H Çevrimdışı

hancı68

Aktif Üye
6 Şub 2021
62
48
Philips'de şöyle bir model var.Vatandaş videosunu çekmiş,işinize yarar belki

Teşekkür ederim usta sağol aslında 32 inç tv düşünüyordum fiyatlar yüksek olunca forumdaki çoğu arkadaş bu fiyatlara 40 yada 43 inç alırsın daha iyi olur dediler ilk önceleri kafama yatmadı ama teknosa da filan tv lere bakarken 32 inç gerçekten küçük geldi 43 büyük en ideali benim için 40 inç philips de 40 inç olmadığı için vestele yöneldim uzun zaman önce @ Adem Helvacı usta bir arkadaşa vestel 32 fd 7100 önermiş LG ips panel olduğunu ankartını unuttum onuda yazmıştı bu modelde çoklu üretim olduğunu yazmış bende bunun gibi 40 inç modelinden öneri istedim

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Teşekkür ederim usta sağol vestel o kadar televizyon üretip satıyor ama paneli ana kartı iyi olan televizyonu yoksa üretmeye gerek yok kapatsınlar fabrikaları
Siz fiyat bile belirtmemişsiniz ben yok demedim, bilmiyorum dedim, siz o kadar çok kriteri 40" bir tvden bekliyorsunuz ki bunu herhangi bir markadan bulmanız da pek mümkün değil

M Çevrimdışı

Mesutyel

Yeni Üye
11 Şub 2021
18
40
Sukurler olsun hayirli ise tv’mi iade icin teslim ettim simdi sira geldi paranin iadesine bakalim ne zaman gelecek :)
Daha magazaya gidip +garantinin de iadesini etmem gerekiyor.
Simdi deli gibi yine tv ariyorum kafayi yicem sanirim :)

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
LG 55UN81006 ya göre çok mu fark eder hocam normal bir kullanıcıyım uydu üzerinden TV kanalları izlenecek, you tube falan arada oyun oynarız şimdilik konsol yok ama yakın zamanda almak gibi bir planım var ps4 alırım ps5 çok pahalı
O seri de güzel.Ben Lg 7400 / 8100 serisini beğeniyorum zaten ama Sony'yi 1. sıraya koyarım.Fark çok mu dersen eh işte biraz fark var.

H Çevrimdışı

hancı68

Aktif Üye
6 Şub 2021
62
48
Siz fiyat bile belirtmemişsiniz ben yok demedim, bilmiyorum dedim, siz o kadar çok kriteri 40" bir tvden bekliyorsunuz ki bunu herhangi bir markadan bulmanız da pek mümkün değil
Ben anlatamadım usta vestel40 inç ips panel android smart olmayan basit ama sağlam bir televizyon tavsiye istedim çok mu akıllı bile değil basit bir ips panel sağlam bişey hepsi bu fiyat için 2500 3000 bin civarı

B Çevrimdışı

bugi03

Aktif Üye
23 Mar 2021
54
29
Yeni aldığım LG 70un70 modeli için soundbar olarak ne önerirsiniz? Cİhazda DTS olmadığı için soundbarın o özelliği kapsaması pek işe yaramıyor sanırım. Dolby Digital destekli bir soundbar mı almalıyım? Bütçem 2000 TL. Teşekkür ediyorum şimdiden.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Ben anlatamadım usta vestel40 inç ips panel android smart olmayan basit ama sağlam bir televizyon tavsiye istedim çok mu akıllı bile değil basit bir ips panel sağlam bişey hepsi bu fiyat için 2500 3000 bin civarı
Yok işte artık hiçbir markada smart olmayan iyi bir panel bulmak çok zor bunun vestel le alakası yok, panel teknolojisi gelişeceği yerde geri gidiyor maalesef

M Çevrimdışı

metalsimya

Yeni Üye
25 Kas 2017
22
Selam hocam,
Yeni evli çekirdek bir aileyiz, geniş bir salonumuz var ve televizyon almak istiyoruz, siz değerli ağabeyimi forumdonanımdan beridir takip etmekteyim, evlenmeden önce ailemle yaşarken önermiş olduğu televizyon nazar değmesin sapasağlam, sağolun. 43inç vestel Va panel 120mb anakartlı bir tvydi diye hatırlıyorum ve şuanda onun özlemini çekiyorum :clap, günümüzde çok fazla model var ve teknolojinin hızına yetişemiyorum..
Sizden bir kez daha tv tavsiyesi istiyorum, android olacak diye şart aramıyorum. kutuyla o iş çözülüyor sanırım.
-Netflix ağırlıklı, film izliyoruz, kaçamak yapabilirsem milli maçlar :)
-Çoğunlukla karşıdan izliyoruz,
-Boyut olarak 43-55 inç düşünüyorum.
-Bütçem 3k-5k arasıdır. Değecekse biraz daha üstte çıkılabilir.
Araştırdığım birkaç model var, sizlerle paylaşıyorum, onun dışında sizden de f/p önerilerinizi bekliyorum.
Bütçeme göre:
Toshiba 43UL3B63DT - Samsung HG43ET690UB - Vestel 43U9000

Toshiba 50UL2063DT - Regal 50R7550UG

Regal 55R754U - Regal 55R752U - Hi-Level 55UHL960

Bütçemi aşan TV'ler:
Samsung 50TU8500 5.500-6.000 aralığında

Samsung 55TU8300 A101 satışında 5.699

Bunların dışında öneriniz olursa da dinlemek isterim.

Teşekkürler:bye
A Adem Helvacı

Son düzenleme:
H Çevrimdışı

hancı68

Aktif Üye
6 Şub 2021
62
48
Yok işte artık hiçbir markada smart olmayan iyi bir panel bulmak çok zor bunun vestel le alakası yok, panel teknolojisi gelişeceği yerde geri gidiyor maalesef
Smart Android kullanmayacağım için boş yere fazla para vermek istemedim yapacak bişey yok mecbur akıllı tv alacağız artık

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Yeni aldığım LG 70un70 modeli için soundbar olarak ne önerirsiniz? Cİhazda DTS olmadığı için soundbarın o özelliği kapsaması pek işe yaramıyor sanırım. Dolby Digital destekli bir soundbar mı almalıyım? Bütçem 2000 TL. Teşekkür ediyorum şimdiden.
Yamaha'nın yeni soundbarı SR B20A yı önerebilirim.2000 TL gibi bir fiyatı var. Dahili subwoofer mevcut.(Harici kablosuz subwoofer yok)
Hepsiburada da ise 3000 TL civarında satılıyor malum kurlardan dolayı.
Dikmen eski bir firma sirkeci'deydi.Şu an fiyat uygun.

Lg SL5Y 2+1 400W Soundbar​

Grundig GSB 950​

Son düzenleme:
Y Çevrimdışı

yilmazkalcin

Yeni Üye
23 Şub 2021
12
35
O seri de güzel.Ben Lg 7400 / 8100 serisini beğeniyorum zaten ama Sony'yi 1. sıraya koyarım.Fark çok mu dersen eh işte biraz fark var.

Anladım hocam bende tercihimi sony den yana kullandım ve 2 aylık tv arayış maceramı sonlandırdım.

Daha önce bu boyutta bir akıllı tv almadığım içim biraz acemiyim

Kurum esnasında nelere dikkat etmem gerekir acaba forumda ölü pixel ışık sızması vs yazılmış ama nasıl yaparım onları youtube den test videosu mu açacağız birde kullanım süresi falan oluyormuş onu nasıl anlarız

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Anladım hocam bende tercihimi sony den yana kullandım ve 2 aylık tv arayış maceramı sonlandırdım.

Daha önce bu boyutta bir akıllı tv almadığım içim biraz acemiyim

Kurum esnasında nelere dikkat etmem gerekir acaba forumda ölü pixel ışık sızması vs yazılmış ama nasıl yaparım onları youtube den test videosu mu açacağız birde kullanım süresi falan oluyormuş onu nasıl anlarız
İlk önce hayırlı olsun diyeyim.Güle güle kullan.
Piksel testi için youtube da bunu yapabileceğin videolar var,bir tanesini aşağıya bırakıyorum.

Kullanım süresini öğrenmek ile ilgili aşağıdaki bilgiyi buldum.

Işık sızması ise ışıklar kapalı ve karanlık iken siyah ağarlıklı karanlık bir sahnede test etmelisin.Youtube'daki piksel testindeki siyah ekran da işine yarayabilir.

Source Çevrimdışı

Source

Yeni Üye
30 Kas 2020
7
37
Merhaba, Grundig 50GEU7900B TV tavsiye edermisiniz? Birde bu TV hangi paneli kullanıyor? Bilgi verirseniz sevinirim iyi forumlar.

N Çevrimdışı

Nickneyime 

Aktif Üye
30 Nis 2020
69
31
Sony xh8096 tv geldi tv güzel beğendim ama sony servisin bir ayıbı oldu 60 liralık akım koruma için benden 180 lira istediler böyle çakallıklara dikkat edin ben de arayıp şikayet ettim. Ayrıca sanırım tvde widi yok ya da ben bulamadım.

Geri
Üst Alt