C Çevrimdışı

cagataysert

Yeni Üye
19 May 2021
3
24
led-tv-izleme-mesafesi-min.jpg
TEKNOwest TEKNOwest, 4000TL bandında önerebileceğiniz en iyi 4K TV hangisi olurdu?

Son düzenleme:
TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Bunun yerine normal paneli iyi olan bir smart tv + mi box almak daha mı iyidir.
en mantıklısı .

baktığınız pus 8505 lerde 4 çekirdek işlemci ve 4 çekirdek gpu kullanıldığı halde kanal geçişleri yavaşsa ilerleyen zamanda kurulan uygulamalarla dahada yavaşlaycağının göstergesi 2gb ram yerine 3gb ram koymuş olsa farklı olurdu tabiki bizler mühendis değiliz ama mühendislerinde önüne maliyet engeli çıkıyor.

A Çevrimdışı

alican88

Yeni Üye
20 May 2021
1
35
Merhaba arkadaslar bende sizlerden tavsiye istiyorum..13.000₺ butcem var..ve iki model arasinda kalmis durumdayim..bu 10-15 gunluk donemde ikisinden birini alacagim..yabanci forumlar dahil arastirmama ragmen yine isin icinden cikamiyorum netice verecegim meblag yuksek..tavsiyelerinizi esirgemezseniz cok sevenirim..

Bu arada albanez albanez can abiyi uzun seneler sonra burda gormek cok guzel..2015 yilinda uzun konusmalar sonunda bana samsung 65ju7500 aldirmisti masallah hala tas gibi cihaz ve bugun benim diyen tv ile bile yarisacak durumda kendisine burdan da tesekkur etmek isterim :)

evet ikilemde kaldigim tv
LG 55CX-OLED TV
SAMSUNG-55Q95T

bu iki tv arasinda gidip geliyorum..tv min kullanim amacim %85 oyun(ps-xbox) %15 film,tv olacak..oled de yanma korkum var,qledde bulutlanma,banding,isik sizmasi korkum var neyapacam bilemedim :)

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

eegoo

Yeni Üye
20 May 2021
13
33
Arkadaşlar iyi forumlar.Öncelikle 2 aya evleneceğim için evime tv almam gerekiyor.Forumdaki ve Adem Abinin de videolarısayesinde bellli bir bilinç seviyesine geldim denebilir :) Epey internet sitesinden filtreleri oluştırdum linki de vereceğim fakat kabaca 50 inc 4k smart tv almak istiyorum.Aklımdaki markalar
1-samsung 2-lg 3-philips bütçem en fazla 6,500 TL olabilir zorlasam 7bin tl belki ama çok para vermek istemiyorum. Karanlıkta film izleyen biri değilim.Youtube netflix amazon prime önemli.Oyun pek oynayacağımı sanmıyorum Ama müzik dinlerim ses kalitesi de iyi olmalı.
IPS yada VA panel takıntım yok. Ama kumandadan ötürü lgyi ekran renkleri ve kalitesinden dolayı samsungu biraz daha fazla seviyorum.Samsung tv lerinde işletim sistemi kodek vs olayları lg ye göre daha iyi değil. Velhasıl Derin tecrübelerinize dayanarak önerilerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var Allah hepinizden razı olsun şimdiden.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Merhaba arkadaslar bende sizlerden tavsiye istiyorum..13.000₺ butcem var..ve iki model arasinda kalmis durumdayim..bu 10-15 gunluk donemde ikisinden birini alacagim..yabanci forumlar dahil arastirmama ragmen yine isin icinden cikamiyorum netice verecegim meblag yuksek..tavsiyelerinizi esirgemezseniz cok sevenirim..

Bu arada albanez albanez can abiyi uzun seneler sonra burda gormek cok guzel..2015 yilinda uzun konusmalar sonunda bana samsung 65ju7500 aldirmisti masallah hala tas gibi cihaz ve bugun benim diyen tv ile bile yarisacak durumda kendisine burdan da tesekkur etmek isterim :)

evet ikilemde kaldigim tv
LG 55CX-OLED TV
SAMSUNG-55Q95T

bu iki tv arasinda gidip geliyorum..tv min kullanim amacim %85 oyun(ps-xbox) %15 film,tv olacak..oled de yanma korkum var,qledde bulutlanma,banding,isik sizmasi korkum var neyapacam bilemedim :)
LG oled panel SAMSUNG VA panel direkt led
lg de ekstra 2 çekirdek gpu kullanılmış.

M Çevrimdışı

Mehmet19

Yeni Üye
20 May 2021
6
26
*Oturma odası için 2500 lira civarı 43 inclik bir tv tavsiyesi alabilir miyim
-Genellikle normal tv kanalları kullanıyoruz
-Maç için pek kullanmıyoruz
-Oyun konsolu bağlamıyoruz
-Odanın oturum şekline göre Ips olsa daha iyi olur
-Xiaomi mi box s almayı da düşürüyorum
-Ses seviyesi ile ilgili pek problem olacağını sanmıyorum zaten çok yüksek sesli kullanmıyoruz ama ses kalitesi önemli
-Uzun ömürlü olmasını tercih ederim

*Salon için 3500 4000 lira civarı 50 inçlik bir tv tavsiyesi alabilir miyim
-Aslında ben Vestel 50U9500 alacaktım 3800 tl ye ancak zam gelince vazgeçtim ve bunu Adem abinin kanalı tanımadan önce düşünüyordum
-Yukarıda belirttiğim özellikler bunun için de geçerli sadece panelin Ips veya Va olması salon için farketmez

T Çevrimdışı

Tansel

Yeni Üye
21 May 2021
3
41
Arkadaşlar herkese selamlar

58" - 65 " tv almak istiyorum

Vestel 58UA9600
Nordmende NM65350
Dijitsu 65DS8800

bu üçü arasında kararsız kaldım. 3 de anroid olması sebebiyle listemde.
Vestel aralarında en kusursuz gibi duruyor ama gönlüm 65" nden yana olduğu diğer iki seçeneği de düşünüyorum. Birerbir canlı göremedim bu tv leri, parlaklıkları , görüntüleri ve kullanış açısından yorum ve desteklerinizi bekliyorum. Mesela Nordmende netflixde HD destek vermiyormuş vestel ve dijitsu veriyormu ?
Bir de tv fiyatları yaz geliyor artar mı düşer mi ? Acele etmek istiyorum çünkü.

O Çevrimdışı

oguztasd

Yeni Üye
21 May 2021
2
32
Merhaba,

Aşağıda belirttiğim 4 seçenek içinden kendimize en uygun modeli bulmamız konusunda yardımcı olabilir misiniz?

Kullanıcı Profili : Netflix, Youtube vb. genellikle yüksek çözünürlüklü yayınları belgesel ve filmleri izliyoruz ayrıca futbol maçlarını takip ediyoruz.
Ürünün Kullanım Ortamı : Yoğun güneş alıyor, televizyonu tam karşımıza aldığımızda cam balkon tam sol taraftan ışık alıyor.
Oturma Düzeni : TV bulunan duvar ile koltuk arasındaki uzaklık 3.5m - 4m. Tam karşıdan yada izleniyor.

LG 70UN71006LA 70" - 7499 TL
LG 70UN70706 70" - 7789 TL
SAMSUNG 70TU7100 70" - 8099 TL
VESTEL 75U9500 - 8199 TL

Adem Helvacı Adem Helvacı beyin paylaştığı videoları izledim ancak teknik konularda biraz kafam karıştı :) eğer müsait olursanız görüş bildirebilirseniz çok sevinirim.

Teşekkürler,

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
LG 70UN71006LA: VA panel direk led

SAMSUNG 70TU7100:VA panel edge led

özellik bakımında eşit cihazlar edgeled panellerin kontrast oranı direkt ledlere göre düşük kararı siz verin

Geri
Üst Alt