S Çevrimdışı

Saint_33

Yeni Üye
30 Mar 2021
44
40
F fikoloji abi sen bana şu tv’ye bir bak demiştin
Vestel 43u9000 —LG -ips panel-3000hz mb230 anakart-6 chip on film-edge ekran1:1300 kontrastlı ciddi bir oran
Anakart 1.25gb memc-pixelence desteği var.Bana ne katar?

Toshiba 43ua3a63dt—-LG-ips panel-2000hz-mb170 anakart-12 chip on film-dled ekran bunda kontrast oranı bilmiyorum
3000:1 mi acaba? Anakart 1.5gb herhalde
Memc-pixellence yok bunların olmaması ne değiştirir?

Beni tek korkutan yanı 43u9000 ‘de edge olması ışık sızması denilen.
toshiba da android olması beni korkutuyor.

Abi senin bildiğin dled olup ips panel olup anakart stabil çalışan var mı?
Kafayı yedim ?Biz bu gidişle anca bol bol yorum okur tv alamayız gibime geliyor?

Girdik bir çukura F fikoloji abi çıkart bizi?

Ben sadece netflix ve film ve tv izleyecektim.Smart alıp ilerde xiomi box 4s mi alayım yoksa toshiba android alıp ne gerek var boşa android box’a para vermeyelim mi?

Bu arada evde 48 inç FHD tv mb96 anakartlı hi-level de var smart olup ama wireless ve blootoh teknolojisi olmadığı için onda xiomi mi stick takılı acayip hızlı acaba dışardan taktığım için mi çok memnunun bilemedim.

1A4FDED5-09CB-4B67-AB12-9CB4129B2078.jpg

Abi bunda ki panel nedir?

Birde Vestel internetten alacam zannedersem 2 yıl
Toshiba Carrefour’dan alacam zannedersem 3 yıl
Vestel—3400
Toshiba—3700

yanlış bildiğin yazdığım varsa düzeltirsen sevinirim abi her türlü öneriye açığım.

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

smallboys123

Yeni Üye
11 Mar 2021
4
29
55" tv arıyorum bütçe 4500-5000. Smart tv olursa büyük ihtimal xiaomi mi box kullanıcam. android olursa belki 5300e falan çıkabilirim. F-p olarak fazla problem, bozulma çıkarmayacak ne var acaba ?

S Çevrimdışı

Saint_33

Yeni Üye
30 Mar 2021
44
40
Samsung Va panel olup direct LED’li veya edge’li 42-43 inç smart tv var mı? Rica etsem yardımcı olursanız sevinirim.

G Çevrimdışı

galantus 

Aktif Üye
20 Ara 2020
83
24
Arkadaşlar merhaba.
Bir arkadaşımıza Regal 55r7550ua düşünüyoruz.
Bilgim dahilinde Samsung panel ve MB130s anakart var.Va mı IPS mi bilmiyorum.Diğer özelliklerini de.
Bilgisi olan arkadaşlarımdan cihazı öneren olur mu acaba?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba.
Regal 58r754u nasıl bir cihazdır acaba? Panel,kart olarak neler sunar?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
C Çevrimdışı

crazy_vefa

Yeni Üye
31 Mar 2021
4
28
Amazon'dan 5119 liraya aldığımız Philips 50PUS8505 geldi ve dün sabah kurulum yapıldı. YouTube Fehmi Nemli kanalında yer alan inceleme videosunun ilk yorumundaki SDR ayarları ile ince ekran/panel ayarları da yaptım. Bütün güncellemeler, kanallar, ayarlar tarafımca yapıldı. Alt tarafta 2 farklı bölgede toplamda 15-20 cm dolaylarında kasa açıklığı mevcut. Göze batmıyor. Birinin kasa açıklığı var mı acaba diye bakması gerekiyor. Işık sızması testlerinde bir sıkıntı çıkmadı. Ölü piksel testlerinde de herhangi bir sorun yaşamadım. Televizyon gayet güzel. Servise yolum düşene kadar memnun eder. Servise yolum düşecek bir durum da hiç yaşamadım. Umarım yaşamayız. 2014 yılında aldığım LG 4K televizyon (4K'ların ilk piyasaya girdikleri zaman) hala çatır çatır çalışıyor. Tamam kabul çok fazla kullanılmadı ama 7 sene azımsanacak bir süre değil. Maşallah. Aynısı buna da olsa gayet başarılı. 4-5 sene idealdir benim gözümde. Film ve dizi haricinde normal TV kanallarında Ambilight kapalı tutulsa daha güzel olur diye düşünüyorum. Bu arada evimdeki 2+1 ses sisteminin sbuwoofer kabinini bağladım ve sonuç muhteşemdi. Kesinlikle soundbar almaya gerek yok. 20-30 watt RMS gücü olan bir subwoofer kabin ile oldukça başarılı sonuçlar yakalanabilir.

R Çevrimdışı

remzisen

Yeni Üye
4 Nis 2021
2
34
Selamünaleyküm.
Öncelikle başta Adem abi olmak üzere forumu kuranlara ve ilgilenenlere teşekkürü bir borç bilirim. Bu hafta 55 inç TV alacağım ve yardımınıza ihtiyacım var. Oturma düzenim TV karşısı . Genelde film ve maç izliyorum. Hatta uydu yayını kullanmıyorum diyebilirim IPTV den izliyorum tum yayınları.
6k bandında bütçem var.
Benim bulduklarım; Samsung TU8500, LGUN8100 VE NANO796, TCL C715, PHİLİPS 50PUS8505, VESTEL 55UA9800, TOSHİBA 55UL3B63DT, SONY XH8096,8196
-Bu televizyonlardan sizce hangisini F/P olarak alınabilir. İlgilenip Cevap veren arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.
A Adem Helvacı
F fikoloji
albanez albanez
Aragorn Aragorn
Umut Barış Umut Barış

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

Saint_33

Yeni Üye
30 Mar 2021
44
40
Ben alamayacak bu gidişle bir televizyon oda olsun Buda olsun demekten eskiden ne güzeldi bayiye varırdık yada teknoloji marketten hangisi gözümüze hangisi güzel gidiyorsa bir fiyat araştırması ondan sonra alırdık.Ondan sonrada ya bu teknoliji markette ki yada bayii de ki gibi güzel göstermiyor diyip sesimizi çıkartmadan izlemeye devam ederdik?Nerden bilelim adamlar aynı seriye karma panelle çalışsınlar?Çok fazla bilgi insanı sıkıntıya sokar derlerdi inanmazdım?

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Selamünaleyküm.
Öncelikle başta Adem abi olmak üzere forumu kuranlara ve ilgilenenlere teşekkürü bir borç bilirim. Bu hafta 55 inç TV alacağım ve yardımınıza ihtiyacım var. Oturma düzenim TV karşısı . Genelde film ve maç izliyorum. Hatta uydu yayını kullanmıyorum diyebilirim IPTV den izliyorum tum yayınları.
6k bandında bütçem var.
Benim bulduklarım; Samsung TU8500, LGUN8100 VE NANO796, TCL C715, PHİLİPS 50PUS8505, VESTEL 55UA9800, TOSHİBA 55UL3B63DT, SONY XH8096,8196
-Bu televizyonlardan sizce hangisini F/P olarak alınabilir. İlgilenip Cevap veren arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.
Lg nano görüntü olarak iyi. Samsung yazılım olarak cok iyi. Sony daha premium. Ben alsam o bütçede sony alırım. Sonra samsung, sonra servisten kötülüğünden lg. En kotu Philips ambilight var ama servis kötü. Tcl ve Vestel o fiyatlara alınmaz.

Sony > samsung > lg > philips > Vestel > tcl benim görüşüm.

M Çevrimdışı

Mehmettrko

Yeni Üye
6 Şub 2021
7
30
Hocam bende de 55Un7400 var. 11 taneyi geçmesi şart değil. 1 tane bile ölü piksel olsa ayıplı mal sayılıyor ama bence 1 tane problem edilmez. Çok olsaydı iade edilirdi. Işık sızması bende yok. Sizin ışık sızması bir film yada dizide görüntüyü engelliyorsa iade edin hocam. Ama filmlerde rahatsız etmiyorsa devam edin bence.

20210329_011946.jpg

Çok bi engel degil ama daha iyi olabilirdi diye duşunuyorum ôzellikle sol taraftaki sızma canimi sıkıyor..
Servis kutuyu açerken şeritleri poşetleri vs kopartıp yırtarak açtı kutuyu duzgun toparlayip gonderebilicegimi bilsem gonderirdim geri ama kutunun şeritleri olmadigi icin nasıl olur bilmiyorum mecbur kalmış gibiyim malesef

F Çevrimdışı

fthgccgl

Yeni Üye
15 Haz 2020
11
64
tüm forumdaşlara merhaba,
uzun süredir A Adem Helvacı beyin videolarını takip ediyorum,
uzun süren araştırmalardan sonra iki model arasında kaldım,

samsung 55Q80T ve Sony 55xh9096 Bu iki modelin fiyatları yaklaşık olarak aynı,

Benim tv Kullanma amacım ps4 ve daha çok film izlemek,

Samsungu 4 taksit ile sony ise 6 taksit ile alabiliyorum,

Fakat A Adem Helvacı videolarında samsung ilk tercih sebebi zihnimden hiç çıkmıyor.

Sizden görüş ve tavsiye istiyorum

Teşekkür ederim.

A Adem Helvacı
F fikoloji
albanez albanez
Aragorn Aragorn
Umut Barış Umut Barış

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
tüm forumdaşlara merhaba,
uzun süredir A Adem Helvacı beyin videolarını takip ediyorum,
uzun süren araştırmalardan sonra iki model arasında kaldım,

samsung 55Q80T ve Sony 55xh9096 Bu iki modelin fiyatları yaklaşık olarak aynı,

Benim tv Kullanma amacım ps4 ve daha çok film izlemek,

Samsungu 4 taksit ile sony ise 6 taksit ile alabiliyorum,

Fakat A Adem Helvacı videolarında samsung ilk tercih sebebi zihnimden hiç çıkmıyor.

Sizden görüş ve tavsiye istiyorum

Teşekkür ederim.

A Adem Helvacı
F fikoloji
albanez albanez
Aragorn Aragorn
Umut Barış Umut Barış
Film için Sony denir hep tabi ama konunun uzmanı değilim.
Ağırlıklı kullanım nasıl olacak? Oyun ağırlıklı mı film ağırlıklı mı kullanacaksınız?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri