S Çevrimdışı

Sir.Eko

Yeni Üye
23 Ara 2018
9
38
bunların hepsini detaylı biçimde ilgili başlığında fazlasıyla anlattım

8505 serisini biraz özel biraz farklı ve biraz da tuhaf görmelisiniz ki bunları da açıkça anlattım

43/65 direk geçiniz demiştim
70 i de kafadan eleyin demiştim
geriye iki adet kaldı birisi 50 birisi birisi 58 lik olan VA panelli TV leri

tercihen 58 ebatı da eleyip direk 50 liğini alıyorsunuz dedim ve hala da böyle diyorum>> 50/8505 adres budur
şayet Philips den bu seriyi istiyorsanız;diğer Smart,Android,Ambilight v.s v.s işleri benim ne kullandığım nede
baktığım özellikler kesinlikle değildir,bunların kararı size kalıyor,bana sadece TV vazifesi görsün yeter!
bir de bana "Monitör" olarak da gelmesi gerekiyor ama AÇI sıkıntısı sebebiyle kesinlikle bundan dolayı
bana gelmiyor hiç! onun için "satıyorum" dedim yaw,IPS panel TV alacağım 49 dan büyük de kesinlikle
istemiyorum,bir kaç tane var ama fiyatları bana göre manyak yaw,beklerim teşhir bulursam kaparım

Philips 8505 derken,bu yazdıklarıma göre karar verini,evde koyacak müsait yer olsa oraya atarım ama yok!
zaten 2 tane TV var bir de bu var onun için bunu mecburen postalayacağım:hihi

++

Beyler OLED için 7/9 arası Arçelik bulunabiliyor,adamları anlattım,ne yaptıklarını kendileri de bilmiyor
dolayısıyla bende daha fazla bilemiyorum ama bu fiyatlar(teşhir veya sıfır) "bana göre" çok güzeldir
sizi bilemem,ben Satıcı değilim elimde böyle bir mal da yoktur,ama bu fiyat da gayet iyidir

LGE den OLED;ciddi tavsiyemdir,ama ben sadece panel için böyle konuşuyorum,Servis veya Müşteri Hiz.
leri v.s kararları size kalıyor,dandik veya kötü veya rezil demek istemem ama çok iyi olduklarını da
söylemek yalnış olur,ama hangisi iyi onu da siz söyleyin millet öğrensin?? Samsung?? Sony??
Philips/TPV??

Bana göre işin bu kısmında bizim yerliciler çok çok daha iyiler:ok

"OLED panel teşhir";bakınız işin bu kısmı biraz sizler için sakat veya kafa karıştırıcı olabilir!
kendimi bir kenara koyarsam,ilk hatta kesin tercihiniz sıfır KM almanızdır,onca para verip
teşhir işi çoğu için iyi olmayabilir,arada çakal mağazalar OLEd leri komik rakamlara indirip
(özellikle panel-retention olanları)satmaya kalkıyorlar!

Ve LGE/TR OLED konusunda gördüğüm,duyduğum kadarıyla oldukça esnek ve iyi kabul edilecek
seviyede diyorum ama aynı şeyi Sony için kesinlikle söylemem veya TPV için!

Ve LGE nin OLED leri ciddi manada iyi,Sony A8/9 ile kapışır ama ben bu işte LGE derim!
Panasonic en iyissasd

17 hatta 18 bile biraz sıkıntılı(daha çok 17 ye kadar olanlar)ancak 19 da bunu aştılar,18 de böyle sayılabilir!

Panasonic zaten hep aşmıştır ama LGE/TPV/Sony daha sıkıntılı idi

Pixel-orbiter/page-refreshing ve total-clean v.s sistemleri daha da gelişti
hatta zırt pırt uyarı da verebilir calibration işi için buna takılmayın!

bu konuda gelişmeler oldukça başarılı,ama RİSK dediğiniz sıkıntı zaten bu tip tüm TV ler de
bir şekilde vardır yaw,LCD lere gelirsem onlar hepten sakat!

>Ben gerek 2013 den itibaren gereksede çok yeni olarak bir dünya diyemem ama epeyi hatırı sayılı sayıda kişiye
OLED aldırdım,bakın bu forumdan sayı veremiyorum belki 5 belki 10 kişi oldu;bana mail den ulaşan yine
son 6 ayda çok fazla kişiye yine OLED aldırdım

yaw alan kaçtı gitti:haha
kimse dönmüyor,valla aman dönmesinler,güle güle sıkıntısız kullansınlar bu bana yeter

ki bu kişilerin içinde bizim eski Pio cular da epeyi vardır!
veya bizim eski efsane LCD kullananlar bir sürü vardır
resim nedir bilen panel nedir bilen adamlar!

her zaman yazdığım üzere tek sorun bana göre "Fiyat" bu meretlerin maalesef fiyatları yüksek
iyi de "eski teknoloji" LCD lerin fiyatlarına ne demeli acep????

şöyle bakın malum mağazaların fiyatlarına 65/75/85 için Samsung/Sony lere bakın şak diye anlarsınız resmi
++

birisi nerede oturduğunu sormuş,buyursun gelsin her kim istiyorsa benim adım adresim bellidir yaw
Can Özyaman; Çağlayan Mah.2045 Sok. Çağlar-ÇağlayanApt. No;20/5 LARA Antalya 0242 3236101
örneğin panelide çıplak gözle görürsünüz,atar arabaya götürürsünüz tıpkı benim Vatan dan getirdiğim gibi:haha
yalnız gelirken 5 kağıdımı da getirmeyi unutmayın:hihi
iş canlı bitecek para bir tarafa mal bir tarafa!

++

@enes açı sorunu olmayacaksa o zaman VA yerli 43/48 ebatlı bir panel sana uyar
ben fiyatları takip etmiyorum veya bilmiyorum Vestel olarak bunlara bak veya ilgili
bazı Vestel başlıkları var buraya bak veya sen bul bir panel ve onu sor

++

İ İbrahimK

bence güzel fiyat!

işler piyasalar da felaket berbat! hükümete bakmayın siz,herifler hala enflasyon yok 8 veriyorlar yok 9 veriyorlar
ülen yalandan kim ölmüş be!

yılbaşı geliyor "stok maliyetleri" iyice şişti!
2021 e devretmek istemiyorlar!
zararına dahil çok fazla mal satılacak artık! bence de doğrusu budur,döviz artık durdurulamıyor!
adam malı satsa yerine koyamayacak eldeki mal da eski model olacak,bence indirim filan deyip
zararına bile satsa sonuç bu tip mağazalar için KAR demektir!

TR de insanlar ne teşhir ne de modeli geçmiş TV lerin satışına itibar göstermez! bu bence halkın tercihi
ama bu bana göre ciddi yalnış,ancak satıcılar da çakalın en önde gidenleri! güvenip de mal almak
ciddi riskli bunlardan olunca millet sıfır KM olsun son model olsun diye gidiyor!

örneğin ben 2018/19/20 hiç farketmez teşhir olsun,buna eyvallah diyorum hatta Samsung 2016 model
KS8x de olsa yine eyvallah diyeceğim ama herif sıfır gibi malı satmaya çalışıyor yaw
Teşhir ler den en tipik örnek XF9005 yaw bu paneli 7/8/9 kağıda satan yerler var hala!
KM si iseterse 3/5bin olsun benim için o da farketmez herifler 5/10bin gelmiş panele sıfır muamelesi
çekiyorlar!

bence yılbaşına kadar bu yıl ciddi indirimler gelecektir,acele etmeyin!

tek sıkıntı Döviz kurları! adam satmaya korkuyor yaw yerine yenisini kaç paraya koyacak diye

Sony/Samsung da başka bir numara var piyasaya vasat malları sürüyorlar bolca! ucuz gibi görünse de
bence yinede pahalı ama KUR baskısı sebebiyle tatlı rakamlar görmek hayal artık!

++

bir başka arkadaş Arçelik den NANOCelli panel den bahsetmiş ama benim bildiğim bunlar
yeni model değil! 2017 veya 18 gibi,ben öyle anlıyorum???
Arçelik grubu 2020 de Seri/model yapmadı diye biliyorum,ya da eskileri yeni model diyemi satıyor?
cebir sayıları gibi kod numaraları var yaw!

geçen bir modeli sordu birisi bana ve ben de Arçeliği aradım(Beko TV) bu yenimi dedim,bana 2017 model
dediler:hihi
garip işler oluyor Arçelik de TV ler için,zaten adam gibi bir bilgi de yok bunlarda

VLX9750 kullandım,Bluetooth kaç dedim; 6 ay aramadılar,yani cevap gelmemişti:haha1

TV leri genel olarak çok iyi ama devamı benceü gibiSel

albanez albanez, Efendim selamlar saygılar,evimde 11m2 oda ,için 43 inch tv bakıyorum,genelde günlük tv için kullanılır ama sık sık netflix ve ara sıra da playstationda oyun için kullanırız.maksimum3500tl kadar tv arıyorum,bak bu ürün bu fiyatı hak ediyor,diğerlenie bakma dediğiniz bir ürün varsa maksimum 4000TL olur ama daha da fazla çıkmak istemem. Bu ara epey indirim var, kampanyadan faydalanıp almak istiyorum.Teşekkür ediyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bu iki tvyi kıyaslar mısınız? Alternatif varsa onu da dikkate alabilirim.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

alptugay

Aktif Üye
7 Nis 2018
62
33
Arkadaşlar şu 4 modelin farkları nelerdir?
Toshiba 43UA3A63DT
Regal 43R754UA9
Vestel 43UA9600
Vestel 43UA9800

Regal 43 inç 2 çekirdek işlemci yazılmış ama 50 ve 55 de 4 çekirdek yazıyor. Acaba yazım hatası mı yoksa 2 çekirdek işlemcili farklı bi anakart mı var bu modelde?

E Çevrimdışı

enesberasahin

Yeni Üye
24 Kas 2020
7
19
Regal 32R4020HA 1247
Regal 32R604H 1236
Seg 32SBH510 1124
Hi Level 32HL530 1248
Vestel 32H8500 1304
Grundig 32GCH5900B 1400

Toshiba 32LL3A63DT(Smart) 1649
Vestel 32H9500(Smart) 1656
Regal 32R654HA9(Android) 1783
Regal 39R653H(Smart) 1852
Seg 32SBH710(Smart) 1549
Grundig 32GEH6930A(Smart) 1697
Grundig 32GCH6730B(Smart) 1497
(Grundigler vestel değil ama türk galiba)

Vestel 39H8400 2100
Vestel 43F8500 2327
Regal 39R4020HA 1919
Hi Level 43HL650 (Smart) 2250

albanez albanez Abi kendimce şöyle bir liste oluşturdum 3 gruba ayırdım 40 43 inç televizyonların bütçeyi aşıyordu o yüzden azlar biraz uzun bir liste ama senden ricam eğer ki zahmet olmicaksa her gruptan birer televizyon önerebilir misin? Şimdiden teşekkürler

Birde şöyle bi tv çıktı gezerken bu nasıldır
Lg 32MN19HM 1200

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

Nickneyime 

Aktif Üye
30 Nis 2020
69
31
Üstad, teknik olarak çok güzel detaylar veriyorsun, ancak izleme deneyimi ve kullanım olayları da var, beklentiler var. adam 3,5-4 k var demiş ona philips samsung al diyorsun, başka birisi philips/samsung iiçin 7-8k var diyor ona oled diyorsun, oled fiyatları uçuk zaten. üreticiler bile üst ve premium müşterilere şimdilik sunuyoruz diyor, philips diyorlar yok öyle yok böyle tpv dandik, samsung diyorlar o paraya bu alınmaz, sony diyorlar öyle böyle, insanların kafası karışık, çok daha fazla karışıyor, neticede cebinde 3 bin olanında kafası karışıyor, 10 bin olanında, Sivaslı dayının dediği gibi ‘nereye izleyecekler bu adamlar’ ?
Selamlar..
Kesinlikle katılıyorum. Elinden geldiğince herkes yardımcı oluyor sağolsun ama kimse elle tutulur bir şey söylemiyor. 5 bin civarı 55inç tv alayım dedim kaç aydır karar veremedim vestel alayım diyorum u serileri kötü bakmayın deniliyor, bütçeyi zorlasam diyorum samsung bakıyorum tu serileri kötü almayın deniyor, lg o da olmaz nanocell değilse ama nanoceller de çok pahalı değmez deniliyor, Philips desen satış sonrasıdır yedek parçadır vs o da sıkıntı. Biraz daha pratik, çözüm odaklı yardımcı olunsa herkes için daha iyi olacak gibi. Panellerin cof sayısına kadar öğrendim ama hâlâ film izlemek için 5-6 bine alınabilecek en mantıklı tv hangisi bilmiyorum.

C Çevrimdışı

cbufatih

Yeni Üye
6 Eki 2020
29
36
Kesinlikle katılıyorum. Elinden geldiğince herkes yardımcı oluyor sağolsun ama kimse elle tutulur bir şey söylemiyor. 5 bin civarı 55inç tv alayım dedim kaç aydır karar veremedim vestel alayım diyorum u serileri kötü bakmayın deniliyor, bütçeyi zorlasam diyorum samsung bakıyorum tu serileri kötü almayın deniyor, lg o da olmaz nanocell değilse ama nanoceller de çok pahalı değmez deniliyor, Philips desen satış sonrasıdır yedek parçadır vs o da sıkıntı. Biraz daha pratik, çözüm odaklı yardımcı olunsa herkes için daha iyi olacak gibi. Panellerin cof sayısına kadar öğrendim ama hâlâ film izlemek için 5-6 bine alınabilecek en mantıklı tv hangisi bilmiyorum.

bunların hepsini detaylı biçimde ilgili başlığında fazlasıyla anlattım

8505 serisini biraz özel biraz farklı ve biraz da tuhaf görmelisiniz ki bunları da açıkça anlattım

43/65 direk geçiniz demiştim
70 i de kafadan eleyin demiştim
geriye iki adet kaldı birisi 50 birisi birisi 58 lik olan VA panelli TV leri

tercihen 58 ebatı da eleyip direk 50 liğini alıyorsunuz dedim ve hala da böyle diyorum>> 50/8505 adres budur
şayet Philips den bu seriyi istiyorsanız;diğer Smart,Android,Ambilight v.s v.s işleri benim ne kullandığım nede
baktığım özellikler kesinlikle değildir,bunların kararı size kalıyor,bana sadece TV vazifesi görsün yeter!
bir de bana "Monitör" olarak da gelmesi gerekiyor ama AÇI sıkıntısı sebebiyle kesinlikle bundan dolayı
bana gelmiyor hiç! onun için "satıyorum" dedim yaw,IPS panel TV alacağım 49 dan büyük de kesinlikle
istemiyorum,bir kaç tane var ama fiyatları bana göre manyak yaw,beklerim teşhir bulursam kaparım

Philips 8505 derken,bu yazdıklarıma göre karar verini,evde koyacak müsait yer olsa oraya atarım ama yok!
zaten 2 tane TV var bir de bu var onun için bunu mecburen postalayacağım:hihi

++

Beyler OLED için 7/9 arası Arçelik bulunabiliyor,adamları anlattım,ne yaptıklarını kendileri de bilmiyor
dolayısıyla bende daha fazla bilemiyorum ama bu fiyatlar(teşhir veya sıfır) "bana göre" çok güzeldir
sizi bilemem,ben Satıcı değilim elimde böyle bir mal da yoktur,ama bu fiyat da gayet iyidir

LGE den OLED;ciddi tavsiyemdir,ama ben sadece panel için böyle konuşuyorum,Servis veya Müşteri Hiz.
leri v.s kararları size kalıyor,dandik veya kötü veya rezil demek istemem ama çok iyi olduklarını da
söylemek yalnış olur,ama hangisi iyi onu da siz söyleyin millet öğrensin?? Samsung?? Sony??
Philips/TPV??

Bana göre işin bu kısmında bizim yerliciler çok çok daha iyiler:ok

"OLED panel teşhir";bakınız işin bu kısmı biraz sizler için sakat veya kafa karıştırıcı olabilir!
kendimi bir kenara koyarsam,ilk hatta kesin tercihiniz sıfır KM almanızdır,onca para verip
teşhir işi çoğu için iyi olmayabilir,arada çakal mağazalar OLEd leri komik rakamlara indirip
(özellikle panel-retention olanları)satmaya kalkıyorlar!

Ve LGE/TR OLED konusunda gördüğüm,duyduğum kadarıyla oldukça esnek ve iyi kabul edilecek
seviyede diyorum ama aynı şeyi Sony için kesinlikle söylemem veya TPV için!

Ve LGE nin OLED leri ciddi manada iyi,Sony A8/9 ile kapışır ama ben bu işte LGE derim!
Panasonic en iyisi ama TR de yoktur!

Arçelik,bence çok iyi hele de eski seri diye elde kalanlara güzel fiyata veriyor!

yaw ben bunun eski modelini yiyeyim hepsi aynıdır,modeline takılmayın 20/19 olarak zaten
18/17 model filan yok ellerinde!

17 hatta 18 bile biraz sıkıntılı(daha çok 17 ye kadar olanlar)ancak 19 da bunu aştılar,18 de böyle sayılabilir!

Panasonic zaten hep aşmıştır ama LGE/TPV/Sony daha sıkıntılı idi

Pixel-orbiter/page-refreshing ve total-clean v.s sistemleri daha da gelişti
hatta zırt pırt uyarı da verebilir calibration işi için buna takılmayın!

bu konuda gelişmeler oldukça başarılı,ama RİSK dediğiniz sıkıntı zaten bu tip tüm TV ler de
bir şekilde vardır yaw,LCD lere gelirsem onlar hepten sakat!

>Ben gerek 2013 den itibaren gereksede çok yeni olarak bir dünya diyemem ama epeyi hatırı sayılı sayıda kişiye
OLED aldırdım,bakın bu forumdan sayı veremiyorum belki 5 belki 10 kişi oldu;bana mail den ulaşan yine
son 6 ayda çok fazla kişiye yine OLED aldırdım

yaw alan kaçtı gitti:haha
kimse dönmüyor,valla aman dönmesinler,güle güle sıkıntısız kullansınlar bu bana yeter

ki bu kişilerin içinde bizim eski Pio cular da epeyi vardır!
veya bizim eski efsane LCD kullananlar bir sürü vardır
resim nedir bilen panel nedir bilen adamlar!

her zaman yazdığım üzere tek sorun bana göre "Fiyat" bu meretlerin maalesef fiyatları yüksek
iyi de "eski teknoloji" LCD lerin fiyatlarına ne demeli acep????

şöyle bakın malum mağazaların fiyatlarına 65/75/85 için Samsung/Sony lere bakın şak diye anlarsınız resmi
++

birisi nerede oturduğunu sormuş,buyursun gelsin her kim istiyorsa benim adım adresim bellidir yaw
Can Özyaman; Çağlayan Mah.2045 Sok. Çağlar-ÇağlayanApt. No;20/5 LARA Antalya 0242 3236101
örneğin panelide çıplak gözle görürsünüz,atar arabaya götürürsünüz tıpkı benim Vatan dan getirdiğim gibi:haha
yalnız gelirken 5 kağıdımı da getirmeyi unutmayın:hihi
iş canlı bitecek para bir tarafa mal bir tarafa!

++

@enes açı sorunu olmayacaksa o zaman VA yerli 43/48 ebatlı bir panel sana uyar
ben fiyatları takip etmiyorum veya bilmiyorum Vestel olarak bunlara bak veya ilgili
bazı Vestel başlıkları var buraya bak veya sen bul bir panel ve onu sor

++

İ İbrahimK

bence güzel fiyat!

işler piyasalar da felaket berbat! hükümete bakmayın siz,herifler hala enflasyon yok 8 veriyorlar yok 9 veriyorlar
ülen yalandan kim ölmüş be!

yılbaşı geliyor "stok maliyetleri" iyice şişti!
2021 e devretmek istemiyorlar!
zararına dahil çok fazla mal satılacak artık! bence de doğrusu budur,döviz artık durdurulamıyor!
adam malı satsa yerine koyamayacak eldeki mal da eski model olacak,bence indirim filan deyip
zararına bile satsa sonuç bu tip mağazalar için KAR demektir!

TR de insanlar ne teşhir ne de modeli geçmiş TV lerin satışına itibar göstermez! bu bence halkın tercihi
ama bu bana göre ciddi yalnış,ancak satıcılar da çakalın en önde gidenleri! güvenip de mal almak
ciddi riskli bunlardan olunca millet sıfır KM olsun son model olsun diye gidiyor!

örneğin ben 2018/19/20 hiç farketmez teşhir olsun,buna eyvallah diyorum hatta Samsung 2016 model
KS8x de olsa yine eyvallah diyeceğim ama herif sıfır gibi malı satmaya çalışıyor yaw
Teşhir ler den en tipik örnek XF9005 yaw bu paneli 7/8/9 kağıda satan yerler var hala!
KM si iseterse 3/5bin olsun benim için o da farketmez herifler 5/10bin gelmiş panele sıfır muamelesi
çekiyorlar!

bence yılbaşına kadar bu yıl ciddi indirimler gelecektir,acele etmeyin!

tek sıkıntı Döviz kurları! adam satmaya korkuyor yaw yerine yenisini kaç paraya koyacak diye

Sony/Samsung da başka bir numara var piyasaya vasat malları sürüyorlar bolca! ucuz gibi görünse de
bence yinede pahalı ama KUR baskısı sebebiyle tatlı rakamlar görmek hayal artık!

++

bir başka arkadaş Arçelik den NANOCelli panel den bahsetmiş ama benim bildiğim bunlar
yeni model değil! 2017 veya 18 gibi,ben öyle anlıyorum???
Arçelik grubu 2020 de Seri/model yapmadı diye biliyorum,ya da eskileri yeni model diyemi satıyor?
cebir sayıları gibi kod numaraları var yaw!

geçen bir modeli sordu birisi bana ve ben de Arçeliği aradım(Beko TV) bu yenimi dedim,bana 2017 model
dediler:hihi
garip işler oluyor Arçelik de TV ler için,zaten adam gibi bir bilgi de yok bunlarda

VLX9750 kullandım,Bluetooth kaç dedim; 6 ay aramadılar,yani cevap gelmemişti:haha1

TV leri genel olarak çok iyi ama devamı bence kötü gibi

Arkadaşın teknik bilgisi iyi, ona bir lafım yok, araştırmıştır hangi led hangi panel çeşitli değerlerini iyi biliyor olabilir ancak, oled dışında her panel sıkıntılı, yok ledlerin ömrü geçti, yok 50 hz tv alınmaz falan. LG ülke direktörü bile oled teknolojisini yaygınlaştırmaya çalışıyoruz, şu an premium ve üst müşterilere hitap ediyoruz diyor. cebimizde 6-7 bin var, oled de oled. oled için ülke içinde alacak müşteri grubu bile küçük bir azınlık. asgari ücretin 2400 olduğu bir ülkede yaşıyoruz. açıkçası ben Grundig alacaktım 3.5k'ya 2-3 ay önce. sonra fiyatı 4k'ya çıktı. 4 vermişken 4.7 verip vestel 58ua9600 aldım. fakat memnun kalmadım, net kullanıcı yorumu olarak söylüyorum (sağ olsun F fikoloji chot panel bilgisini verdi.) iade edip Philips aldım ve güzeldi, hem android bakımından, hem ambligth bakımından. (Eski televizyonda 2015'te aldığım Philips 47pfk6589 idi). en son 6.9k'ya kadar çıktım. 10a çıkabilir miyim biraz daha zorlar, 1-2 taksit daha öder alabilirdim. fakat Beko'nun %50 indirim kampanya kodu kazandım. philips'i iade edip Beko'yu deneyecem B65 a955 modelini almış oldum 4 bine. Philips gayet klas olmasına rağmen hem 65 inch, hemde neredeyse yarı parasına Beko'nun en üst led deneyimi için iade etmiş oldum. Bazen doğrudan kullanıcı deneyimleri olsa, vatandaş içinde çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum. malum siteler diyorlar, marka fanları şu bu derken çok eleştiriyorlar, fakat kendileri onların ters taraftan aynı durumundalar, farkında bile değiller.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,237
fazla cart-curt etmeye başladınız ve ayıp olduğu kadar da haksızlık ediyorsunuz
lafımı tersten alıp dolandırıp bana çarpmaya çalışıyorsunuz

dolayısıyla bahsettiğim foruma gidin o zaman,tam sizin gibiler için orası
ulan sankim ben satıcıyım ve elimde bütün markalar var ve illa malım satılsın
diye burada size malmı beğendireceğim yaw,bu ne biçim zihniyet böyle
ama siz bunları o malum forumdaki kişilere sorarsanız size nokta atışı panel bulur

ne haliniz varsa kendiniz görün artık bunları,iki gündür bazılarının dedikleri ciddi canımı sıktı
anlamayan adama laf anlatmak zor yaw,size marka fanları veya fake satıcılar veya
marka yalakaları filan lazım ben sizin istediğiniz şarkıyı çalmam bunun bilsin bazıları

D Çevrimdışı

Dardanos

Yeni Üye
10 Kas 2019
37
Merhabalar,

Evde ikinci televizyon olarak kullanacağım, çok maliyetli olmayan 40, 42 yada 43 inç bir TV arıyorum. Bu TV de genel olarak uydu yayını izlenecek, çok yoğun olmasa da Netflix ve youtube da izlenecek.

Bir sürü TV inceledim, forumda da yorumları okudum fakat tam olarak karar verebileceğim bir TV tespit edemedim.

Bu açıdan, karşı cepheden açısız olarak 3 metre mesafeden duvara monte edilerek, biraz netflix, youtube biraz da uydu yayını izlenecek, 3000 TL civarına kadar olan TV tavsiye etmenizi rica ederim.

Şimdiden teşekkürler.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Kullanıcı deneyimleri genelde TV'ye özel konularda veya sayın F fikoloji beyin yazdığı teknik özellik konularının altında konuşuluyor. Bence forumun bir eksiği üyelere göre TV tavsiye listesi gibi bir çalışma çıkmaması. Ancak tavsiye işi TV de biraz sıkıntılı çok kişisel, mesela o yüzden sayın Adem Helvacı Adem Helvacı bu konuda pek de aktif değil galiba. Arama kısmına TV modeli yazıp konu başlıkları ile aratınca satın alanların düşüncelerine ulaşabilirsiniz. Genelde TV'yi alan adam geri dönmüyor foruma o yüzden ana konuda aktif dönüt almak pek mümkün değil. Yeni TV'niz hayırlı olsun bu arada güzel fırsat yakalamışsınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Genelde TV'yi alan adam geri dönmüyor foruma o yüzden ana konuda aktif dönüt almak pek mümkün değil
Aslında ne kadar güzel yerden yakalamışsınız konuyu.

Dh zamanından beri öneri işi bana ters bir durum aslında. Burada destek vermek istesem de ISRARLA yazıyorum ki bu işte en önemli konu, GERÇEK KULLANICI geri dönüşüdür.

Abartısız bin tane model var ve her bir birey için aynı araştırmaları en baştan tekrar yapıyoruz.

Bu araştırmaları yapmamak adına ben kendimce TV TAVSİYESİ konusuna farklı bir bakış açısı getirmek istedim ve artık ürün incelemek yerine ürünlerin teknik bilgilerini paylaşıp bu teknik bilgilerini de ne anlama geldiğine dair bir rehber hazırlanmasına öncülük ettim.

Böylece birey kendi profilini çıkartıp, paylaşılan teknik detayların ışığında kendi televizyonuna, kendi modeline kendisi karar verebilecek.

Mesela inceleme değil de teknik özellikler başlıklı videoları Ben yayınlamaya başlayana kadar bu camiada hiç böyle bir şey var mıydı ?

Sadece ürün incelemeleri mevcuttu ve bu incelemeleri de genellikle inceledikleri televizyon üreticilerinden nemalanan bireyler veya firmalar yapıyordu, biz bu inceleme işini kanalların veya firmaların tekelinden kurtarıp vatandaşın kendisine verdik. Böylece herkes kendi televizyonunu kendisi seçebilecekti.

En azından benim düşüncem bu yöndeydi :)

Sitem edenler var biliyorum. Kendilerince haklı olabilirler.

Yazdıklarınızı okuyunca daha çok kafam karıştı

Neden bu kadar karışık anlatıyorsunuz

Neden Arçelik önermiyorsun, sebebi siyasimi?

Neden hep alt kalite marka öneriyorsunuz

Neden hep samsung öneriyorsunuz

Bu ve buna benzer yüzlerce binlerce soru her zaman karşımıza çıkıyor.

Biz istiyoruz ki işin özü anlaşılabilir olsun, böylece kimseden tavsiye istemek zorunda kalınmasın ??

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Teşekkürler, en kötü ihtimal 14 gün iade süresi var, beğenmezsem iade ederim diye düşündüm.

model hakkında kullanıcı deneyimleri için direk model numarasıyla arama yapıyorum zaten, doğrudan kullanıcı deneyimi için. Faydalı paylaşımlar var arkadaş kadar teknik konulara vakıf değiliz, biliyor, araştırmış. Ancak son kullanıcı deneyiminde insanların kafasını karıştırıyor. Eminim pek çok insanın kafası karışmıştır. Dediğim gibi 3 liralık panel 3 liralık iş yapar, 15 lira da 15 liralık iş. Bazen kronik sorun olur, servis sorunu olur, bolca yazılmış zaten bu sorunlar. Her markanın her panelini tamamen kötülemekle de bu iş olmuyor. Yılda yaklaşık 2-3 milyon tv satılıyormuş Türkiye pazarında ve bunların en az %80'i led panel. Oled paneller henüz pahalılar gayet normal bir biçimde üreticileri bile premium müşteriler için üretiyoruz şimdilik, maliyetleri düşürüp daha geniş kitleye ulaşmaya çalışıyoruz diyor. Led panele bu kadar da çamur atmak demek, yaklaşık olarak 1,5-2 milyon insanın evine yeni giren, belkide milyonlarca kullanıcısı olan bir panel. Anlam veremiyorum. En kötü özellikleri budur deyip tarafsızca belirtilir, olay biter. Aşırı yorumlar maalesef ülkemizin genel sorunu.
Ayrıca elektronik işinde bazen şans faktörü de var.

Kendilerinin duymak istemeyeceği laflar söylenince cart curt oluyor maalesef, saygısızca tavırlar.
Hocam sayın albanez albanez 'in mizacı biraz farklıdır, yazılarını anlaması bence de biraz güç ama LED TV tavsiyesi de veriyor. Kendisi biraz bu işin ileri seviye meraklısı ve takipçisi olduğundan kolay TV beğenmiyor ama piyasadaki modellerden de geçmiş mesajlarda bir çok kere önerilerini verdi. Size karşı takındığı tavır bence de doğru değil ama forumda ikili tartışmalara olabildiğince girmiyorum bu konuda başka yorum yapmayacağım. Yerli montaj TV tavsiyelerinin uzmanı sayın Adem Helvacı Adem Helvacı aslında ama o da pek tavsiye vermiyor bu ana konuda. Yerli montaj ürünlere karşı her yerde ön yargı var burası bilgi almak için en iyi kaynak bence ama şu an biraz aktif üye eksikliği var diyelim. Aslında fiyat bantlarına göre alınacak TV'ler de az çok belli karar vermek zor sadece.

Üst segmentte
Sony XF serisi üst segment VA 100hz modeller, Q80T ve üzeri QLED ler, galiba ülkemizde olmayan LG Nano 90, marka fark etmeksizin OLED ler

Orta segmentte pus8505,q60t,Q60R,q70t,nano866

Giriş segmentte
U9400,Regal MB130 modelleri,Toshiba MB130lu modelleri+ Androidli modeller, Grundig GCU8900, indirime denk gelirse diğer üst Arçelik modelleri

( Bunlarda genelde panel üreticisi+anakart ile karar veriliyor zaten. Tüketici deneyimi de önemli efsane özelliklere sahip olup hayal kırıklığı yaratan TVler oldu)

Böyle özetlenebilir muhabbet bunların arasından birşey seçmekte mesele.

Aslında ne kadar güzel yerden yakalamışsınız konuyu.

Dh zamanından beri öneri işi bana ters bir durum aslında. Burada destek vermek istesem de ISRARLA yazıyorum ki bu işte en önemli konu, GERÇEK KULLANICI geri dönüşüdür.

Abartısız bin tane model var ve her bir birey için aynı araştırmaları en baştan tekrar yapıyoruz.

Bu araştırmaları yapmamak adına ben kendimce TV TAVSİYESİ konusuna farklı bir bakış açısı getirmek istedim ve artık ürün incelemek yerine ürünlerin teknik bilgilerini paylaşıp bu teknik bilgilerini de ne anlama geldiğine dair bir rehber hazırlanmasına öncülük ettim.

Böylece birey kendi profilini çıkartıp, paylaşılan teknik detayların ışığında kendi televizyonuna, kendi modeline kendisi karar verebilecek.

Mesela inceleme değil de teknik özellikler başlıklı videoları Ben yayınlamaya başlayana kadar bu camiada hiç böyle bir şey var mıydı ?

Sadece ürün incelemeleri mevcuttu ve bu incelemeleri de genellikle inceledikleri televizyon üreticilerinden nemalanan bireyler veya firmalar yapıyordu, biz bu inceleme işini kanalların veya firmaların tekelinden kurtarıp vatandaşın kendisine verdik. Böylece herkes kendi televizyonunu kendisi seçebilecekti.

En azından benim düşüncem bu yöndeydi :)

Sitem edenler var biliyorum. Kendilerince haklı olabilirler.

Yazdıklarınızı okuyunca daha çok kafam karıştı

Neden bu kadar karışık anlatıyorsunuz

Neden Arçelik önermiyorsun, sebebi siyasimi?

Neden hep alt kalite marka öneriyorsunuz

Neden hep samsung öneriyorsunuz

Bu ve buna benzer yüzlerce binlerce soru her zaman karşımıza çıkıyor.

Biz istiyoruz ki işin özü anlaşılabilir olsun, böylece kimseden tavsiye istemek zorunda kalınmasın ??
Hocam çok güzel bir vizyon ama tüketicinin kafası çok karışıyor biraz yardım gerekiyor yine, bence en azından seçenekleri daraltacak bir öneri listesi çalışması yapılabilir ? Techponat bunu yıllardır yapıyor son yıllarda bu çalışmadan pek de hoşnut olmasam da bence güzel bir konsept. Ama bu forum adına değil kişisel görüş olarak olmalı ki objektifliğinden şüpheye düşmesin insanlar. Köşe yazısı gibi aynı Adem Helvacı'nın önerileri, a'nın önerileri, b'nin önerileri gibi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Hocam sayın albanez albanez 'in mizacı biraz farklıdır, yazılarını anlaması bence de biraz güç ama LED TV tavsiyesi de veriyor. Kendisi biraz bu işin ileri seviye meraklısı ve takipçisi olduğundan kolay TV beğenmiyor ama piyasadaki modellerden de geçmiş mesajlarda bir çok kere önerilerini verdi. Size karşı takındığı tavır bence de doğru değil ama forumda ikili tartışmalara olabildiğince girmiyorum bu konuda başka yorum yapmayacağım. Yerli montaj TV tavsiyelerinin uzmanı sayın Adem Helvacı Adem Helvacı aslında ama o da pek tavsiye vermiyor bu ana konuda. Yerli montaj ürünlere karşı her yerde ön yargı var burası bilgi almak için en iyi kaynak bence ama şu an biraz aktif üye eksikliği var diyelim. Aslında fiyat bantlarına göre alınacak TV'ler de az çok belli karar vermek zor sadece.

Üst segmentte
Sony XF serisi üst segment VA 100hz modeller, Q80T ve üzeri QLED ler, galiba ülkemizde olmayan LG Nano 90, marka fark etmeksizin OLED ler

Orta segmentte pus8505,q60t,Q60R,q70t,nano866

Giriş segmentte
U9400,Regal MB130 modelleri,Toshiba MB130lu modelleri+ Androidli modeller, Grundig GCU8900, indirime denk gelirse diğer üst Arçelik modelleri

( Bunlarda genelde panel üreticisi+anakart ile karar veriliyor zaten. Tüketici deneyimi de önemli efsane özelliklere sahip olup hayal kırıklığı yaratan TVler oldu)

Böyle özetlenebilir muhabbet bunların arasından birşey seçmekte mesele.

Hocam çok güzel bir vizyon ama tüketicinin kafası çok karışıyor biraz yardım gerekiyor yine, bence en azından seçenekleri daraltacak bir öneri listesi çalışması yapılabilir ? Techponat bunu yıllardır yapıyor son yıllarda bu çalışmadan pek de hoşnut olmasam da bence güzel bir konsept. Ama bu forum adına değil kişisel görüş olarak olmalı ki objektifliğinden şüpheye düşmesin insanlar. Köşe yazısı gibi aynı Adem Helvacı'nın önerileri, a'nın önerileri, b'nin önerileri gibi.
Ticaretten çekilme fikrim doğrultusunda bazı görüşmeler yapıyorum iş yerimi devretmek üzere.

Böylece sosyal mecrada daha yoğun zaman geçirebileceğim ve sırf bunun için iş hayatını bırakıyorum düşünün artık.

Sonrasında sadece dernek faaliyetleri, Hukuksal Mevzuat eğitimime devam ve sosyal mecra olacak.

İşte o zaman sana sözüm olsun bu konu ??

Geri
Üst Alt