E Çevrimdışı

elturco8

Yeni Üye
1 May 2021
42
36
Konuda kimse kimseye yardımcı olmuyor artık. Baya boşlandı. Bir cevap alana kadar 1 haftayı geçiyor, dolar yüzündende fiyatlar tavan ?

T Çevrimdışı

Teğmen66

Yeni Üye
4 Haz 2021
13
40
Kıymetli dostlar merhaba. 65UN8100 hakkında bilgisi olan varmı, kullanan varmı tavsiye edermisiniz rica etsem. Mağazada izlediğimde görüntüleri felan çok canlı güzeldi. Yorum alabilirmiyim lütfen almayı düşünüyorum.

E Çevrimdışı

elturco8

Yeni Üye
1 May 2021
42
36
Yokmu yardım edecek bi dost yaw

58pus8505 aldık ama pişman oldum resmen

Tv nin görüntü tarzı modunu canlı ya getirdiğimde sürekli titreme var youtube da netflix de bile olmaya başladı.

Görüntü tarzı ayarını kişisel, standart, film den birini seçincede ekran çok karanlık oluyor renkler dandikleşiyor.

İnternet hızım çok iyi ve kablolu bağlıyorum özellikle gecikme olmasın diye.

İşin kötü yanı normal tv kanallarında bile sahne geçişleri insan hareketlerini dikkalti izleyince fps düşüklüğünü anlayabiliyorsun.

Usb fen film izliym dedim 4k ondada oldu titreme.

Kodi yi zaten saymıyorum. Titreye titreye azer baba gibi oynatıo filmleri

Valla çok moralim bozuldu ya sırf film izlemek için aldık tv yi resmen başa bela. Allah aşkına yardımcı olun ?

A Çevrimdışı

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
159
49
şuan trt4K İZLE hdr yayına geçti televizyon çok güzel ben kullanıyorum 55pus genel ayarlardan uzman bölümü ayarla yazılımını güncelleyin filmler çok şahane oldu netflix güzel doma yok görüntü süper sn çare servis çağrın derim

N Çevrimdışı

NecatiB 

Aktif Üye
6 Ara 2020
67
35

Tv nin görüntü tarzı modunu canlı ya getirdiğimde sürekli titreme var youtube da netflix de bile olmaya başladı.

Görüntü tarzı ayarını kişisel, standart, film den birini seçincede ekran çok karanlık oluyor renkler dandikleşiyor.

İşin kötü yanı normal tv kanallarında bile sahne geçişleri insan hareketlerini dikkalti izleyince fps düşüklüğünü anlayabiliyorsun.

Valla çok moralim bozuldu ya sırf film izlemek için aldık tv yi resmen başa bela. Allah aşkına yardımcı olun ?
Hocam philips başlı başına sıkıntı. 8505 modeli de pek güzel yorumu olan tv değil. Size tavsiyem servis çağırıp değişim veya iade istemeniz. Çözüm olmaz ise direkt tüketici hakem heyetine verin. 3 ayda sonuçlandı benim karar.

E Çevrimdışı

elturco8

Yeni Üye
1 May 2021
42
36

Hocam philips başlı başına sıkıntı. 8505 modeli de pek güzel yorumu olan tv değil. Size tavsiyem servis çağırıp değişim veya iade istemeniz. Çözüm olmaz ise direkt tüketici hakem heyetine verin. 3 ayda sonuçlandı benim karar.
Hepsiburada iade kampanyasına üye olmuştum

Servisin yine rapor mu tutması lazım yoksa direk hepsiburada ya göndersem tv yi iade alabilir miyim acaba

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586

Bu titremeyi yaşarsın. Canlı modda izlersen. Yazılımsal görüntü iyileştirmelerden kaynaklanır. Sana tavsiyem görüntü ayarlarından onları kapat. Bu TV hdr beklentin olmasın piyasada satılan çoğu TV hdr gösteremez donanım olarak. Bu fiyat aralığında iyi model bu tabiki piyasada olanlar arasında. Başka TV alsanda gene bu sorunları yaşarsın. Canlı modda böyle olur. Karar senin yerinde olsam özellikleri kapatırım. Uzman modda izle.titreme her TV de olur kare hızından kaynaklanır

A Çevrimdışı

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
159
49
menü ayarlar görüntü seçin ayrıca televizyon uydusu izliyon harici ayr uydu mu takılı

E Çevrimdışı

elturco8

Yeni Üye
1 May 2021
42
36
menü ayarlar görüntü seçin ayrıca televizyon uydusu izliyon harici ayr uydu mu takılı
Tv kendi uydusu

Dediğini seçtim ama şöyle bir ekran geldi

20210604_234924.jpg

Uzman modu diye bişi cıkmıyor ne yazık ki

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,586
Uzman modda nasıl izleyeceğim acaba?

W Winston A atakan05

Hangi ayarları yapmam lazım arkadaşlar
Sende yazdın.dogal modda getirdim. Film me getirdim diye. Oradan seçersin. Görüntü ayarlarından Gir kişisel modda kendi ayarlarını yap. Motion kapat. Parazit ,kontrast geliştirici vs bunları hep kapalı ya getir. Bunlar görüntüde sana bir fayda sağlamaz. Dene hepsini hangisi hoşuna giderse açık yada kapaliya getirisin. Ama unutma ne kadar çok açık yaparsan hareketli sahnelerde sorun yaşarsın.

Aa
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Tv kendi uydusu

Dediğini seçtim ama şöyle bir ekran geldi

20210604_234924.jpg

Uzman modu diye bişi cıkmıyor ne yazık ki
Bence gündüzde kalsın. O ayarda bunların hepsini kapatır. Ama standart modda bir dene. O ayarları aç kapa yap. Hoşuna gidene kadar bazılarını oyna. Bu senin göz zevkine yakını bulursun
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kıymetli dostlar merhaba. 65UN8100 hakkında bilgisi olan varmı, kullanan varmı tavsiye edermisiniz rica etsem. Mağazada izlediğimde görüntüleri felan çok canlı güzeldi. Yorum alabilirmiyim lütfen almayı düşünüyorum.
LG 50 ve 70 inç haricî IPS panel kullanır. Baktığın model IPS. LG LCD modelleri 7300 7400 8100 bunlar aynı panel kullanır. Düşük seviye paneller bunlar.tek farkı kasa hdmı sayısı vs LG smart olarak harikadır. Görüntü de beklendin olmazsın sorun çıkarır. Fiyat iyi ise alabilirsiniz. UN7300-7400 modellerinden görüntü olarak bir farkı yok . bağlantı ve estetik farkı var. Ama önce şu kararı vermen lazım IPS mi Va panel mi istiyorum. TV bakarken önce bunu düşünmek karar vermek önemlidir

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Teğmen66

Yeni Üye
4 Haz 2021
13
40

Teşekkür ediyorum cevabınız için ben IPS panel istiyordum tvyi aldım bekliyorum gelmesini 65UN8100. Tvden beklentim görüntü kalitesi iyi olsun youtube videoları felan izleyeyim standart bir kullanıcıyım. Oyun felan oynamıyorum. İşte tv yayınları maç yayınları falan filan işimi görür diye umut ediyorum... Teşekkür ediyorum cevabınız için

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt