albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
9x serisi 900/950 diye zaten iki "aynı" model
ama Sony bu ve her zaman aynı "çakallığı" uyguluyor bana göre
neyseki bir seriden 5 seri çıkarmamış yine de iyi:hihi

bazı özellikler de farklar var sadece!
HDMIport 2.1 gibi ve bazı değişik özellikler destekler v.s

ufak hileli oynamalar ile bunu farklı gibi gösterip v.s alın size iki modele getirmişler kısaca

detaylı özelliklerini bence sitesinden kontrol et,farketmiyor benim için dersen o zaman ucuz olanını al!
o detayları v.s bence iyi incele,yarın vay keşke öbür seriyi alsaydım deme sonra

Samsung QL8x de OK dir

R Çevrimdışı

repisidan

Yeni Üye
28 Eki 2020
12
49
Arkadaşlar yardımcı olur musunuz 3.mesajım bu, cevap alamadım, arada gözden kaçıyor galiba
50U9400 , 50GCU8900, 50UL3A63DT. 50UL3B63DT arasından görüntü kalitesi, görüntü akıcılığı, ve smart ın stabil olması bakımından hangisini tavsiye edersiniz?

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Murata

Yeni Üye
10 Kas 2020
4
36
Değerli arkadaşlar. Salonum için 65 ve veya 70 inch tv ihtiyacım var. Uydu yayınlar ve spor izlenmeyecek. Gündüz izlenmeyecek. Oturma planı geniş açı gerektirmeyecek şekilde. Bütçem 8-13 bin tl arası. Şimdiye kadar araştırmalarım sonucunda takibe aldığım tvler. Samsung 65q70t , Sony Xh90 , uygun model olarakta 65TU8000 . Tv teknolojisi konusunda bilgim kısıtlı ama fiyatlar çok uçuk. Bu paraları veriyorken hakkeden bir ürün olsun derdindeyim. Yardımcı olursanız sevinirim.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Değerli arkadaşlar. Salonum için 65 ve veya 70 inch tv ihtiyacım var. Uydu yayınlar ve spor izlenmeyecek. Gündüz izlenmeyecek. Oturma planı geniş açı gerektirmeyecek şekilde. Bütçem 8-13 bin tl arası. Şimdiye kadar araştırmalarım sonucunda takibe aldığım tvler. Samsung 65q70t , Sony Xh90 , uygun model olarakta 65TU8000 . Tv teknolojisi konusunda bilgim kısıtlı ama fiyatlar çok uçuk. Bu paraları veriyorken hakkeden bir ürün olsun derdindeyim. Yardımcı olursanız sevinirim.
TU8000 50hz bir tv dir o kadar para verip 50 hz alınmaz.Zaten diğer ikisi çok daha iyi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İstanbul Marmara Forum Teknosa'daki LG Tv ler.
Üşenmedim sizler için ne çekimler yaptım hem de ultra mega profesyonel kalitede.:haha

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Murata

Yeni Üye
10 Kas 2020
4
36
TU8000 50hz bir tv dir o kadar para verip 50 hz alınmaz.Zaten diğer ikisi çok daha iyi.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İstanbul Marmara Forum Teknosa'daki LG Tv ler.
Üşenmedim sizler için ne çekimler yaptım hem de ultra mega profesyonel kalitede.:haha

Yaklaşık 5bin lira farka değer yani aradaki fark sizce.

mightythor Çevrimdışı

mightythor 

Aktif Üye
6 Tem 2018
499
49
Yaklaşık 5bin lira farka değer yani aradaki fark sizce.
Şimdi 5000TL önemli bir rakkam o farkla başka bir tv daha alınır orası ayrı,ama 100 hz bir tv oldukça farklıdır üstelik TU8000'in neredeyse TU7000'den farkı yok.
Yani siz bu işin keyfine varıcam almışken iyi bir tv olsun derseniz donanım olarak 65'in hakkını veren diğer iki tv den birini seçmek daha iyi olacaktır.

Ama bütce sıkıntıysa 5000 TL vermenize de gönlüm razı olmaz TU8000'de çöp falan değildir yanlış anlaşılmasın,sadece Samsung'un satış tekniklerinden birisidir.

B Çevrimdışı

boras06

Yeni Üye
19 May 2018
5
36
2500 2750 TL bandında 43'' Anneannem için tv arıyorum.Ama bulamadım.F/P diyeceğiniz hiç mi model olmaz şu sözde indirimlerden alsam.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
LG 65UN74006 65 nasıldır sizce hocam albanez albanez
kardeş LGE den alınası sadece "NANOCell" Tv lerdir gerisini salla gitsin!
pahalıdır ve bana göre hiç değmez,makul rakamlara olsaydı eyvallah
derdim ama o fiyatlar uçuk!

sonra burada kişiler SMART diyor başka bir şey demiyor yaw:kiskis
yok Kumandası şöyle yakışıklı imiş diyor ve bir kriter oluyor bu şey ona!
yok kasası ayağı filan çok yakışıklı diyor al sana bir başka kriter

şimdi böyle çok fazla insan var,yani bunların alayı bana ters ama çoğu kişi
içinse olmazsa-olmaz oluyor!

TPV-Philips gibi LGE de artık LCD işini boşlamış ve tamamen OLED lere
kaydılar LCD leri de son yıllrda iyi değil,belki NanoCell li olanlar iyi bile
olsa ciddi pahalı

Philips&LGE yerine öncelikle bütçe de zayıfsa haybeye bunlara hiç bakmayın
yerlilere takılın çok daha iyidir!

ama benim param çok diyen varsa yine TPV ile LGE ye hiç bakmasın Samsung/Sony baksın
şayet LCD istiyorlarsa,OLED istiyorlarsa hangisine bakarsanız bakın:haha

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
2500 2750 TL bandında 43'' Anneannem için tv arıyorum.Ama bulamadım.F/P diyeceğiniz hiç mi model olmaz şu sözde indirimlerden alsam.
40" olarak örneğin Samsung/Philips/Arçelik grubu fazla pahalı olmayan ve de iddalı olmayan güzel FHD TV ler vardır
43 ler IPS dir,yarın karanlık derler ışık yetersiz derler v.s IPS önermem onlar için

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
70 de adam gibi yüksek spec.li o fiyata TV yoktur!
65 olarak da madem QL70 veya XH9x uyarsa zaten düşünmene gerek yoktur!
ancak bunların fiyatları da 8-13 arasında olmayabilir,sen baktınmı fiyatlarına?

bu bütçe ve diğer ikisi duruken nereden çıktı şimdi T8000:hmm

"HAK eden" ;samimi olarak yazacağım şudur;hiç birisi HAK etmiyor,özellikle Türkiye
fiyatları(özellikle Samsung/Sony için)ve malum Döviz kurlarına baktığım zaman!

F Çevrimdışı

ferhats85 

Aktif Üye
18 Eki 2020
136
39
kardeş LGE den alınası sadece "NANOCell" Tv lerdir gerisini salla gitsin!
pahalıdır ve bana göre hiç değmez,makul rakamlara olsaydı eyvallah
derdim ama o fiyatlar uçuk!

sonra burada kişiler SMART diyor başka bir şey demiyor yaw:kiskis
yok Kumandası şöyle yakışıklı imiş diyor ve bir kriter oluyor bu şey ona!
yok kasası ayağı filan çok yakışıklı diyor al sana bir başka kriter

şimdi böyle çok fazla insan var,yani bunların alayı bana ters ama çoğu kişi
içinse olmazsa-olmaz oluyor!

TPV-Philips gibi LGE de artık LCD işini boşlamış ve tamamen OLED lere
kaydılar LCD leri de son yıllrda iyi değil,belki NanoCell li olanlar iyi bile
olsa ciddi pahalı

Philips&LGE yerine öncelikle bütçe de zayıfsa haybeye bunlara hiç bakmayın
yerlilere takılın çok daha iyidir!

ama benim param çok diyen varsa yine TPV ile LGE ye hiç bakmasın Samsung/Sony baksın
şayet LCD istiyorlarsa,OLED istiyorlarsa hangisine bakarsanız bakın:haha
hocam yerli malı dedik aldık vestel 65u9500 gördük çöp olduğunu,,film izlemek ızdırap(en ugak hareketli sahnelerde görüntü aşırı bozuluyor) en azından bu lg de film izlenir diye düşünüyorum

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,242
iyi de her yerli de böyle değildir! bahsettiğin şekilde resim bozulması zaten bir MB deki işlem katı sıkıntısıdır
bu her markada oluyor az veya çok ayrıca bir çok falsoyudu insanlar maalesef göremiyor v.s

ben bunun yerine böyle düşük spec.li ama büyük ebatlı panel zaten hiç tavsiye etmiyorum!
ister yerli ister yabancı hepsi aynı bok bunların

65 hala LCD TV ler için büyük ve iddialı ebatdır,falsoları bile hemen ortaya çıkarıyor

bakın size örnek;USA/Canada gibi panel işinin beşiği yerde örneğin 65lik paneli 60Hz lik yaparsan
kimse suratına bile bakmaz 10bit olacak ayrıca v.s SMART ına takılmazlar veya Kumandası yakışıklı
demezler bizlerin dediği gibi ya da kasası enli(kalın demezler) tam tersine herifler "kalın" seviyor yaw
ama biz ise "jilet" gibi olsun diyoruz,halbuki kalını makbul bu meretin yaw,falsoların bazılarını bile bu belirliyor

adam bizde bu ne yaw diyor CRT gibi ya da eski model gibi diyor!

ben 50/55 de bile 50Hz/çakma10bit veya 8bit tavsiye etmek bile istemiyorum!
markası isterse Samsung isterse Sony olsun!

ortada MARKA diye olanlar belli zaten,bana göre yandan çarklı MARKA bunlar yaw(LCD için konuşuyorum
OLED ler OK dir)

sonuç da neyi alsan biraz şans biraz panelin ebatı v.s derken uçan-kaçan bir şey çıkmıyor ortaya

hadi bunun da iyisi dediğimiz zaman 100Hz/10bit olsun dersek absürt rakamlara çıkılıyor!
yine bitmiyor başka teknik sıkıntılar çıkıyor yinede! daha olmadı hepsini geçtim yok bulutlanma yok
orası karanlık burası bilmem nemi çıkacak diye düşünüyorsun olmadı pixel hatası çıkarmı diyorsun
kısaca neyi alsan işin sonuç da "şans" bu kadar basit işte

Burası TF/DH değil ki bir marka veya paneli gazlayalım hani şu malum tipleri vardır bu panellerin
daha doğrusu çakalları gibi değiliz,sahaya çıkıp neyi doğru görüyorsak onu çalıyoruz VAR dan filan da geçiyor
bu kararlar seyirce de memnun:kiskis

Geri
Üst Alt