F Çevrimdışı

FİLMCİ

Yeni Üye
10 Kas 2019
32
47
816/866 ları bitirdiler de sıra bunamı geldi şimdi yaw:haha1

siz öncelikle bunlara LGE nin ya TR sitesin den veya Global sitesinden bakın derim
zira bu üreticiler filim adamlar dır,filim içinde filim çekerler!

örneğin bazı seriler özel gibidir! yani ID kodu farklıdır ve yeni/farklı v.s diye çıkar
ama "yersen" taktiği dir bu! eskiden beri bilindik numaradır bunlar!

yaw LGE ye gelirsem senin en baba serin 9xx NANO lar ve bu rakam 8 de bile "kırpılırken"
7 de ne oluyor o zaman diye düşünün

LGE de tıpkı TPV gibi bu LVC işini bırakıyor gibi geliyor bana,NANO da yakında "yenmeyecek"
ancak OLED olarak adamlar bence çok iyi

izleyip göreceğiz yakında herşeyi
Albani hocam 50gcu8900 buldum 2900 e nasıl bu panel? Mediamarka gidip bakacağım incelemek için varsa.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
o panel VA dır ve fiyatı da güzel şimdi,sanırım teşhir dir,sorunu yoksa alabilirsin tabiki o fiyata
biz geçen sene bunu Eylül de 4.2 kağıda(3+3 garantiyle) sıfır almıştık MM den bizim komşu arkadaşa
Smart v.s işleri yaramaz! Bluetooth da yoktur! TV olarak o fiyata bence çok güzel

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Albani hocam 50gcu8900 buldum 2900 e nasıl bu panel? Mediamarka gidip bakacağım incelemek için varsa.
5 gün önce geldi TV Vatan dan sıfır aldım ben 3100'e. Ses ve görüntü kalitesi iyi tabi fiyatıda belli aşırı süper bir şey de beklememek lazım ama benim panel kusursuz çıktı ölü piksel yok, ışık sızması minimal. Ancak cihazdan her hangi bir Smart beklentiniz varsa Regal R7560UA serisine yönelin derim Smart olarak tatmin etmez bu TV. YouTube ve ekran yansıtma biraz yavaş olsada güvenilir şekilde çalışıyor ancak TV donanımı kötü anakart en alt seviye olan parçalar kullanıyor ve Grundig Ultralogic 4k platformuna uygulama yüklenemiyor. Netflix, YouTube , Miracast birde bir kaç ıvır zıvır program var ama genel olarak kötü. Bir de YouTube dan çıkarken Exit tuşuna basılırsa TV kilitleniyor ve açıp kapatınca bile düzelmiyor. Yani Smart beklentiniz olmasın gerçek TV fonksiyonları da idare eder. Dahili uydu alıcısı güzel kanal geçişleri hızlı cihazın bu artısı var. Bence benzer fiyattaki Regali ve bu TV'yi gidip inceleyin içinize sineni alın. Almaya karar verirsenizde bir bilgi vereyim servis menüsü Source+3195 ile açılıyor çok aradım bunu. Panel testi de var bu menüde.

F Çevrimdışı

FİLMCİ

Yeni Üye
10 Kas 2019
32
47
5 gün önce geldi TV Vatan dan sıfır aldım ben 3100'e. Ses ve görüntü kalitesi iyi tabi fiyatıda belli aşırı süper bir şey de beklememek lazım ama benim panel kusursuz çıktı ölü piksel yok, ışık sızması minimal. Ancak cihazdan her hangi bir Smart beklentiniz varsa Regal R7560UA serisine yönelin derim Smart olarak tatmin etmez bu TV. YouTube ve ekran yansıtma biraz yavaş olsada güvenilir şekilde çalışıyor ancak TV donanımı kötü anakart en alt seviye olan parçalar kullanıyor ve Grundig Ultralogic 4k platformuna uygulama yüklenemiyor. Netflix, YouTube , Miracast birde bir kaç ıvır zıvır program var ama genel olarak kötü. Bir de YouTube dan çıkarken Exit tuşuna basılırsa TV kilitleniyor ve açıp kapatınca bile düzelmiyor. Yani Smart beklentiniz olmasın gerçek TV fonksiyonları da idare eder. Dahili uydu alıcısı güzel kanal geçişleri hızlı cihazın bu artısı var. Bence benzer fiyattaki Regali ve bu TV'yi gidip inceleyin içinize sineni alın. Almaya karar verirsenizde bir bilgi vereyim servis menüsü Source+3195 ile açılıyor çok aradım bunu. Panel testi de var bu menüde.
Teşekkür ederim regale baktım 49-50-55 inchleri var bunlarda va/ips ne kullanılmış bilginiz var mı? Smart iyi demişsiniz bu sebeple önemli.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

o panel VA dır ve fiyatı da güzel şimdi,sanırım teşhir dir,sorunu yoksa alabilirsin tabiki o fiyata
biz geçen sene bunu Eylül de 4.2 kağıda(3+3 garantiyle) sıfır almıştık MM den bizim komşu arkadaşa
Smart v.s işleri yaramaz! Bluetooth da yoktur! TV olarak o fiyata bence çok güzel
Smart kötü ve bt yoksa kötü oldu bu haber regal r7560 a yöneldim arkadaşın tavsiyesi ile bunu önerir misin fiyat 3-3500 arası 50-55 inch ler?

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Teşekkür ederim regale baktım 49-50-55 inchleri var bunlarda va/ips ne kullanılmış bilginiz var mı? Smart iyi demişsiniz bu sebeple önemli.

Smart kötü ve bt yoksa kötü oldu bu haber regal r7560 a yöneldim arkadaşın tavsiyesi ile bunu önerir misin fiyat 3-3500 arası 50-55 inch ler?
Eğer fiyat uygunsa üstüne bir tane Mi box S alırsanız daha da iyi olur Regalden, ama siz bilirsiniz. Smart anlamında bir beklentiniz yoksa ya da sadece NF ve Youtube kullanacaksanız iş görür ama Vesteller kadar iyi bir sistem değil. Tabi Vestel sistemi de Android Box yanında kötü kalır. 7560lar hep VA galiba tam bilgim yok, panel bilgi konusundan destek alabilirsiniz. 55inch olan 7560 Samsung VA idi galiba kendi konusu var forumda oraya bakabilirsiniz. Bu arada Regal lerle ilgili hiç deneyimim yok sadece araştırdığım kadarıyla bilgi verebiliyorum kullanan arkadaşlara sorarsanız daha sağlıklı olur. 50GCU8900 ile ilgili başka sorunuz varsa cevaplayabilirim. Seçeneklerinizi bir değerlendirin bence bir de mağazada izleyin panelleri mümkünse ben izlemeden aldığım için sadece Grundigin görüntüsünü biliyorum. Mi Box + Grundig avantajlı bir ikili olabilir fiyat Regale yakın veya aynı olursa.

Bir ekleme yapayım Regal 7560 lar indirimdeyken mantıklı tam fiyatı asla hak etmez. Düne kadar 3550 idi 55lik olan şimdi 4300 olmuş. 50lik ise indirimde 3100 TL oluyor buna dikkat etmek lazım.

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
"Mi Box-S" serisi iyi bir laternatif olabilir,ancak bununla ilgili şikayetleri ve sıkıntıları v.s iyi oku!
Android TV-BOX kullanmışlığın varsa zaten panelin Smartını filan salla geç yaw

ya da Mi olmazsa başka bir BOX da olur/olabilir!

NF/YT ve diğer özellikle STREAM türü izlemeleriniz varsa,kafadan BOX almayın,önce panelin
performansına bakın ve gerekirse sonra bunu alırsınız

F Çevrimdışı

ferhats85 

Aktif Üye
18 Eki 2020
136
39
"Mi Box-S" serisi iyi bir laternatif olabilir,ancak bununla ilgili şikayetleri ve sıkıntıları v.s iyi oku!
Android TV-BOX kullanmışlığın varsa zaten panelin Smartını filan salla geç yaw

ya da Mi olmazsa başka bir BOX da olur/olabilir!

NF/YT ve diğer özellikle STREAM türü izlemeleriniz varsa,kafadan BOX almayın,önce panelin
performansına bakın ve gerekirse sonra bunu alırsınız
2012 yılında almış olduğum panasonic 42 incte kullanıyordum mi boxı çokta memnundum bu tv yi alınca hediye ettim arkadasıma,,,vestel tv nin kendinden girmekten daha öı kaliteli olur mi yi bağlasam?

F Çevrimdışı

FİLMCİ

Yeni Üye
10 Kas 2019
32
47
Eğer fiyat uygunsa üstüne bir tane Mi box S alırsanız daha da iyi olur Regalden, ama siz bilirsiniz. Smart anlamında bir beklentiniz yoksa ya da sadece NF ve Youtube kullanacaksanız iş görür ama Vesteller kadar iyi bir sistem değil. Tabi Vestel sistemi de Android Box yanında kötü kalır. 7560lar hep VA galiba tam bilgim yok, panel bilgi konusundan destek alabilirsiniz. 55inch olan 7560 Samsung VA idi galiba kendi konusu var forumda oraya bakabilirsiniz. Bu arada Regal lerle ilgili hiç deneyimim yok sadece araştırdığım kadarıyla bilgi verebiliyorum kullanan arkadaşlara sorarsanız daha sağlıklı olur. 50GCU8900 ile ilgili başka sorunuz varsa cevaplayabilirim. Seçeneklerinizi bir değerlendirin bence bir de mağazada izleyin panelleri mümkünse ben izlemeden aldığım için sadece Grundigin görüntüsünü biliyorum. Mi Box + Grundig avantajlı bir ikili olabilir fiyat Regale yakın veya aynı olursa.

Bir ekleme yapayım Regal 7560 lar indirimdeyken mantıklı tam fiyatı asla hak etmez. Düne kadar 3550 idi 55lik olan şimdi 4300 olmuş. 50lik ise indirimde 3100 TL oluyor buna dikkat etmek lazım.
Hakikaten unuttuk o işi box her işi çözer ya:) Panel siyahlar nasıl albani hoca va demiş bana dediyse anlamadım alıntı yapmamış:) Filmciyiz siyah iyiyse mutlu oluruz panel 50 hz %99 ama hareketli görüntü nasıl bir de? Tv yi alacağım çok büyük ihtimalle bu arada vatan da 3699 anlık indirimle mi aldınız?

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Hakikaten unuttuk o işi box her işi çözer ya:) Panel siyahlar nasıl albani hoca va demiş bana dediyse anlamadım alıntı yapmamış:) Filmciyiz siyah iyiyse mutlu oluruz panel 50 hz %99 ama hareketli görüntü nasıl bir de? Tv yi alacağım çok büyük ihtimalle bu arada vatan da 3699 anlık indirimle mi aldınız?
Gece 11den sonra oluyor son iki haftada iki kere tekrarladılar 3100lük fiyatı biraz beklemeniz mümkünse yine çıkar diye düşünüyorum bu indirim. Daha hiç film falan izlemedim TV'de DLNA olmadığından ağ üzerinden dosya göremiyor bu akşam Laptop bağlayıp bir film izlemeyi deneyeyim siyahlar konusunda daha net yorum yapabilirim. Kayan yazılarda sıkıntılar oluyor ama hareketli sahnelerde sıkıntı göremedim yırtılma vb. şeyler. Akşam bir film açıp deneme yaparım sizin için.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
valla ben uzun yıllardır BOX çıyım yaw:ok
eskiden paneller de SMART işi pek yoktu veya bazılarında vardı v.s
ben o zamanlar dan başladım BOX kullanmaya,sanırım 15 veya 20
tane Box alıp sattım bugüne kadar:kiskis
halen de elimde 2 tane orta seviye Box var!

panellerin Smart işleriyle işim olmaz benim,geçenlerde Grundig sattım
Smartı dandik idi,Arçelik grubu bu konuda bana göre hikaye!
en fazla YouTube izlerim zaten ondan da hiç birinde sanırım sorun yok

ancak 50/8900 için 2900 gibi bir fiyat da çok çok iyi yaw(buna döviz
kurları artışını da ilave ediyorum! netice de hepsi Çin de dolarla ithal
malzeme bunlar) olaya "YERLİ" diye bakmayın yaw,nesi yerli bunun
sadece montajlayan adamlar TÜRK işi gerisi Çin işi yaw:haha

yani kurlar arttıkça yerli dediğiniz mallar da artacaktır,ayrıca yerli nerede
kardeşim arayın bulun o zaman,bir tek bizler kaldık harbi yerli ve hayatımız
ithal ikemesi mallarla geçiyor

bugün markete gittim "yeşil mercimek" aldım,harbi KANADA malı
yeşil mercimek senelerdir Kanadan dan ithal edilmektedir:haha1
hadin buyrun kaşıklayın afiyetle

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,873
valla ben uzun yıllardır BOX çıyım yaw:ok
eskiden paneller de SMART işi pek yoktu veya bazılarında vardı v.s
ben o zamanlar dan başladım BOX kullanmaya,sanırım 15 veya 20
tane Box alıp sattım bugüne kadar:kiskis
halen de elimde 2 tane orta seviye Box var!

panellerin Smart işleriyle işim olmaz benim,geçenlerde Grundig sattım
Smartı dandik idi,Arçelik grubu bu konuda bana göre hikaye!
en fazla YouTube izlerim zaten ondan da hiç birinde sanırım sorun yok

ancak 50/8900 için 2900 gibi bir fiyat da çok çok iyi yaw(buna döviz
kurları artışını da ilave ediyorum! netice de hepsi Çin de dolarla ithal
malzeme bunlar) olaya "YERLİ" diye bakmayın yaw,nesi yerli bunun
sadece montajlayan adamlar TÜRK işi gerisi Çin işi yaw:haha

yani kurlar arttıkça yerli dediğiniz mallar da artacaktır,ayrıca yerli nerede
kardeşim arayın bulun o zaman,bir tek bizler kaldık harbi yerli ve hayatımız
ithal ikemesi mallarla geçiyor

bugün markete gittim "yeşil mercimek" aldım,harbi KANADA malı
yeşil mercimek senelerdir Kanadan dan ithal edilmektedir:haha1
hadin buyrun kaşıklayın afiyetle
Bugün kutuda kandil simiti geldi eve, kutuya yerli üretim logosunu koymuş üreten firma.
Acaba susamı yerli mi, bilmiyorum. :hihi
Bir aralar ithal susam muhabbeti de vardı.
Sende Nvidia olmamasına şaşıyorum ben abi, o kutunun da elinden geçmiş olması lazımdı. :kiskis

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
hayır o da ithal girdili!
kutu dediğiniz artık özellikle plastik grubu/poly.... türü bir şeyden imal edilmişse bunlar tamamen ithal!
kaplama maddesi ithal(koruculuk/dayanaklılık gibi)
tamamen KAĞIT ürünü o zaman yerli olur!

Susam çok uzun yıllardır Çin den geliyor!
TR de bildiğim kadarıyla bir tek Tarsus da ekiliyordu ama onlar da bıraktılar gibi zira maliyetlerine
değmiyor artık,Çin susamı ciddi ucuz çünkü! yani susam işi çoktan bitmiştir!

NVidia bilerek almıyorum onunla uğraşmak işi olmuyor! ama onu bir kere alırsın bir daha Box
almazsın yaw,Gamer lar için bence en iyisi budur kesinlikle:ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,873
hayır o da ithal girdili!
kutu dediğiniz artık özellikle plastik grubu/poly.... türü bir şeyden imal edilmişse bunlar tamamen ithal!
kaplama maddesi ithal(koruculuk/dayanaklılık gibi)
tamamen KAĞIT ürünü o zaman yerli olur!

Susam çok uzun yıllardır Çin den geliyor!
TR de bildiğim kadarıyla bir tek Tarsus da ekiliyordu ama onlar da bıraktılar gibi zira maliyetlerine
değmiyor artık,Çin susamı ciddi ucuz çünkü! yani susam işi çoktan bitmiştir!

NVidia bilerek almıyorum onunla uğraşmak işi olmuyor! ama onu bir kere alırsın bir daha Box
almazsın yaw,Gamer lar için bence en iyisi budur kesinlikle:ok
Video, resim işlemede de zirveyi oynamıyor mudur sence? :alala

Geri
Üst Alt