerken hareket halindeyken aşırı derecede takılma titreme oluyor. Bu özellikle maçlarda daha belirgin oluyor. Bunu nasıl çözebilirim?

K Çevrimdışı

kerimkaya

Yeni Üye
28 Eki 2020
4
34
bu 3 ürün arasında kaldım panelleri hakkında bilgi almak istiyorum?
onvo ov42250yi adem bey incelemiş youtube da SDP(sakai) panel demiş önermiş bir de galiba.
epey.comda awox a204300in ips panel olduğu belirtilmiş ama bilemedim öğrenme şansım var mı?
techwood 43f01 için panel bilgisi öğrenebilir miyim?
sizce hangi ürünü almalıyım 2000 tl bandında başka ürün var mı önerebileceğiniz ya da? izlerken açı önemli benim için ve renk canlılığı

yardımcı olabilir misiniz acaba????

D Çevrimdışı

Dardanos

Yeni Üye
10 Kas 2019
37
Merhabalar,
Daha önce bu forumdan tavsiye istemiştim ancak geridönüt alamamıştım.
Grundig 50 GEU 7830 B modeli TV yi satın aldım. Belki düşünen vardır diye yorumlarımı yazmak istedim.

+Va Panele sahip, Siyahlar güzel gözüküyor. SS IP TV uygulaması mevcut ve sıkıntısız çalışıyor. Durağan görüntülerde, görüntü gayet net gözüküyor.
- Akıcılık sorunu gözlemledim. Özellikle Youtube'dan ya da başka bir uygulamadan bir maç özeti izlediğinizde top ve oyuncular iz bırakarak hareket ediyor. Uydu yayınlarında da bu sorun çok az var ama Uygulamalardaki kadar göze batmıyor.
-Tıpkı futbol maçı izlerken olduğu gibi, bir manzara videosu ya da bir geniş açılı bir sahne izlerken de takılmaları farkedebiliyorsunuz.
- Dün XBOX One ile Fifa 20 oynamayı denedim, oyuncular hareket halindeyken arkalarından iz bırakıyor. Aynı şekilde top ilerlerken de akıclık sorunu olduğunu farkettim.

1 aylık iade sürem var, Kısıtlama bitene kadar gözüm alışmazsa iade etmeyi düşünüyorum. Yerine Philips 50 PUS 7805 düşünüyorum. Olumu olumsuz yorumlarınız olursa da keyifle okurum.
Sağlıklı Günler.
Benzer durum 43 GEU 7830 modelinde de aynı durum var. Ayrıca uydu yayınlarında görüntü kalitesi düşük olduğu için kumlanma ve akıcılık sorunu gibi durumlar da var. Bende alışıp alışamayağıma göre iade edeceğim. Seride genel bir problem olabilir.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

yardımcı olabilir misiniz acaba????

Techwood için böyle bir konu vardı, yeterli olmayabilir ama inceleyebilirsiniz. Onvo Adem bey tarafından detaylı bir şekilde incelenmişti zaten. Awox konusunda hiç bilgim yok maalesef.

R Çevrimdışı

RenaC

Yeni Üye
10 May 2021
3
34
55XH8196 IPS direkt led panel
55XH9096 VA direkt led panel
55C715 HVA direkt led panel

şemaya göre açı sorununuz yok va ve hva panel uygun görünüyor . tcl 55c715 kullanıcı yorumu altta
Ilginiz icin teşekkürler.

Va panel daha iyi mi olur diyorsunuz bu oda icin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri