MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Sevgili forum halkı ve bu konuda fazlaca bilgi birikimine sahip üstadlar çalışmalarınızı kısa süre önce keşfetmiş olsam da takip ediyorum. Tüketicinin yanında olduğunuz ve doğruları söylediğiniz için teşekkür ediyorum. Sizlerden ufak bir tavsiye ricam olacak. Bu televizyon seçme işi o kadar kafa karıştırıcı ve zor ki gittikçe sarpa sarıyor. Benim televizyondan beklentim görüntü kalitesinin beni tatmin edecek derecede olması.Smart özelliği olmasa bile olur çünkü her halükarda TV box kullanacağım.İzleme açım genelde tam karşıdan olacak o yüzden VA paneller daha mantıklı geliyor. Bütçe maksimum 6 bin TL. Televizyonu tamamen Netflix, YouTube ve diğer interaktif servisler ile kullanacağım. Uydu kanalları ile pek işim yok. Bir cihaza bu paraları vermişken parlaklığı yüksek, görüntü ve kontrast oranları başarılı, Direct LED, Dolby Vision, HDR, Bluetooth teknolojilerine sahip olması, ışık sızması olmaması ve hareketli sahnelerde nispeten beni üzmemesi gerekiyor. Boyut olarak da mininum 55 düşünüyorum. Son olarak da izleme mesafem maksimum 3 metre. Gerçekten efsane bir cihaz derseniz 50 inç de düşünebilirim. İlginiz ve emeğiniz için şimdiden teşekkürler.
O paraya sağlam bir 55 olmaz.

50Q60T tek seçenek gibi duruyor.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
50
Öncelikle karşılıksız verdiğiniz hizmetten dolayı teşekkürlerimi sunarım.
Göğüs Hastalıkları uzmanıyım. Bunu belirtmemin sebebi tıpta sıklıkla tanı ve tedavi algoritmaları kullanılır. Bu forumun da en büyük eksikliğinin bu türden bir algoritma eksikliği olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı profil seçiminden başlanarak bir algoritma geliştirilip en sonda da bu seçimlere yönelik uygun tv modelleri listelenebilirse pek çok kişinin ihtiyaçları karşılanır diye düşünüyorum.
Tekrar teşekkür eder çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim
Sota Sota Adem Helvacı Adem Helvacı

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,926
Öncelikle karşılıksız verdiğiniz hizmetten dolayı teşekkürlerimi sunarım.
Göğüs Hastalıkları uzmanıyım. Bunu belirtmemin sebebi tıpta sıklıkla tanı ve tedavi algoritmaları kullanılır. Bu forumun da en büyük eksikliğinin bu türden bir algoritma eksikliği olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı profil seçiminden başlanarak bir algoritma geliştirilip en sonda da bu seçimlere yönelik uygun tv modelleri listelenebilirse pek çok kişinin ihtiyaçları karşılanır diye düşünüyorum.
Tekrar teşekkür eder çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim
Geri bildirim için teşekkürler.
Kafamda birşey şekillendi ama somut örnek varsa çok daha güzel olur.
Kısa bir video yada ekran görüntüsünü
Özel mesaj kanalıyla bana iletirseniz sevinirim.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
Sevgili forum halkı ve bu konuda fazlaca bilgi birikimine sahip üstadlar çalışmalarınızı kısa süre önce keşfetmiş olsam da takip ediyorum. Tüketicinin yanında olduğunuz ve doğruları söylediğiniz için teşekkür ediyorum. Sizlerden ufak bir tavsiye ricam olacak. Bu televizyon seçme işi o kadar kafa karıştırıcı ve zor ki gittikçe sarpa sarıyor. Benim televizyondan beklentim görüntü kalitesinin beni tatmin edecek derecede olması.Smart özelliği olmasa bile olur çünkü her halükarda TV box kullanacağım.İzleme açım genelde tam karşıdan olacak o yüzden VA paneller daha mantıklı geliyor. Bütçe maksimum 6 bin TL. Televizyonu tamamen Netflix, YouTube ve diğer interaktif servisler ile kullanacağım. Uydu kanalları ile pek işim yok. Bir cihaza bu paraları vermişken parlaklığı yüksek, görüntü ve kontrast oranları başarılı, Direct LED, Dolby Vision, HDR, Bluetooth teknolojilerine sahip olması, ışık sızması olmaması ve hareketli sahnelerde nispeten beni üzmemesi gerekiyor. Boyut olarak da mininum 55 düşünüyorum. Son olarak da izleme mesafem maksimum 3 metre. Gerçekten efsane bir cihaz derseniz 50 inç de düşünebilirim. İlginiz ve emeğiniz için şimdiden teşekkürler.
Bütcenize aşağı yukarı yakın olan ve istediğiniz özellikleri destekleyen televizyonlar şu şekilde
TCL 55C715 Qled ve 55 inch olması sebebiyle ideal olarak görünüyor.İncelemenizi tavsiye ederim.

Philips 50 inch i albanez üstad aldı ve görüntüsünden memnun kaldı.

ya da Vestel üretimi ve güvencesinde Toshiba 58UL3A63DT'yi de listenize alabilirsiniz.

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

oguzhanatasoy

Yeni Üye
8 Tem 2020
2
42
abi bende toshıba var bazen donma oluyor yazilimla çözülürmü v.3.33.10.0 mb211 bu yazlim eskımı abi ben bunu yüklesem olurmu MB211s QUI Toshiba APV V.3.33.14.0.zip

V Çevrimdışı

Volkank1453

Yeni Üye
21 Eki 2020
9
42
Arkadaşlar Merhaba
Vestel 65U9400
Cihazı 2 aydır kullanıyorum ve derler ya
Allah kurtarsın o durumdayım,
Pandemi döneminde sırf TV donuyor kapanmıyor, Netflix den çıkış yapamıyorum diye ayrı ayrı 4 defa servis geldi.

Sakın ama sakın almayın,
Öfke doluyum,
5 yaşında ki kızım bile
Baba bu yeni TV tamirci abiler gelemden çalışmıyor diye adete aciz halimiz ile durum tespiti yapıyor.

Başlıca sorun şu
TV Netflix den çıkış yapamıyor donuyor
Günlerce öyle çıkış yapılıyor yazısı ile kalıyor
Durup dururken uydu kanalları gidiyor hiçbir şey yokken.
Gece en son TRT Spor izledim kapattık Sabah aynı Kanal ile açıldı ama asla kapanmıyor kanal değişmiyor öyle kaldı saatlerce
TV çalışması için sürekli elektrik bağlantısı kesip takmak gerekiyor.

Sevgili Vestel ise

D Çevrimdışı

draarisoy

Yeni Üye
27 Ara 2020
2
44
Geri bildirim için teşekkürler.
Kafamda birşey şekillendi ama somut örnek varsa çok daha güzel olur.
Kısa bir video yada ekran görüntüsünü
Özel mesaj kanalıyla bana iletirseniz sevinirim.

BBE181C0-8563-47DA-9935-AF95FA29E60A.jpg

Burada mesela emboli için tanıda kullanılan bir algoritma var. Yukarıda akut pe şüphesi yazan yere kullanıcı profili yazılır. Sonrasında artık ne tür profiller varsa atıyorum sinema, football, oyun şeklinde ayrışır. Sonrasında basamak basamak ilerlenilerek kişisel öneriler oluşturulabilir
Umarım anlatabilmişimdir
Tekrar teşekkürler

Y Çevrimdışı

Yasso

Yeni Üye
7 May 2020
15
44
merhaba ben Philips 50 pus 8505 modelini almayı düşünüyorum sizce nasıl bir tvdir .. bu fiyata şu daha iyidir diye bir oneriniz varmı benim izleme olarak gündüz ve gece filim dizi ve tv programları izleme acısı pek önemli degil

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
50
mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
merhaba ben Philips 50 pus 8505 modelini almayı düşünüyorum sizce nasıl bir tvdir .. bu fiyata şu daha iyidir diye bir oneriniz varmı benim izleme olarak gündüz ve gece filim dizi ve tv programları izleme acısı pek önemli degil
O model iyidir ama her zaman daha iyisi vardır.
Sen paradan haber ver :gul
Mesela Samsung Q70 ve üstüi,Sony 8096 ve üstü....

D Çevrimdışı

Dcup77 

Yeni Üye
16 Kas 2020
27
47
BBE181C0-8563-47DA-9935-AF95FA29E60A.jpg

Burada mesela emboli için tanıda kullanılan bir algoritma var. Yukarıda akut pe şüphesi yazan yere kullanıcı profili yazılır. Sonrasında artık ne tür profiller varsa atıyorum sinema, football, oyun şeklinde ayrışır. Sonrasında basamak basamak ilerlenilerek kişisel öneriler oluşturulabilir
Umarım anlatabilmişimdir
Tekrar teşekkürler
Hocam, yaklaşık 10 yıl önce pulmoner emboli geçirmiş ve 4 gün kardiyoloji yoğun bakımda yatmıştım. O günler aklıma geldi şimdi.:gul

E Çevrimdışı

Emrw7492

Yeni Üye
24 Ara 2020
40
32
65" tv önerinizi alabilirmiyim her açıdan izlenebilecek 4k görüntü veren smart özellikli marka model şuan arızalı olan LG lm760s 47"

Geri
Üst Alt