theozan Çevrimdışı

theozan 

Aktif Üye
13 Ocak 2020
142
36
Hayırlısı olsun şimdiden merakınıza değicek bi tv olacağına eminim güle güle kullanın
Teşekkür ederim hocam tcl faciasından sonra umarım iyi çıkar ☺️
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

TCL i kutuyu açmadan iade ettiniz değil mi?
Kutuyu açtım kullandım 3 5 gün sonra aynı şekil jiletinlerine kadar paketledim iade ettim. Çok zorladım kendimi iade etmemek için ama çok dengesiz renk skalası olan berbat bir TV dir.

MMTECH Çevrimdışı

MMTECH 

Aktif Üye
24 Mar 2020
101
31
Herkese merhabalar. Foruma birkaç saat önce katıldım. Amazon.com.tr'den Philips 50PUS8505 modelini almıştım ve sonrasında Adem Bey'in videolarından bu modelle ve bu markayla ilgili videoları görünce bir bakınayım dedim. Siparişim şu an kargoda. Açıkçası Ambilight ve Android olması hasebiyle bu ürünü tercih etmiştim. Fakat Android kısmını Mi Box S gibi çözümlerle çok güzel bir şekilde halledebiliriz. Onun haricinde Ambilight için de çok da elzem değil yani.

Kanal geçiş hızı pek mühim değil, 50 inç ideal, panel üreticisi olarak problem çıkma potansiyeli daha az olan bir marka veya model daha iyi olur elbette. Köşeden aydınlatma yerine direkt aydınlatma daha mantıklı geldi Adem Bey'in videolarından anladığım kadarıyla.

IPS monitör kullanıyorum. Siyahlarda sıkıntı çekiyorum. VA panel siyah derinliği açısından daha güzel (en azından bilgisayar monitörlerinde) ve aynı durum televizyonlarda da geçerliyse VA panel daha mantıklı olabilir.

4500-5200 lira bir bütçe ile teknik temel özellikleri iyi modeller önerebilir misiniz acaba?

Şimdiden çok teşekkür ederim vakit ayırıp okuyan ve yardım edecek herkese.
Samsung 60T'den başkası olmaz o paraya.

N Çevrimdışı

Nickneyime 

Aktif Üye
30 Nis 2020
69
31
55XH8096 modelini ben de almış bulunmaktayım. O kadar va panel diye tutturmuştum bakalım artık nasıl çıkacak inşallah pişman olmayız.

H Çevrimdışı

Hakan0691

Yeni Üye
28 Mar 2021
6
44
Merhabalar 26.03.2021 de teslim edilen Sony Xh8096 televizyonumun bugün kurulumu gerçekteşti lg nano866 ve sony xh80 -xh81 serileri arasında kalmıştım forumda okuduğum kullananların geri dönüşleri tavsiyeler dahilinde sony e yönelmiştim evleneceğim için kurdurmak istemedim fakat biz kurulumunu yapalım bi sıkıntı olmasın ileride bakalım tekrar kutusuna koyarsınız evinize götürürsünüz dediler tv o yüzden tekli koltuğun üzerinde ayakları üzerine kurulmadı gerçekten renkleri doygunluğu canlılığı olsun mükemmel yan açıdan da izledim görüntüde herhangi bi bozulma parlama yok gördüğüm kadarıyla almak isteyenlere gözü kapalı öneririm ben söylemeden pixel testi de yapıldı servis tarafından bende bu fotoğraflardaki dolby atmos dolby vision destekli 4k videoyu açmalarını istedim gerçekten görüntüsü güzel olduğu kadar hoparlörleri de çok iyi isteğiniz olursa tv hakkında her türlü sorunuzu yanıtlayabilirim kullanım olarak.karanlık ortamda film de izlemeyi düşünüyorum ekran kalitesini deneyimlemek için
10261279-FCF6-4E8A-BBC5-43754936F74A.jpg
5B08978D-E681-4D8D-9B77-5C336890B4FC.jpg
7412FAE9-F6A3-4BB7-92C9-1F954823B5E8.jpg
03264842-37F5-46F0-A60C-199CE8FD8275.jpg
Hayirli olsun ayni tv den bende aldim pazartesi kurulumu gerceklesti sizden ricam tv nin sag ve sol alt arka kapagina elinizle hafif temas uyguladiginizda esneme yapiyormu beni cok rahatsiz etti bu durum

U Çevrimdışı

Uqurckr

Yeni Üye
25 Ocak 2021
14
28
Hayirli olsun ayni tv den bende aldim pazartesi kurulumu gerceklesti sizden ricam tv nin sag ve sol alt arka kapagina elinizle hafif temas uyguladiginizda esneme yapiyormu beni cok rahatsiz etti bu durum
Yarın kontrol edip size geri dönüş sağlıycam sanırım bu durum kapak inceliğinden olabilir bir de tv büyük kapak tok durmayıp esneyebilir zannımca.

E Çevrimdışı

erkan17

Yeni Üye
24 Mar 2021
23
47
Teşekkür ederim hocam tcl faciasından sonra umarım iyi çıkar ☺️
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kutuyu açtım kullandım 3 5 gün sonra aynı şekil jiletinlerine kadar paketledim iade ettim. Çok zorladım kendimi iade etmemek için ama çok dengesiz renk skalası olan berbat bir TV dir.
Hocam kutusu açılmış, kurulumu yapılmış ürünü iade aldılar mı? Nereden almıştınız ürünü....?

C Çevrimdışı

crazy_vefa

Yeni Üye
31 Mar 2021
4
29
50 pus 8505 den neden soğudunuz iyidir o tv ya
Philips ve Vatan rezaleti gibi bir başlıkla Adem hocamın videosu denk geldi önüme. Google işte, birden tavsiyelere geliverdi video :)

Ben zaten Adem beyin kanalını uzun zamandır takip ediyorum. Girip ekstra aratma gereğinde bulunmamıştım. Adem bey diyor ki Philips televizyon iyidir güzeldir ama servise işiniz düşerse yandınız diyor. Firma politikaları çok yanlış ve müşteriyi ve kanunu tanımıyorlar diyor çok kabaca.

E teknoloji şans işidir bunu hepimiz biliyoruz. Elbette televizyon geldiğinde kurulum yapılıp imzaları atmadan piksel testi bulutlanma testi ve ışık sızması testi yapacağım. Kasa açıklığı kontrolü yapacağım. Işık sızması olursa veya ekrandan kaynaklı herhangi bir şey olursa iade değişim için Amazon Türkiye ile işlemleri hemen başlatacağım.

Fiyatı seviyesinde sunduğu donanım ve özellikler gayet iyi. YouTube Fehmi Nemli kanalında bu model için detaylı bir video çekilmiş. Kendisi en güzel ve en doğru renk için televizyonda yapılması gereken ayarları ilk yoruma sabitlemiş. Onu buldum araştırma sonucu. Televizyon gelip testleri yapmadan önce bu ayarları uygulayıp testi öyle yapacağım. Sonrasında şansımız yaver giderse televizyonu uzun vade kullanmayı isterim tabii ki.

Ama servis politikası yüzünden biraz soğudum gibi oldu. Amazon Türkiye'ye güvenim tam. Sorun çıkarsa mağdur edilmeyecek olduğumu bilmek yeterli şu an için. Ama televizyonda sorun çıkarsa hangi modeli almam konusunda size danışmak istedim.

H Çevrimdışı

hancı68

Aktif Üye
6 Şub 2021
62
48
Arkadaşlar vestel 40 inç full HD görüntü kalitesi paneli anakartı iyi olan uzun süre götürecek smart internet olmayan televizyon tavsiyesi istiyorum pencere karşısında karşıdan yandan her açıdan izlenebilen bişey olsun ilgilenen herkese sons
Adem Helvacı Adem Helvacı Aragorn Aragorn mightythor mightythor değerli üstatlar bu arkadaşa bi yardımcı olsanız çok bişey istemiyor vestel 40 inç smart Android olmayan ekran kalitesi iyi her açıdan izlenebilen anakartı paneli iyi bişey olsun uzun süre götürecek tv tavsiye edermisiniz rica etsem ???
A ADEM H

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Arkadaşlar vestel 40 inç full HD görüntü kalitesi paneli anakartı iyi olan uzun süre götürecek smart internet olmayan televizyon tavsiyesi istiyorum pencere karşısında karşıdan yandan her açıdan izlenebilen bişey olsun ilgilenen herkese sonsuz teşekkürler
Philips'de şöyle bir model var.Vatandaş videosunu çekmiş,işinize yarar belki

H Çevrimdışı

hancı68

Aktif Üye
6 Şub 2021
62
48
Ben öyle bir tv bilmiyorum vestel kanadında
Teşekkür ederim usta sağol vestel o kadar televizyon üretip satıyor ama paneli ana kartı iyi olan televizyonu yoksa üretmeye gerek yok kapatsınlar fabrikaları

Geri
Üst Alt