Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Daha uygun bütçeli ürünlere doğru yöneldim ve biraz araştırdım.

ps4 pro için ;

-en az 60 hz tarama hızı tavsiye ediyor.
-Hdr Desteği
-Input Lag değerlerin de düşür olması tavsiye ediliyor.

Vestel 55U9500 modelini gördüm

60 hz , Hdr desteği var fakat Input lag değeri , panel üretici ve panel özelliklerini kendi web sitelerinde bulamadım.

Fikir , tavsiye ve görüşlerinizi alabilirmiyim.

Aragorn Aragorn
albanez albanez
Umut Barış Umut Barış
TEKNOwest TEKNOWEST
Adem Helvacı Adem Helvacı
Bu model için biraz şikayet dönüşü var, forumda biraz araştırın bakalım ama bu ekran boyutlarında daha ucuza bulunmaz gibi

Cemocancem Çevrimdışı

Cemocancem 

Yeni Üye
10 Haz 2020
32
44
Daha uygun bütçeli ürünlere doğru yöneldim ve biraz araştırdım.

ps4 pro için ;

-en az 60 hz tarama hızı tavsiye ediyor.
-Hdr Desteği
-Input Lag değerlerin de düşür olması tavsiye ediliyor.

Vestel 55U9500 modelini gördüm

60 hz , Hdr desteği var fakat Input lag değeri , panel üretici ve panel özelliklerini kendi web sitelerinde bulamadım.

Fikir , tavsiye ve görüşlerinizi alabilirmiyim.

Aragorn Aragorn
albanez albanez
Umut Barış Umut Barış
TEKNOwest TEKNOWEST
Adem Helvacı Adem Helvacı
Hocam ustalar daha dogru yorumlaycaklardir ancak PAL sisteminde 50hz frekansinda calisan panel SECAM sisteminde 60 hz frekansinda calismakta. 60hz dediginiz tv aslinda 50hz. Fark yaratacak olan 100hz frekans degerine sahip bir tv edinmektir.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
o verdiğiniz Hz değerleri yalnıştır,birisi baclit scan değeridir ki ya 50/60 dır ya da 100/120 dir!
50/60Hz değerlerini bir de Elektriksel ölçüm biriminde çalıştırırız

sizlerin alacağı panel normal de 50/60Hz dir,100/120 değerindeki paneller ise bazı üreticilerde
artık bulunuyor ve bunlar en üst seviye ve tabiki bunun adı da "kazık marka" oluyor!

bir de şu durum vardır panellerin normal çalışma frekans değeri 59,xxx dir(kısaca 60Hz diyoruz bunlara)
ancak Avrupa PAL system için bu değer tam oturmaz ve 50Hz de kalıyor bu da şu demektir
X markanın 60lık paneli(Japan/USA-NTSC standardı)bu sistem de daha hızlı tarama yapar+LAG değeri de
biraz daha düşüktür bizim 50 lik panellere göre!

kısaca TV lerin "fıtratı" 60Hz yayın sistemi içindir! buda bizim 50lik frekansa uymuyor ve ilk HIZ sıkıntısı
buradan çıkar ama asıl önemli sıkıntı aldığınız panelin total motion-handling dediğimiz hareketli resimlerin
tümünün işlenmesi becerisidir ki bunu ne bizimkiler ne de elin bilmem ne markaları artık beceremiyorlar!

tekrar konuya dönersem,özellikle Forumlar da sallama bir sürü artık klasikleşmiş ama küllüm yalan laflar bilgi
diye dolaşmaktadır! basit örnekle eskiden bir aralar 200/240Hz lik Samsung paneller vardı ve bunu Samsung ile
Sony kullanmıştı ama o paneller de öyle uçan-kaçan bir şey olmadılar özellikle Samsung lar da sürekli bir
Input-Lag sorunu vardı kısaca o paneller "yavaştı"!

Ancak şu anda özellikle Samsung lar üst seriler de bu anlamda çok iyiler hatta bana göre en hızlıları da bunlardır
ve Sony den de bir tık daha iyiler özellikle "Gaming"! ancak Game-mode açarsanız diğer ayarların çoğu pasif olacaktır!
örneğin XBox/PS4 bir cihaz bağlarsanız kimlik tanıması sebebiyle bu cihazları panel hemen tanıyıp Pic.Mode>>>GAME
yapıyor ama siz kafanıza göre bazı ayarları yapamıyorsunuz!!!

Piyasada şu anda Gaming için ya gidip TN panelli dandik bir Monitör alacaksınız,ama en hızlısı bu olacaktır!
ya da normal bir TV alırsanız sizin de refleks-göz algılama v.s durumuna göre yavaşlık yaşayabilirsiniz!
Samsung bu anlamda LAG değeri iyidir,LGE lerin bazıları fena değil ama onlarda başka sıkıntıları vardır!

Not;IPS paneller bu anlamda daha hızlıdır VA lara göre!

Son olarak bir panelin motoru ki siz buna işlemci deyin ya da ne derseniz deyin,HIZ anlamında iyi değilse
ve buna 240Hz lik panel de taksanız hikaye olacaktır(geçmişte bunu tecrübe ettik! tutmadı 240Hz lik paneller
ama bir tek Toshiba bunu çıkamarmamıştı ki o çıkarsaydı sanırım CRT/TN ile kapışır ve her ikisinide duman ederdi!

Samsung N/R serileri bu anlamda piyasanın en iyileridir ama başka sorunları var v.s ben ona karışmam gari

F Çevrimdışı

fthgccgl

Yeni Üye
15 Haz 2020
12
64
o verdiğiniz Hz değerleri yalnıştır,birisi baclit scan değeridir ki ya 50/60 dır ya da 100/120 dir!
50/60Hz değerlerini bir de Elektriksel ölçüm biriminde çalıştırırız

sizlerin alacağı panel normal de 50/60Hz dir,100/120 değerindeki paneller ise bazı üreticilerde
artık bulunuyor ve bunlar en üst seviye ve tabiki bunun adı da "kazık marka" oluyor!

bir de şu durum vardır panellerin normal çalışma frekans değeri 59,xxx dir(kısaca 60Hz diyoruz bunlara)
ancak Avrupa PAL system için bu değer tam oturmaz ve 50Hz de kalıyor bu da şu demektir
X markanın 60lık paneli(Japan/USA-NTSC standardı)bu sistem de daha hızlı tarama yapar+LAG değeri de
biraz daha düşüktür bizim 50 lik panellere göre!

kısaca TV lerin "fıtratı" 60Hz yayın sistemi içindir! buda bizim 50lik frekansa uymuyor ve ilk HIZ sıkıntısı
buradan çıkar ama asıl önemli sıkıntı aldığınız panelin total motion-handling dediğimiz hareketli resimlerin
tümünün işlenmesi becerisidir ki bunu ne bizimkiler ne de elin bilmem ne markaları artık beceremiyorlar!

tekrar konuya dönersem,özellikle Forumlar da sallama bir sürü artık klasikleşmiş ama küllüm yalan laflar bilgi
diye dolaşmaktadır! basit örnekle eskiden bir aralar 200/240Hz lik Samsung paneller vardı ve bunu Samsung ile
Sony kullanmıştı ama o paneller de öyle uçan-kaçan bir şey olmadılar özellikle Samsung lar da sürekli bir
Input-Lag sorunu vardı kısaca o paneller "yavaştı"!

Ancak şu anda özellikle Samsung lar üst seriler de bu anlamda çok iyiler hatta bana göre en hızlıları da bunlardır
ve Sony den de bir tık daha iyiler özellikle "Gaming"! ancak Game-mode açarsanız diğer ayarların çoğu pasif olacaktır!
örneğin XBox/PS4 bir cihaz bağlarsanız kimlik tanıması sebebiyle bu cihazları panel hemen tanıyıp Pic.Mode>>>GAME
yapıyor ama siz kafanıza göre bazı ayarları yapamıyorsunuz!!!

Piyasada şu anda Gaming için ya gidip TN panelli dandik bir Monitör alacaksınız,ama en hızlısı bu olacaktır!
ya da normal bir TV alırsanız sizin de refleks-göz algılama v.s durumuna göre yavaşlık yaşayabilirsiniz!
Samsung bu anlamda LAG değeri iyidir,LGE lerin bazıları fena değil ama onlarda başka sıkıntıları vardır!

Not;IPS paneller bu anlamda daha hızlıdır VA lara göre!

Son olarak bir panelin motoru ki siz buna işlemci deyin ya da ne derseniz deyin,HIZ anlamında iyi değilse
ve buna 240Hz lik panel de taksanız hikaye olacaktır(geçmişte bunu tecrübe ettik! tutmadı 240Hz lik paneller
ama bir tek Toshiba bunu çıkamarmamıştı ki o çıkarsaydı sanırım CRT/TN ile kapışır ve her ikisinide duman ederdi!

Samsung N/R serileri bu anlamda piyasanın en iyileridir ama başka sorunları var v.s ben ona karışmam gari

Gerçekten çok güzel açıklama olmuş, teşekkür ederim

M Çevrimdışı

Mates34 

Yeni Üye
19 Haz 2020
17
49
+1 100hz şaşmayın salon'a tv alıcaksanız. 50hz uzak durun yada 2 bir tv alıcaksanız odaya türksat izlemek için 50 hz alabilinir

B Çevrimdışı

Bahadiraykt

Yeni Üye
26 Kas 2019
27
32
Dostlar merhabalar,

Öncelikle değerli bilgileriniz için teşekkür ederim.

- Netflix vb dizi film izlemek
- Maç izlemek
- Zaman zaman çocukların playstation oynaması

için kullanılacak paneli samsung tarafından üretilen fiyat performans televizyonu bakıyorum. İnch olarak minimum 43 olabilir kaliteye bağlı olarak 49 a yükselebilir.

Sebebiyle beraber önerilerinizi bekliyorum.

Bütçe: 2500-3000 arası.

D Çevrimdışı

DarkAngel

Yeni Üye
31 May 2020
26
44
Merhabalar
Ben 2 aydır ps4 için TV ararken tasadüf bu platformu buldum ve nerdeyse her bölümünü okudum :)
İlk acemeliğimde ben LG sm8600 almıştım ve beni memnun ediceni düşündüm lakin öyle olmadı çünkü TVyi ne amaçla alıcanız çok önemli ben gece ve karanlıkta ışıksız oynamayı seven biriyim hatta TV izleme zevkim yoktur sadece film keyfim vardır onun içinde internetten indirip tvde izlerim.
LG iade edip ben 65u9500 tvyi almış bulunuyorum. ( bir kaç şikayeti var tvnin evet ama teraspy teraspy beyin yazsını okuduktan sonra ha herra ya merra dedim ve gözümü karartıp aldım :)
Tabi benm en güzel şansım tanıdık olunca seri numarasını aratırıp VA panel olduğunu öğrendikten sonra seçimim daha kolay oldu.
Dün Kuruldu ve bütün testlerini yatprıdım ve bende her ayrıntısını inceledim.

Tvinin bana göre güzel yönleri :
- Pixel testi = Sıfır tertemiz
-Bulutlanma = Hiç yok
-Işık hüzmesi =Hiç yok
-ışık Sızması = Hiç yok
- Kanal geçişleri = ortalama 2-3 saniye gayet makul
- Tv canlılığı = Her göz zevkine göre değişir ama ben çok ayarını düşürerek izliyorum çünkü bana çok parlak ve canlı geldi
- Youtube = giriş oynatma bizim internet çok berbat olmasına rağmen çok hızlı
-Netflix = üye değilim ama puhuu tvyi denedim gayet hızlı ve net izleyebiliyorsunuz.
-Browser = Gece korku filmi açtım sinemadaymış gibi keyifle izledim.
-4k görüntü = bana göre çok can alıcıydı çok güzel görüntü veriyor.
Boyut = ben tvyiyi 3 bucuk 4 metre uzaklıktan izilyorum ve yandan 30 - 40 açıylada baktığımda görüntüde hiç bir sorun yok. bana gayet boyutu güzel geliyor malum yaşlılık gözler eskisi gibi değil :)

PS4 pro = Benim için en önemli kriter buydu . ilk olarak bunu test ettim canlılığı görüntüsü harika .
Bir çok farklı oyunda deneyimledim hepsindede ne fps ne ekran nede başka bir düşüklük yaşamadım .
Zaten çok profesyonel oyuncu değilseniz bu TV insanı tatmin ediyor çünkü ps4 de bütün oyunlar 60 hz gelmiyor en fazla 30hz-50hz ve verir üst seviye 4k oyunları vardır. 60hz veren hızlı oyunları genellikle Need for speed gibi oyunlardır. Online bile oynasınız onuda yeğenime test ettirdim apex , cod ve fortnite oyunlarda hiç bir kasma gerileme düşme şuanda yaşamadık.
Ben hikaye oyunu , pes ve mortal combat oynuyorum diyorsanız bu sizi hayli memnun eder. çünkü prof olmadığınız müddetce fark edemezsiniz zaten.
Zaten prof olanlar direk en iyisinden bir PC alıyorlar ve ps4 oynamıyorlar onlar PCde oynuyorlardır :)

Kötü yönüne gelince :
Kumanda : çok hafif ve dandik gibi duruyor ve sanki elimde ezilivericek zannediyorum.
Kanal ayarlama : bide bu bana sıkıntılı geldi kanalları ayarlamak için en fazla 10 tane seçip başa atabiliyrosun bunu toplu halde yapamıyor.
Fare olayı : Browser kullanırken ben bilmiyorum belki ayarlanabilir ama fare imleci kumandadan çoook yavaş ilerliyor
Browseri çok kullanan biriyseninz bu sizin canınızı sıkabilir.

Herzaman dediğim şey ELEKTRONİK ŞANS İŞİDİR sizdede bu tv bu kadar iyi çıkabilirde çıkmayabilirde ama ben şuanda kendimi şanslı hissediyorum inş. şuanki haliyle bir kaç yıl kullanabilirim.

Sormak istediğiniz yada tvde bakmammı istediğiniz bişey varsa yardımcı olmak isterim :)
F fthgccgl S selcukklnc

Tvninin gece görüntüsünden bir kaç resim :

82937930_1004379256644001_5366187418077290527_n.jpg
103108220_2965482756906191_5464681479374422528_n.jpg

S Çevrimdışı

selcukklnc

Yeni Üye
17 Haz 2020
20
35
Merhabalar
Ben 2 aydır ps4 için TV ararken tasadüf bu platformu buldum ve nerdeyse her bölümünü okudum :)
İlk acemeliğimde ben LG sm8600 almıştım ve beni memnun ediceni düşündüm lakin öyle olmadı çünkü TVyi ne amaçla alıcanız çok önemli ben gece ve karanlıkta ışıksız oynamayı seven biriyim hatta TV izleme zevkim yoktur sadece film keyfim vardır onun içinde internetten indirip tvde izlerim.
LG iade edip ben 65u9500 tvyi almış bulunuyorum. ( bir kaç şikayeti var tvnin evet ama teraspy teraspy beyin yazsını okuduktan sonra ha herra ya merra dedim ve gözümü karartıp aldım :)
Tabi benm en güzel şansım tanıdık olunca seri numarasını aratırıp VA panel olduğunu öğrendikten sonra seçimim daha kolay oldu.
Dün Kuruldu ve bütün testlerini yatprıdım ve bende her ayrıntısını inceledim.

Tvinin bana göre güzel yönleri :
- Pixel testi = Sıfır tertemiz
-Bulutlanma = Hiç yok
-Işık hüzmesi =Hiç yok
-ışık Sızması = Hiç yok
- Kanal geçişleri = ortalama 2-3 saniye gayet makul
- Tv canlılığı = Her göz zevkine göre değişir ama ben çok ayarını düşürerek izliyorum çünkü bana çok parlak ve canlı geldi
- Youtube = giriş oynatma bizim internet çok berbat olmasına rağmen çok hızlı
-Netflix = üye değilim ama puhuu tvyi denedim gayet hızlı ve net izleyebiliyorsunuz.
-Browser = Gece korku filmi açtım sinemadaymış gibi keyifle izledim.
-4k görüntü = bana göre çok can alıcıydı çok güzel görüntü veriyor.
Boyut = ben tvyiyi 3 bucuk 4 metre uzaklıktan izilyorum ve yandan 30 - 40 açıylada baktığımda görüntüde hiç bir sorun yok. bana gayet boyutu güzel geliyor malum yaşlılık gözler eskisi gibi değil :)

PS4 pro = Benim için en önemli kriter buydu . ilk olarak bunu test ettim canlılığı görüntüsü harika .
Bir çok farklı oyunda deneyimledim hepsindede ne fps ne ekran nede başka bir düşüklük yaşamadım .
Zaten çok profesyonel oyuncu değilseniz bu TV insanı tatmin ediyor çünkü ps4 de bütün oyunlar 60 hz gelmiyor en fazla 30hz-50hz ve verir üst seviye 4k oyunları vardır. 60hz veren hızlı oyunları genellikle Need for speed gibi oyunlardır. Online bile oynasınız onuda yeğenime test ettirdim apex , cod ve fortnite oyunlarda hiç bir kasma gerileme düşme şuanda yaşamadık.
Ben hikaye oyunu , pes ve mortal combat oynuyorum diyorsanız bu sizi hayli memnun eder. çünkü prof olmadığınız müddetce fark edemezsiniz zaten.
Zaten prof olanlar direk en iyisinden bir PC alıyorlar ve ps4 oynamıyorlar onlar PCde oynuyorlardır :)

Kötü yönüne gelince :
Kumanda : çok hafif ve dandik gibi duruyor ve sanki elimde ezilivericek zannediyorum.
Kanal ayarlama : bide bu bana sıkıntılı geldi kanalları ayarlamak için en fazla 10 tane seçip başa atabiliyrosun bunu toplu halde yapamıyor.
Fare olayı : Browser kullanırken ben bilmiyorum belki ayarlanabilir ama fare imleci kumandadan çoook yavaş ilerliyor
Browseri çok kullanan biriyseninz bu sizin canınızı sıkabilir.

Herzaman dediğim şey ELEKTRONİK ŞANS İŞİDİR sizdede bu tv bu kadar iyi çıkabilirde çıkmayabilirde ama ben şuanda kendimi şanslı hissediyorum inş. şuanki haliyle bir kaç yıl kullanabilirim.

Sormak istediğiniz yada tvde bakmammı istediğiniz bişey varsa yardımcı olmak isterim :)
F fthgccgl S selcukklnc

Tvninin gece görüntüsünden bir kaç resim :

82937930_1004379256644001_5366187418077290527_n.jpg
103108220_2965482756906191_5464681479374422528_n.jpg

Hocam öncelikle hayırlı olsun, memnun olmana sevindim güle güle kullan. Ben açıkçası lg'yi iade edip, vestel alıp bu kadar memnun olmana şaşırdım çünkü yerden yere vuruluyor vestel her yerde. Ben direkt vestel görünce eliyordum, artık vestel de bakacağım. Hem garantisi uzun, hem de ciddi manada ucuz diğer muadillerine göre. Ben de tv ile xbox oynayacağım ve tv, dizi izleyeceğim. Bende turkcell tv de var ama tv çok nadir seyrediyorum. O sebeple bana özellikle film ve dizilerde kalite anlamında tatmin etsin. Sonrasında da xbox ile sıkınto yaratmasın yeterli.

Benim tv mesafem çok uzak değil o sebeple 65'e çıkamam ama aynı modelin 55'i de var. Yani u9500 olan, gerçi forumda onunla ilgili şikayet olduğu söyleniyordu ama bilemiyorum. Ben bir de smart işine de biraz takığım, hatta direkt lg ile başlamıştım tv bakmaya o yüzden. Bu tv'nin smart özelliği nasıl? Browserı ile film, dizi izleme olanağı var mıdır? Mümkünse smart özellikleri ve browser'ı ile deneyim paylaşman ve fotoğraf atman mümkün müdür?

D Çevrimdışı

DarkAngel

Yeni Üye
31 May 2020
26
44
Hocam öncelikle hayırlı olsun, memnun olmana sevindim güle güle kullan. Ben açıkçası lg'yi iade edip, vestel alıp bu kadar memnun olmana şaşırdım çünkü yerden yere vuruluyor vestel her yerde. Ben direkt vestel görünce eliyordum, artık vestel de bakacağım. Hem garantisi uzun, hem de ciddi manada ucuz diğer muadillerine göre. Ben de tv ile xbox oynayacağım ve tv, dizi izleyeceğim. Bende turkcell tv de var ama tv çok nadir seyrediyorum. O sebeple bana özellikle film ve dizilerde kalite anlamında tatmin etsin. Sonrasında da xbox ile sıkınto yaratmasın yeterli.

Benim tv mesafem çok uzak değil o sebeple 65'e çıkamam ama aynı modelin 55'i de var. Yani u9500 olan, gerçi forumda onunla ilgili şikayet olduğu söyleniyordu ama bilemiyorum. Ben bir de smart işine de biraz takığım, hatta direkt lg ile başlamıştım tv bakmaya o yüzden. Bu tv'nin smart özelliği nasıl? Browserı ile film, dizi izleme olanağı var mıdır? Mümkünse smart özellikleri ve browser'ı ile deneyim paylaşman ve fotoğraf atman mümkün müdür?
Bende kendime çok şaşırdım :) Lg gerçekten çok güzel tv dediğim gibi ama ışıksız izlenilmiyor ve bu kişinin memnuniyetine göre değişir. 65 olup bu kadar güzel çıkabilceğini hiç düşünmemiştim ama çıktı. Evet 55lerin sorunlarını okudum ve çok terettütdeydim bu yılın ilk çıkan ürünü ve ilk çıkanlar hep sorunlar çıkarıyor. Ama servis olsun aramalar mesajlar olsun vestel gerçekten o konuda bana memnuniyet ve güven sağladı. Hatta açmadım adamları soru yağmuruna tuttum kefil oldular öyle açtık kurduk :) browserda bir film açtım izledim ama ben yarın inş. Vaktim olursa ufak bir video çekip smart ve browser paylaşayım. Özel olarak izlememi istediğiniz var mı? He şunuda belirteyim ben şahsen çok browserde film izleme taraftarı değilim. Ne olursa olsun tvye hep arka plana bizim görmedipimix cockieler atıyor ve zamanla yavaşlamasına,sebebiyet verdiği düşünüyorum. Yanlış biliyorsam birileri düzelsin. Çünkü açtığım site hep güvenli olmuyor ve olsnda kullandığımız elektroniğe oluyor. Yatın paylaşayım inş.

alper1925 Çevrimdışı

alper1925 

Aktif Üye
19 Haz 2020
50
32
Merhabalar

( Bütçe 2000 TL - 2500 TL )

Min : 40" Bir TV

Kullanım amacım;

-TV olacak ilk önceliğimiz.
-Smart veya Android olması önemli değil.
-Bein Connect uygulaması dahili olarak bulunması gerekiyor. ( Buradaki amaç Digitürk kutusunu ekstra olarak kullanmamak )
-NetFlix
-Youtube
-BluTV ( Bu olmasada olur )
-MiraCast ( Telefonu Yansıtabiliyor olmam )

Bir TV daha fazlasını beklemiyorum. Daha fazlası için PC HDMI bağlamak daha performanslı olacaktır.
Öncelikle herhangibi bir TV al android box ile devam edersiniz seçeneği önerisi hali hazırda mevcut. Mi BOX kullanıyorum. Buradaki Sıkıntım Bein Connect dahili olarak mevcut değil. USB yoluyla APK olarak yüklenebiliyor. Bu APK telefon için olduğundan dolayı tam randımanlı değil. Miracast ile yansıtma yapınca sebebini anlamadım ses net ama görüntü takılmaları veya pixellenme mevcut oluyor.
Gördüğüm üzere değerlendirebileceğim TVler arasında ilk inceleme bütçe ve istenilen özellik bakımından bunlar göz önünde bulundurdum tabiki burada işlemci ve anakart panel kısmı hiç incelemeden .

Burada iş üstatlarda kalıyor.

Toshiba 43LL3A63DT 2300 TL
Toshiba 43L3863 2500 TL
Vestel 43U9401 2900 TL
Vestel 43F9401 2600 TL
Vestel 43F9500 2600 TL
Vestel 40u9500 2400 TL
Vestel 40u9400 2400 TL
Vestel 40F9500 2200 TL

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
Merhabalar

( Bütçe 2000 TL - 2500 TL )

Min : 40" Bir TV

Kullanım amacım;

-TV olacak ilk önceliğimiz.
-Smart veya Android olması önemli değil.
-Bein Connect uygulaması dahili olarak bulunması gerekiyor. ( Buradaki amaç Digitürk kutusunu ekstra olarak kullanmamak )
-NetFlix
-Youtube
-BluTV ( Bu olmasada olur )
-MiraCast ( Telefonu Yansıtabiliyor olmam )

Bir TV daha fazlasını beklemiyorum. Daha fazlası için PC HDMI bağlamak daha performanslı olacaktır.
Öncelikle herhangibi bir TV al android box ile devam edersiniz seçeneği önerisi hali hazırda mevcut. Mi BOX kullanıyorum. Buradaki Sıkıntım Bein Connect dahili olarak mevcut değil. USB yoluyla APK olarak yüklenebiliyor. Bu APK telefon için olduğundan dolayı tam randımanlı değil. Miracast ile yansıtma yapınca sebebini anlamadım ses net ama görüntü takılmaları veya pixellenme mevcut oluyor.
Gördüğüm üzere değerlendirebileceğim TVler arasında ilk inceleme bütçe ve istenilen özellik bakımından bunlar göz önünde bulundurdum tabiki burada işlemci ve anakart panel kısmı hiç incelemeden .

Burada iş üstatlarda kalıyor.

Toshiba 43LL3A63DT 2300 TL
Toshiba 43L3863 2500 TL
Vestel 43U9401 2900 TL
Vestel 43F9401 2600 TL
Vestel 43F9500 2600 TL
Vestel 40u9500 2400 TL
Vestel 40u9400 2400 TL
Vestel 40F9500 2200 TL
Biraz bütçeyi zorlayıp Hi Level 55UHL960 (2700,A101)bulursanız hem daha büyük ekran, hem Samsung panel bence gayet yeterli olur.
İlla yukarıda yazdığınız boyutlarda istiyorsanız Toshiba lar daha mantıklı geliyor bana

S Çevrimdışı

Sefaslar

Yeni Üye
8 May 2020
10
31
Toshiba 50ul3a nasıl bir tv dir Vestel 50u9500 e kıyas olarak A101 de 3bin ₺ satılacakmış

Geri
Üst Alt