albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
albanez albanez abi yardımcı olur musun
kardeş 2 kağıda bu iş biraz zor yaw
ayrıca 45derece bence çok fazla,yarın VA alırsan,bu ne biçim görüntü dersin!
IPS de alsan ucuz paraya olan bir IPS de iş görmez!

TV+Box işi bence daha iyi hatta daha doğru ama bu bir tercih meselesidir,örneğin
ben böyle kullanıyorum ama kimisi her bir şeyi TV yapsın istiyor
Ayrıca BOX alsan bile bunlar da yerine göre sıkıntılıdır ve işten anlamıyorsan
kaldırıp onuda duvara çarpabilirsin,bence herkes BOX işine bulşmasın,TV ler az/çok
bir işi zaten yapıyor!

ebatı da küçük tutup 40/43 gibi yerli TV lere bakacaksın o zaman 2 kağıda bunlar bulunuyor

C Çevrimdışı

cbufatih

Yeni Üye
6 Eki 2020
29
36
kardeş "yerli" montajlı markalara takılacaksın veya biraz daha çıkma yapıp Samsung/Philips lere bakabilirsin

örneğin şuna bir bak derim sana;Grundig GCU8900(50" lik) hala varmı bilmiyorum 2019 model sanırım 3.2/3.4 gibi fiyatı var
Üstad, teknik olarak çok güzel detaylar veriyorsun, ancak izleme deneyimi ve kullanım olayları da var, beklentiler var. adam 3,5-4 k var demiş ona philips samsung al diyorsun, başka birisi philips/samsung iiçin 7-8k var diyor ona oled diyorsun, oled fiyatları uçuk zaten. üreticiler bile üst ve premium müşterilere şimdilik sunuyoruz diyor, philips diyorlar yok öyle yok böyle tpv dandik, samsung diyorlar o paraya bu alınmaz, sony diyorlar öyle böyle, insanların kafası karışık, çok daha fazla karışıyor, neticede cebinde 3 bin olanında kafası karışıyor, 10 bin olanında, Sivaslı dayının dediği gibi ‘nereye izleyecekler bu adamlar’ ?
Selamlar..

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
senin dediğin şekilde yazdım aynen,yani biraz anlamak isteyen olayı çözer,zor bir şey değilki
sen şimdi hepsini karıştırmışsın...

.....veya biraz daha...deyip yazdım yukarıda!

...örneğin deyip Grundig... den bir model yazdım! 3.5/4 kağıda

...7/8 kağıdı olan adam elbette biraz daha çıkabilir ki Arçelik OLED ler indirimde böyle rakamlara düşüyor arada

veya 10 kağıda olan adama sormak lazım 12 çıkma yaparmısın diye?? ve cevap da büyük oranda evet gelecektir
tek sorun adam korkuyor OLED almaya yaw,illet forumlarda öyle şeyler yazılıyorki adam resmen korkuyor OLED almaya

ben sayısını unuttum ama bir çok kişiye OLED aldırdım,daha sorun çıkan Allaha şükür çıkmadı,bu demek değildir
hiç çıkmayacak ama oranlar ciddi düşük ama TF/DH göre OLED almak bile aptallık yaw:kiskis

halbuki LCD alıyorsun çok daha fazla dert! kendim aldım geçenlerde pixel hatası çıktı 10 gün sonra yenisini verdiler
bu işler böyle ve herkese mal var merak etme,marketler sağolsun 2/3/4 kağıda bir sürü TV var

Zaten bu forum Vestel forumu da sayılır,hem ustaları hem bilenleri hem de her şeyiyle Vestel alınabilir TV lerdir
çok çeşitli fiyatları da bvar ki bunlar da artık herkese hitap edebiliyor

++

ama senin niyetin "bağcı dövmekse" ben bunu yemem onuda açık yazayım buradan:kiskis

anlayan adam anlar anlamayan adam anlamaz,ben SATCI veya firma yalakası veya firma ile ilişkisi olan
veya bir şekilde mal satan adam değilimki,her bir şeyi hem de aleni yazarım,alan alır almayan almaz

bu arada ben de panel arıyorum! şöyle tatlı fiyata istediğim bazıları var ama bulamadım daha
elimdekini de satıyorum,gelsin yenisi diye yola çıktım ama şimdilik bir şey yok
para da bol yok,gidip OLED alayım:haha

E Çevrimdışı

enginckc 

Yeni Üye
20 Kas 2020
40
albanez albanez Açıkçası evlenirken 2016 yılında aldığım kronik sorunlu 2015 android TV 49PUK7150 'den sonra bir daha android ve PHİLİPS asla diyordum ama bu meretlerin görüntüleri de bu fiyat aralığında gerçekten iyi oluyor yahu!
Taaa o zamanlar Donanım Haber'de takip ediyordum sizi..
Hangi şehirdesiniz siz hocam bu arada ben almak istesem ?

C Çevrimdışı

Cornellius

Yeni Üye
4 Haz 2020
32
46
Merhaba Albanez Hocam
Arçelik 9 serisi UHD Pro A49 A 950 A /4K Smart 49" 123 Ekran TV nasıl bir tv, alınır mı?
En üst segment tvlerden sanırım
Nanocell IPS mi?
açıklama detayında :
Nano Colour teknolojisi ile mükemmel renkler : Var

İ Çevrimdışı

İbrahimK

Yeni Üye
24 Kas 2020
5
31
OLED tabiki alınır bütçe durumu elverişli ise

nerede bu bahsettiğin C10 panel?? fiyat bana ucuz geldi:hmm

yoksa "malları bitiriyoruz" kampanyası filanmı yaw

Ben 10 kağıt ile gezen adama OLED lere bak diyorum artık!
veya 12/15 ler filan

yaw gebermiş bir LCD teknolojsine böyle manyak paralar basılırmı!
Oled55cx6pla modeli üstadım. Dün gece teknosa ve vatanda 11000 TL idi.

E Çevrimdışı

enesberasahin

Yeni Üye
24 Kas 2020
7
19
kardeş 2 kağıda bu iş biraz zor yaw
ayrıca 45derece bence çok fazla,yarın VA alırsan,bu ne biçim görüntü dersin!
IPS de alsan ucuz paraya olan bir IPS de iş görmez!

TV+Box işi bence daha iyi hatta daha doğru ama bu bir tercih meselesidir,örneğin
ben böyle kullanıyorum ama kimisi her bir şeyi TV yapsın istiyor
Ayrıca BOX alsan bile bunlar da yerine göre sıkıntılıdır ve işten anlamıyorsan
kaldırıp onuda duvara çarpabilirsin,bence herkes BOX işine bulşmasın,TV ler az/çok
bir işi zaten yapıyor!

ebatı da küçük tutup 40/43 gibi yerli TV lere bakacaksın o zaman 2 kağıda bunlar bulunuyor
albanez albanez Abi teşekkürler cevap yazdığın için aslında çok yanlardan izlenmiyor va panel üstünden gitsek peki 2000 civarında bi kaç öneri yapabilir misin? Şimdiden teşekkürler

S Çevrimdışı

sangi

Yeni Üye
26 Kas 2020
1
bende 65 inch bir TV bakıyordum özellikle "Philips PUS" serisine ama Albanez'in yorumlarını gördüm önceki sayfalarda ve vazgeçtim gibi, peki 65 inch olarak ne önerirsiniz? Bende 7000-8000 bandında bakıyordum ama sonuçta uzun süreli kullanım için alıyorum bir miktar daha üzerine çıkabilirim...

M Çevrimdışı

mehmetozsoy

Yeni Üye
22 Kas 2020
10
41
Merhaba,

Öncelikle değerli fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

4500 TL'ye kadar 49-50 inç televizyon arayışım var.
Beklentim sadece hdmi ile laptop bağlamak, mi box ile netflix youtube
tv özelliğini kullanmayacağım.
smart da olmayabilir.

Panel, anakart, kontrast, yenileme hızı ve ses önemli.
Panda panel olmasını istemiyorum.
Işık dağılımı önemli benim için.
Marka takıntım yok.
İzleme açısı karşıdan olacak.
Ağırlıklı gece kullanım olacak, izleme mesafesi 3,5 metre
Işık sızması, bulutlanma, kilitlenme, kronik problemi en az olan yaygın modeller tercihim.
Günlerdir okuyorum forumu, sitelerden bakıyorum aklım çok karıştı.

Aşağıdaki bağlantıdakilerden siz olsanız yukarıdaki beklentileri karşılayacak şekilde hangisini alırdınız?

Desteğinizi rica ediyorum.

Çok teşekkür ederim ?

albanez albanez F fikoloji A Adem Helvacı Aragorn Aragorn

Merhaba, doğru ürün seçimi için yardımınızı rica ediyorum, f/p olarak hangisini alırsınız ?

C Çevrimdışı

cbufatih

Yeni Üye
6 Eki 2020
29
36
senin dediğin şekilde yazdım aynen,yani biraz anlamak isteyen olayı çözer,zor bir şey değilki
sen şimdi hepsini karıştırmışsın...

.....veya biraz daha...deyip yazdım yukarıda!

...örneğin deyip Grundig... den bir model yazdım! 3.5/4 kağıda

...7/8 kağıdı olan adam elbette biraz daha çıkabilir ki Arçelik OLED ler indirimde böyle rakamlara düşüyor arada

veya 10 kağıda olan adama sormak lazım 12 çıkma yaparmısın diye?? ve cevap da büyük oranda evet gelecektir
tek sorun adam korkuyor OLED almaya yaw,illet forumlarda öyle şeyler yazılıyorki adam resmen korkuyor OLED almaya

ben sayısını unuttum ama bir çok kişiye OLED aldırdım,daha sorun çıkan Allaha şükür çıkmadı,bu demek değildir
hiç çıkmayacak ama oranlar ciddi düşük ama TF/DH göre OLED almak bile aptallık yaw:kiskis

halbuki LCD alıyorsun çok daha fazla dert! kendim aldım geçenlerde pixel hatası çıktı 10 gün sonra yenisini verdiler
bu işler böyle ve herkese mal var merak etme,marketler sağolsun 2/3/4 kağıda bir sürü TV var

Zaten bu forum Vestel forumu da sayılır,hem ustaları hem bilenleri hem de her şeyiyle Vestel alınabilir TV lerdir
çok çeşitli fiyatları da bvar ki bunlar da artık herkese hitap edebiliyor

++

ama senin niyetin "bağcı dövmekse" ben bunu yemem onuda açık yazayım buradan:kiskis

anlayan adam anlar anlamayan adam anlamaz,ben SATCI veya firma yalakası veya firma ile ilişkisi olan
veya bir şekilde mal satan adam değilimki,her bir şeyi hem de aleni yazarım,alan alır almayan almaz

bu arada ben de panel arıyorum! şöyle tatlı fiyata istediğim bazıları var ama bulamadım daha
elimdekini de satıyorum,gelsin yenisi diye yola çıktım ama şimdilik bir şey yok
para da bol yok,gidip OLED alayım:haha

amacım bağcı dövmek falan değil, sana da bir şey yedirmeye çalışmıyorum, fakat bu işin de sonu yok. bilgi verici pek çok şey yazmışsın eyvallah. fakat 3 binlik panel ile 7 binlik panel arası elbet fark olacaktır. 7 binlik panel ile 10binlik arasında da elbette fark olacaktır. 10binlik oled ile 15binlik oled paneli veya tv donanımı elbette farklı olacaktır. şimdi Philips 58 android'i 7'ye satarken vestel 5.5'e satıyorsa elbette panel malzeme o bu farkı olacaktır. işin özü aslında bu kadar basit elbette 15k verdikten sonra çöp panel almayacaksın.

yorumlarını alt alta koyup değerlendirdiğinde hiç bir şey alamadan çıkarsın.

3 vereceğine 5 ver daha iyisi olsun,ucuz etin yahnisi kara olur ucuz mal alacak kadar zengin değilim gibi söylemler zaten anadolu bilgeliğinin her alana uygulayabilecek şekilleridir.

Not: Vestel 58ua9600 aldım, ekran görüntüsü titreşiminden ve ölü pikselden dolayı iade ettim.
Philips 58pus8505 aldım gayet memnundum. Kampanyadan 4 bine 65 inch arçeliğin 9 serisi denk geldiği için iade ettim. Eğer Arçelik 9 serisinden memnun kalmazsam, tekrar Philips alacağım.
not 2: şunu diyebilirsin 7 bine Philips'in 50 hz. çöp panelini alacağına 8,2 arçeliğin oled'ini al. 8,2 Arçelik alacağına 11 lg al sonra tekrar 14'e Philips oled var diye uzar gider bu işler.
not 3: 50 Philips alacağına biraz daha verip başka bir şey alsaymışsın, pek doğru bir karar olmamış.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
bende 65 inch bir TV bakıyordum özellikle "Philips PUS" serisine ama Albanez'in yorumlarını gördüm önceki sayfalarda ve vazgeçtim gibi, peki 65 inch olarak ne önerirsiniz? Bende 7000-8000 bandında bakıyordum ama sonuçta uzun süreli kullanım için alıyorum bir miktar daha üzerine çıkabilirim...
bunların hepsini detaylı biçimde ilgili başlığında fazlasıyla anlattım

8505 serisini biraz özel biraz farklı ve biraz da tuhaf görmelisiniz ki bunları da açıkça anlattım

43/65 direk geçiniz demiştim
70 i de kafadan eleyin demiştim
geriye iki adet kaldı birisi 50 birisi birisi 58 lik olan VA panelli TV leri

tercihen 58 ebatı da eleyip direk 50 liğini alıyorsunuz dedim ve hala da böyle diyorum>> 50/8505 adres budur
şayet Philips den bu seriyi istiyorsanız;diğer Smart,Android,Ambilight v.s v.s işleri benim ne kullandığım nede
baktığım özellikler kesinlikle değildir,bunların kararı size kalıyor,bana sadece TV vazifesi görsün yeter!
bir de bana "Monitör" olarak da gelmesi gerekiyor ama AÇI sıkıntısı sebebiyle kesinlikle bundan dolayı
bana gelmiyor hiç! onun için "satıyorum" dedim yaw,IPS panel TV alacağım 49 dan büyük de kesinlikle
istemiyorum,bir kaç tane var ama fiyatları bana göre manyak yaw,beklerim teşhir bulursam kaparım

Philips 8505 derken,bu yazdıklarıma göre karar verini,evde koyacak müsait yer olsa oraya atarım ama yok!
zaten 2 tane TV var bir de bu var onun için bunu mecburen postalayacağım:hihi

++

Beyler OLED için 7/9 arası Arçelik bulunabiliyor,adamları anlattım,ne yaptıklarını kendileri de bilmiyor
dolayısıyla bende daha fazla bilemiyorum ama bu fiyatlar(teşhir veya sıfır) "bana göre" çok güzeldir
sizi bilemem,ben Satıcı değilim elimde böyle bir mal da yoktur,ama bu fiyat da gayet iyidir

LGE den OLED;ciddi tavsiyemdir,ama ben sadece panel için böyle konuşuyorum,Servis veya Müşteri Hiz.
leri v.s kararları size kalıyor,dandik veya kötü veya rezil demek istemem ama çok iyi olduklarını da
söylemek yalnış olur,ama hangisi iyi onu da siz söyleyin millet öğrensin?? Samsung?? Sony??
Philips/TPV??

Bana göre işin bu kısmında bizim yerliciler çok çok daha iyiler:ok

"OLED panel teşhir";bakınız işin bu kısmı biraz sizler için sakat veya kafa karıştırıcı olabilir!
kendimi bir kenara koyarsam,ilk hatta kesin tercihiniz sıfır KM almanızdır,onca para verip
teşhir işi çoğu için iyi olmayabilir,arada çakal mağazalar OLEd leri komik rakamlara indirip
(özellikle panel-retention olanları)satmaya kalkıyorlar!

Ve LGE/TR OLED konusunda gördüğüm,duyduğum kadarıyla oldukça esnek ve iyi kabul edilecek
seviyede diyorum ama aynı şeyi Sony için kesinlikle söylemem veya TPV için!

Ve LGE nin OLED leri ciddi manada iyi,Sony A8/9 ile kapışır ama ben bu işte LGE derim!
Panasonic en iyisi ama TR de yoktur!

Arçelik,bence çok iyi hele de eski seri diye elde kalanlara güzel fiyata veriyor!

yaw ben bunun eski modelini yiyeyim hepsi aynıdır,modeline takılmayın 20/19 olarak zaten
18/17 model filan yok ellerinde!

17 hatta 18 bile biraz sıkıntılı(daha çok 17 ye kadar olanlar)ancak 19 da bunu aştılar,18 de böyle sayılabilir!

Panasonic zaten hep aşmıştır ama LGE/TPV/Sony daha sıkıntılı idi

Pixel-orbiter/page-refreshing ve total-clean v.s sistemleri daha da gelişti
hatta zırt pırt uyarı da verebilir calibration işi için buna takılmayın!

bu konuda gelişmeler oldukça başarılı,ama RİSK dediğiniz sıkıntı zaten bu tip tüm TV ler de
bir şekilde vardır yaw,LCD lere gelirsem onlar hepten sakat!

>Ben gerek 2013 den itibaren gereksede çok yeni olarak bir dünya diyemem ama epeyi hatırı sayılı sayıda kişiye
OLED aldırdım,bakın bu forumdan sayı veremiyorum belki 5 belki 10 kişi oldu;bana mail den ulaşan yine
son 6 ayda çok fazla kişiye yine OLED aldırdım

yaw alan kaçtı gitti:haha
kimse dönmüyor,valla aman dönmesinler,güle güle sıkıntısız kullansınlar bu bana yeter

ki bu kişilerin içinde bizim eski Pio cular da epeyi vardır!
veya bizim eski efsane LCD kullananlar bir sürü vardır
resim nedir bilen panel nedir bilen adamlar!

her zaman yazdığım üzere tek sorun bana göre "Fiyat" bu meretlerin maalesef fiyatları yüksek
iyi de "eski teknoloji" LCD lerin fiyatlarına ne demeli acep????

şöyle bakın malum mağazaların fiyatlarına 65/75/85 için Samsung/Sony lere bakın şak diye anlarsınız resmi
++

birisi nerede oturduğunu sormuş,buyursun gelsin her kim istiyorsa benim adım adresim bellidir yaw
Can Özyaman; Çağlayan Mah.2045 Sok. Çağlar-ÇağlayanApt. No;20/5 LARA Antalya 0242 3236101
örneğin panelide çıplak gözle görürsünüz,atar arabaya götürürsünüz tıpkı benim Vatan dan getirdiğim gibi:haha
yalnız gelirken 5 kağıdımı da getirmeyi unutmayın:hihi
iş canlı bitecek para bir tarafa mal bir tarafa!

++

@enes açı sorunu olmayacaksa o zaman VA yerli 43/48 ebatlı bir panel sana uyar
ben fiyatları takip etmiyorum veya bilmiyorum Vestel olarak bunlara bak veya ilgili
bazı Vestel başlıkları var buraya bak veya sen bul bir panel ve onu sor

++

İ İbrahimK

bence güzel fiyat!

işler piyasalar da felaket berbat! hükümete bakmayın siz,herifler hala enflasyon yok 8 veriyorlar yok 9 veriyorlar
ülen yalandan kim ölmüş be!

yılbaşı geliyor "stok maliyetleri" iyice şişti!
2021 e devretmek istemiyorlar!
zararına dahil çok fazla mal satılacak artık! bence de doğrusu budur,döviz artık durdurulamıyor!
adam malı satsa yerine koyamayacak eldeki mal da eski model olacak,bence indirim filan deyip
zararına bile satsa sonuç bu tip mağazalar için KAR demektir!

TR de insanlar ne teşhir ne de modeli geçmiş TV lerin satışına itibar göstermez! bu bence halkın tercihi
ama bu bana göre ciddi yalnış,ancak satıcılar da çakalın en önde gidenleri! güvenip de mal almak
ciddi riskli bunlardan olunca millet sıfır KM olsun son model olsun diye gidiyor!

örneğin ben 2018/19/20 hiç farketmez teşhir olsun,buna eyvallah diyorum hatta Samsung 2016 model
KS8x de olsa yine eyvallah diyeceğim ama herif sıfır gibi malı satmaya çalışıyor yaw
Teşhir ler den en tipik örnek XF9005 yaw bu paneli 7/8/9 kağıda satan yerler var hala!
KM si iseterse 3/5bin olsun benim için o da farketmez herifler 5/10bin gelmiş panele sıfır muamelesi
çekiyorlar!

bence yılbaşına kadar bu yıl ciddi indirimler gelecektir,acele etmeyin!

tek sıkıntı Döviz kurları! adam satmaya korkuyor yaw yerine yenisini kaç paraya koyacak diye

Sony/Samsung da başka bir numara var piyasaya vasat malları sürüyorlar bolca! ucuz gibi görünse de
bence yinede pahalı ama KUR baskısı sebebiyle tatlı rakamlar görmek hayal artık!

++

bir başka arkadaş Arçelik den NANOCelli panel den bahsetmiş ama benim bildiğim bunlar
yeni model değil! 2017 veya 18 gibi,ben öyle anlıyorum???
Arçelik grubu 2020 de Seri/model yapmadı diye biliyorum,ya da eskileri yeni model diyemi satıyor?
cebir sayıları gibi kod numaraları var yaw!

geçen bir modeli sordu birisi bana ve ben de Arçeliği aradım(Beko TV) bu yenimi dedim,bana 2017 model
dediler:hihi
garip işler oluyor Arçelik de TV ler için,zaten adam gibi bir bilgi de yok bunlarda

VLX9750 kullandım,Bluetooth kaç dedim; 6 ay aramadılar,yani cevap gelmemişti:haha1

TV leri genel olarak çok iyi ama devamı bence kötü gibi

S Çevrimdışı

Sir.Eko

Yeni Üye
23 Ara 2018
9
38
Selamlar,maksimum 3.5-5k aralığında 43 “tv bakıyorum. Günlük tv izleme(yoğunlukla),4K Netflix ve arada oyun için kullanılacak. Tavsiyeniz nedir ?

Geri
Üst Alt