albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Selamlar herkese ismim Burak. Eski bir Panasonic plazmacıyım. Eşim Apple TV den tenis oynarken kumandayı yanlışlıkla ekrana fırlatarak paneli öldürdü seneler önce. O zaman yerine alacak başka bir plazma da bulamadım satışta değildi. Yerine Sony 65xd8505 LED TV almıştım ama hiçbir zaman tam beklentimi karşılamadı Panasonic ten sonra. Bu aralar 65 ten 75 inche geçme düşüncelerim vardı ancak geçen gece TV de Arçelik indirim reklamını görünce dayanamadım ve 65 oled siparişini verdim. Buradan ustaları okuduğum kadarıyla doğru bir tercih gibi görünüyor. TV gelince yorumlarımı buradan da paylaşırım.
beni sanırım DH den tanıyor olabilirsin veya o Pany PDP yi benmi aldırmıştım sana:hmm

ancak XD8505 tercihi bence yalnış olmuş!

Arçelik OLED tercihi ise şimdi doğru tercih olmuş umarım sıkıntısız bir panel gelir

B Çevrimdışı

burakdu 

Yeni Üye
25 Kas 2020
7
43
beni sanırım DH den tanıyor olabilirsin veya o Pany PDP yi benmi aldırmıştım sana:hmm

ancak XD8505 tercihi bence yalnış olmuş!

Arçelik OLED tercihi ise şimdi doğru tercih olmuş umarım sıkıntısız bir panel gelir
Aynen üstadım. pdp alımı konusunda sizinle yazışmamız olmuştu. Artık DH tv bölümünde satıcı bayiler ve marka fanatikleri var sadece. Doğru bilgi almak mümkün değil maalesef. Belki kullanıcı yorumları faydalı oluyor sadece. O zaman da oled düşünmüştüm ancak fiyat çok yüksek olduğu için alamamamıştım. Arçelik oled konusunda sizin yorumlarınız çok yön gösterdi benim için çünkü kullanan,yorum yazan yok gibi bir şey. Multimedia eksik gibi ancak çok önemsemiyorum apple tv 4k ve fire stick 4k zaten evde mevcut. En kötü onlarla desteklerim. Benim için önemli olan resim kalitesi,onda da memnun olacağımı düşünüyorum. Bu arada yorumlarınız için teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

aberen

Yeni Üye
24 Kas 2020
5
28
500 kağıt fark çok da önemli değil benim ilk tercihim 50/8505 olur
ancak Smart konusu sana kalıyor,bununla benim hiç işim yoktur
ayrıca Ambilight lada hiç işim olmaz,hep kapalıdır bende,kısaca bunlar
benim için bir kriter değildir
Ambilight’la tıpkı sizin gibi çok işim olmayacağı ve duvar kağıdıma yapacağı yansımadan tatmin olmayacağımı düşünerek vazgeçtim. İşletim sistemi ve arayüz kullanışlılığı konularında da Samsung’a daha çok güveniyorum diyebilirim. Bir de Philips yedek parça durumunu göz önüne aldığımda galip gelen Samsung 50TU7000 oldu ve siparişi uzun kafa patlatmalar sonunda verdim. Umarım pişman olmam. Değerli fikirleriniz için de çok teşekkür ederim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
OLED olarak Arçelik de güzel ve doğru bir tercih
çünkü bu adamların resim işleme sistemleri ciddi iyi!

özellikle en üst segment panelleri böyle

Smart v.s işlerini geçin yaw bir kalem,TV-Box alırsınız çok daha güzel aşarsınız bu olayı
hele de BOX bilginiz ve kullanmışlığınız varsa çok çok daha yi bir kullanım olur bırakın
TV kendi işini yapsın yaw,monitör gibi düşünün,ama her bir şeyi yapsın dediğiniz zaman
filim kopuyor:kiskis

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Ambilight’la tıpkı sizin gibi çok işim olmayacağı ve duvar kağıdıma yapacağı yansımadan tatmin olmayacağımı düşünerek vazgeçtim. İşletim sistemi ve arayüz kullanışlılığı konularında da Samsung’a daha çok güveniyorum diyebilirim. Bir de Philips yedek parça durumunu göz önüne aldığımda galip gelen Samsung 50TU7000 oldu ve siparişi uzun kafa patlatmalar sonunda verdim. Umarım pişman olmam. Değerli fikirleriniz için de çok teşekkür ederim.

Ambilight olayının nesini beğeniyorlar onu da anlamıyorum hala! pavyon gibi oluyor oda yaw:haha1
eskiden bir ara bazı Taksiler vardı moda olmuştu,frene basınca ayrı renkler gaza basınca bilmem
ne renk arabanın için de abuk renkler filan

ambiyansa bakın yaw:hihi

şimdi bunu TV ye takmışlar!

"Dynamic-contrast" değerini de düşürür bu olay!
göz aldanması sebebiyle renk/ton ve özellikle siyah/gri dengesi bozuluyor!
abi bunu insan gözü izliyor yaw,hani Şahin Kartal filan izlse onların gözü
aldanmaz ama insan gözü böyle değildir

E Çevrimdışı

enesberasahin

Yeni Üye
24 Kas 2020
7
19
Merhabalar ailem televizyon almayı düşünüyor bütçemiz max 2000 tl onu da taksite böldürürsek televizyon alışkanlığı olarak bazen ailecek film izleriz tam karşısında yaklaşık 3 metre mesafede oturuyoruz normal televizyon izlerkende telvizyona maksimum 45 derece açı yapıcak şekilde oturuluyor smart tv olucak şekilde düşünüyoruz ama androidli olursa daha mı iyi olur şeklinde bi düşünce de oluştu kafamızda ya da düz tv+android box mı daha iyi olur hangı marka ve modellerden uzak durmalıyız bu indirim günlerinde alınır mı tavsiyelerinizi bekliyorum
albanez albanez F fikoloji yardımcı olur musunuz

Erinç Çevrimdışı

Erinç

Aktif Üye
25 Kas 2020
262
39
Üç gündür 2 saat youtube kanalı 2 saat forumdaki yorumlar ile vakit geçirdim lütfen, sade net bir fikir rica ediyorum. Zira iyice kafam karıştı.
toshiba 55ul3b63d ( Önerilmiş ama önerilmemişte paneli sıkıntılı olabilirmiş) 55 inç 4250 fiyat açısından avantajlı geliyor
Grundig gcu ve gdu serisi sn. albanez albanez tarafından önerilirken aynı zamanda önerilmiyor. Arçelik servis 1 yı önce basit bir çamaşır makinesi parçasında beni delirtti 1 ay çamaşır yıkayamadım mesafeliyim. Ayrıca gcu serisi stok yok. GDU7900b Serisi var.
Arçelik 9 Serisi Yine kafamı kurcalıyor.
Vestelin bazı serileri önerilmiş ama şuan önerilen modellerin satışı bulunmuyor

Uzun lafın kısası,
Bugün indirimler ile birlikte, seçenekler daha da çoğaldı. 50-55 inc bandında hangi modeller alınabilir, bütçem çok geniş değil.
Amaç verimli bir netflix , yüksek netlik, iyi ses . ekstra google kullanımı bonus olur sadece.
Sürçi lisan ettimse de affola albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

muratdurak91

Yeni Üye
25 Kas 2020
5
33
merhabalar. tv ihtiyacım var ve satın almak için Black fridayı beklemiştim ama görünen o ki fiyatları daha da yukarı çekmişler ve çoğu tv stok yok görünüyor.
Panel boyutum çok önemli olmamakla birlikte 43-50 inç arası tv düşünüyorum. ultra hd olmasını tercih ederim ama dikkat ettiğim husus smart özelliğinden rahatça Netflix ve YouTube izlemek. bazen xbox s de bağlamam gerekecek. fiyat baremim Max 3500 civarında. bi kaç özellikten vazgeçebilirim gerekirse.
tavsiyeleriniz nelerdir ?
biraz önce Beko sitesinde söyle bi ürün gördüm. . B50 A 800 B / 4K SMART TV kampanyayla 3500 tl. sizde tercih edilebilir mi yoksa VESTEL / REGAL Veya Grundiklerime yönelmeliyim. tavsiyelerinizi bekliyorum. teşekkürler.

D Çevrimdışı

discrepancy

Yeni Üye
25 Eki 2020
27
41
Hocam naptınız kurulumfalan yapıldı mı memnun musun TV'den ? Cevabını bekliyorum çok yorum yok TC hakkında panel bilgisi vb. öğrenebilirsen senden ricam bana da ilet
Açıkçası televizyon firma tarafından geç kargoya verildi, normalde 16-17 kasım gibi evde kurulumu yapılacaktı, 24 kasımda kargoya verildi. Bizde de ailecek şansa COVİD -19 pozitif çıktı, karantinadayız, sanırım 15 gün sonra ancak servis eve gelip kurulum yapabilir.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Açıkçası televizyon firma tarafından geç kargoya verildi, normalde 16-17 kasım gibi evde kurulumu yapılacaktı, 24 kasımda kargoya verildi. Bizde de ailecek şansa COVİD -19 pozitif çıktı, karantinadayız, sanırım 15 gün sonra ancak servis eve gelip kurulum yapabilir.
Geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin ailenize. :ok

C Çevrimdışı

Calisua

Yeni Üye
25 Kas 2020
5
27
Merhabalar abilerim sizden bir tavsiye almak istiyorum da cevaplarsanız sevinirim.3000-4000 lira bandında tv box ile kullanacağım, panel kalitesi güzel, sizin de önem verdiğiniz üzere satış sonrası hizmeti güzel olan bir veya birkaç marka model televizyon önerir misiniz? Ekranda +48 inç olsa güzel olurdu.
albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı

Y Çevrimdışı

Yusuf24 

Yeni Üye
25 Kas 2020
45
35
Merhabalar. Elimde 40' vestel pf7070 tv var çocuklar ekranını kırdı. Servis bin lira istiyor panele. Bende yeni tv almaya karar verdim ve 15 gündür araştırıyorum ama fiyatlar iç acıcı değil. Yine vestel alayım dedim f/p dolayısıyla. Sizlerden tv tavsiyesi istiyorum. 43 inç 4k tv arıyorum. Stabil ve sağlam olsun istiyorum :) bütçem çok kısıtlı 2500 civarı bişey arıyordum.
Nette dolaşırken Regal 43R7560UA Ultra HD (4K) TV yi gördüm (2460 tl ye) acaba nasıldır. Birde vestel kendi markasını kaliteli yan markalarını yan sanayi usulü mü üretiyor. Onu çok merak ediyorum. Adem Helvacı [IMG alt="Adem Helvacı"]https://tavsiyeforumu.com/data/avatars/s/0/363.jpg?1602502248[/IMG] Adem Helvacı Adem Helvacı hocam sizlerinde değerli tavsiyelerinizi bekliyorum

Geri
Üst Alt