S Çevrimdışı

sempotech

Yeni Üye
24 Şub 2021
10
42
TU7000 kesinlikle ama kesinlikle tv diye alınacak bir model değil.
TU8000 İdare eder, iyidir, maçı götürür modeldir
TU8500 içiniz rahat alabileceğiniz tv dir
RU7100 ise eğer TU8500 almayacaksanız almanız gereken modeldir.

Yani bana TU8000 mi yoksa RU7100 mü deseniz 7100 tercih ederim.
Tamamdır abi, ozaman VA panel olmasına rağmen TU8500 alıyorum o halde. Tekrar çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Allah'a emanet olun.

E Çevrimdışı

Erdem Ekiz

Yeni Üye
19 Şub 2021
13
40
Bende nano866 almak istiyorum 100 hz olması hdmi 2.1 olması akıllı kumandası birçok artısı var bir de ince slim metal kasa dolby atmos ses sistemi birde hdr özelliği var bildiğim kadarıyla bir de üretiminde çalışıyorum lg nin kaliteli bi televizyon pişman olacağınızı sanmıyorum açıkçası bir de tv geldikten sonra deneyimlerinizi aktarırmısınız rica etsem
Hocam merhabalar TV hakkında bilgi istemiştiniz;
Açıkçası güzel cihaz. Slim kasa olması hoş. Yanlız Adem Helvacı Adem Helvacı beyin dediği gibi edge LED mevzusunu cihazda hissediyorsunuz. Yani siyah ekranda ortada bir görüntü nesne belirdiğinde alttan yukarı doğru bir aydınlanma yapıyor. Bu mause imleciylede beraber hareket eden bir ışık yansıması yapıyor. Cihazın alt tarafı özellikle ayak kısmına doğru ısınmalar mevcut. Görüntü 100hz panel için akıcı ve kesintisiz. İnternetten 4k (YouTube) üzerinden bir video açtım benim internet hızımın 16 MBS olmasına rağmen ilk 3 dk sorunsuz ondan sonra geç yüklemeler başladı. Ama video devam ediyor aynı kalitede. 1080p de sorunsuz devam ediyor videolar. PS3 kullanıcısıyım. Oyunlarda sorun görmedim. Sesi bayağı iyi derecede... Cihazda anladığım kadarıyla 3gb rom bulunuyor bunun 2,5 GB size ait. Eğer fazla uygulama yüklemeden kullanırsanız internet önbelleğinde de sorun yaşamazsınız kanaatindeyim...
7 tane renk modu 6 ya yakın ses modu var.
Benim tek takıldığım şu ana kadar üsttede dediğim gibi edge ledlerin sorunu olan yansıma oldu. Cihaz açılırken ışık sızması denilen olay bu cihazda olmuyor.... Hakkımızda hayırlısı ?

T Çevrimdışı

TheMfk

Yeni Üye
23 Şub 2021
3
28
Merhabalar hocam, Grundig 55 GEU 7830 B 55" model TV almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz? Panel kalitesi iyi midir yoksa üzer mi acaba?

S Çevrimdışı

soulless 

Yeni Üye
6 Ocak 2021
47
46
Adem Helvacı Adem Helvacı Üstadım size mail de gönderdim buradan da sormak isterim. 4500 bütçe ile 55 ekran hangi Vestel'i önerirsiniz? Sanırım Vestel bu fiyat bandında en iyi seçenek.

Merhabalar hocam, Grundig 55 GEU 7830 B 55" model TV almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz? Panel kalitesi iyi midir yoksa üzer mi acaba?

Bu model de olabilir. Grundig veya Vestel 55U9500... Hangisini daha çok önerirsiniz veya fark yok, al gitsin der misiniz? Sadece fiyat anlamında bunu soruyorum. Grundig'in fiyatı bayaa düşmüş.

Adem Helvacı Adem Helvacı

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu model de olabilir. Grundig veya Vestel 55U9500... Hangisini daha çok önerirsiniz veya fark yok, al gitsin der misiniz? Sadece fiyat anlamında bunu soruyorum. Grundig'in fiyatı bayaa düşmüş.

Vestel de U serisi bir tv alacağıma (İstisna bazı modeller hariç) gidip çuval çuval Taşköprü sarımsağı alırım zira daha mantıklı bir alışveriş olur :kiskis

Grundig lütfen. Panel üreticisi de güvenilir.

S Çevrimdışı

soulless 

Yeni Üye
6 Ocak 2021
47
46
Vestel de U serisi bir tv alacağıma (İstisna bazı modeller hariç) gidip çuval çuval Taşköprü sarımsağı alırım zira daha mantıklı bir alışveriş olur :kiskis

Grundig lütfen. Panel üreticisi de güvenilir.
1 saat önce 3890 TL ile sepete eklediğim Grundig şimdi 4199 olmuş hatta başka bir linkte fiyat 4599 TL. Hepsiburada sitesi sapıttı, ya da Grundig bizle maytap geçiyor. :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hal böyle olunca şimdi de elim satın al butonuna gitmiyor. 300 TL iyi para...

E Çevrimdışı

ethembynkr

Yeni Üye
23 Şub 2021
1
Herkese merhaba.

55 inç televizyon aramaktayım. Özelliklerim ve isteklerim az ve öz:
  1. Yan açılardan izliyorum
  2. Maç izliyorum
  3. Web ve android uygulamalar kullanmak istiyorum.
  4. Bütçem 6500 civarı
Bütçeme uygun televizyonlar ise şunlar
  1. SONY KD-55XH8196
  2. Philips 58PUS8505/62
  3. TCL 55C715
  4. Vestel 55UA9800
Servis, arza durumu, malzeme kalitesi gibi konularda pek bilgim yok, bunlarıda göz önüne alıp bana önereceğiniz televizyon hangisi olurdu tabi bunları boşver "sen şunu al" da diyebilirsiniz :) Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
O Çevrimdışı

Onur35x

Yeni Üye
22 Şub 2021
3
34
Selamlar Samsung 50tu8500 TV aldım karanlıkta geçen hareketli sahnelerde karlanma 3lü dörtlü gösterme oluyor neden kaynaklanıyor olabilir.?
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

Farozcan

Yeni Üye
6 Ara 2020
12
44
Yanıt için teşekkür ederim. Sesle komut vesaire, kurulum noktalarında sıkıntı olmuş. Yine de dikkate alacağım. Onvo ile arasında 700 TL fark var. Bu farka değer mi bilmiyorum. Dediğim gibi smart vesaire umurumda değil. Hala Onvo ilk sırada. Bu hafta içi alacağım birini...
Artık öğrendiler. İlk geldiginde servis kuramadi bile. Sonraki gelişte sorun çözüldü.

B Çevrimdışı

bzbzbzbzbz

Yeni Üye
26 Şub 2021
1
24
Herkese merhabalar;

50 inç boyutlarında 4K bir smart led tv almayı düşünüyorum.

Samsung | 50TU8000
TCL | 50P8M
Vestel | 50U9400

Bu televizyonlar arasında bir seçim yapmaya yakınım. Farklı marka ve modeller için de tavsiyelerinize açığım ancak fiyat (3,5k₺ - 5k₺) ve boyut (50inç) bakımından bu televizyonlara yakın olursa sevinirim. Beklentilerimden kısaca bahsedecek olursam:

- Öncelikle uydu yayınında, kanal geçişlerinde ve menülerde bariz bir ağırlık, yavaşlık olmamalı.
- Youtube, Netflix ve Amazon Prime Video gibi platformlarda sorunsuz video izlenebilmesi. Web tarayıcı üzerinden yapılan aramaların pratik olması.
- Mobil cihazlardan kaliteli bir şekilde kablosuz ekran paylaşımı yapılabilmesi.

Malzeme, donanım, panel ve yazılım bakımından TCL ve Vestel güvenilir midir. Samsung 50TU8000 ile, Vestel 50U9400 arasında fiyat farkına değecek kadar kalite farkı var mıdır? Yukarıdaki belirttiğim model televizyonların, her kullanan kişi tarafından bilinen bariz sorunları, göze batan hataları var mıdır? TCL 50P8M almak riskli midir? Yoksa aksine piyasadaki televizyonların F/P bakımından rakibi midir? Tavsiyelerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler. Adem Helvacı Adem Helvacı

A Çevrimdışı

atay78

Yeni Üye
23 Şub 2021
9
35
Bende tvde cok kararsiz kalanlardanim 3 model arasinda gidip geliyorum ilk ikisi ayni segmentlere yakin ama 3.su biraz onlardan ayriliyor gibi

Sony9077 ve lg 916 na modelinden hangisi alinmali birde
Oled var kafamda ama oledler hakkindaki su ekran yanmasi olayini asamadigim icin cok mesefeliyim olede oled olarakta lg bx55 inc modelini dusunuyorum bana yardimci olablirmisiniz acaba birde sanirim

Lg 916 ips ekranken sony9077 va panalmidir benmi yanlis biliyorum

Son olarakta sony ve lg servisi nasildir acaba

E Çevrimdışı

ekoko5454

Yeni Üye
30 Ocak 2021
11
33
1 saat kadar önce vatan bilgisayardan

Sony KD-55XG8196 modelini 6.000 tl ye almış bulunuyorum inşAllah pişman olmam.​

Geri
Üst Alt