mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim peki bunun yerine 55" olarak q95 i önerir misiniz malum panel boyutu düşünce fiyat ta düşüyor. belirttiğim izleme uzaklığında 55" mantıklı bir seçim olur mu son olarak daha düşük bir bütçe için 5-6 bin seviyesinde ne önerirdiniz? Şimdiden çok sağolun
Geç cevap verdiğim için kusura bakma.O mesafeden 55 inch de yeterlidir

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
Yardımcı olacak saygı değer arkdas aranıyor
LG 43Nano796 kenar led aydınlatmalıdır.Genelde direct led arka aydınlatmalı tv ler ışık sızması konusunda daha sorunsuzdur.Fiyatı daha alt modeli olan 43 UN7400 ile aynı.Tavsiye veya öneri veremiyorum sadece gözünüzle test etmenizi öneririm yada kolay iade seçeneği sunabilen bir yerden alışveriş yapmanızı tavsiye ederim.Alırsanız 4-5 gün karşıdan,yan açılardan film seyredin.Hatta şöyle yapın youtube dan veya usb ye kaydederek gri,siyah,kırmızı,mavi renkleri karşıdan ve yan açılardan karanlık ortamda test edin.Eğer renklerde ve tonlarda ekranda eşit bir ton ve renk yoksa sorun var demektir.Yani ekranın homojenitisine dikkat et.Diyelimki düz kırmızı bir renk açtın 40 -45 derecelik açılarda her tarafı aynı renk ve tonda görüyor olman lazım.Eğer ekranın bir tarafındaki ton diğer tarafından farklı bir şekilde gösteriyorsa sıkntı var demektir.Bunu gri renkte de denemeni öneririm.Karanlıkta siyah ve koyu gri tonlarda da test etmen gerekir.Çünkü ışık sızması olup olmadığını böyle anlayabilirsin.

M Çevrimdışı

Mertcan93

Yeni Üye
24 Ara 2020
11
30
LG 43Nano796 kenar led aydınlatmalıdır.Genelde direct led arka aydınlatmalı tv ler ışık sızması konusunda daha sorunsuzdur.Fiyatı daha alt modeli olan 43 UN7400 ile aynı.Tavsiye veya öneri veremiyorum sadece gözünüzle test etmenizi öneririm yada kolay iade seçeneği sunabilen bir yerden alışveriş yapmanızı tavsiye ederim.Alırsanız 4-5 gün karşıdan,yan açılardan film seyredin.Hatta şöyle yapın youtube dan veya usb ye kaydederek gri,siyah,kırmızı,mavi renkleri karşıdan ve yan açılardan karanlık ortamda test edin.Eğer renklerde ve tonlarda ekranda eşit bir ton ve renk yoksa sorun var demektir.Yani ekranın homojenitisine dikkat et.Diyelimki düz kırmızı bir renk açtın 40 -45 derecelik açılarda her tarafı aynı renk ve tonda görüyor olman lazım.Eğer ekranın bir tarafındaki ton diğer tarafından farklı bir şekilde gösteriyorsa sıkntı var demektir.Bunu gri renkte de denemeni öneririm.Karanlıkta siyah ve koyu gri tonlarda da test etmen gerekir.Çünkü ışık sızması olup olmadığını böyle anlayabilirsin.
Direct LED aydınlatmalı yanniz bu cihaz
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bir yanlışınız olmasın

K Çevrimdışı

karablt

Yeni Üye
26 Ara 2020
5
37
Normandie üreticisi mehmet atmaca . Sunny den ayrıldı onvo saba markalarını üretiyor. Adem hocanın videolarına bakabilirsiniz bu konuda bi video çekti.
hımm doğrudur. Ama bir hafta önce çekilmiş bir videosunda anakartları aynı demişti. tabi teknik destekte iyi olabilir. neyse kafam baya çorba oldu :) ben az daha araştırmaya devam edeyim. şu videonun linki. anakartları çıkartmış birde :)

Y Çevrimdışı

Yusuf24 

Yeni Üye
25 Kas 2020
45
36
hımm doğrudur. Ama bir hafta önce çekilmiş bir videosunda anakartları aynı demişti. tabi teknik destekte iyi olabilir. neyse kafam baya çorba oldu :) ben az daha araştırmaya devam edeyim. şu videonun linki. anakartları çıkartmış birde :)

Evet hepimiz sonradan öğrendik. O videoyu çektiği zaman bilgi alamamıştı sonradan adem hoca ile onvo yetkilisi görüşmüş ve mehmet atmacanın sunny ile alakası olmadığı kesinleşmiştir. Yanı kısaca şöyle diyelim para az olunca kafa çok karışıyor :haha

A Çevrimdışı

alperkaanc

Yeni Üye
27 Ara 2020
2
28
Sevgili forum halkı ve bu konuda fazlaca bilgi birikimine sahip üstadlar çalışmalarınızı kısa süre önce keşfetmiş olsam da takip ediyorum. Tüketicinin yanında olduğunuz ve doğruları söylediğiniz için teşekkür ediyorum. Sizlerden ufak bir tavsiye ricam olacak. Bu televizyon seçme işi o kadar kafa karıştırıcı ve zor ki gittikçe sarpa sarıyor. Benim televizyondan beklentim görüntü kalitesinin beni tatmin edecek derecede olması.Smart özelliği olmasa bile olur çünkü her halükarda TV box kullanacağım.İzleme açım genelde tam karşıdan olacak o yüzden VA paneller daha mantıklı geliyor. Bütçe maksimum 6 bin TL. Televizyonu tamamen Netflix, YouTube ve diğer interaktif servisler ile kullanacağım. Uydu kanalları ile pek işim yok. Bir cihaza bu paraları vermişken parlaklığı yüksek, görüntü ve kontrast oranları başarılı, Direct LED, Dolby Vision, HDR, Bluetooth teknolojilerine sahip olması, ışık sızması olmaması ve hareketli sahnelerde nispeten beni üzmemesi gerekiyor. Boyut olarak da mininum 55 düşünüyorum. Son olarak da izleme mesafem maksimum 3 metre. Gerçekten efsane bir cihaz derseniz 50 inç de düşünebilirim. İlginiz ve emeğiniz için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
D Çevrimdışı

DevTürk01

Yeni Üye
11 Kas 2020
11
29
F fikoloji, üstadım sena sorduğum Toshiba TV yi aldım Adem Helvacı Adem Helvacı abi de videosunu yüklemiş cuma günü aldım cumartesi kurdular çok şükür hiç bir sıkıntı yok ilgilenen arkadaşlar içinde bugün de bakıp yazarım özelliklerini TV Toshiba 49ua2063dt

D Çevrimdışı

draarisoy

Yeni Üye
27 Ara 2020
2
44
Öncelikle karşılıksız verdiğiniz hizmetten dolayı teşekkürlerimi sunarım.
Göğüs Hastalıkları uzmanıyım. Bunu belirtmemin sebebi tıpta sıklıkla tanı ve tedavi algoritmaları kullanılır. Bu forumun da en büyük eksikliğinin bu türden bir algoritma eksikliği olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı profil seçiminden başlanarak bir algoritma geliştirilip en sonda da bu seçimlere yönelik uygun tv modelleri listelenebilirse pek çok kişinin ihtiyaçları karşılanır diye düşünüyorum.
Tekrar teşekkür eder çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim

Geri
Üst Alt