E Çevrimdışı

edgespear101

Yeni Üye
29 Kas 2020
13
25
Vestel'in yeni çıkan QLED modeli hakkında görüşleriniz neler acaba? 8.250 TL'ye kuponla almaya değer mi? Yoksa başka modellere mi bakmamı tavsiye edersiniz. Kafam inanın çok karışık. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim :)

Model :

Adem Helvacı Adem Helvacı
F fikoloji

G Çevrimdışı

galantus 

Aktif Üye
20 Ara 2020
83
24
Günaydın sayın arkadaşlar.55 inch bir tv alacağım.Günlük kanallar, akşam film keyfi. Beklentim bu.4500 TL / 6000 TL arasındayım.
Fiyat performans dengesini gözetiyorum.Marka vs.ilgim yok.Şu modeller arasındayım:
Vestel 55 U 9400
TCL 55 P8M
Regal R 7550 UA
LG 55 UN 71006
Samsung 55 RU 7105
Sony 55 XH 8096
Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkürler...

E Çevrimdışı

erkan17

Yeni Üye
24 Mar 2021
23
47
Günaydın sayın arkadaşlar.55 inch bir tv alacağım.Günlük kanallar, akşam film keyfi. Beklentim bu.4500 TL / 6000 TL arasındayım.
Fiyat performans dengesini gözetiyorum.Marka vs.ilgim yok.Şu modeller arasındayım:
Vestel 55 U 9400
TCL 55 P8M
Regal R 7550 UA
LG 55 UN 71006
Samsung 55 RU 7105
Sony 55 XH 8096
Değerli fikirleriniz için şimdiden teşekkürler...
Sony 55 XH 8096 ...

G Çevrimdışı

gendarme35

Yeni Üye
19 Mar 2021
13
56
Merhaba, uzun süredir forumu takip ediyorum, yüzlerce sayfayı da okudum, buradan edindiğim bilgilerle sonunda tv'yi de görerek 55UL3B63DT aldım ve kurulumu yapıldı. Televizyonu henüz çokça kurcalamayasam da merak edip sorusu olanlara yardımcı olmak isterim. 2 günlük deneyimimi aktarmam gerekirse TV'nin görüntü ve ses kalitesinden memnunum. Kanal geçişleri biraz yavaş ama çok da üzmüyor açıkçası, en azından ben rahatsız olmadım. Panel Samsung çıkması beni mutlu etti, en azından diğer markalar yerine Samsung olması daha iyidir diye düşünüyorum.

Bu arada forumda arattım ama net bir bilgi bulamadım, bir konu var o da çok ayrıntılı değil. TV'ye ekran koruyucu alacağım ama bunun için bir önerisi olan var ? Buharlanma, ekrana toz çekme gibi sorunlar yaptığını okudum, ayrıca gündüz parlama yapıyormuş. Bilgi verebilen olursa sevinirim.
Merhaba
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın..
Aynı cihazı HB.den almayı düşünüyorum. Şu an indirimde 4200 tl. Ancak endişem IPS panel denk gelmesi. Siz nereden aldınız ?. Servis kuruluma geldiğinde panel VA değilde IPS çıksaydı nasıl bir yol izleyecektiniz?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu ekranda stabil bir tv için bütçe yetersiz maalesef. En azından bir 55V6863 veya 55UL3A63 vs yazalım desek hem bütçeyi aşar hem de 55UL3B63 de stok sorunu başladı.

Ekranı küçültmek konusunu düşünseniz? :alala
Adem bey
55UL3B63 şu an indirimde yeniden 4200 tl. Vestel'in karma panel durumu malum.
YouTube'da 50UL3B63 modeli videonuzda "55UL3B63 farklı bir üretim" demiştiniz. Panel üreticisi farklı olsa da
"55UL3B63 modelinde sadece VA tip panel var" diyebilir misiniz? Yoksa IPS panel sürprizi ile karşılaşabilir miyiz ?
Son olarak dahili android istemeyen standart bir kullanıcı için güncel fiyatı ile bu cihazı tavsiye eder misiniz ?

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fahoge

Yeni Üye
25 Mar 2021
13
41

Şu an tam ben de aynı iki televizyona bakıyordum philips va panel sony ips panel bu yüzden philipse daha yatkınım ama sony kalitesi de başka. Ne yapsam bilemedim. Forum genelde philipse sıcak bakmıyor ama bu fiyatlarda başka alternatif söyleyen de yok.
Vatan'da akşam kampanya vardı sony 55xh8096'yı 5689tl'ye aldım geçtim hayırlısı bakalım inşallah içime siner.

Q Çevrimdışı

qurizsma

Yeni Üye
26 Mar 2021
25
34
merhabalar herkese. an itibariyle üye oldum 1 haftadir TV için araştırma yapıyorum.
100 hz. & hdmi 2.1 oled olmayan oneriniz nedir? samsung 55q80t ile sony 55xh9096 arasinda kaldim ama illa bunlar olacak gibi bi ısrarimda yok. yardimci olabilirmisiniz lütfen?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

55Q70T iade edip 55XH9096 kullanan biri olarak her sorunuzu yanıtlayabilirim. Bu listede Q70T modeli XH9096 modelinin ancak getir götürünü yapabilir.Aynı kategoride değil kesinlikle. Diğer modelleri bilemiyorum, üstadlar yorumlayabilir.
peki sony 55xh9096 mi samsung 55q80t mi ikisi arasinda kaldim bende

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

bugi03

Aktif Üye
23 Mar 2021
54
29
Uzun bir araştırma sonucu Philips marka ambilight destekli bir TV almaya karar verdim. Philips Hue kullanarak evde görsel sinema şöleni yaratmak istiyorum. Fakat hangi modelini almam gerektiği konusunda net karara varamadım. Genellikle karanlık ortamda dizi ve film izlemek için kullanacağım bir TV olacak.

58pus8505 modeli ile 65pus7805 arasında kaldım. Bütçe olarak 7000 TL üstüne çıkmak istemiyorum. Bu iki TV arasında en çok göze çarpan farklar 58 inç olan model Android işletim sistemini kullanırken 65 inç olan model saphi işletim sistemini kullanmakta ve 58 olan model VA panel 65 olan mod IPS panel. Genelde okuduğum yorumlar karanlık ortamda dizi film izlemek için VA panel almam gerektiği yönündeydi. Fakat 65 inç modele boyut olarak daha yakın hissediyorum kendimi. Siz değerli forum üyelerinin yorumlarını bekliyorum. Marka olarak Philips kesinleştirdim fakat model konusunda hala kararsızım.

E Çevrimdışı

erkan17

Yeni Üye
24 Mar 2021
23
47
Uzun bir araştırma sonucu Philips marka ambilight destekli bir TV almaya karar verdim. Philips Hue kullanarak evde görsel sinema şöleni yaratmak istiyorum. Fakat hangi modelini almam gerektiği konusunda net karara varamadım. Genellikle karanlık ortamda dizi ve film izlemek için kullanacağım bir TV olacak.

58pus8505 modeli ile 65pus7805 arasında kaldım. Bütçe olarak 7000 TL üstüne çıkmak istemiyorum. Bu iki TV arasında en çok göze çarpan farklar 58 inç olan model Android işletim sistemini kullanırken 65 inç olan model saphi işletim sistemini kullanmakta ve 58 olan model VA panel 65 olan mod IPS panel. Genelde okuduğum yorumlar karanlık ortamda dizi film izlemek için VA panel almam gerektiği yönündeydi. Fakat 65 inç modele boyut olarak daha yakın hissediyorum kendimi. Siz değerli forum üyelerinin yorumlarını bekliyorum. Marka olarak Philips kesinleştirdim fakat model konusunda hala kararsızım.
- Philips 65PUS7805,

- LG 65UN7300 ben de bu ikisi arasındayım...

E Çevrimdışı

erkan17

Yeni Üye
24 Mar 2021
23
47
Ambilight sistemine Hue ekleyerek güzel bir görsel yakalamak istiyorum o yüzden şuan için Philips harici düşünmüyor gibiyim.
Bu iki model fiyat ve özellik olarak yakın.... 6800 TL gibi....
Philips te amblight ve P5 motor var....
LG de akıllı kumanda ve övülen bir panel var.... ?

Geri
Üst Alt