Benerivo Çevrimdışı

Benerivo 

Aktif Üye
20 May 2018
201
42

Teşekkür ediyorum cevabınız için ben IPS panel istiyordum tvyi aldım bekliyorum gelmesini 65UN8100. Tvden beklentim görüntü kalitesi iyi olsun youtube videoları felan izleyeyim standart bir kullanıcıyım. Oyun felan oynamıyorum. İşte tv yayınları maç yayınları falan filan işimi görür diye umut ediyorum... Teşekkür ediyorum cevabınız için
Hayırlı olsun. Bende 50UN 8100 aldım. VA panel gelsin bende yazarım gözlemlediklerimi. Profesyonel kullanıcı değilim. Xbox bağlayacağım ama daha çok Netflix ve YouTube kullanacağım. Ulusal kanalları izlemiyorum gibi bir şey.

A Çevrimiçi

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
161
49
Tv kendi uydusu

Dediğini seçtim ama şöyle bir ekran geldi

20210604_234924.jpg

Uzman modu diye bişi cıkmıyor ne yazık ki
08502224466 yı arayıntelevizyonla ilgili sorunlar bunumara phılıps yardımı alın muhak çözüm olacak

T Çevrimdışı

Teğmen66

Yeni Üye
4 Haz 2021
13
40
Hayırlı olsun. Bende 50UN 8100 aldım. VA panel gelsin bende yazarım gözlemlediklerimi. Profesyonel kullanıcı değilim. Xbox bağlayacağım ama daha çok Netflix ve YouTube kullanacağım. Ulusal kanalları izlemiyorum gibi bir şey.
Sizede hayırlı olsun hocam. Ben pek VA panelleri tercih etmiyorum tabi kişisel tercih meselesi. 65UN8100'ü tercih ettim çünkü IPS ekran ve Direct LED. Mağazada izledim ilk dikkatimi çeken TV bu idi. Çok övdükleri Nanoceller bile çok flu idi bu tvnin yanında. Buda IPS ve Direct LED ekrandan dolayı kaynaklanıyor. Hayırlı olsun sizin tvniz

A Çevrimdışı

Ali MY

Yeni Üye
30 May 2021
2
42
İyi günler arkadaşlar. Adem hocam Vestel 65q9900 model TV için bir yorumunda 'AUO panel olsaydı insanların bu TV yi almaları için bulunduğum ilçe meydanında davul çaldırırdım' demişti. Bende TV de AUO panel mi aramayılım. Hangi firmalar bu tip panel kullanıyor diye merak ettim.
Bir de Şöyle bir sorum daha olacak. Tavsiye değil fikriniz ne olurdu onu merak ediyorum.
9-10 bin TL limitiniz var. Yaklaşık 4-5metre tam karsıdan ve daha çok günde yaklaşık 10 saat uydudan ulusal yayınları izlemek için, haftada 1 netten film izlemek için ve yaklaşık10 yıla kadar da dayanmasını dilediğiniz bir TV arıyor olsaydınız tercihiniz ne olurdu.
Bilgili arkadaşlar ve üstadlar
Tavsiye değil fikriniz, tercihiniz ne olurdu ?

Teknolojik ürünler konusunda maalesef yetersizim. Konu da malumunuz çok detaylı :(
A Adem Helvacı
Herkese Saygılarımla...
Arkadaşlar burda yeniyim ve forumu biraz inceledim. Özellikle televizyon tavsiye Ana forumunu.
Kusura bakmayın ama görüşümü paylaşıcam birazda yapıcı eleştiricem.
Burda konudan bilgisi olan arkadaşlar özellikle tavsiyeden kaçıyor. Hatta tavsiyede bulunmuyoruz da diyorlar. Ya abiler arkadaşlar sitenin adında var, konunun adında var TAVSİYE diye. Yapmayın etmeyin tezat bu. Burada iyi niyetli insanlarsınız bundan eminim. Bilginizi paylaşırken tavsiye eklemeniz lazım. Herkes teknolojiden anlamayabilir. "Ben su ne, deniz ne göl ne, balık ne, balık tipleri ne, hangisi zehirli,tatlı,acı, olta tipleri ne makara ne ne misina ne falan filan gibi bidolu bişeyler ögreteyimde balığı kendisi tutsun" demek istiyorsunuz sanırım da, ama arkadaşlar ögrenecek/öğretilecek çok şey var. Herkesin mesela benim diyelim ya buna kapasitem yoksa !
Abiler arkadaşlar tavsiye vermiyoruz değilde borsacılar gibi yapın. A hissesi olabilir ama yatırım tavsiyesi değildir (Ytd) gibi birşey ekleyin yorumunuza.
Valla iyi niyettendir anlıyorum da tavsiye isteyene kırk dereden su getirmeyin. O kadar pişman/perişan etmeyiz sizi herhalde...
Nacizane, sizlere, sizleri sevdiğimden iyi niyetli olduğunuzu bildiğimden TAVSİYEMDİR :))
Hürmetlerimle....

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Arkadaşlar burda yeniyim ve forumu biraz inceledim. Özellikle televizyon tavsiye Ana forumunu.
Burda konudan bilgisi olan arkadaşlar özellikle tavsiyeden kaçıyor. Hatta tavsiyede bulunmuyoruz da diyorlar. Ya abiler arkadaşlar sitenin adında var, konunun adında var TAVSİYE diye. Yapmayın etmeyin tezat bu. Burada iyi niyetli insanlarsınız bundan eminim. Bilginizi paylaşırken tavsiye eklemeniz lazım. Herkes teknolojiden anlamayabilir. "Ben su ne, deniz ne göl ne, balık ne, balık tipleri ne, hangisi zehirli,tatlı,acı, olta tipleri ne makara ne ne misina ne falan filan gibi bidolu bişeyler ögreteyimde balığı kendisi tutsun" demek istiyorsunuz sanırım da, ama arkadaşlar ögrenecek/öğretilecek çok şey var. Herkesin mesela benim diyelim ya buna kapasitem yoksa !
Abiler arkadaşlar tavsiye vermiyoruz değilde borsacılar gibi yapın. A hissesi olabilir ama yatırım tavsiyesi değildir (Ytd) gibi birşey ekleyin yorumunuza.
Valla iyi niyettendir anlıyorum da tavsiye isteyene kırk dereden su getirmeyin. O kadar pişman/perişan etmeyiz sizi herhalde...
Nacizane, sizlere, sizleri sevdiğimden iyi niyetli olduğunuzu bildiğimden TAVSİYEMDİR :))
Hürmetlerimle....
Güzel doğru görüş yazmışsın. Zaten bakınca piyasaya adam gibi birşey yok. 2021 modeller hala inatla sokmuyorlar. Ülkemizde 2020 modellerle devam ediyoruz. Yerel firmalar aman aman iyi olmadığından gerçi dünya markalari da aynı. İyi model olduğunda Türkiye'ye gelmez oldu tcl girdi en son piyasaya sürdüğü modeller iyi değildi. Hala iyi model sokmuyor. P615 model soktu bu da 2020 yılana ait düşük katmanlı TV lerden. Piyasa sıradan düşük seviyeli TV lerden kalınca kim TV tavsiye eder ben bundan emin değilim. En iyi bu modeller arasında en ucuz TV yi almak en doğrusu. Yada evdekiyle idare etmek .

C Çevrimdışı

codename_lord

Yeni Üye
21 May 2021
41
38
Şu tv yi kullanan varmı aramızda ? Acaba bu direct led midir ?
Direct LED. Yerli markalar genelde tüm modelleri doğrudan aydınlatma kullanır.
Teşekkür ederim ?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu iki tv arasında kaldım. İkisininde kendine göre artıları eksileri var. Her ikiside Samsung panel. Va panel sevdiğimden bu sorun olmaz. Regal mb130s, Toshiba mb170 anakarta sahip. Regal in anakart daha oturaklı ve tercih edilen sorunsuz bi anakart. Toshibanın android olması biraz tereddüt ettiriyor. Acaba mb170 te mb230 gibi hareketli sahnelerde görüntü sorunları varmıdır merak ediyorum. Gönlüm daha çok Regalden yana ama siz olsanız hangisini tercih ederdiniz ?

Hürmetlerimle....
Kesinlikle haklısın. Tavsiye forumu ama konuda uzman biçok arkadaş tavsiyeden kaçınıyor. Bu çelişkinin çözüme kavuşturulması gerek.

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

NecatiB 

Aktif Üye
6 Ara 2020
67
35
Arkadaşlar 55xh9096 almayı düşünüyorum fakat bir az daha üste çıkıp oled mi alsam diyorum. Oled ile ilgili görüşleriniz ve önereceğiniz modeli var mı?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Arkadaşlar 55xh9096 almayı düşünüyorum fakat bir az daha üste çıkıp oled mi alsam diyorum. Oled ile ilgili görüşleriniz ve önereceğiniz modeli var mı?
Oledler daha iyi. Ama kullanma alışkanlığın nasıl oluyor.eger oyun TV kanal ve sürekli gündüzleri izlemelerin çok ise kullanışlı olmaz yanma yaşarsın. 3 , 4 saatte bir oledi kapatmalısınız. Piksellerin aşınmalarini bu şekilde onlersiniz. Film çok izlerseniz oled e sorun yaşamazsınız.

Oled marka model amanaman fark etmez. İstediğini alabilirsiniz. Tüm markalar LG den alır.

LCD alsan fark eder. Ama oledler komple bir bütün bir şekilde çıkar. Markalar arasında çok fark olmaz görüntüde.

N Çevrimdışı

NecatiB 

Aktif Üye
6 Ara 2020
67
35
Oledler daha iyi. Ama kullanma alışkanlığın nasıl oluyor.eger oyun TV kanal ve sürekli gündüzleri izlemelerin çok ise kullanışlı olmaz yanma yaşarsın. 3 , 4 saatte bir oledi kapatmalısınız. Piksellerin aşınmalarini bu şekilde onlersiniz. Film çok izlerseniz oled e sorun yaşamazsınız.

Oled marka model amanaman fark etmez. İstediğini alabilirsiniz. Tüm markalar LG den alır.

LCD alsan fark eder. Ama oledler komple bir bütün bir şekilde çıkar. Markalar arasında çok fark olmaz görüntüde.
Gündüzleri çok kullanılmaz. Genelde film izleriz. Netflix, remux filmler. Yanma olayı korkutuyor. Fakat siyahlar ve film keyfi sebebiyle almak istiyorum. Kararsız kaldım. 9096 da direct led olduğu için işimizi acaba görür mü diye düşünüyorum

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Baktığın LCD Sony XH9xxx seriside iyi bir TV dir. Oled lerin görüntü kalitesiyle elbette kıyaslanamaz. Ama LCD olarak piyasada olan tüm markalar ve modellerinden çok iyidir. İyi yoldasin ve TV lerden anlıyorsun. Kararın
olursa iyi bişey alacağından eminim
Gündüzleri çok kullanılmaz. Genelde film izleriz. Netflix, remux filmler. Yanma olayı korkutuyor. Fakat siyahlar ve film keyfi sebebiyle almak istiyorum. Kararsız kaldım. 9096 da direct led olduğu için işimizi acaba görür mü diye düşünüyorum

N Çevrimdışı

NecatiB 

Aktif Üye
6 Ara 2020
67
35
Baktığın LCD Sony XH9xxx seriside iyi bir TV dir. Oled lerin görüntü kalitesiyle elbette kıyaslanamaz. Ama LCD olarak piyasada olan tüm markalar ve modellerinden çok iyidir. İyi yoldasin ve TV lerden anlıyorsun. Kararın
olursa iyi bişey alacağından eminim
Alınacak tv yi seçeceğim de kararsızlık işte. 9096 9_10 bin bandında oled ler ise 1 2 bin arasında fiyat farkı var. Sizin gibi fikri olan arkadaşlar da fikrini belirtir ise sevinirim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt