D Çevrimdışı

DarkAngel

Yeni Üye
31 May 2020
26
44
Bugün tv almak için mediamarkt a gittim. Aklımda 3900 tl ye Samsung 50RU7105 almak vardı. Satıcıdan LgSm8000 nanocell tavsiyesi geldi 4800 tl ye. Sizce bu fiyat farkına değer mi. Bu iki tv yi aramızda kullanan arkadaşlar var mı. Tavsiyenize ihtiyacım var. Tşk ederim
Merhaba ikisi arasında sadece fiyat farkı yok biri ips panel diğer va panel. Tvyi nasıl ve ne için kullanıcanız çok önemli ben şahsen tam karşıdan ve akşamları ışıksız ve karanlık ortamda izelyen biriyim ve Lg bu isteklerimi özellikle nanocellde vermedi şuan iade ettim ve vedtel aldım. Nedenine gelince nanocelli aşırı parlaklığından ötürü çokkaranlokta çok ışık hüzmesi ve kenarlardan sızmalar oluyor ve bu kusur olarak ögrülmüyor tvnin yapısı bu çünkü. Bunu dikkate alın. Ama ben gündüz izlerim gecede ışık yanar bizde ve yandanda belli açıyla izlerim diyorsanız ve maçtır belgeseldir tv programları vs içinse maçı san ki sahadaymış gibi size o hissi size yaşatır görüntü muhteşem. Bide o kadar çok özelliği varki biz sadece standart yada kişisel ayarlar yapıp kullanan insanlarız ki çoğu özelliğini kullanmıyoruz.
Samsungsa va panel olduğunu biliyorum o biraz daha karanlıkta izlenebilir bir tv olduğunu düşünüyorum onla ilgili bir izlenimim yok bu yüzden yorum yapamıcam. Ama size üzeceni sanmıyorum. İsteklerinizi belirleyin ve markaya veya fiyatına bakaraktan almayın hatta satıcı göklere çıkarsa bile size kendi istediğinizi alın derim. İnş. Gönlünüze göre bulursunuz.

Y Çevrimdışı

yunus25

Yeni Üye
7 Haz 2020
16
34
merhabalar

Aşağıdaki toshiba Tv yi almayı düşünüyorum. Olumlu yorumlarda gördüm olumsuzda. Kimileri vestelden yakınmışlar garanti konusunda kimileri sesi kötü demiş. Sizce nasıl kullananlar varmı alternatif düşünülecek daha iyi bişey varmı

B Çevrimdışı

Bora Yüce

Yeni Üye
17 Haz 2020
4
40
albanez albanez Aragorn Aragorn
Merhaba ikisi arasında sadece fiyat farkı yok biri ips panel diğer va panel. Tvyi nasıl ve ne için kullanıcanız çok önemli ben şahsen tam karşıdan ve akşamları ışıksız ve karanlık ortamda izelyen biriyim ve Lg bu isteklerimi özellikle nanocellde vermedi şuan iade ettim ve vedtel aldım. Nedenine gelince nanocelli aşırı parlaklığından ötürü çokkaranlokta çok ışık hüzmesi ve kenarlardan sızmalar oluyor ve bu kusur olarak ögrülmüyor tvnin yapısı bu çünkü. Bunu dikkate alın. Ama ben gündüz izlerim gecede ışık yanar bizde ve yandanda belli açıyla izlerim diyorsanız ve maçtır belgeseldir tv programları vs içinse maçı san ki sahadaymış gibi size o hissi size yaşatır görüntü muhteşem. Bide o kadar çok özelliği varki biz sadece standart yada kişisel ayarlar yapıp kullanan insanlarız ki çoğu özelliğini kullanmıyoruz.
Samsungsa va panel olduğunu biliyorum o biraz daha karanlıkta izlenebilir bir tv olduğunu düşünüyorum onla ilgili bir izlenimim yok bu yüzden yorum yapamıcam. Ama size üzeceni sanmıyorum. İsteklerinizi belirleyin ve markaya veya fiyatına bakaraktan almayın hatta satıcı göklere çıkarsa bile size kendi istediğinizi alın derim. İnş. Gönlünüze göre bulursunuz.
Değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Yıllardır Samsung 40D8 0-0 kullanıyorum çok membunun. 9 yıldır hiç sıkıntı yaşamadım. Bu yüzden samsung 50Ru7105 modeline karar kılmıştım. Tv yi tam karşıdan izlediğim için va panel alma niyetim vardı. LG nin 7450 ve 7600 serilerinin de va panel olduğunu söyledi satıcı. Ama sm8000 modelinin Samsung’un 7105 modeline göre

F Çevrimdışı

fthgccgl

Yeni Üye
15 Haz 2020
12
64
Samsung 55Q60R 6000 ₺ 100hz
Toshiba 65UL3063DT 5300 ₺ 50 hz
Philips 55pus7304 5000 ₺ 50 hz
Samsung 55ru7400 5000 ₺ 50 hz
Samsung 65 Ru 7100 6000 ₺ 50 hz
Regal 65R7540UB 4800 ₺ 50 hz

Siz bu modelleri bir araştırın

bahsettiğğiniz modelleri araştırıyorum,

Arçelik ve beko modellerinde babalar günü için bir indirim mevcutmuş

a55l 89005a diamond pro 4k modelini mail atmışlar.

bu ürün için sizin bahsettiğiniz hz değerlerini göremedim teknik özelliklerinde , fikriniz ve tavsiyeniz nedir ?

S Çevrimdışı

shaolin

Kayıtsız / Doğrulanmamış
D Çevrimdışı

DarkAngel

Yeni Üye
31 May 2020
26
44
albanez albanez Aragorn Aragorn

Değerli fikirleriniz için çok teşekkür ederim. Yıllardır Samsung 40D8 0-0 kullanıyorum çok membunun. 9 yıldır hiç sıkıntı yaşamadım. Bu yüzden samsung 50Ru7105 modeline karar kılmıştım. Tv yi tam karşıdan izlediğim için va panel alma niyetim vardı. LG nin 7450 ve 7600 serilerinin de va panel olduğunu söyledi satıcı. Ama sm8000 modelinin Samsung’un 7105 modeline göre
yazının devamı silinmiş . son cümleyi anlayamadım fakat Rica ederim sadece yaşadığım izlenimi size aktardım. En güzeli bildiğinizden ve kendi istediğinizden şaşmayın . inş. aldıktan sonra güzel izlenimlerinizi yazarsınız :)

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47

bu ürün için sizin bahsettiğiniz hz değerlerini göremedim teknik özelliklerinde , fikriniz ve tavsiyeniz nedir ?
Arçelik grubu hakkında çok bit bilgim yok, Adem ustanın youtube kanalında markalar serisinde arçelik videosunu bir izleyin derim

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47

50 hz gerçek 1100 sanal yazılımla varmış benim aklıma çok yatmadı ama belki albanez albanez Can abi bişey söyler

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,383
50 hz gerçek 1100 sanal yazılımla varmış benim aklıma çok yatmadı ama belki albanez albanez Can abi bişey söyler

8900 serisi Arçelik grubun da 9800 serisinin bir altıdır,fiyatı uygunsa olabilir
VA paneldir (50Hz) ancak resim kalitesi bence iyi sayılır,alt komşuma bunun 50
olanını geçtiğimiz Ekim ayında almıştık sanırım 3,2 kağıt idi veya 3.6 da olabilir
şimdi unuttum

Smart dandik her zamanki gibi!
Bluetooth yoktur!
malum ışık kaçırma,bulutlanma v.s sorunu olmazsa işi götürür
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ben Grundig den bahsediyorum,seri no.ları bazen çakışıyor bunların,sizin örneğin 55 dediğiniz ise zaten IPS dir!
50/58 olanlar VA dır!!

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
47
8900 serisi Arçelik grubun da 9800 serisinin bir altıdır,fiyatı uygunsa olabilir
VA paneldir (50Hz) ancak resim kalitesi bence iyi sayılır,alt komşuma bunun 50
olanını geçtiğimiz Ekim ayında almıştık sanırım 3,2 kağıt idi veya 3.6 da olabilir
şimdi unuttum

Smart dandik her zamanki gibi!
Bluetooth yoktur!
malum ışık kaçırma,bulutlanma v.s sorunu olmazsa işi götürür
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

ben Grundig den bahsediyorum,seri no.ları bazen çakışıyor bunların,sizin örneğin 55 dediğiniz ise zaten IPS dir!
50/58 olanlar VA dır!!
F fthgccgl

S Çevrimdışı

selcukklnc

Yeni Üye
17 Haz 2020
20
35

Hocam televizyon alma arifesindeyim, siz vestel aldınız mı? Sizin almayı düşündüğünüz vestel hoşuma gitti, ekranı da daha büyük ve fiyatı da nispeten uygun. LG'nin de malum ismi var ama nanocell modellerin fiyatı yüksek. Fakat almışken iyi bir şey olsun da istiyorum. Sen Lg'yi iade etmişsin, Vestelden memnun musun ne dersin?

D Çevrimdışı

DarkAngel

Yeni Üye
31 May 2020
26
44
Hocam televizyon alma arifesindeyim, siz vestel aldınız mı? Sizin almayı düşündüğünüz vestel hoşuma gitti, ekranı da daha büyük ve fiyatı da nispeten uygun. LG'nin de malum ismi var ama nanocell modellerin fiyatı yüksek. Fakat almışken iyi bir şey olsun da istiyorum. Sen Lg'yi iade etmişsin, Vestelden memnun musun ne dersin?
Merhaba evet ben vestel 65u6500 aldım tv dün geldi şuan servisi bekliyorum. Kurulsun ayrıntılı bir yorum yazıcam. Va panle olduğu için inş. güzel çıkıcak diye umut ediyorum.

B Çevrimdışı

blackrebel

Yeni Üye
15 May 2020
35
39
Merhaba arkadşlar 1-2 güne tv almam gerekiyor. Vestel ve şehrimdeki bayilerler görüştüm 43UN9900 geliş tarihiyle ilgili fikirleri yok. Bir bayi 43U9500'ü 2500TL'ye 6 taksitte verebileceğini söyledi telefonda. 4K olsun, güzel bir smartı olsun NF ve Prime gibi önemli uygulamalar olsun. Bir de alacağım tvnin 2020 üretimi olması, 4KHDR olması önemli mi? Bir de toolbox ile Alexa açılabilen modeller varmış onlar aşağıda sıraladığım modeller arasında var mı?

Hitachi 43HK4W64 4K Ultra HD 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı Smart LED Televizyon 2.399,90 TL Bu modelin fiyatı baya uygun alınabilir mi?
Grundig 43GDU7810 B 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV 2.500,00 TL
Vestel 43U9500 4K Ultra HD 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı Smart LED Televizyon 2.500,00 TL
Vestel 43U9401 4K Ultra HD 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı Smart LED Televizyon 2.632,45 TL
Hitachi 43HT1700UD 4K Ultra HD 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı Smart LED Televizyon 2.715,00 TL
Toshiba 43V6863 43'' 108 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV 2.899,00 TL

Bu 4K modeller biraz daha eski sanırım.
Vestel 43UD9300 4K Ultra HD 43" Uydu Alıcılı Smart LED Televizyon 2.899,00 TL
Vestel 43UD8360 4K Ultra HD 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı Smart LED Televizyon 2.983,71 TL
Vestel 43UB9100S 4K Ultra HD 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı Smart LED Televizyon 2.899,00 TL
Vestel 43UD8200 4K Ultra HD 43" 109 Ekran Uydu Alıcılı Smart LED Televizyon 2.849,00 TL
Vestel 43UB9100 4K Ultra HD 43" Uydu Alıcılı Smart LED Televizyon 2.799,00 TL

F Çevrimdışı

fthgccgl

Yeni Üye
15 Haz 2020
12
64
Samsung 55Q60R 6000 ₺ 100hz
Toshiba 65UL3063DT 5300 ₺ 50 hz
Philips 55pus7304 5000 ₺ 50 hz
Samsung 55ru7400 5000 ₺ 50 hz
Samsung 65 Ru 7100 6000 ₺ 50 hz
Regal 65R7540UB 4800 ₺ 50 hz

Siz bu modelleri bir araştırın

Daha uygun bütçeli ürünlere doğru yöneldim ve biraz araştırdım.

ps4 pro için ;

-en az 60 hz tarama hızı tavsiye ediyor.
-Hdr Desteği
-Input Lag değerlerin de düşür olması tavsiye ediliyor.

Vestel 55U9500 modelini gördüm

60 hz , Hdr desteği var fakat Input lag değeri , panel üretici ve panel özelliklerini kendi web sitelerinde bulamadım.

Fikir , tavsiye ve görüşlerinizi alabilirmiyim.

Aragorn Aragorn
albanez albanez
Umut Barış Umut Barış
TEKNOwest TEKNOWEST
Adem Helvacı Adem Helvacı

Geri
Üst Alt