dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
279
36
Anakartında sorun çıkar mı pek önermiyolar anakartını. Smr değeri ve verdiği pixellence pro gibi özellikler almaya teşvik ediyor beni. Anakartına 9500 den yapılan yorumlardan dolayı önyargı oluştu. Onun dışında almayı istiyorum baya.
Ne yaptiniz altay hocam aldiniz mi ben toshibayi aldim begenmedim iade talep ettim.

A Çevrimdışı

ato23

Yeni Üye
16 Ağu 2018
3
35
herkese hayırlı geceler eve ikinci tv olarak büyük oranda xbox one s ve profesyonel olmayan bilgisayarıma monitör olarak kullanacağım bi tv arıyorum maksimum 2500 tl bütçem var
yardımlarınızı bekliyorum çok teşekkür ederim şimdiden.:oku

S Çevrimdışı

Skaynet

Yeni Üye
6 Kas 2016
20
ben "OLED" den bahsetmiştim; "Q-LED" ise ayrı bir LCD ve Samsung üst segment panelleri böyledir 55" ve üstü!!

49" da bildiğim kadarıyla hiç 100Hz kalmadı gibi!!!
veya sadece LGE nin NANOCell li serilerin de varsa vardır

49" VA-100Hz+10bit Sony den 8396/8596 da var
LGE den şu anda kaldımı tam bilmiyorum:hmm

2018 model Grundig VLX9750(benim geçen sene almış olduğu ve sattığım) bu da 100Hz+10bit idi:ok

benim de aradığım şöyle bir panel var>> 49" 100Hz/10bit ve olmazsa olmaz olan FALD panel!!
FALD olmasa bile en azından DirectLED de kötünün iyisi diye alabilirim ama yok böyle bir panel artık

Sony den 8396/8596 güzel bir panel ama bu da FALD değil! hadi bunu da kabul ederim ama fiyat manyak yaw:hayir
ne teşhir ne 2.el bulunmuyor bu meretler ya da zaten alanlar satmıyor!

Üreticiler maliyet odaklı ne kadar dandik paneller varsa piyasaya sürüyorla
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ustam LG 55NANO796 55 aldım 5700 geldi kupon filan Allah utandırmasın inşallah sizce ürün nasıl yorumlarınız tv konusunda ustam panel kalitesi filan direk led diye aldım birde sizden yorum beklerim inş yanlış bir tercih yapmışımdır

E Çevrimdışı

Emirenes5461

Yeni Üye
12 Kas 2020
13
30
Bu 4 tv sizi fazlasıyla memnun eder.Lg 7400 benim favorim ama nanocell li daha üst teknolojili modeli de çok güzel.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LG 2020 MODEL NANOCELL TV'LER​

Hocam şu Philips ler de mi önerdikleriniz

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Hocam şu Philips ler de mi önerdikleriniz
Evet o ikisini de öneriyorum.2019 model 6504'ü arçelik mağazasında görüp izledim diğer Arçelik & Philips'ler ile kıyasladım ve beğendim.Açı performansı gayet iyi yanındaki muadil Arçelik'lere fark atıyordu.Aynı görüntülerde diğerleri titrerken 6504'de böyle bi şey yoktu.7505 bu senenin modeli onuda Teknosa'da gördüm hatta telefonla basit bir şekilde videosunu da çektim ama yükleyemedim.

Bu markalar arasında Lg'nin işletim sistemi çok daha iyidir,Philips'de bu modellerde Android yerine daha basit Saphi işletim sistemi var.İçinde Netflix,Youtube falan zaten var ama daha sonra çıkacak uygulamaların hepsini desteklemeyebilir.

Şunu da hatırlatmak isterim,teknoloji alış verişi şans işidir aldığınız herhangi bir marka veya ürün sizi yıllarca sıkıntısız götürebilir ya da 5 ay sonra arızalanabilir.

Burada tavsiyede bulunan kişiler fiyat & performans ürünleri veya kişinin isteğine göre önerilerde bulunurlar.Hangi cihazın ne zaman bozulacağını ne kadar dayanıklı olacağını hiç kimse bilemez.

korkutsa Çevrimdışı

korkutsa 

Aktif Üye
6 Kas 2020
65
47
Merhaba, N11' den Samsung QE55Q70T bir TV aldım. Daha önce de sormuştum ama yoğunluktan görülmedi sanırım. Servis geldiğinde servise ne gibi testleri yapmalarını söylemeliyim? Kurulum aşamasında nelere dikkat etmeliyim? Beni bu gibi konularda bilgilendirirseniz sevinirim ...
Daha önce Adem bey cevap vermişti. Sizinle de paylaşayım.
Tanışma

Bir de forum içerisinde dolaşırken pixel teknoloji olarak yazdırdığı test uygulamasını Adem Bey bir youtube videosunda tanıtıyordu. TV kuruluma gelindiğinde yapmanız gereken testlerden bahsediyordu. Onu da youtube kanalında ararsanız bulursunuz.

M Çevrimdışı

MeTaL

Yeni Üye
21 Eyl 2020
24
41
Daha önce Adem bey cevap vermişti. Sizinle de paylaşayım.
Tanışma

Bir de forum içerisinde dolaşırken pixel teknoloji olarak yazdırdığı test uygulamasını Adem Bey bir youtube videosunda tanıtıyordu. TV kuruluma gelindiğinde yapmanız gereken testlerden bahsediyordu. Onu da youtube kanalında ararsanız bulursunuz.
Bilgilendirme için teşekkürler. Gel gelelim evde Android telefon kullanan yok. Acaba bu uygulamanın IOS için olanı var mıdır? Hiç olmadı bu renkleri Wallpaper olarak ayarlayıp göstermek gerekir sanırım. Samsung servisine bu durumu soracağım ...

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211

Ustam LG 55NANO796 55 aldım 5700 geldi kupon filan Allah utandırmasın inşallah sizce ürün nasıl yorumlarınız tv konusunda ustam panel kalitesi filan direk led diye aldım birde sizden yorum beklerim inş yanlış bir tercih yapmışımdır
tam neden onu seçtin bilemiyorum
LGE den artık NANO harici bir panel alınmaz,kaldıki adamlarda bir tek bunlara artık ağırlık veriyorlar!
866 en alt seriydi biraz daha iyisi ise 9x serisidir

belki sen fiyat olarak uygun görüp bunu aldın?
neyse biraz kullan sonra bana dönersin

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Yaklaşık bir aylık tv arayışını sonlandırdım. Pioneer Kuro'dan sonra açıkcası hiçbir lcd-led tam anlamıyla içime sinmedi. Philips mi, Toshiba mı, Sony mi derken 10 yıl önce yaptığım gibi Albanez Üstad yine kalbim seni dinledi ve dün Arçelik 65A 9900 5B OLED aldım. Üstad yine masrafa soktun beni ama olsun seni dinlemenin rahatlığı var içimde. TV henüz gelmedi, kurulduktan sonra görebildiğim kadar eksi ve artılarını yazarım. TV alma arefesinde olan herkese hayırlı kısmetler diyeyim. Albanez üstada ayrıca tekrar teşekkür ederim.
Hayırlı olsun o zaman+

Pio cu olduğun için resim kalitesi seni kesecektir yani umarım böyle olur
eski/artı ya takılma,Pio hariç adama her panel eksisi ve de artısı ile gelir yaw:kiskis

açıkçası ben hala yüksek rakamlarda gezenler için böyle nesli tükenmiş LCD lere
bu paraları basmayı hiç uygun görmüyorum!

S Çevrimdışı

Skaynet

Yeni Üye
6 Kas 2016
20

İptal ettim daha kargolanmadı hocam ben bunu nano sanıyordum iptal talebinde bulundum albanez albanez

korkutsa Çevrimdışı

korkutsa 

Aktif Üye
6 Kas 2020
65
47
Bilgilendirme için teşekkürler. Gel gelelim evde Android telefon kullanan yok. Acaba bu uygulamanın IOS için olanı var mıdır? Hiç olmadı bu renkleri Wallpaper olarak ayarlayıp göstermek gerekir sanırım. Samsung servisine bu durumu soracağım ...
Youtube da test videoları var en kolay. Renk renk 5er sn durup geçiyor. Videoyu durdurup pixel pixel incelersin. Ben gelsin ttv öyle yapacağım.

E Çevrimdışı

Emirenes5461

Yeni Üye
12 Kas 2020
13
30
Evet o ikisini de öneriyorum.2019 model 6504'ü arçelik mağazasında görüp izledim diğer Arçelik & Philips'ler ile kıyasladım ve beğendim.Açı performansı gayet iyi yanındaki muadil Arçelik'lere fark atıyordu.Aynı görüntülerde diğerleri titrerken 6504'de böyle bi şey yoktu.7505 bu senenin modeli onuda Teknosa'da gördüm hatta telefonla basit bir şekilde videosunu da çektim ama yükleyemedim.

Bu markalar arasında Lg'nin işletim sistemi çok daha iyidir,Philips'de bu modellerde Android yerine daha basit Saphi işletim sistemi var.İçinde Netflix,Youtube falan zaten var ama daha sonra çıkacak uygulamaların hepsini desteklemeyebilir.

Şunu da hatırlatmak isterim,teknoloji alış verişi şans işidir aldığınız herhangi bir marka veya ürün sizi yıllarca sıkıntısız götürebilir ya da 5 ay sonra arızalanabilir.

Burada tavsiyede bulunan kişiler fiyat & performans ürünleri veya kişinin isteğine göre önerilerde bulunurlar.Hangi cihazın ne zaman bozulacağını ne kadar dayanıklı olacağını hiç kimse bilemez.
Tabi hocam yıllar önce PC aldım bozuldu 2 aya değiştirdiler yaklaşık 7 yıldır sıkıntısız kullanıyorum

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
İptal ettim daha kargolanmadı hocam ben bunu nano sanıyordum iptal talebinde bulundum albanez albanez
bu seriyi çok yeni çıkardılar diye biliyorum ama iptal etmen doğru olmuş bence

LGE den sadece NANO olan 866 ve üstü alınmalıdır!
ancak ileride karanlık,yetersiz aydınlama yapıyor veya HDR de ışık ciddi yetersiz v.s
gibi özellikle panelin NIT değerleri için veya özellikle Contrast değeri v.s için caz yaparsanız
hiç bulaşmayın IPS lere!!

üstelik bu NANOCEll li paneller,hiç değmeyecek kadar da ciddi pahalıdır!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri