E Çevrimdışı

emrahsnr

Aktif Üye
15 Ara 2019
85
44
Abi çok teşekkürler değerli yorumların için aşırı detaycı bir insan değilim yani ulusal kanallar netflix YouTube olsun yeter ? bakalım artık nasip
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Abi çok teşekkür ederim değerli yorumun için içimi daha da rahatlattı :)tv daha gelmedi ama sanırım değişime gitmeyeceğim q70t ile yola devam edeceğim. Ambians özelliği derken o ne oluyor sayın hocam. Genel olarak memnun olduğunuzu gördüm bu da beni biraz daha rahatlattı. Çok teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.
ne alırsanız alın, içinize sinsin ve güzel günlerde kullanın. şimdiden hayırlı olsun.

55XH9096 televizyonu vatanbilgisayardan 8074 TL'ye sipariş verdim. Tavsiye için teşekkür ederim.
bonus ya da ziraatkart kampanyasını kullanmadıysanız, vatanı iptal edip amazondan almanızı tavsiye ederim.

T Çevrimdışı

tteach

Yeni Üye
21 Ara 2020
32
29
ne alırsanız alın, içinize sinsin ve güzel günlerde kullanın. şimdiden hayırlı olsun.

bonus ya da ziraatkart kampanyasını kullanmadıysanız, vatanı iptal edip amazondan almanızı tavsiye ederim.
Teşekkür ederim?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
VESTEL 49f9401 veya 49f9500 yada Toshiba 49LL2A63DT hangisi önerirsin
Bunların hepsi mb211s ana kart yani düşük model ram düşük işlemci 2
Kullanılan paneller ortalama, beklentiniz yüksek ise uzak durun. Browser hedefiniz yüksek ise tamamen vestelden uzak durun ?
Netflix YouTube ve normal yayın pek üzmez. ama şöyle de yapabilirsiniz android box ile kullanırsanız daha performanslı kullanırsınız

E Çevrimdışı

emrahsnr

Aktif Üye
15 Ara 2019
85
44
Yanlışınız var . Full hd bir yayını tvniz 4k da olsa 32 k da olsa full hd den yüksek bir ayarda izleyemezsiniz.
yanlışım yok...Tv üreticileri, full hd yayını, tv 4k ise 4k'ya, 8k ise 8k'ya upscale yaptıklarını iddia ediyorlar. Böyle bir özellikleri var. Mesajımda yazdığım gibi, bunu ne derece iyi yaptıkları tartışılır. Sony'nin, LG'nin, samsungun sitelerine girin bakın...hepsi de en iyi upscale (yükseltme) işini çok iyi yaptıklarını iddia ediyor. ben zaten mesajımda, "full hdyi 4k olarak izlersiniz" demedim, dolayısıyla bir yanlışım yok. TVlerin böyle bir özelliği var ancak ne derece iyi yaptıkları tartışılır yazdım. bence tekrar okuyun yazdığımı.

Yanlışınız var . Full hd bir yayını tvniz 4k da olsa 32 k da olsa full hd den yüksek bir ayarda izleyemezsiniz.
bunlar samsungun sitesinde...diğer markalarda da benzer özellikler var. ama dediğim gibi, ne derece başarılı yaptıkları tartışılır.
Screen-Shot-2020-12-26-at-21.40.25efa488ac93c7a2e7.png
Screen-Shot-2020-12-26-at-21.40.148ee9848aa7b4ff60.png

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

Nekşfiliş

Yeni Üye
11 Ara 2020
8
34
Merhabalar tavsiye formu.Önerilerinize İhtiyacım var.
43-50 inç boyutlarında 3000 bin TL altında yarım saat bakismali TV dizileri izlenecek(4k ve smart olmasına gerek yok) mümkünse IPS ekran bir TV arıyorum.Bozulursa ulaşabileceğim bir servisi olursa çok iyi olur?
Adem Helvacı Adem Helvacı mightythor mightythor

B Çevrimdışı

bozkurt27

Yeni Üye
26 Ara 2020
6
39
Bunların hepsi mb211s ana kart yani düşük model ram düşük işlemci 2
Kullanılan paneller ortalama, beklentiniz yüksek ise uzak durun. Browser hedefiniz yüksek ise tamamen vestelden uzak durun ?
Netflix YouTube ve normal yayın pek üzmez. ama şöyle de yapabilirsiniz android box ile kullanırsanız
android box yerine bütçeyi 4bin tl yapsak uhd 4k bir tv alsam örneğin vestel 49ud9390 olurmu yada max 4bin tl ye bir uhd 4k tv öneriniz nedir rica etsem

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
yanlışım yok...Tv üreticileri, full hd yayını, tv 4k ise 4k'ya, 8k ise 8k'ya upscale yaptıklarını iddia ediyorlar. Böyle bir özellikleri var. Mesajımda yazdığım gibi, bunu ne derece iyi yaptıkları tartışılır. Sony'nin, LG'nin, samsungun sitelerine girin bakın...hepsi de en iyi upscale (yükseltme) işini çok iyi yaptıklarını iddia ediyor. ben zaten mesajımda, "full hdyi 4k olarak izlersiniz" demedim, dolayısıyla bir yanlışım yok. TVlerin böyle bir özelliği var ancak ne derece iyi yaptıkları tartışılır yazdım. bence tekrar okuyun yazdığımı.

bunlar samsungun sitesinde...diğer markalarda da benzer özellikler var. ama dediğim gibi, ne derece başarılı yaptıkları tartışılır.
Screen-Shot-2020-12-26-at-21.40.25efa488ac93c7a2e7.png
Screen-Shot-2020-12-26-at-21.40.148ee9848aa7b4ff60.png
Tamam haklısınız. Gerçek 4k olmadığının Görsel olarak daha kolay anlaşılması için şunu da ekleyelim. Karar verme aşamasında belki birine yardımcı olur.

Upscale-nedir-nasil-calisir-5-1024x512.jpg

Kaynak:

Son düzenleme:
mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
Merhabalar 65 inç bir TV almayı düşünüyorum. Bütçe olarak max 8.500 TL olarak belirledim. Televizyonun görüntü ve ses dışında smart özelliklerinin de iyi olmasını istiyorum. Birkaç günlük araştırma sonucu aşağıdaki TV'leri belirledim.
Samsung 65TU7000-6999 TL
Samsung 65TU8000-7768 TL
Samsung 65TU8500-8115 TL
Samsung 65RU7105-6938 TL
Samsung 65RU7400-7999 TL
VESTEL 65UD9400- 5699 TL
Toshiba 65UL3063DT 5999 TL

Burda Vestel ve Toshiba yı yazma nedenim diğer tv ler ile olan fiyat farkı. Bunların hangisini tavsiye edersiniz? Bunların dışında tv önerisi olan varsa onları da öğrenmek isterim. Şimdiden teşekkür ederim.
Selam.O bütce ile IPS Sony 65 XH8096 alabilirsin.Daha geniş açıdan tv seyredersin,wide color gamut a sahip olursun,tüm hdr formatlarını görüntüleyebilirsin,dts ses alabilirsin.

Sony direct led arka aydınlatmaya sahip ve daha yüksek nit(parlaklık) sunuyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
android box yerine bütçeyi 4bin tl yapsak uhd 4k bir tv alsam örneğin vestel 49ud9390 olurmu yada max 4bin tl ye bir uhd 4k tv öneriniz nedir rica etsem
İncelediğim bir modeldi biraz hareketli sahnelerde gölgelenme oluyor ama u9500 serisi gibi değil. E LED olması profilinize uyar mı bilmiyorum çünkü e LED TV lerde ışık sızması ve dağılımı sıkıntı muhakak denk gelmişsin dir. Filimciler pek memnun kalmaz ama gündelik kullanıcıyı rahatsız etmez. Güzel bir TV idi. Not fiyatını bilmiyorum ve tavsiye vermiyorum ?

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
50
Merhabalar tavsiye formu.Önerilerinize İhtiyacım var.
43-50 inç boyutlarında 3000 bin TL altında yarım saat bakismali TV dizileri izlenecek(4k ve smart olmasına gerek yok) mümkünse IPS ekran bir TV arıyorum.Bozulursa ulaşabileceğim bir servisi olursa çok iyi olur?
Adem Helvacı Adem Helvacı mightythor mightythor
Vestel 43F9500 her türlü bakışmalı yayınlara uygundur.:gul

Y Çevrimdışı

Yusuf24 

Yeni Üye
25 Kas 2020
45
36
merhaba;

Hi Level HL49FAL403 49'' Ultra HD Android Smart D-Dual Led TV​

aralarında 500tl fark var. hangisini alsam kararsız kaldım. malum ikisinin de servisleri iyi değil ama bütcem bunlara göre.
Ikisi de birbirinden kötü diyelim . En azından vestel ürünlerine yönelebilirsiniz. Oda olmadı normende bakin geçen a101e gelen 50 inç

Geri
Üst Alt