mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Bende 50q60t 49nano866 49xh8196 arasında seçim yapmayı düşünüyorum. Film dizi spo ve internete yönelik standart kullanım amacım var. Görüntü kalitesi ve en az sorun açısından hanigisini seçmeliyim?
Lg Nano866'nın artıları 100 hz,Nano color,hdmi 2.1 Dezavantajı şu,eğer filmleri altyazı ile seyrediyorsan edge led olduğundan dolayı karanlık sahnelerden altyazıların etrafında parlama yapabilir.İllaki olurmu bilemiyorum ama aldıktan sonra iade durumu açısından bunu kolay gerçekleştirebileceğin bir yerden almanı tavsiye ederim
Aşağıda yazıların hattı üzerindeki parlamayı görebilirsin.

Bence burada Sony'ye yönelmek daha iyi olabilir.

Samsung Qled tavsiyesi vermekten vazgeçtim çünkü Qled'lerde panel açıklığı şikayetleri var.

Samsung'da seçenek TU8500 (VA) olabilir.(Direkt karşıdan izlemek kaydıyla)

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Aktif Üye
13 Şub 2021
82
36
Lg Nano866'nın artıları 100 hz,Nano color,hdmi 2.1 Dezavantajı şu,eğer filmleri altyazı ile seyrediyorsan edge led olduğundan dolayı karanlık sahnelerden altyazıların etrafında parlama yapabilir.İllaki olurmu bilemiyorum ama aldıktan sonra iade durumu açısından bunu kolay gerçekleştirebileceğin bir yerden almanı tavsiye ederim

Samsung Qled tavsiyesi vermekten vazgeçtim çünkü Qled'lerde panel açıklığı şikayetleri var.

EDGE LED’den sırf bu yüzden soğumuştum. 2016 yılında Sony 55XD8505 almıştım. O zamanlar tabi panel bilgim sıfır... sadece 100 hz diye almıştım. Ancak çok flim izleyen birisi olarak alt yazılar çıktığında panelin ışıldaması o kadar soğutuyordu ki flimden, hiç filme odaklanamıyordum. O yüzden edge ledi gördüğüm anda ızaklaşırım. Şimdi LG 65BX OLED aldım. Dünya varmış dedim :)

Tv alacaklara benimde tavsiyem, eğer benim gibi her filmi orjinal sesinde ve türkçe altyazılı izliyorsanız kesinlikle EDGE LED’den uzak durun.

bütçe varsa VA-IPS panelli, Direct Led FALD, yoksa sadece Direct Led ‘li bir tv almanız.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

edgespear101

Yeni Üye
29 Kas 2020
13
24
İyi günler dilerim, Vestel 75U9500 modelini önerir misiniz? Arada Xbox Series X oynayacağım fakat genelde film/dizi izlemek için düşünüyorum. (LG 916 serisini de düşündüm fakat LG Türkiye ekibi ile konuştuğum da garantilerinin çoğu şeyi kapsamadığı kanısına kapıldım. Işık sızması olması durumunda ne yaparsınız diye sorduğumda, bana normal bir şey görüntü görülebilirse garantiye girmez gibi bir cevap aldım. Güvenim hiç yok açıkçası LG'ye)

Adem Helvacı Adem Helvacı
F fikoloji

E Çevrimdışı

emurat

Aktif Üye
2 Mar 2021
143
41
Ne zam gelmiş 4-5 ay içinde TV lere
Full HD Uydu alıcılı 40 inç civarı Vestel üretimi en uygun ne var üstadlar? Bu TV iyimidir?
JVC 40vf42t fiyatı 2050TL ye bulunuyor. Eski TV ama fiyat yüksek Vestel garantillilerin.

Adem Helvacı Adem Helvacı C canakan

D Çevrimdışı

draegnor

Yeni Üye
22 Şub 2021
5
42

Çok teşekkür ederim. Çok.faydalı oldu benim içinde.

S Çevrimdışı

sempotech

Yeni Üye
24 Şub 2021
10
42
Adem Helvacı Adem Helvacı Adem abi size mail de gönderdim zira yoğunluktan olsagerek geri dönmediniz.
50TU8500 alacağım sanırım ama bunun yerine daha büyük bir vestel alsam mı acaba diye kafam karışık. iptv izleyeceğim için ram ve rom değerleri iyi sayılabilecek, dayanıklılık konusunda iyi olan büyük ekran bir vestel olarak ne önerirsiniz acaba? "50TU8500 yerine bunu al senin için daha iyi" diyebileceğiniz bir model var mı vestel acaba?
Saygılarımla
Adem abi bugün tv. alacağım, yardımcı olabilirmisin lütfen?

Adem Helvacı Adem Helvacı

theozan Çevrimdışı

theozan 

Aktif Üye
13 Ocak 2020
142
35
Tcl 55c715 Qled android TV aldım çok memnun kaldım. Siyahlar inanılmaz güzel. Parlaklık canlılık çok iyi. Seside bir o kadar muhteşem Dolby atmos sesi gercekten bambaşka bişey :) 5393 TL mükemmel bir TV aldım.

I Çevrimdışı

isa5241

Yeni Üye
28 Ara 2020
7
30
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam bu ürün hakkında bilginiz var mı acaba

IMG_20210304_184013.jpg

Tesla Çevrimdışı

Tesla

Aktif Üye
2 Ara 2020
88
Sony'de 55 XG & XH 95XX ve Samsung Q80 serisi (Samsung'larda panel açıklığı şikayetleri var)
Q60R de çok şikayet vardı. Bir iki kisiden Q70R de cıktı dendi ama genel olarak Qledlerde sıkıntı yok hocam. Q60R olan sıkıntılıydı. Resmi siteden aldığım için hemen iade aldılar. Q60R için foruma yazdım. Kimseyi etkilemeyelim diye cevap yazıyorum. Yanlis anlamayın beni.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,606
Adem Helvacı Adem Helvacı Adem abi size mail de gönderdim zira yoğunluktan olsagerek geri dönmediniz.
50TU8500 alacağım sanırım ama bunun yerine daha büyük bir vestel alsam mı acaba diye kafam karışık. iptv izleyeceğim için ram ve rom değerleri iyi sayılabilecek, dayanıklılık konusunda iyi olan büyük ekran bir vestel olarak ne önerirsiniz acaba? "50TU8500 yerine bunu al senin için daha iyi" diyebileceğiniz bir model var mı vestel acaba?
Saygılarımla
Forum sistemi üzerinden atılan iletişim mailleri
tarafıma ulaşır.

(Forum düzeni,ihlâl,telif,hesap sorunları vb işlemlere dönüş yapıyoruz)

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Q60R de çok şikayet vardı. Bir iki kisiden Q70R de cıktı dendi ama genel olarak Qledlerde sıkıntı yok hocam. Q60R olan sıkıntılıydı. Resmi siteden aldığım için hemen iade aldılar. Q60R için foruma yazdım. Kimseyi etkilemeyelim diye cevap yazıyorum. Yanlis anlamayın beni.
Yok yanlış anlamadım.Ama Q70T lerde de çıkmış onda da sorun yaşayıp iade edenler oldu.Qled ler tabii ki iyi görüntü kalitesine sahip ama TR montajdan mı yoksa standart bir sorun mu bilemiyorum artık.Önceden tavsiyede bulunuyordum bunları ama vazgeçtim.

Geri
Üst Alt